Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Sweet melody

Wójcicki Polanica Zdrój - operacja nosa

Polecane posty

Gość new nosio***
Czesc wszystkim! Ja wlasnie leze sobie w Oliwii i jest to moja szosta doba po operacji nosa u doktora Wojcickiego. Dlugo sledzilam to forum i teraz moge juz sama powiedziec czy te informacje sie pokrywaja z moimi doswiadczeniami. Widzialam kiedys post ze fora moga byc kontrolowane z gory i ze duzo informacji to bujda. Dzis moge potwierdzic, ze 99% informacji pokrywa sie z tym co przezylam sama. Kiedy ktos napisal, ze po 2-giej dobie spacerowal po Polanicy... sorki ale to malo prawdopodobne.. do 3 dni ma sie taki kryzys i zmeczenie, ze w moim przypadku sie nie nadawalam do niczego. Najwiekszy minus tego typy zabiegu to brak oddychania przez nos. Potwiedzam, ze oparacja nic nie boli. W drugiej dobie kiedy saczki zostaja usuniete czuje sie pewna ulge ale to jeszcze nie luksus. Po sciagnieciu opatrunku spod nosa, jakis sluz z krwia scieka i to tez moze meczyc na dluzsza mete. Wczoraj mialam zmieniany gips i to juz na pewno nie nalezy do przyjemnosci ale nie jest to tez czyms czego nie mozna przezyc, w koncu to tylko trwa moment. Nos rzeczywiscie moze wygladac jak kartofel, duzy i gruby ale jak doktor kazal go dotknac i wyczyc kosc, zeby widziec ile to opuchlizna to ja szczerze mowiac w ogole kosci nie wyczulam wiec wszystko jeszcze bedzie sie zmienialo. Jesli chodzi o sama opinie o doktorze to musze powiedziec, ze nie moge zlego slowa o nim powiedziec, przemily czlowiek. A teraz troche o pensjonacie Oliwia. Gospodarze pani Wiesia i pan Michal przemili ludzie, troskliwi i pomocni ale samo moiejsce daje duzo, duzo do zyczenia. A i jesli macie mozliwosc zabrania ze soba kogos bliskiego to zrobcie to bez namysly bo pomoc nieoceniona... To na tyle co chcialam dodac od siebie... Pozdrawiam wszystkich... Jeasli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesiaaaaaa
Z tym spacerowaniem zgadzam się z poprzedniczką . U mnie największy kryzys był gdy zaczęła się druga doba . Płakałam ze 3 h bez wyraźnego powodu . Nie mogłam przez pierwsze 5 dni spać więc pani wiesia dawała mi taki dobry środek na sen . I mimo , że darze ich ogromnym szacunkiem za pomoc , troske i oddanie to szczerze powiedziawszy całkiem inaczej wyobrażałam sobie oliwie. Co do osoby towarzyszącej też się zgadzam bo sama pojechałam z mamą która po 4 dniach miała wrócić.Ale doszła do wniosku w końcu ze nie ma mowy o wyjeździe , jest to nie tylko pomoc ale i wsparcie psychiczne , a można tam zwariować z nudów . do newnose24 dziś od operacji mija dokładnie 2 miesiące :> skłoniło mnie to do przejrzenia zdjęć nosa przed operacją , w trakcie rekonwalescencji w oliwii (nadal nie moge uwierzyć jak opuchlizna i siniaki potrafią zniekształcić twarz),i po zdjeciu gipsu. Na początku przyznam szczerze ,że nie mogłam się przyzwyczaić. Patrząc w lustro czułam się dziko, jak nie ja . Ale z czasem patrząc na stare fotografie zastanawiałam się po pierwsze jak ja mogłam oddychać wtedy bo miałam takie skrzywienie a po drugie dostrzegłam jak psuł on wrażenia estetyczne.Już się przyzwyczaiłam i nie wyobrażam sobie innego noska :) oddycham swobodnie i nie mam problemu z infekcjami co o tej porze przy takiej pogodzie było nieodłączną częścią mnie. Krótko mówiąc jestem pod wielkim wrażeniem zmysłu estetycznego doktora w dobieraniu noska i oczywiście wykonania :) pozdrawiam :> .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja spacerowalam w 3ciej dobie i nie mialam zadnego kryzysu:-) Mialam osobe towarzyszaca i gdyby nie fakt, ze mialam gips na nosie to nie wiedzialabym, ze bylam operowana. Nawet dziewczyny z innych pokoi mowily, ze w nas jest super wesolo. Podowdzenia dziewczyny i ladnych noskow zycze.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesiaaaaaa
