Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy ktoś tak ma

mam studia dawno za sobą a nie mam pracy

Polecane posty

Gość ale za to ma dobrą pracę
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak szukacie tej pracy? W ile miejsc startowłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dryn dryn dryn
ale ukończone studia do czegoś zobowiązują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietapracująca
wysłałam dziś 100aplikacji do baz posredników i to nie są pierwsze cv wyslane, w sumie to jest ich juz ponad 500 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietopracująca - ststystyki mówią, że przeciętnie aby dostać pracę trzeba wysłać około 700 podań. Widzisz zatem, że Twoje 500 nie jest wcale szokującą liczbą. Wiadomo, że to statystyka i że są ludzie, którzy wyślą 1 podanie i dostaja prace, ale inni muszą ich wysłać i 1000. Pocieszę Cię, że było tu kiedyś dziewczę, które było oburzone, że nie ma pracy, bo szuka od 1,5 roku i już chyba z 50 podań wysłało. Ręce mi opadły! To się panna narobiała - średnio jedna aplikacja co 10 dni. Uooo!!! A przecież szukanie pracy powinno być jak praca - powinno się na nie przeznaczyć etat - czyli 8 godzin dziennie!!! Powodzenia i nie załamujcie się, bo nie ma nic gorszego jak aplikant-malkontent! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietapracująca
Luella -->dziękuję za konkretną wypowiedz...ech...700 podan :o propozycje to ja mam, tylko zaplanowalam jeszcze trochę powalczyć, bo te oferty są na etapie negocjacji i nei wiem w koncu co mi z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaaa
powodzenia, ja też długo szukałam, teraz mam prace, ale nie wiem, co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietapracująca
anita nie dziękuję coby nie zapeszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietapracująca
😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 25
Mam studia za soba i tytuł mgr fizyki. Jednak nauczanie nie jest moim powołaniem. Czy możecie doradzić jaka pracę mogłabym dostać po tym kierunku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietapracująca
Ewa, jak brak pieniędzy da Ci w tylek to nawet do szkoly pojdziesz do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może ta co 50
wysłała za 1,5 roku, szukała na takie stanowisko, na które wielu ofert nie było, albo miała tak słabe kwalifikacje, ze nie spełniała zadnych wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania1984
Witam Wszystkich Mam ukonczone studia licencjackie o kierunku pedagogika socjalna z profilaktyką uzależnień obenie robie studia mgr uzupełniające na kierunku praca socjalna jakie kierunki radzilibyście podjąć na studiach podyplomowych z Góry dziekuje za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewa 25
Ja tez jestem po fizyce i szkoła to też nie moje powołanie ( nawet sprawdziłam). Ale dobrze miec taką furtkę na wszelki wypadek. Z mojego roku wszyscy pracują (tylko 2 osoby w szkole), w mieście o którym sie mówi, że nie ma ofert, nie ma firm, brak rozwoju. W pracy zawodowej nie korzystamy z konkretnej wiedzy zdobytej na studiach, a jednak te studia dały nam coś, co pomaga radzić sobie w życiu. Mam stałą pracę, w której zarabiam więcej niż w szkole. Nie myślę o tym, by ją zmienić, ale jestem na bieżąco z ogłoszeniami o pracę.Wiem czego na jakie stanowiska oczekują pracodawcy. Uczę się języka, chodzę na kursy doszkalające, by "pasować" do profilu pracownika poszukiwanego w danej branży. I jeśli z jakichkolwiek powodów będę musiała szukać nowej pracy to wiem, że ją znajdę. Z poprzedniej pracy ( 1,5 etatu w szkole ) zrezygnowałam w ciemno. Zaryzykowałm i po tygodniu pracowałam w firmie, która była moim marzeniem. Grunt to wiedzieć czego się chce i dążyć do tego. I wierzyć we własne siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A Klar
