Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Hmm... no ale jak to jest taka herbatka liściasta, nie expresowa, w której moze być mix wszystkiego innego i zielonej herbaty... Sama nie wiem... może przestać ją pić? Kto by sie wyznał... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, to jak połykam tą tabletkę Yasminelle, to mam uczucie, jakby mi zostawała w gardle... dziwne, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buzzzziak
wlASNIE wrocilam od lekarza i przepisal mi Yasminelle.powiedzcie mi prosze czy jest taka mozliwosc ze np dostane okres jak bede brac te tabletki albo po skonczeniu 21 tabletek nie pojawi sie krwawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w trakcie brania tabletek nie ma okresu, mozesz na początku miec tylko plamienia, potem w przerwie zwykle jest krwawienie, ale jesli bedziesz plamic przy przerwszym opakowaniu to mozesz go nie dostac co potem powinno sie unormowac przy kolejnych opakowaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buzzzziak
dziekuje za odpowiedz!!to ma jeszcze jedo pytanko:)wyobrazmy sobie sytuacje ze koncze 21 tabletke:)i czekam na okres.przerwa miedzy braniem tabl.ma byc 7 dni z tego co wiem.to jezeli okres dostane w trzeci dzien tej przewy to nawet jezeli dalej bede krwawic to mam zaczac brac tabl?przepraszam za takie skomplkowane pytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzzzziak, też mnie to właśnie zastanawiało, ale skoro piszą że w 8. dniu trzeba zacząć nowe opakowanie to trzeba i koniec... tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, nawet jesli krwawienie jeszcze trwa to 8 dnia rozpoczynamy nowe opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
witam ponownie po krótkiej nieobecności. byłam u ginekologa,ale nic odkrywczego mi nie powiedział. zapytałam się jak to jest z tym krwawieniem,bo tak jak kiedyś pisałam mam kilka znajomych biorących tabletki i mają krwawienia tego samego dnia i nieraz o tej samej porze. ginekolog powiedział,że nie ma zasady co do tego i krwawienie też może być różnorodne. raz może być obfitsze a raz uboższe,choć w porównaniu do naturalnego okresu zazwyczaj jest to i tak krwawienie skąpsze. ;) zapytałam się czy jest sens w moim przypadku zmieniać tabletki ze względu na moje żyły,ale powiedział,że nie potrzeba. teraz czeka mnie kolejna porcja badań,bo mam bardzo nadprogramowego i nadopiekuńczego ginekologa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka8989
POTRZEBUJE POMOCY!! niedlugo razem ze znajomymi wybieram sie nad morze niestety akurat tego dnia dostane miesiaczke i cala zabawe diabli wezma bo mam bardzo duze i bolesne krwawienia na dodatek nie powinnam uzywac tamponow;( a biore yasminelle na wyregulowanie cyklu tak sie zastanawiem czy gdybym ominela jakies 2 lub 3 tabletki i tym samym wywolala wczesniej miesiaczke to duzo zmieniloby w moim leczeniu . Yasminelle biore juz od kilku miesiecy wczesniej kilka miesiecy bralam yasmin.BLAGAM POMOZCIE bo nie wiem co robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka8989
POTRZEBUJE POMOCY!! niedlugo razem ze znajomymi wybieram sie nad morze niestety akurat tego dnia dostane miesiaczke i cala zabawe diabli wezma bo mam bardzo duze i bolesne krwawienia na dodatek nie powinnam uzywac tamponow;( a biore yasminelle na wyregulowanie cyklu tak sie zastanawiem czy gdybym ominela jakies 2 lub 3 tabletki i tym samym wywolala wczesniej miesiaczke to duzo zmieniloby w moim leczeniu . Yasminelle biore juz od kilku miesiecy wczesniej kilka miesiecy bralam yasmin.BLAGAM POMOZCIE bo nie wiem co robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta_druga
ktoś przyjmuje może te tabletki na PCO i jak wygląda u Was okres??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka 1012
--------------> myszka8989 najlepiej bedzie jak sie zapytasz swojego lekarza. ale w ulotce yasminelle pisze cos o opoznieniu i zmianie pierwszego dnia miesiaczki. musisz sobie przeczytac, o ile wiem to mozna albo brac tabletki bez siedmiodniowej przerwy albo skrocic okres bez tabletek o kilka dni. jednak nie wolno wydluzac siedmiodniowej przerwy, bo wtedy nie ma dzialania antykoncepcyjnego. pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Ostatnio w ogóle nie śledziłam Waszych postów, niestety nie miałam czasu:(. Zaczynając opakowanie Yasminelle Moje plamienia trwały ok. 2 tygodni:(...teraz zaczynam 3 opakowanie i nie mam żadnych skutków ubocznych, zupełnie nic, żadnych zmian! Moje krwawienie z odstawienia trwa ok. 4 dni. Więc chyba wszystko jest w porządku. Podpasowały Mojemu organizmowi te tabsy. To są Moje pierwsze i okazały się odpowiednie. Mam do Was pytanie...Czy przy długim okresie (mam na mysli 2-3 lata) jest potrzeba zmiany tabsów na inne? Po mimo, że wszystko jest w porządku? Bo słyszałam takie doniesienia...a zapomniałam spytać lekarza... Proszę o odpowiedz...Pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
