Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
maria antonina

jak pozbyć się w krótkim czasie blizny?

Polecane posty

Mam wielki problem. Na zewnętrznej stronie ręki mam bliznę w kształcie gwiazdy... którą sama sobie zrobiłam... Głupia jestem, wiem. Teraz zachodze w głowę jak szybko pozbyc się jej. Narazie noszę bluzy albo bluzki na długi rekaw i rodzice jej nie widzieli, ale w maju będę już nosiła bluzki na krótki rękaw, chodziła do solarium, a wtedy gwiazda jeszcze bardziej będzie widoczna. Boję się jak zareagują rodzice, oni nie moga się dowiedziec. A więc jak w 3-4 miesiące pozbyc się tej blizny? jest jakaś maść? bo na zabieg nie pójdę. Licze na waszą pomoc. Proszę, pomóżcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh.. maści pomagają tylko na małe blizny (chociaż i tak do końca nie znikną, ślad będzie, zwłaszcza po opalaniu) a jeśli twoja blizna ma nieregularny kształt to raczej jej maści nie pomogą, ogólnie jest tak, że maści na blizny wpływają tylko na małe proste blizny po szyciu pytanie - po co robiłaś sama bliznę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie wiem dlaczego to zrobiłam. nawet sobie nie wyobrazasz jak teraz tego żałuję... :/ czyli nie ma dla mnie ratunku? a jeżeli będe uzywała maści na blizny to anwet troche nie zmniejszy się, nie będzie mniej widoczna? tzn. rana nie jest głeboka, to raczej takie jakby zadrapanie...ale widac że jaśniejsze od reszty ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_L_G_A
spróbuj masci cepan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaśniejsze już zostanie, to nigdy nie jest tak, że się blizny wchłaniają i znikają po maści chirurg wycina taką bliznę, wyrównuje brzegi, zszywa i zostaje taka mała kreska, ale raczej się nie wchłonie w skórę, rozejdzie się, będzie gładkie jak reszta skóry, ale będzie się odznaczać, szczególnie po opalaniu lub na mrozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_L_G_A
maria antonina od kiedy masz ta blizne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gere
blizny sa przerózne i kazda z nich inaczej reaguje na poszczegolne masci czy zabiegi. z tego co piszesz rana nie byla gleboka a raczej w stylu zadrapania, teraz zalezy jak dlugo masz juz blizne, jesli masz ja krócej niż pół roku pociesze Cie, być moze ona zniknie-BYC MOZE! powinnas jak najszybciej zaczac leczenie polecam masc cepan-w aptece bez recepty okolo 17 zl, bardzo dobre sa plastry cica-care(niestety te troche drozsze i nie dostepne na polskim rynku). jesli blizna jest wystajaca pozwinnas zaklejac ja plastrami hypafix-blizne musisz mocno scisnac plastrem(sa bardzo tanie ale dostepne tylko w wiekszych miastach). jezeli jestes bliznowcem-nawet zabiegi chirurgiczne nie pomoga,a blizna zostanie do konca zycia. na wielkosc blizny wpływ ma równie wiek, jezeli masz skonczone 21 lat blizna raczej zejdzie(a przynajmniej stanie sie mniej widoczna) a jesli jestes w wielku dojzewania mozesz miec wiekszy problem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się wydawało, ze im młodsza skóra tym szybciej się regeneruje... ok, to ja lece po ta maść do apteki. miejmy nadzieję, ze ona coś pomoże.W kncu blizna nie ejst głęboka, to raczej zadrapanie... a nie wiesz w po jakim czasie widac rezultaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nie opalaj tej blizny, bo to ją utrwali. jak zaczniesz chodzić z krótkim rękawem, to chroń ją przed słońcem kremami z wysokimi filtrami UV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gere
