Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość izis_79
Witam, kończę pierwsze opakowanie Yasminelle i... nie wiem czy jestem z tego faktu zadowolona, ponieważ na mojej twarzy wysypało "trądzikiem". Chcę zaznaczyć, że mam 28 lat i do tej pory cerę miałam gładką, bez żadnych wyprysków itd. Teraz to się zmieniło - mam pełną małych i większych krost, niektóre bolesne, zaczerwienione :( Łączę ten fakt z rozpoczęciem Yasminelle, gdyż właśnie od tego momentu coś zaczęło dziać się z moją cerą. Czy rzeczywiście te tabletki mogą miec az tak nasilone skutki uboczne? Jak sobie z tym poradzić nie zmieniając tabletek? Chcę zakończyć to opakowanie i rozpocząć 2 kolejne, które posiadam i poobserwuję czy nastąpią jakieś zmiany. Jeśli nie, to będę musiała rozstać się z Yasminelle, ale wtedy bez większego żalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilith691
Witam! Pierwszy miesiąc biore Yasminelle, jestem w połowie opakowania. Od kiedy je biore często boli mnie głowa i spuchły mi piersi. Dzisiaj zauważyłam (ból brzucha i charakterystyczny śluz) że mam jajeczkowanie? O co chodzi, czy pigułki nadal mają zachowaną skutecznośc? Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafffka_2005
Dziewczyny,mam recepte na 2 opakowania yasminelle ale ja nie bede ich wybierac bo strasznie zepsula mi sie cera,wlosy garsciami mi wypadaja i nie bede zarzywac hormonow...moja recepta wazna jest do wybrania do 30.08,jakby ktoras z was byla zainteresowana,mozemy sie dogadac,ze wplaci mi pieniazki,ja wybiore i wysle poczta czy cos :) szkoda stracic recepty waznej! a nie ktos nie musi leciec do lekarza bo glupia recepte :) jak jest jakas chetna zapraszam na gg 9311892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza2345a
Ja biorę Yasmin i jestem BARDZO ZADOWOLONA. Czuję się po nich świetnie. Nie przytyłam i nie schudłam, w ogóle w żaden sposób na mnie nie wpłynęły (oczywiście oprócz ochrony antykoncepcyjnej :-) ). Byłam ostatnio u mojej lekarki i wcale nie doradzała mi zmiany na Yasminelle. W ogóle nie mówiła mi nic o tych nowych tabletkach. Zawsze pytała mnie jak czuję sie po Yasmin. Jeżeli dobrze się czuję to po co zmieniać? Gdyby były takie świetne to na pewno doradziłaby mi zamianę bo to świetna lekarka. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafffka_2005
izis_79 --> ja mam dokladnie ten sam problem,mam 20 lat,juz po leczeniu dermatologicznym mialam cudna cere i odkad zaczelam grac yasminelle to wlasnie moja twarz,plecy,ramiona i dekold wysypal masakryczny tradzik.koncze pierwsze opakowanie i nic sie nie poprawia wrecz nasila...ide do dermatolog,ale z tych tabl rezygnuje..nie chce wiecej hormonow,a inne spodoby zabezpieczania sa wiec bez obaw :) ogolnie jestem przeciwna tabletkom,sprubowalam bo myslalam,ze moze znika hormnalne guzy a tu pojawila sie kaszka wieksza i mniejsza,wlosy wypadaja garsciami,mimo diet i cwiczen nie chudne,bola piersi i bylo denerwujace plamienia..Koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mnie tez denerwuja te plamienia :/ piłam wapno ale nie bardzo