Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła Mama Oliwki

Imię dla dziewczynki Oliwia

Polecane posty

Gość Przyszła Mama Oliwki
Tak naprawde to na tym topiku dowiedziałam się że Oliwia to jest takie popularne imię. U mnie w rodzinie nie ma żadnej Oliwki i pomyślałam, że tak nazwę moją córcię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też mam Oliwię
Ja też mam malutką Oliwię. To moze skoro znacie tyleeeeeee Oliwek powiecie jakie one są? Jakie mają chcaraktery itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dałam sobie...
... na trzecie Oliwia :) bardzo mi się podobało i podoba nadal. Zastanawiałam się również nad Emilią ale urzekł mnie życiorys świętej Oliwii :) zdecydowałam się jednak na Oliwkę, bo podobał mi się jej życiorys http://www.wychwalajmy_boga.alleluja.pl/tekst.php?numer=%099425 , przeczytaj, jest piękny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dałam sobie...
ale zagmatwałam:P jedno zdanie wytnij:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tesh sie_
podoba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładne imię
To piękne imię. Osobiście znam tylko jedną Oliwię (moja 6-letnia sąsiadka, śliczna blondyneczka, bardzo mądra dziewczynka). W przedszkolu mojego dziecka nie ma zbyt wielu Oliwii, jest za to pełno Julek i Nikolek, zwłaszcza tych ostatnich jest ostatnio pełno. Nie ma co sugerować się tym czy dane imię jest popularne czy nie, należy wybierać takie imię, które się nam jako rodzicom podoba. Ja nazwałam syna Jakub i to imię dopiero ostatnio zrobiło się tak popularne. Za Kilka lat moda na Oliwię się skończy i jakieś inne imię będzie popularne. Jeśli Tobie podoba się to imię, to się nie wahaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam roczną Oliwkę i dopiero tutaj dowiedziałam się, ze to imie takie popularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reteeirewre
moja kolezanka ma cóecie Oliwie i jak był u nich w odwiedzinach kuzyn maly niewiem moze ze 3 lata miał to potem ktos go pytał jak dzidizia ma na imie to powiedizal olej:) a tak serio ładne imie tylko zbyt popularne teraz potem w klasie bedzie 10 dziewczynek o tym samym imieniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
To raczej ty idź na kurs nauki pisania tego, co masz na myśli. Z twoich słów wcale nie wynika, że "mieszjące" to osoby, które skrytykowały pomysł tego topiku. Może tak myslałaś, ale nie potrafilaś tego napisać. Jeżeli masz wątpliwości czy to oklepane imię to idź do pisakownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111111
mnie imię Oliwka bardzo się podoba,mieszkam w dużym mieście mam wielu znajomych a to imię nosi tylko jedna dziewczynka więc chyba nie jest aż tak oklepane i w piaskownicy też nie słychać tego imienia zbyt często w porównaniu chocby do Julek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedno z ładniejszych imion
Podoba mi się brzmienie tego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja
corka tez ma na imie Olivia,pisane przez v,bo spolszczona wersja nie podoba mi sie.Kolezanki mowia do niej Oli. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fajnie
Moja 14-letnia siostrzenica ma na imię Oliwia i jej koleżanki, a nawet rodzina mówią na nią Ola. Rodzice skracali na Oli, ale dorobiono sobie "a" na końcu i wyszła Oleńka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie przesadzacie z tą popularnością tego imienia. Nie znam zadnej Oliwii ani z przedszkola ani szkoły moich synów. A imię rzeczywiście piękne. Napewno będzie pasowało do Twojej córeczki. Życzę wszystkiego dobrego i nie przejmuj się tym co piszą \"życzliwi\". Czasami zastanawiam się skąd tyle zazdrości i złośliwości na tych topikach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka masz zupełna rację mówiąc o zawiści na topikach,jak sobie kiedyś poczytałam to pomyślałam,że jestem najgorsza mama na świecie bo: dałam córce imię ,które bardzo sie tu nie podoba i wg niektórych skrzywdziłam dziecko,zrobiłam koclzyki córkom,karmiłam syna piersią ponad dwa lata co też zostało bardzo skrytykowane ,zdarzało mi się karmić dziecko w miejscach publicznych-tragedia dla niektórych :o ale chyba nie należy przejmować się niektórymi kobietami,które chyba z nudów albo głupoty wchodzą tu tylko po to,żeby kogoś obrazić nie wiedząc tak naprawdę na czym polega prawdziwa odpowiedzialność i miłość moje