należy mieć na uwadze że rekonwalescencja, siniaki, opuchlizna to indywidualna sprawa . :) w 1 dobie po operacji chyba byłam jeszcze znieczulona bo nosiło mnie cały dzien. Schody zaczęły się przy drugiej dobie ale potem było już coraz lepiej . Ja nie wychodziłam przez 5 dni bo moja twarz i siniaki psułyby wrażenia estetyczne wszystkich wkoło :) Ale potem jak już wychodziłam to przekonałam się że nie ma się czym przejmować bo nikogo gips na nosie nie szokuje. No chyba że przyjezdnych :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new nosio***
Do Nesiaaa... Czy po zdjeciu gipsu juz na sam koniec opuchlizna widocznie sie zmniejszyla? Ja widzialm swoj nos dopiero po pierwszej wymianie gipsu i byl bardzooooo opuchniety. W czwartek mam nadzieje, ze wracam do domu i chcialabym miec nadzieje, ze te kilka dodatkowych dni zrobi duza roznice :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajac poziomka
hej:) ja mialam zabieg o 14 w poniedzialek i wyobrazcie sobieobudzili mnie juz po i bylam no masakra,jakosprzespalam noc, rano nasteonego dnia mialam zwijac manele ( zanaczam operacje milam w czestochowieu doktora suligi) ale nie dało radycokolwiek zjadlam wymiotwalam, nie moglam otworzyc oczu , pikely mnie cholernie i nie wieidzlamco robic,tegodniaponad wszystko załowałam,że si ena ta operacjezdecydowałam. Ale wieczoremwrocilamdo domu z moim chlopakiem, ktory to ze mna caly ten czas byl. Oczywiscie w domu tez wymitowalm,tka mi sie w glowiekreilo,ze siku bylo mi ciezko zrobic. Kolejny dzien byl tezslaby ,ale stopniowo si eporawialo.Teraz juz 4 miesiąc leci bimbaski i powiem wam,ze nos moj caly czas sie zmiani,to sie troche wykrzywi, to mi sie garbek ujawni, albo zas dla odmiany mi troche skartofleje, ale nie załuje nie załuje niczego, powiem wam ,żewart ejest to wsztsyko efeltu kocowego, wiec jesli macie watpliwosc to mozecie spokojnie sie nie martwic i decydowac sie. ( moj zabuek chrzestno kostny kosztował 5000) jestem adowlona, pomimo tego z enos all tajm sie zmienia, al e efekty koncowe maj abm po pol roku.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesiaaaaaa
do new nosio :> Po pierwszej zmianie gipsu wyglądałam jak avatar dlatego nie chciałam oceniać . Po zdjęciu gipsu w wielkości opuchlizny nie zauważyłam znacznej zmiany ( nadal avatar:P ) ale z dnia na dzień opuchlizna się zmniejsza. Dla mnie była ona bardzo widoczna jak się później dowiedziałam inni tego nie dostrzegali . Nawet nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie ile mi opuchlizna skórna schodziła bo siedziałam non stop w domu i chodziłam z lusterkiem 24 h/ dobe i przestałam zauważać zmiany . Myśle przestałam wygladać jak avatar po 1,5 - 2 tygodniach . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Verb
Dziewczyny po tych dóch tygodniach od sciagniecia gipsu przestaje sie wygladac jak awatar, ale czy ta opuchlizna i wielkosc noska zaczyna nadal malec ??? to znaczy czy zaczodza dalej jakies zmiany , czy nosek z nia na dzien sie robi mniejszy czy to co juz zeszło po tych dwoch tygodniach to jest wszystko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Newnose24
Dziewczyny jak daleko jest od dworca do tej kliniki nie dlugo chce sie wybrac na wizyte bede jechala pociagiem mam az 400 km . Czy jechala jakas dziewczyna pociagiem ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myyszaa