mi pomagalo, moj lekarz polecil mi brac rutinoskorbin mam nadzieje ze to pomoze ;) ale zaczynaja mnie martwic rzylki na nogach pojawiajace sie w coraz wiekszej ilosci:( ogolnie nic mnie nie boli nie dretwieja mi rece tylko te nieestetyczne zylki no i jak sie naczytalam o tej zakrzepicy..... ze na to sie umiera i wogole:( moze ktoras z was wie jakie sa tego objawy, jak mozna wykryc taka chorobe i jak sie to leczy? Poki co nie mam czasu isc do lekarza wiec szukam pomocy tu. Dodam jeszcze ze nie pale i w rodzinie nie bylo chyba przypadkow zachorowan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych żyłek..... powiem wam że ja zawsze miałam z nimi problem.... mam po prostu od dziecka jakieś małe pajączki na nogach, ale jakoś przywykłam..... biore yasminelle 2 miesiące.... przy pierwszym opakowaniu, wyskoczyło mi parę następnych żyłek, ale to tak mi sie wydaje 2 może 3 i po prostu mam bardziej widoczne żyły, bo moich wogóle nie było widać, a teraz w niektórych miescach się bardziej uwidoczniły ale nic poza tym... we wtorek yłam u lekarza... powiedział, że niestety bardziej widoczne żyły są skutkiem ubocznym tych tabletek, ale póki nie pojawią sie jakieś większe problemy, tj drętwienie nóg, żylaki, to nie ma powodów do obaw.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ssszalonaaa uspokoilo mnie to troszke :) mam nadzieje ze to nic groznego ale hmmm....wie moze ktoras z was jak usunac takie zylki? I jaki byl by tego koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssszalonaaaa
są zabiegi laserowe w gabinetach... to jest koszt koło 300 zł..... moja znajoma stosuje na te żyłki taką maść i mówi że pomaga... sama chyba tez jaż kupie bo koło 15 zł kosztuje.... tu jest link na strone : http://www.pelethrokrem.pl/preview_003.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki, Dawno tu nie zaglądałam, nawet nie próbuję nadrobić zale4głości w czytaniu. Ja jestem pod koniec drugiego blistra Yasminelle ( 6 tabletek do końca ) i wsumie jest ok. Nic mnie nie boli, żadnych problemów z cerą. Jedyna rzecz której mogę się przyczepić to to że od wczoraj mam leciuchne plamienia ( nawet nie wiem jak to nazwać - trochę sluzu w kolorze kawy z mlekiem ), mam nadzieję że nie będzie gorzej i nie powtórzą się plamienia jakie miałam podczas brania pierwszego blistra. Jutro idę do mojej Pani doktor więc się podpytam co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
hej wszystkim:) dawno mnie nie bylo ale to dlatego ze bylam na wakacach:) dzisiaj przyjechalam i nie zdaylam sie jeszcze rozpakowac a juz zajrzalam na forum:) bo nie moglam sie doczekac zeby powiedziec wam ze moj chlopak wreszcie odwazyl sie skonczyc we mnie. Musze powiedziec ze ja nic szczegolnego nie czulam i pozniej to okropne wyplywanie spermy z pochwy blee. Jemu tez tak srednio sie podobalo ale moze dlatego ze teraz stresuje sie czy nie bedzie bajbusa:) mam nadzieje ze nie bo nie jestesmy jeszcze na to gotowi ze tak powiem. ale ja sie nie boje-na tyle ufam tym tabletkom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka..