myszka8989 --> nie jestem specjalistą,ale z tego co wiem to rozregulujesz sobie cykl w ten sposób,lepiej nie rób siedmiodniowe przerwy niż przerywaj branie tabletek. oleńka118 --> tabletki nowej generacji nie wymagają jakiś zmian,po prostu raz na pół roku rób sobie badania. jeżeli będzie wszytko ok to znaczy,że Twój organizm zmian nie potrzebuje,chyba,że na przykład Twój ginekolog stwierdzi inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) mam do Was takie pytanie:) otóż biorę Yasminelle od 2 tyg i jak narazie czuje się dobrze w miare, oprócz tej uporczywej senności.gdy lekarz zapisywał mi yasminelle zalecił przyjąc pierwszą tabletke po tyg przerwy z pierwszego preperatu antykoncepcyjnego( w moim wypadku po Cilescie) tak też zrobiłam. w Ulotce wyczytałam, że pierwszą tabletkę można zażyć właśnie w takim ciągłym systemie, po zakończeniu tygodnia przerwy.MNoje pytanie wreszcie brzmi, czy jeżeli jest to system ciągły to antykoncepcja jest zachowana:)?? ja się lekko cykałam dlatego zastosowałam dodatkowe metody antykoncepcji:) ale wiecie jak z takimi bywa:P chciałabym wiedzieć tak na przyszłość:) z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mam pytanko kochane panie... przez ostatnie 21 dni brałam tabletki, podczes zażywania ich nie zauważyłam u sibie żadnego śluzu na \"zewnątrz\", tak jakby wszystko pozostawało w środku... dziś mam pierwszy dzień bez tabletki i od razu widze różnice, nie wiem tylko czy jest ona właściwa.... śluzu jest o wiele więcej.... jest biały i bardzo kleisty... czy wszystko ok?? zastanawia mni, czemu wcześniej nie było go tyle i czemu nie był taki gęsty, bo mi sie to jakoś dziwne wydaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a druga sprawa:0 jeszcze tak odnośnie tego przenoszenia okresu:) czy jeśli tabletke wezme jakieś 2-3 dni wcześniej w czasie przerwy - nie zrobie 7 dni tylko 4, to stanie sie coś poważnego? mam zaplanowany wyjazd i nie chcę go juz przekładać przez moja miesiączkę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaka79
Kurcze a Ja wzięłam właśnie 2 tabletkę pierwszy raz i dziś wieczorem już prawie nie mam okresu? A zazwyczaj mam normalny ale trwa do 6-7 dni a tu po dwóch już nie ma? Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak inni, ale u mnie trwał normalnie, a nawet dłużej bo cały tydzień, a normalnie miałam 5 dni... a przez tabletki sie przeciągnął....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
szalonaaa --> z tego co tutaj dziewczyny piszą to raczej nie można skracać siedmiodniowej przerwy,ale pewnie ktoś się jeszcze wypowie na ten temat i na temat śluzu. ja w sumie nie obserwuję mojego śluzu tak do końca,ale tak sobie teraz myśle,że też właśnie różnie z nim jest. madziaka79 --> tabletki często powodują,że czas krwawienia oraz obfitość krwi maleją,więc nie ma powodów do zamartwiania się. mój okres trwał zawsze 7-8 dni i był dość obfity,teraz krwawienie o wiele krócej i jest go zdecydowanie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
Madziaka79 ja biore yasminelle od 3 dni ale okres mam dalej. myśle ze to jets sprawa kazdej z nas indywidualna i nic sie nie dzieje;) a tak po za tym mam pytanko bo teraz p0rzyjełam tabletke godz poźniej niż zwykle czy ochrona anty jest zmniejszona>>??? prosze odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----> paulinka dalej jesteś chroniona:) tabletke możesz zażyć bez obaw do 12 godzin różnuicy:) tylko z tym nie przesadzaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
paulinka.. --> ochrona nie jest zmniejszona,do 12 godzin jest wszytko ok. schodki zaczynają się dopiero po 12 godzinach zapomnienia. w ulotce jest wszytko napisane i o ile dobrze pamiętam to na blistrze też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
dziękuje baldzio baldzio:P uspokoiłyście mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja pytam.---> a może ty wiesz jak z tym śluzem i tabletkami, bo widze że często się wypowiadzasz...... może cosik wiesz:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
szalonaaa --> wcześniej Ci już napisałam o tym. z tego co zauważyłam to raczej odradza się skracania tej przerwy. jak masz cierpliwość to sobie przejrzyj posty (chyba coś między stronami 90-99 powinno się znaleźć). a co do śluzu to ja mogę tylko się wypowiedzieć na temat moich własnych osobistych doświadczeń. u mnie nie ma konkretnej zasady co do śluzu,ale podobnie do Ciebie też mam śluz w czasie 7dniowej przerwy przed krwawieniem. kolejne spostrzeżenie: w czasie tej przerwy mam bardzo skąpe krwawienie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ja sie wypowiem na temat śluzu :) a wiec przed rozpoczeciem zazywania tabletek mialam sluzu bardzo duzo i o roznych konsystencjach(to nie byly uplawy) a teraz w trakcie brania tabletek sluzu mam zdecydowanie mniej i tak jak pise w ulotce jest on zdecydowanie gęstszy i pozostaje w srodku( tzn nie brudzi bielizny) :) z tego sie akurat ciesze bo duzo sluzu to nie jest mile uczucie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZZZalona-----------> jeśli chodzi o skrócenie tygodnia bez tabletek o 4 dni to oczywiście możesz, ulotka tego nie zabrania a wręcz pokazuje jak to zrobić. nie wiem co to za schizy że niby nie można. ważne żeby nie robić tego bardzo często. ja np.też mam wyjazd i dlatego postanowiłam teraz nie robić przerwy żeby potem dostać okres kilka dni przed wyjazdem co do śluzu- to normalne że pojawił się gęsty i biały. gin mówił że to normalne, też tak mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie dziewczynki:) no my mieliśmy przełożyć wyjazd to zrobiłam przerwe ale wczoraj okazało się że nie możemy....:( to muszę ja sobie przełożyć miesiączke:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meegii
czy alkohol osłabia działanie yasminelle? prosze o odpowiedz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×