Witam Wszystkich :) mam termin operacji nosa na 28.10 czyli juz w przyszlym tygodniu,czy ktoras z was bedzie w Polanicy w tym czasie ? Mam tez mase problemow organizacyjnych - mieszkam w Anglii i lece do Wroclawia ale niewiem jak potem sie dostac do Polanicy i do pensjonatu i co ze soba wziac a bede tam sama(9 dni) i co z wyzywieniem, (musze ustalic jakis plan podrozy) moze ktos jest albo byl w podobnej sytuacji - prosze o info. strasznie sie boje i strasznie sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myyszaa
witam :) mam termin operacji na 28.10 czy ktoras z was bedzie w tym czasie w Polanicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ainia
Do Myyszaa czesc ja jestem po operacji podaj jakis adres to Ci napisze jak to przebiegalo, tez przyjechalam z zagranicy i bylam podekscytowana a teraz jestem podlamana ,owszem tuz po sciagnieciu gipsu nos wydawal sie krotszy prostszy ale na drugi dzien urosl,mam tak spuchniety nos ze wydaje sie wiekszy niz przed operacja do tego ta opuchlizna(niesymetryczna) sprawia wrazenie jakby nos byl garbaty z jednej strony szerszy, nie wspomne juz o zniszczonej łuszczącej sie pelnej wagrow skorze, wiec radze przyjechac na dluzej...ogolnie co do przebiegu operacji ,doktora czy pensjonatu nie mam zadnych zastrzezen tylko ta opuchlizna mnie dobija ,uwazam tez ze czytajac to forum mozna sie doskonale przygotowac do takiej operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ainia
do Newnose24 hej ja na Twoim miejscu to bym nie jechala az tyle kilometrow na samą konsultacje przedoperacyjna bo to wszystko naprawde mozna przez internet zalatwic, mnie tak doradzila pewna dziewczyna ale ja oczywiscie niedowierzalam i pojechalam ale potem zalowalam bo szkoda czasu i pieniedzy, niczego konkretnego sie nie dowiesz, doktor zobaczy nos i powie to co juz wiesz czyli np ze nos dlugi i garbaty a w dzien operacji i tak jeszcze raz go oglada i dopiero wtedy pyta jakie sa Twoje wyobrazenia,naprawde przez internet mozna wszystko ustalic i dograc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myyszaa
Ainia- wielkie dzieki oto adres uw82@wp.pl. Gdzies tu na forum przeczytalam ze mialas op w pazdzierniku wiec nie minelo duzo czasu od moze jeszcze nie ma sie co lamac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myyszaa
emi250 bedziemy operowane w ten sam dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Newnose24
Czyli co mam zapytac o termin? Zadzwonic czy napisac? Rok temu wysylalam mejla ze zdjeciami i prosilam o ocene mam przerosnieta czesc chrzestna i czesc kostna prawdopodbnie tez bedzie robiona ,ale nie umawialam sie na termin zadzwonic czy napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Newnose24
Dziewczyny dajcie znac po operacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New Nosio ***
Czesc Wszystkim! Dzis mija tydzien od sciagniecia gipsu i coz moge powiedziec... Nos jest ciagle opuchniety ale powolutku opuchlizna zmniejsza sie. Profil wyglada bardzo dobrze, jedynie z przodu mam wrazenie, ze nos jest szeroki ale wydaje mi sie ze to minie. Jesli chodzi o stan skory to nie jest tak zle, zrobilam pilling i wszystko wyglada ok za wyjatkiem czubka nosa bo sie boje go dotykac za mocno. No ale coz sie dziwic, ze pelno syfkow powychodzilo, jak nos byl pod gipsem tak dlugo. Nie ma co panikowac wszystko zejdzie w swoim czasie. Jak dziewczyny juz mowily na forum wielokrotnie, tylko cierpliwosc moze nas uratowac. Jedyny minus to wciaz problemy z oddychaniem. Szczegolnie dokucza mi to jak zmarzne albo temeratura w pomieszczeniu jest za wysoka. Ale na szczescie wiem ze bede mogla oddychac normalnie bo juz mam coraz czesciej odetkany niz zatkany nos. Kolejny plus to powrot czucia w nosie bo o to tez sie martwilam. czytalam, ze niektorzy mieli z tym problem. To na tyle na dzis, odezwe sie wkrotce z kolejnymi wiesciami... trzymajcie sie cieplo... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ainia