dzieci są uśmiechnięte,szczęśliwe i na pewno ich nie skrzywdziłam jak sugeruje część dziewczyn :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo jak Niezdecydowana mama zwracam uwagę jak mają na imię dzieci w rodzinie i wśród znajomych. Poród mam dopiero we wrześniu, ale imiona już czekają na dzieciaczki :) dla chłopca Jakub a dla dziewczynki Oliwia :) miała być Julia, ale ostatnim czasy przybyło ich 6 wśród znajomych. Oliwi nie ma na szczęscie i mam nadzieje, że tak pozostanie do września. Znajoma pracuje w przedszkolu i jak na razie nie ma rzadnej Oliwi. Mieszkam w małym mieście, jak zauważyłam ludzie są bardziej konserwatywni w dobieraniu imion nie licząc 6 Julii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaa
Oliwia, bardzo oryginalnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bleeee Nie podoba mi sie :O jak słysze \'Oliwia\' to od razu widze zieloną oliwkę z papryka w srodku nabitą na wykałaczke - przykro mi, ale takie jest moje pierwsze skojarzenie. I jeszcze to zdrobnienie \"Oliwka\" - ech - strasznie mi sie nie podoba :( Ale jeśli Tobie tak, to mi nic do tego. Powodzenia przy wyborze imienia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dodatku do dziś myslałam, że Oliwia nie jest tak popularna :) jak Julia, Natalka, Sandra, Sonia itp...dopiero z tego topic widzę ile ludzi ma tak na imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja nie bożenka
uważaj bo zaraz tu NET-AR wejdzie i sie okaże,ze to prostackie imię, które prostaccy rodzice nadają prostackim dzieciom..lepiej zapytaj sie koleżanki, siosr=try, szwagra,sąsiadki...byle nie na kafe, bo tu co dobre,a co złe wyznacza NET-AR a ona lubi tylko jedno imię - Bożenka! i tak powinny sie nazywac wszystkie dziewczynki w Polsce..WSZYSTKIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaa
....bardziej oryginalne są tylko: Julia, Wiktoria i Klaudia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja ;) przyzwyczaiłam się do towarzystwa na Kafe. Niestety wśród miłych i pomocnych ludzi są czarne owce. Oliwia spodobała się Nam (tzn mnie i mężowi) i niech tak pozostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja nie bożenka
i dobrze! ja Ci powiem tak - mam 4letnią córkę. jak byłam w ciąży było parę propozycji imion. w tym też i Oliwka. Podobało mi sie..Padło na inne. Za jakiś czas koleżanka zaszła w ciąże i debatowałyśmy nad imieniem. Już imienia Oliwka nie popierałam, bo jakoś mi przeszło upodobaie do niego :-) Pewnie zapyta mnie ktoś za parę lat i powiem znów, że jest fajne :-D Prawda jest taka,ze jakiego imienia nie dasz dziecku, będzie Ci sie podobac i będziesz czuła że dziecko się "z nim urodziło" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak......
imię mi siępodoba,ale nie dałybym go córeczce,bo naprawdę jest bardzo popularne... rodziłam we wrześniu,mam syna...:),ale przede mną rodziły 3 babki i 2 nazwały swoje córki właśnie Oliwia,a 1 Wiktoria - też piękne imię,ale strasznie oklepane ostatnio wśród znajomych...3 Olwiki w przeciągu 4 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17-letnia Oliveee
Według mnie dzisiaj imię Oliwia jet oklepane(nie aż tak), ale cieszę się, że je noszę:) W końcu jak 17 lat temu moja mama wołała na ulicy \"Oliwka!\" To ludzie się pytali skąd wzięła takie imię. Tak naprawdę od 3, 4 lat jest nas coraz więcej:) Ale cóż z tego, skoro za 2 lata będą np same Agatki, MOnisie. Dzisiaj modne to:Zosia(prawie wszystkie gwiazdy nazywają tak swoje maluchy, Inga, a z męskich: Kuba, Janek, FRANEK.itp. Moda na imiona była, jest i będzie. Ludzie podążają za tym co modne, szczególnie Ci którym rodzi się pierwsze dziecko. Ale i tak uważam, że Oliwia to ładne imię:)Każdy ma inny gust i każdy nazwie dzidziusia inaczej:P Ładne dziewczęce to: Laura, Kornelia, Iga i Anstastazja, a z chłopięcych to zawsze podobał mi się Arturek, hehe:) no i Cyprian. Pozrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olu
Ja jesteM oliwia:) i mysle,ze to imie jestzbyt popularne:(( w sql mowia mi po nazwisku bo w szkole jest duzo oliwii:* no ale mozesz jej dac na imie np.nicola,diana,roxi zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwusss
ja mam na imie oliwia..na Twoim miejscu nie dalabym tak na imie corce..;p bo potem beda gadac na nia olimpus albo ola, teraz duzo dziewczynek ma tak na imie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×