jesli masz ja tak krotko to powinna sie zmiejszyc, a jesli chodzi o wiek to w okresie dojzewania organizm wytwarza hormony ktore maja wplyw na blizny, po ukonczeniu 21 lat hormony zanikaja. zazwyczaj chirurdzy plastyczni podejmuja sie zabiegów wycinania blizn po ukonczeniu ego wieku przez pacjetów. masc nie wiem w jakim czasie dziala ale wiem ze musisz ja sysematycznie wcierac. justa ma racje zadnych blizn podobno nie mozna opalac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcialusia
laser na to dziala, robi to lekarz chirurg estetyczny lub dermatolog (jesli ma odpowiedni laser), zrobilam to i czesciowo pomaga, 100 zl, 20 minut.Nic nie boli ( w kazdym razie na pewno mniej niz naciecie).Zabieg bardzo spłyca blizne, ale slad zostanie na zawsze, trzeba tez potem masowac ( po zejsciu strupka-nie wolno go samemu zdejmowac-odpadnie sam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlddddd
a co usunie blizne raz na zawsze? czy ten laser dziala tez na stare blizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mi Contatubex polecał chirurg, który usuwał znamię, więc powinna być ok ja używam Tointex (ok 8zł) też polecana przez niego, ogólnie mówił, ze jak jedna nie wpływa na bliznę to próbować inną ogólnie powinno na tyle rozjaśnić bliznę, że nie będzie widać (no jak się ktoś przyjrzy to bedzie:) ) chociaż to zalezy wylacznie od organizmu (ja mam bliznę od 2 - 3 tyg i po maści zaczyna się \"wchłaniać\" staje się miękka i jaśnieje) ale powiedział plastyk, że nigdy nie zniknie tak aby nie było widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałaś sobie pewnie zrobić
coś tak jakby tatuaż ? Hę ? :) Moja dawna koleżnka ze szkoły zrobiła kiedyś takie głupstwo wydrapała sobie na każdym palcu u ręki po jednej literce które miały tworzyć jakieś słowo i chyba był w nich też tusz z długopisu. Głupota na maksa. Więc tak. Jeżali na zadrapaniach jest strupek to nie nakładaj żadnych maści dopóki zadrapanie całkiem się nie wygoi i strupek nie odpadnie. Nie możesz zrywać strupka bo tylko utrudnisz gojenie. Maść na blizny można stosować dopiero po odpadnięciu strupka i tu ważna jest systematyczność stosowania. Tylko wtedy to ma jakiś sens. I nie licz na natychmiastowy efekt. To powolny proces. Najlepiej to stosować po pare razy dziennie przez kilka miesięcy. Zresztą na ulotce bedziesz miała wszystko napisane. Co do rodziców to dopóki jest szansa to zmniejszyć to nie ma co się przyznawać. A nuż się okaże że stanie się to na tyle niewidoczne, że oni sami się nie zorientują, ale może się zdażyć że pomimo prób blizna nadal może być widoczna i wtedy prędzej czy później wyjdzie szydło z wora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe_
przeczytałem "jak pozbyc sie w krotkim czasie bielizny?" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gynka
a co zrobic jesli mam dluga blizne na nodze?:o mam ją po aparacie ilozarowa... da sie cyms zlikwidowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi to sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc.. najprostrzym sposobem.. może i najtańszym... słyszałam że jest sok z pieczonej cebuli.. wiem, że zapach może być nieznośny.. i wogóle... ale słyszałam że to skuteczny sposób... telko.. że ten \"specyfik\" najlepiej skudkuje.. gdy dłużej się go zostawia na bliźnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście używa maści nie caly meisiąc i jzu widze efekty. mam jeszcze 4 miesiące do wakacji- więc mzoe blizna mi się \"wchłonie\" na tyle, ze żeby ja dostrzec trzeba bedzie sie przyjrzeć. no ale pojawił sie kolejny problem- lecę na sycylie na wakacje, a wiadomo- mimo woli sie opale i to dośc mocno. co robić? smarowac blokerem? a nie ebdzie wtedy zbyt mocnego kontrastu? wpadłam na pomysł ze jeżeli po wakacjach bedzie mi mocno widac ta blizne to bede nosic w tym miejscu jakies szerokie branzolety- to dobry pomysł? jak macie jakies inne to piszcie prosze! pomózcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podłacze sie
