Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tatlim

Blask Turcji...

Polecane posty

Gość paulina_a6
my rozmawiamy po angielsku, co bylo dla mnie od poczatku dobra nauka..obecnie moge powiedziec, ze naprawde potrafie dogadac sie w kazdej sytuacji..obiecal tez ze nauczy sie polskiego, co wydalo mi sie smieszne:)...ale kilka dni temu napisal do mnie po polsku:) Jamilah, od zawsze jestes muzulmanka, czy przeszlas na ta wiare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamilah, jestem i jestem z tego dumna:-)moze jeszcze swieza(pol roku),ale w pelni swiadoma i szczesliwa jak nigdy wczesniej:-) Asik, a myslals o tym,by uczyc sie tureckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temidka2
mam znajoma ktora wyszla za Turka. opowiem Ci jak to bylo przyjezdzal z kolezka tez Turkiem z francji mieszkali u znajomych w miescie i chodzili do knajp i jak to araby swe przechwalki zloto na szyji i paluchach . no i malolatki na to polecialy .jedna asia wyszla za jednego z nich i po jakims czasie sciagnal ja do siebie zrobil jej trojke dzieci i bylo cacy ,tak myslelismy wszystcy ,znajomi jej rodzina . po jakichs 4 latach przyjechali pierwszy raz do polski asia wiec zaprosila nas do pubu na piwo po 30 minutach cos tam Turek do niej powiedzial ona sie usmiechnela i zaraz zalala sie krwia bo dostala od niego w zeby tak ze lezala nieprzytomna !!!wstalem w obronie jej i go powstrzymalem ale co sie z takim dogadasz jak nie znasz jezyka .dla mnie to szmaciarze sa a jak go trzymalem to strasznie cuchnal jak prawdziwy asfalt. wiec dziewczyno uwazaj nie kazdy taki jest ,ale oni maja we krwi dominacje a kobieta znaczy tyle co ZERO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
przeszlyscie wlasnie z powodu mezczyzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temidka2
Jak nie Arabi to prosze powiedzic jak roznica rosowa miedzy Turkiem a Arabem prosze, oproc tego czytajcie, szkoda mi kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ja nie przeszlam z powodu mezczyzny :) natomiast moj mezczyzna jest z Arabii Saudyjskiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
ja chyba jednak nie bylabym w stanie zmienic wiary,ale podziwiam Was dziewczyny:)...Moze Wy potraficie pomoc mi zrozumiec co moze naprawde siedziec w jego glowie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli masz jakies pytania to pytaj :) nie sadze ze pomozemy zrozumiec co siedzi w jego glowie bo go nie znamy natomiast postaramy sie zrozumiec jego religie, prawa, obowiazki itd bo to trzeba znac wiazac sie z muzulmanine aby pozniej nie bylo placzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
podam wiec kilka przykladow, ktore zasialy we mnie watpliwosci..gdy pytalam np co robil dzisiaj- on odbieral to tak jakbym nie wierzyla mu i chciala go sprawdzic..mowil ze chcialby poznac moich bliskich (moja mame juz poznal), ale kiedy moj brat byl w Turcji i chcial spotkac sie z nim- on prosil kolege, by ten powiedzial ze go nie ma...pozniej tlumaczyl mi to tak, ze bal sie tego spotkania z powodu roznicy wieku miedzy nami (7 lat)...gdy chcialam porozmawiac o Islamie- unikla tego tematu...dopiero teraz zaczal o tym mowic..po kilku miesiacach braku kontaktu..czy to moze byc wiec szczere z jego strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temidka2
paulina_a6 , zapomnij o tych malych zmartwien naprawde, nic z nim nie jest zlego, fajny jest. Tylko usmiechaj sie kiedy on chce i otwieraj jemu nogi raz na jakis czas, bo jest przystojny, to Ci wystarczy. Bo tak chcialasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
Temidka2.... wydajesz mi sie "bardzo doswiadczona" osoba..Ale sama rowniez masz doswiadczenia z Turkami, czy to tylko to, co kolezanka przezyla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temidka2
Zycie zeby wam wyszlo na lepsze, z tego co widzialem to ja osobiscie nie moge uwierzyc w to, przykro :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulina odpowiem Ci za kilka minut teraz mam wazna rozmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
powtarzam ze wlasnie te watpliwosci doprowadzily do tego, ze JUZ z nim nie jestem...ale watpliwosci nadal sa...tym razem w druga strone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
ok Jamilah :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temidka2
paulina_a6, To byl naj gorsze cos co widzialem. Tez przez kolezanke to znam inna dziewczyne, bardzo fajna, wiek 22 lat, mieszkala w polsce, no znamy ja i nie bylo jej latwo w domu jak byla dzieckiem, miala problemy ale piekna, tak ze prace znalazla w telewizji polskiej przez chwile. Miala wszystko przed soba. Wyjechala do niemczech, i tam poznala Turka 39 lat, dobra czasamy roznica lat to nie ma znaczenia. Ale po jedno to dziwne bylo, ona taka mloda ladna a jak widzialem jego zdjecie to myslalem ze upadne, brzydki i stary dziad. Mysle ze cos jej sie stalo z glowa, bo on ja werzucal z domu jak kluczyli sie o 3ej rano np, nie moze odbierac telefon sama, on muszy odbierac zeby sprawdzic czy to nie jakis facet. Dluga historia, ale z tego wszystkiego nie rozumiem dlaczego nasze dziewczyny wiaza sie z Turkami, co wy widzicie w nich, nie wiem, nie chcem wiedzic. :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