Wszyscy wszystkiego wszystkimi metodami szukają. Ja tez szukam i jest to bardzo mozolna i sterujaca praca. Szukam kobiet, najchetniej starszycha idealnie gdy sa po 40-ce luib starsze bo sa doświadczone. POtrafia spokojnie i skutecznie pracować. Jezęli mają to byc prace nie wymagające wykształcenia to najlepiej gdy chca pojechac do pracy razem z mężem a ich generalnym clem jest zarobic i uzysklac emeryture bo u nas bedą mieli z tym kłopoty. Płaca - zawsze więcej można zaoszczędzić niż u nas zarobić brutto. Ale dla osób niedoświadczonych jest to mało. Starsi cenią pracę w legalnym zatrudnieniu a innego nie mam. Proporcja sukcesu do wysłanych Cv równięz u nas jest proporcja otrzymanych do czyjegos sukcesu. Aby praca była czyms więcej niz elelmentarnym zarabianiem pieniędzy za pracownikiem musi iśc jego rekomendacja. Większośc nie zaj esobi esprawy że jest nikim jezeli nie ma rekomendacji. W europie, poza kilkoma zawodami, wykształcenie jest sprawa prywatna, domową, ot taki echobbi. Ważne jest to co o mnie piszą inni w związku z moja prqacą - czyli rekomandacja. Daleko nam ciągl e do normalnego swiata. W naszym przypadku niestety , jeżeli do tego samego stanowisk akonkuruje 20 latk ai 50latka to ta starsza wygrywa etat. Jeżeli chce pracowac razem z mężem, siostra, dzieciami ma fory w stosunku do samotnej osoby.Jeżli ma rekonendację nastarci ema o wiele wyższe wynagrodzenie gdyz preaca jest wtedy kalkulowana jak oproporcj ado pewnego dochodu z jej pracy w skali roku. Najgorsze są młode małżeństwa. gdzi emąż pracuje , młoda żon asiedzi w domu i maja komputer. POjadą tylko po to aby z wyzwiskami wrócić, oskarżając wszystko i wszystkich najgorszymi insynuacjami. Prawdziwą przyczyną nieporozumienia jest uzaeżnienie od gier komputerowych. To jest gorsze niż narkomania czy alkoholizm. NI ewystarczy w tym przypadku bezpłatny dostep po pracy. To za mało dl atakich osób. NIestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To już przesada
Cytat: "skonczylam w czerwcu i do tej pory tylko chwile na stazu bylam , ale co to za praca? skonczylam studia i wg mnie ludziom po studiach sie NALEZY praca! " Przecież teraz studia kończy prawie każdy. Studia licencjackie to teraz tyle, co matura 10 lat temu. A studia doktoranckie to tyle co magisterskie. A że czasy sie zmieniły i "czy się stoi, czy sie leży Xzł się należy" nie obowiązuje, to musicie się postarać. Teraz trzeba się doszkalać, znać minimum 2 języki perfect. Najlepiej skończyć jakąś politechnikę, a nie pedagogikę, czy marketing i zarządzanie. Ile ludzi może zarządzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba raczej........
Szukam Młodej Osoby!!!! Analfabetyzm Fe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To już przesada
Do chyba raczej........ Widzę, ze od szukania pracy robisz się zgorzkniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba raczej........
hehe:) ja pracy nie szukam bo ja mam złośniku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motto rola
a ja pracę juz mam, ale na podpisanie umowy czekam juz pare tygodni.... więc szukam nadal, bo co mam zrobić jak mogę tylko naglić pracodawcę i szukać nadal na wszelkie wypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izuldunia
ech...ja szukałam mlodej ksiegowej do biura..zawalono mnie cv, w ktorych same wyksztalcone pannice sie reklamowaly. jedna pisze: biegła znajomosc zagadniej kadrowo- płacowych... biegły angielski zapraszam na rozmowe..skoro biegly angliekski, to zaczynam rozmowe w tym jezyku..i pierwszy klops no to po polsku sie pytam o ile dni przesuwa sie vat przy sprzedazy usł transportowych cisza konczcie studnia, ale radze wam, zebyscie przestali takie bzdury w cv pisac, bo wczesniej czy pozniej wychodzice na idiotów a innym zabieracie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To już przesada
Izulduniu, tu właśnie dla wielu osób jest "zonk". Napisać na tyle dużo, żeby nas zaprosili na rozmowę i na tyle mało, zeby wszystko było prawdą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnom
Z całym szacunkiem do ludzi tak zachwalających politechniki....Pracę to można po niej znaleźć, ale na kierunkach informatycznych, elektronicznych i pokrewnych. 80% kierunków to dno, po którym pracy znaleźć nie można....(np. inżynierie wszelkiego rodzaju, hutnictwo, górnictwo, ochrona środowiska, biotechnoliga a ostatnio widziałem nawet inżynierię miejską...gdzie są takie stanowiska?). Uniwersytety to już wogóle szkoda gadać może jeśli gdziś jest jakaś informatyka to może warto pójść. Natomiast wbrew pozorom po informatykach najwięcej pracy jest w finansach -> zajrzyjcie do ofert pracy (wykszt. ekon.) Tak więc jeśli masz zamiar wybrać coś z nierentownych kierunków to lepiej odrazu idź na AE bądź uczelnie niepubliczne (kier. finansowy lub ekonomiczny). Owszem 3ba zapłacić, ale jeśli nie prześpisz okresu studiów to pracę po jakimś okresie znajdziesz. Żeby nie być gołosłownym. Znajomy po najgorszej uczelnie niepublicznej w regionie...pracuje w urzędzie miasta (bez znajomości) tylko dlatego, że ma studia ekonomiczne. Niestety jego koleżanki po inżynieriach odpadły ze względów formalnych (nie to wykszt.) i pozostała im praca na kasie w markecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do izoldy
a mysli pani ze wszyscy pisza parwde w cv jakby kazdy pisał wszystko to by czesc byla bez pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pini192
tez tak mam i i nie przejmuje się tym, bo bym osiwiała, na początku bardzo mnie to bolało ale teraz będzie jak będzie. Taka jest prawda że pracodawcy wola osoby w wieku 25 lat po studiach z doświadczeniem, dwoma językami, mężatka z dzieckiem. Taką ustabilizowaną aby mogła być jego wołem niewolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po co mi to bylo
I po co mi to było...studia dzienne na jednej z bardziej cenionych uczelni...wyjazdy na stypendia i studia podyplomowe... gdzie się nie pojawię stanowię konkurencję i dlatego mam już tego dosyć...ostatnio pewna su.....ta pinda z hr zaproponowała mi prace na stanowisku kasjerki... i po co mi to było... teraz jedynie mogę użyć dyplomów jak mi zabraknie papieru toaletowegp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i bardzo dobrze
też nie chciałabym zatrudnić tak niekulturalnej osoby jak ty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleona
Mój mąż skończył studia i w wyniku restrukturyzacji stracił pracę. I co? Jest po czterdziestce i nie może nigdzie się zatrudnić. Ma na utrzymaniu rodzinę. Tak nasz rząd dba o takich jak my, \"czterdziestolatków +\". Dziś trzeba mieć znajomości żeby pracować, nie byle jakie znajomości. Co WY na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A Klar
Do Aleony Maż jest specjalności ... jakiej, gdzie państwo mieszkacie i jak ajest wasza gotowośc zmiany miejsca zam ieszkania, niekoniecznie za granicą?. Pani widzi terudności a ja widza zalety. 1. W firmie której szef mach choc troche w głowie, jeżeli mąż jest pogodny i ni ekonfliktowy będzie poszukiwany bo jest w jalepszym wieku - ma juz doświadczenie, 2. pisząc gdziekolwiek niech PAni da szansę na nawiązanie kontaktu - kim jest mąż, kim jesteście. 3. jeżeli zwolnienie jest z winy zakładu - to jak naszybciej do związków, należa się różne profity, łącznie z opłaceniem studiów (doktoranckich) i różnego rodzaju studiów uzupełniających - dostaje się stypedium, włąśnie dlatego że jest po czterdziestce. To na pewno mało al ejest za co jeżdzić za pracą 4. Prośż epamiętać dla mężą na pewno gdzięs jest miejsce gdzi ego bardzo brakuje. Ktoś przed II wojną światowa dostał olbrzymia nagrodę (w USA) gdyz udowodnił że można trafić dodowolnej osoby na świecie poprzez 5 pośredników, pod warunkiem że nie zaczyna sie od rodziny (współnota znajomych, a jezeli tak ni ejest to to nie jest rodzina). Na prawdę mąz ma olbrzymie szase na dobrą pracę, al epod żądnym warunkiem ni emoże czekać. Każdy tydzieńm go niszczy. Czekam na list, a nuż cos z tego może wyjść, chociaż juz raz ktos z tego forum nie podjął propozycji bo była to koniecznośc kontaktu w wolny dzień - polecam skype, lub cos podobnego ze względu na koszty połaczenia telefonicznego. Powodzenia, nie ma pani wyobrażenia jak trudno jest znaleźć ludzi do pracy. Andrzej Klar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A Klar
Przepraszam Panią Aleonę Prosze przyjąc przeprosiny, normalnie przed wysyłką z mojego komputera następuje kontrola poprawności tekstu - literówki, gramatyka itp. NIestety teraz program nie działał a ja nie miałem świadomości i zdziwiony tekst w stanie jakim jest wysłałem. Jescze raz przepraszam. Andrzej KLAr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×