Mam pytanie zeby nie zakładac drugiego podobnego topiku. A czy da sie zmniejszyc widoczna bluzje po opazeniu zelaskiem? wielkosci jest troszke ponad 2 centymetry,szeroka na poł centymetra. Opazenie mialo miejsce jakis miesiac temu,rana sie zagoiła, nie paskudziala sie bardzo... Ale teraz jest blizna nie wiem jak jej kolor okreslic : ciemny roz... ? czy na to tez jakies masci?? jakie..... ? dziekuje za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andza
ja mam blizne na policzku... rozciecie szybą na imprezie... odrazu po zagojeniu smarowałam mascia blizna troche zmiekla (smaruje cepanem) ale nie widac zeby znikala... i chyba juz nie zniknie a choc uzywam plucidów pudrów korektorów blizne widac... czym mozna ja usunac choc zmniejszyc byle nie operacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuala lumpur
ja mam rowniez 'blizne' na ramieniu... wykonana podobnym sposobem co poprzedniczki, u mnie bylo to przejechanie ekierka... rowniez z glupoty najpierw byly 2 kreski a potem sie wystraszylem i jeszcze wieksze glupstwo zrobilem i dorysowalem pare kresek w rozne strony 'bo w krzaki wpadlem'... nie wiem czy mozna to nazwac blizna, blizna to takie wystajace troche cos, jest gladka, nie ma na niej wlosow, 'linii papilarnych' itp.. u mnie to sa to po prostu blade (bielsze? nie sa biale, sa w kolorze skory ale takie bledsze) kreski... trzeba sie przyjzec zeby to zobaczyc, bo przykryte jest wlosami i z daleka nie widac... mam to juz jakies 8 miesiecy... mamy maj/czerwiec a zrobione w pazdzierniku... boje sie ze jak sie opale to to wyjdzie... nie boje sie ze mama nakrzyczy, czy cos ale ze bedzie to okropnie wygladac... prawde mowiac juz wyglada... czy taka forma 'blizny' zejdzie z czasem?? mam takie dwie jeszcze na drugim ramieniu, ale one byly wykonane w sposob wypadkowy, jedna dosc gleboka, krwawila dosyc mocno a wywolana zostala poprzez wskoczenie na materac z ktorego wystawaly druty :D druga podobnie te wykonane specjalnie nie krwawily :) byly tylko zaczerwienione dookola a w nich byla jakby krew ale nie ciekla (taka kreska krwi w opuchliznie, bylo to troche spuchniete, jakies 0,5mm nad skore) potem zrobil sies strupek, strupek zszedl i zostaly blade krechy... zejda? nie zejda? opala sie? nie opala sie? bedzie widac? nie bedzie widac? :) prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shadow770
Hej... ja mam blizne na lewym policzku jest bardzo widoczna. Największy problem jest też w tym ze mam ją jakieś 12 lat gdy byłam małą spadłąm ze schodów. Tą rane miałam zszywaną i została okropna blizna mam z nią głpie problemy często wstydze się pokazywać używam tej maści cepan ale to nic nie pomaga jeśli możecie błagam o jaką kolwiek pomoc....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka1984
mam wielki problem ;/;/ od paru lat trenuje piłkę ręczną i niestety 8 miesiesy temu miałam na mórawie wypadek tzn. był to beton i podczas strzalu zle nadepłam i sie przewróciłam po zdarzeniu została blizna ;/;/ czy ktoś wie jak usunąć blizne w bardzo krodkim czasie prosze o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka1984
A w jakiej cenie jest ta maść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka1984
Czytałam, że stosuje się też tak zwany tonik z cytryny czy to pomaga ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia
chciałam zapytać czy można pozbyć się lizn po okaleczniu się skalpewlem ,bardzo mi na tym zależy czy sam cepan pomoże ? i czy można robić z niego okłady ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×