Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

hehe widac prosci ludzie z turcji potrafia swietnie mowic po angielsku ;) Natomiast co do higieny to oni raczej wysysaja z mlekiem matki dbanie o czystosc (przynajmniej do tej pory tak sadzilam), bo to ma zwiazek z religia, chociaz pewnie i odstepstwa sie zdarzaja. Dziwi mnie tylko, ze chlopak studiuje, wiec nie powinien byc takim flejtuchem, a tym bardziej jesli wybija sie z plebsu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chlopak studiuje?? Ale czyj? Hasan Uffki, czy Hasan Jasy? :D Widac dziewczna nie przemyslala historii i wszystko jej sie pomieszalo... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz... Jak widac, dla was wszystko jest albo czarne albo biale... Student musi byc elegancki... A osoba ktora mowi po angielsku nigdy nie piernie przy kims. Naiwne jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie jest wszystko biale lub wszystko czarne, bo w zwiazkach mieszanych tak to juz jest, ze trzeba brac pod uwage \"inne odcienie\". Bez tego ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uffka, zycze powodzenia z wyksztalconym zieciem i szczescia wyimaginowanej coreczce... Nie przesiaduj tutaj. Cwicz angielski z przyszla tesciowa corci. na lepsze Ci to wyjdzie :D Co do naiwnosci... Poczytaj sobie swoje ostatnie posty i juz sie nie produkuj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie usmialam, dzieki jaaaso-uffka :D bedzie mi sie lepiej spalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
dzisiejszej nocy przyszlo mi przeprowadzic powazna rozmowe co dalej. zapytal jak sie czulam podczas tych dwoch tygodni itd. powiedzialam ze nie do konca tak to sobie wyobrazalam. zapytalam jak on widzi ten zwiazek dalej... ze mi jest coraz ciezej.. . zapytalam czy jego rodzinka przypadkiem nie ma jakis zastrzezen do nas... w odpowiedzi powiedzial ze pytaja go tylko jakie mamy plany... a jakie mamy ? on na to ze mamy duzo problemow do przezwyciezenia... jakich...? moja nauka tureckiego bo nie moge sie przez to tu znalezc a jego angielski nie jest na tyle dobry by wszystko tlumaczyc... no i przeciez jak co mielibysmy mşeszkac w turcji. moja nauka religii bo nie wyobraza sobie zeby to nas roznilo i z tego co zauwazylam nic nie jest w stanie zmienic jego podejscia... teraz nie jest praktykujacy ale stwierdzil ze za kilka kilkanascie lat chce bardziej sie wglebıc w wiare. w koncu poweidzialam mu ze on potrzebuje dziewczyny turczynki a nie polki wiec lepiej bedzie jak sobie taka znajdzie i sie poklocilısmy ja juz nic nie wiem... to wszystko nie miesci mi sie w glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik nie smuc sie. Nie znam twojgo faceta, ale nie rozumiem dlaczego jego zdaniem religia was rozni? To ze jestescie innych wyznan nie oznacza, ze nie bedziesz potrafila zrozumiec obrzadkow religijnych islamu :) No ale skoro on nie potrafi nad tym przejsc do porzadku, to chyba bardziej jego problem niz twoj. Z tego co pisalas nie zamierzasz zmieniac religii i bardzo dobrze, nie rob niczego wbrew sobie :) Poza tym chyba jemu latwiej doszkolic angielski niz tobie nauczyc sie tureckiego, a jak jest taki cwany to niech przejdzie na twoja religie i juz nie bedzie was dzielic, polskiego tez moze sie nauczyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
> teraz nie jest praktykujacy ale stwierdzil ze za kilka kilkanascie lat chce bardziej sie wglebıc w wiare. Niesamowicie mnie to rozsmieszylo :D Zapytaj go czy zna swoja przyszlosc i czy jest pewien, ze za te kilkanascie lat w ogole bedzie zyl... Moze sie okazac, ze tej wiary zglebic nie zdazy. Brutalne, ale prawdziwe... Yarın ne olacak sadece Allah bilir - co bedzie jutro wie tylko Bog... Pewnie slyszal to \"powiedzenie\"... I jeszcze jedno... Z jego opowiesci wyglada, ze swojej religii (nie wiary, bo to kompletnie co innego!!) jeszcze nie zglebil, wiec moze niech zacznie od siebie, a dopiero potem zabiera sie za innych...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aşık, jeszcze jedno (zawsze mi cos przyjdzie do glowy po wyslaniu postu..). Bede troche czepialska: > (...)on na to ze mamy duzo problemow do przezwyciezenia... jakich...? (...) moja nauka religii bo nie wyobraza sobie zeby to nas roznilo (...) Alez religia nie musi was roznic!!! Starczy, ze przejdzie na Twoja i bedzie po problemie !! :) Zapytaj go o powody, cele, dla ktorych masz przejsc na islam. Na tym najlatwiej jest ich zlapac. Zareczam Cie, ze \"Bog\" jako powod lub cel nie wystapi. A mnie sie wydaje, ze on powinien byc... jedynym powodem zmiany religii. A moze juz go pytalas o powody... Wymienil Boga ? ;) Powiedz mu rowniez, ze Mohammed zyl w jednym miescie z Zydami i z Chrzescijanami (w Medynie) i ostrzegl swoich zwolennikow, aby NIGDY nie zmuszali nikogo do przejscia na islam, bo popelniaja grzech - Bog nie uzna takich muzulmanow. Twoj chlopak moze o tym nie wiedziec, bo jeszcze nie zabral sie do zglebiania swojej religii... Wybacz za zloscliwosc, ale szlag mnie trafia jak slysze bzdury typu \"musisz byc muzulmanka\" bo to i tamto. To nie religia bedzie wyznacznikiem waszego wspolnego szczecia (w koncu sprawy malzenstw zawarte miedzy muzulmanami czesto gesto laduja w sadzie jako rozprawy rozwodowe). Powiem Ci na koniec Asik tylko jedno: jesli on tego nie zrozumie, to daj sobie spokoj. Jakim trzeba byc hipokryta, by kogos zmuszac do zmiany religii, mimo ze samemu wie sie o niej niewiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