Do Newnose24 Ja na Twoim miejscu bym zadzwonila do doktora nr 604757365 lub 74 8682939 najlepiej w srode po poludniu bo wtedy sa konsultacje i poprosila o ustalenie terminu operacji, (kiedy ja mialam zadzwonic z potwierdzeniem tak dwa miesiace przed operacja to nawet nie pamietal czy ja bylam czy zdjecia przyslalam a przyjechalam specjalnie z zagranicy) takze spokojnie mozesz powiedziec ze zdjecia przeslalas i mozesz przypomniec jaka Ci diagnoze postawil dla przypomnienia,wytlumaczy Ci wszystko gdzie masz sie zatrzymac a swoja droga jak masz jakies pytania to mozesz tez pisac ja duzo pisalam np badania wyszly mi troche nie tak i pytalam czy sie nadaje do operacji, pytalam tez o koszta, zawsze udzielano mi konkretnej odpowiedzi i nie musialam czytac i szukac na forum bo to czasochlonne dosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myyszaa
dziewczyny czy ktoras z was brala tabletki na powstrzymanie okresu takie ktore trzeba zaczac brac np 3 dni przed planowanym okresem i on sie dopiero pojawi pare dni po ich odstawienu . PROSZE o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza_zuaa
wedlug mnie lepszy jest dr Szymanski z Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko mowie!!!!!
A kogo obchodzi Szymanski jak to jest topic o Wojcickim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Newnose24
No wlasnie to jest topic o Wojcickim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Newnose24
Dziekuje dziewczyny za inf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi250
Myyszaa ja jade do polanicy juz 27 jestem z Niemiec takze mam kawalek drogi, i mysle ze z sierody na czwartek przenocuje w jakims innim hotelu jesccze nie w oliwii moze wymienmy sie numerami byloby latwiej sie kontaktowac? Jezeli masz ochote wyslij swoj numer na mojego meila to do Ciebie zadzwonie emi250@vp.Pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New Nosio ***
Hej Dziewczyny! Czy ktoras z Was moglaby dac znac jak przechodzi proces gojenia nosa w srodku? Po jakim czasie strupy zaczynaja schodzic i czy byly z tym jakies problemy? I co ze szwami? Czy wszystkie zejda czy tylko niektore? Z gory wielkie dzieki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 82
Witam Wszystkich! Termin operacji mam wyznaczony na 23 listopada, czy jest ktoś kto będzie miał operację w tym samym czasie? I jeszcze jedno pytanie, dla nie których może wydać się śmieszne - ale cóż:) czy w Oliwi jest ciepło? Operacje będę miała jak już będzie zimno i nie wiem jakie ciuszki ze sobą wziąć tzn. nie wiem czy wystarczy kilka zestawów typu bluza sportowa rozpinana i do tego podkoszulek na ramiączkach, który mogę założyć przez dół - boję się o to że jak będę zakładać bluzki przez głowę to mogę zahaczyć o gips. Chyba popadam w paranoję :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość New Nosio ***
Czesc Majka! Nie szalej z tymi ciuchami. Jak ja bylam na poczatku pazdziernika to jak dojechalam do Oliwii to bylo zimno ale po kilku minutach pan Michal wlaczyl ogrzewanie i w sumie przez prawie caly pobyt mialam otwarte okno w pokoju. W 100% sie zgadzam , ze najlepszym rozwiazaniem sa bluzy rozpinane, koszulki na ramiaczkach i spodnie dresowe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulm
Hej dziewuszki. Mialam operacje 3 tyg. temu i nadal mam szwy w nosie (granatowo-czarne). Czy one mi same wypadna czy sie rozpuszcza? Mam je ruszac czy lepiej nie dotykac? Z gory dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×