Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jasmina69

Przepisy na dania szybkie, zdrowe i smaczne! Zapraszam do wspólnej konsumpcji.

Polecane posty

odswiezam, bo fajny temat a ja mam fajny przepis :) danie nie jest szybkie, ale co tam :P cannelloni z nadzieniem brokulowo-pieczarkowym skladniki: - 300 g brokul - 2 lyzki oliwy - 2 szalotki (posiekane) - 300 g pieczarek (posiekanych) - zabek czosnku - sol, pieprz - 2 lyzki smietany - 1 jajko - 50 g pestek (dynia, slonecznik, pinia) - 16 sztuk cannelloni sos: - 2 lyzki oliwy - zabek czosnku (pokrojony w cienkie plasterki) - 100 ml bialego wina - 100 ml bulionu warzywnego - 200 ml smietanki - 100 g sera plesniowego (pokruszonego w kawalki) - 200 g serka wiejskiego (kremowy) przygotowanie: - brokuly podzielic na rozyczki i obgotowac przez 3 minuty, nastepnie drobno posiekac; - przesmazyc szalotki z pieczarkami, dodac czosnek i brokuly, podsmazyc az wyparuje cala woda, doprawic sola i pieprzem; zdjac z ognia i przykryc; - nastawic piekarnik na 200 stopni; - sos: podsmazyc delikatnie czosnek, dodac wino, bulion i smietanke, gotowac na malym ogniu az sos zredukuje sie do 1/3; dodac caly ser, mieszac do calkowitego rozpuszczenia, doprawic pieprzem; - do mieszanki brokulowo-pieczarkowej dodac smietane i jajko, dobrze wymieszac; dodac polowe posiekanych pestek; - nadziewac cannelloni (mozna przy pomocy szprycy) nadzieniem; - ulozyc je w naczyniu (natluszczonym), polac sosem i zapiekac ok. 30 minut az potrawa sie zrumieni; - przed podaniem posypac reszta pestek gotowe - smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktośku
danie makaronow: dla 3 osób: 250 g makarony z pełnego ziarna 50 g słonecznika prażonego puszka tuńczyka w sosie własnym warzywa na patelnię z lubczykiem ugotować makaron. podsmażyć warzywa-według przepisu wylać sos z tuńczyka-zmieszać z 4 łyżkami oleju i przyprawą wszystko zmieszać można zabrać do pracy i zjeść na zimno. Bardzo smaczne Szybki rosołek: zrobić gotowane pulpeciki ( mielone z indyka, czerstwa bułka, dużo natki pietruszki, sół i pieprz, jajko)- wystarczy 250 g. mięsa... uformować malutkie kulki, do wywaru dodać małe talarki marchewki, makaron, pietruszkę i pulpeciki, dobrze zaprawić bulionem, Smakowite dwa dania w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina538
Potrawka Meksykańska składniki: 2 średnie kiełbasy lub parówki 1 duża cebula 4-5 średnich pieczarek 1 puszka kukurydzy 1 puszka fasoli czerwonej 2-3 łyżki koncentratu pomidorowego odrobina cukru olej do smażenia ostra i słodka papryka w proszku PRZYGOTOWANIE: 1.Kiełbasę kroimy w w grubsze plastry i podsmażamy aż się zarumieni. 2.Pieczarki oczyszczamy i kroimy w plasterki.Cebulę kroimy w kostkę.Pieczarki i cebulę dodajemy do kiełbasy i dusimy do miękkości. 3.Potrawkę podlewamy wodą i dodajemy koncentrat pomidorowy.Podsypujemy cukrem tak by danie nie było kwaśne.Dodajemy do smaku papryki i dusimy pod przykryciem 10 min.Na koniec dodajemy kukurydzę i fasole i mieszamy przez 2 min SMACZNEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokanskie tagine
zapraszamy do obejrzenia nowych modeli marokanskich naczyn ceramicznych tagine w sklepie rekodziela marokanskiego www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina538
BŁYSKAWICZNA FRITTATA składniki: 1/2 op makaronu najlepiej spaghetti 5-6 jajek 10 dag startego parmezanu sól pieprz olej do smażenia Przygotowanie: Makaron gotujemy w osolonej wodzie na pół twardo i odcedzamy.Jajka roztrzepujemy trzepaczką i dodajemy ser.Doprawiamy solą i pieprzem.Masę jajeczna wlewamy do makaronu i mieszamy.Na patelni rozgrzewamy olej i wykładamy makaron i smażymy z obu stron aż jajka się zetną. Do tego danie nie trzeba dodawać żadnych przypraw.Podajemy je z surówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizula888
Krem z zielonego groszku puszka groszku ciasto ptysiowe 1l bulionu 20 dag sera żółtego mała śmietana do zup Do gotującego bulionu dodaje się zmiksowany zielony groszek, zagotowuje się - dodaje całą smietanę, potem starty drobno ser i bon apetit, podaje sie z grzankami z bagietki lub z ciastem ptysiowym, po nalaniu do miseczki posypuje się odrobiną sera żółtego:)) szybko i pysznie:) Grzanki z łososiem Super przystawka 1 bagietka - pokroic w talarki ok 1 cm, posmarowac masłem na chwile do piekarnika az lekko sie zarumienią, na to po lekkim ich wystudzeniu nałożyć serek czosnkowy bieluch, kawałek łososia i oliwke oraz koepe pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadlam kiedys zupe krem z groszku, moze byla podobna jak z w/w przepisu :) byla pyszna i to na zimno, troche niczym groszkowe lody :) tylko ja bym zdecydowanie polecila normalny groszek, nie z puszki chociazby mrozony, bo wiadomo o swiezy nie jest tak latwo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jakiegoś czasu zafascynowała mnie dieta strukturalna. Zaczęłam zwracać uwagę na to co znajduje się w moim jadłospisie. Zaraziłam tym też moją rodzinę. Nie chodzi tu o jakąś tam dietę, ale zdrowe odżywianie. Łatwe i smaczne dania, które można przygotować szybko, a szczególnie przepyszne koktajle, które zawierają moc witamin i mikroelementów. Szczerze polecam każdej grupie wiekowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×