Gdybym tutaj spotkala odpowiedniego chlopaka, nie szukalabym tam..To jest silniejsze..ale w moim przypadku nie przyslonilo mi calkiem rozumu..Wiec, ze tak sie zdarza, znam wiele podobnych historii, czytalam wiele ksiazek, gdzie kobiety byly przez nich maltretowane..Dlatego zakonczylam to, nie tlumaczac mu dlaczego.. Zrozum, ze mam watpliwosci..nie moge o nim zapomniec,a moj rozum bardzo by chcial..Jest wielu polskich chlopakow wokol mnie..ale co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temidka2
Jak bedzie czas to zapomniesz, nie wiem ile masz lat ale milosc sama ciebie znajdzie, i napewno z osoba gdzie nie masz watpliwosci zadnych. Uczymy sie na bledach, az nam sie uda a naj gorsze co czlowiek moze zrobic to myslec ze juz lepszego czegos nie znajdzie i idzie na jakis kompromis. Lepiej czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"gdy pytalam np co robil dzisiaj- on odbieral to tak jakbym nie wierzyla mu i chciala go sprawdzic..\" to jest dziwne.. i nie chodzi tylko o Turkow ale o wszystkich facetow.. w zwiazku na odleglosc jest to najnormalniejsze pytanie i na ma co sie unosic.. byc moze Twoj facet ze musi Ci sie tlumaczyc a to zwiazkowi dobrze nie wrozy.. \"mowil ze chcialby poznac moich bliskich (moja mame juz poznal)\" to akurat wsrod muzulmanow jest normalne bo dla nich rodzina jest najwazniejsza \"ale kiedy moj brat byl w Turcji i chcial spotkac sie z nim- on prosil kolege, by ten powiedzial ze go nie ma...pozniej tlumaczyl mi to tak, ze bal sie tego spotkania z powodu roznicy wieku miedzy nami (7 lat)\" To juz normalne nie jest.. widocznie czegos sie boi.. \"...gdy chcialam porozmawiac o Islamie- unikla tego tematu...dopiero teraz zaczal o tym mowic\" widocznie Islam nie pelni w jego zyciu powaznej roli a to juz dobrze nie wrozy.. Ale nie mnie oceniac :) Z tego co piszesz facet dziwnie sie zachowuje ale to Ty znasz go najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
nie patrzlam na ten zwiazek powaznie..to bylo dla mnie raczej urozmaicenie na wakacjach..jednak cos zaiskrzylo naprawde..wiem, ze mam wszystko przed soba,ale poki co jest on...ale dzieki za te slowa:) nic glupiego na pewno nie zrobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram poprzednia wypowiedz ze powinnas sie zwiazac z kims co do kogo nie bedziesz miala zadnych watpliwosci... nie wazne czy to bedzie Turek, Niemiec, Polak czy Arab czy Hindus.. wazne zebys byla pewna swojego mezczyzny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
wierzysz,ze mieszkajac w kurorcie i pracujac w hotelu- po moim wyjezdzie nie byl zainteresowany kobietami??...to jest chyba zbyt piekne by byc prawdziwym...jest przeciez mezczyzna i ma swoje potrzeby..na co on odpowiada, ze sjest oczywiscie normalnym mezczyzna, ale ze seks nie jest wszystkim...teraz jakby wiecej zaczal tlumaczyc..wyjasniac...moze jestem glupia i wypuszczam z rak szczescie, a moze rezygnuje po prostu z cierpienia i smutku u jego boku...wlasnie tego nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temidka2
Ja nie mowie ze oni wszyscy sa zli ale, oni na was poluja. I mozna zrozumiec ze to wam sie podoba, sa inny, maja akcent, innaczej wygladaja, wszystko sie zgadza i jako faceci to tez nam trudno odmowic czegos innego. Sa wypadki gdzie jest milosc w takim zwiazku ale problem powstaje gdy sie zamyka oczy na roznice miedzy ludzmi w zwiazkach mieszanej kultury. Problem jak wy celowo szukajcie zwiazek z obcokrajowcem tylko bo jest obcokrajowcem, to jest pierwszy zly krok, nie mozna sie dziwic pozniej ze powoli to sie zaczyna psuc po pierwszych miesiacach. Wiem ze moze sie udac taki zwiazek, ale wierze w to ze nikt nie bedzie was tak mocno kochal jak druga osoba ktora jest z tej samej kultury, przepraszam jak to kogos obraza ale takie mam zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
kazdy ma prawo do wlasnego zdania...a Twoje zdanie jest madre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem jednak przykladem ze mozna byc szczesliwa w zwiazku z Arabem :) ale tak jak napisalam wczesniej trzeba poznac jego kulture bo pozniej jest placz i zgrzytanie zebow.. a to ze kobieta jest nikim to sie nie zgadzam i prosze nie piszcie takich rzeczy (chyba temidka) na poczatek polecam zapoznanie sie z rola kobiety w Islamie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina_a6
Jamilah, jestes juz go calkowicie pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×