za powod podal fakt ze chce po smıerci miec mnie za swoja huri... ja na to ze niebo jest jedno...a np jesli nprzyszloby nam sie kiedys pobrac to slub muzulmanski moze byc zawierany z chrzecijankami... on na to ze nie ... - albo ja nie umiem czytac ze zrozumieniem albo on gowno wie o swojej religii. zaczynam twierdzic ze wiele nas rozni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mówię
dziewczyno,jeśli teraz masz takie dylematy,to co będzie później.Pomyśl,to nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
asik czy Ty widzisz ze on tylko mowi o Tobie?ze my mamy problem ale to Ty masz sie zmienic! w glowie mi sie nie miesci co ten cholpak wygaduje!jak mozna pozniej bardziej wglebic sie w wiare! to wedlog niego aby pojsc do nieba wystarcze byc bardziej wierzacym na starosc!bo teraz biedak nie ma czasu!a skad on wie ze pojdzie do nieba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
nie chce sie juz w to zaglebiac bo dla mnie jest to tak samo absurdalne jak dla was... a ja mam sie zmieniac bo on nie ma szans na zycie w polsce czy innym panstwie ze wzgledu na prace... ja mam komfort wyboru miejsca zamieszkania bo mnie to nie ogranicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik, wspolczuje Ci tego co przezywasz. dziewczyny maja niestety racje..wyglada na to, ze im dalej w las tym gorzej... Wiem, ze mialas co do niego powazne plany, ale moze czas je zredefiniowac...:( bo on jest niereformowalny. jakby w ogole nie zauwazyl, z e Ty jestes Polka, a nie Turczynka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
ja sie tylko ciesze ze to teraz wychodzi ze ci nie mydli oczu a potem po slubie !ja sie tam przeprowadzisz to nikt nie stanie po twojej stronie!i brdzie jeszcze gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nesie
sorry za styl:( ale moja mala mi tutaj dokazuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik...
zaczynam sobie wlasnie z tego zdawac sprawe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aşık, bierzesz slub po to, by byc szczesliwa w zyciu, a nie po smierci... Zapytaj chlopaka gdzie w tym wszystkim jest Bog, skoro muzulmanka masz zostac, bo chlopak tak chce. W Koranie nie ma mowy o zadnych Huri :))))) Niech ci pokaze gdzie jest napisane cokolwiek o raju :)) Poza tym \"wtajemniczeni twierdza, ze tych huri dla jednego mezczyzny jest wiecej (slyszalas zapewne bajki o wielkookich dziewicach w raju, po kilku dla kazdego faceta - typowe marzenie ZYJACEGO mezczyzny)... Ehhh, niech sie chlopak koniecznie, i to jak napredzej, zapisze na jakis kurs dla muzulmanow, bo bredzi jak potluczony. Co do slubu chrzescijanki z muzulmaninem: nie ma zadnych przeszkod. Nie jestem muzulmanka, a mam slub tzw. religijny udzielony przez \"prawdziwego\" imama. Nie ma zadnych przeszkod, dlatego ze islam \"toleruje\" chrzescijan i zydow jako wyznawcow jednego Boga i zwiazki malzenskie z wyznawcami tych religii sa dozwolone. Chlopak, jak wielu muzulmanow, nie ma zielonego pojecia o swojej religii, poza tym, ze \"jest jeden Bog, a Mohammed jest jego ostatnim prorokiem\" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie twierdze ze....
hej dziewczyny ! jestem ciekawa chodziaz w sumie wcale mnie nie dotyczy ta sprawa... jak to jest z tureckimi facetami? czy oni np maja inne zasady? przyjazn z kobieta widza tak samo jak polacy? pokazuja milosc tak samo? czy ich klasyczne zachowania wtedy gdy sie obrazaja lub wtedy gdy kogos kochaja sa takie jak polakow? zastanawiam sie czy mentalnosc moze zmieniac tego typu rzeczy. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowa fal moze i malo ktory
ale ty z pewnoscia tak :P Chociaz nie sadze, raczej powiedzialabym, ze malo ktory Turek jest gorszy od Polaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolowa fal... Widze,ze Ty masz problemy ze soba.Juz widac na Twoim przykladzie kto tu od kogo gorszy....ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:) Wiem,nie bylo mnie tak dlugo,ze juz zapomnialyscie o mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolo tocze
ano wlasnie !!!! a mozue by sie jakies kobiety Turczynki wypowiedzialy w tym temacie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×