ja sie nie boje, ale moj głuptasek tak!!!:(:(:( a sam mnie namówił na tabsy i w dodatku dowiedział sie który gin w okolicy jest najlepszy a teraz lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny doradzcie bo sie pogubilam, pierwsza tabletke wzielam we wtorek,bralam dokladnie codziennie ta co powinnam i wychodzi,ze ostatnia wezme w poniedzialek co by oznaczalo,ze tabletke z kolejnego (drugiego) blistra wziac we wtorek tak jak tamta czy w poniedzialek? co do moich objawow to...brak, nic mi nie jest, mam moze troche mniejszy apetyt ale wiele nie schudlam bedac na wakacjach z opcją all-inclusive:) nie dało sie odmówic. co do tradzika to zawsze go mialam i mam nadal, moze troche mniejszy, ciezko powiedziec ale to w koncu pierwsze opakowanie jedyny moj problem to pamietanie o godzinie wiec czesto biore spozniona ale w koncu maja przedluzone dzialanie na 12 godzin wiec spoko;) prosze o odpowiedz na moje pytanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
Jili---- dokładnie tak jak napisałas. Jeśli ostatnią tabletke wzięłaś w poniedziałek to robisz 7 dni przerwy i pierwszą tabletke z drugiego bilistra bierzesz we wtorek...i tak bedzie zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka szkocja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka szkocja
czesc mama takie pytanko czy jak wzielam tabletke yasminelle to czy za jakies 15 minut moge sie napic alkoholu jak ktos moze to niech odpisze mi jak najszybciej pozro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka szkocja
czy moglabym otrzymac odpowiedz na moje pytanie ??????????????? prosze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma to zadnego wplywu na działanie tabletki, chyba ze zaczniesz wymiotowac w przeciagu 3h od wziecia, pij wolniej:) p.s dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicaaa
Witam ! Mam pare pytań dotyczących zażywania yasminelle. Tabletki te zażywam juz 2 tygodnie. Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne gdyż wcześniej używałam prezerwatyw. Pierwszą tabletkę zażyłam w pierwszym dniu miesiączki a już po 6 dniach kochałam sie z moim facetem. Czy byłam już zabezpieczona przed ciążą ? bo ginekolodzy mają różne opinie. Niektórzy mówią by iść na całość tak po pierwszym opakowaniu a niektórzy że już od razu działają. Tyle że mój facet pierwszy raz spuścił się we mnie koło 9 dnia używania tabletek i to tylko troszkę czy mogło coś się stać ? A i jeszcze jedno czy to normalne że wydzielina mi troszke mocniej leci niż zwykle ? Ja to myślałam ze przez anty nie będe mieć jej wogóle albo małą ilośc ? odp prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
Jesli schodze z mocniejszych tabletek na slabsze yasminelle..to czy po wzieciu yasminelle po 7 dniowej przerwie..to czy jestem zabezpieczona od 1 tabletki?? Czy oze mam odczekac pare dni? w ulotce nic niepisze. A wole miec pewnosc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADZIOREK 24
Witam co sadzicie o tabletkach i fajeczkach? ja yasminelle biore juz 3 miech i jak narazie wszystko jest ok!!Ale zastanawiam sie czy papierosy obnizaja dzialanie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUKA31
przez ostatnie 5 m-cy miałam przerwe w tabsach, wczesniej brałam harmonet po którym czułam sie bardzo dobrze, a teraz lekarz przepisał mi yasminelle no i zaczeło się bolesne piersi nogi ciężkie jak z kamienia itp. chce wrócic do harmonetu ale nie wiem czy ginekolodzy jeszcze go polecają i moze jest cos jest lepszego o podobnym składzie? co myslicie o tym? POMOCY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonick_20
Cześc Kobietki. czytam z wielkim zaciekawieniem Wasze wypowiedzi i musz stwierdzić ze nie jestem sama. Jesli chodzi o te bolące piersi to dokuczały mi przez pierwsze opakowanie teraz już tylko rosną ;-) to są moje drugie tabletki i bardzo je sobie chwalę pomimo tych skutkow ubocznych które jak napisałam wystę powały przy pierwszym opakowaniu. Któraś z Was pisze o tej wydzielinie- tak to prawda ona jest bardziej obfitsza zresztą napisli w ulotce ze przez pierwsze 3 miesiace może tak być - potwierdziła to moja lekarka. Jesli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem o ile bedę mogła. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowyMIŚ
MAdziorek 24 ----> Mam podobną sytuację do Ciebie.. Ja biore Y od miesiąca są to moje, pierwsze tabletki i również palę:-( będąc u gina mówił że nie jest wskazane palenie papierosów i że zmniejszają działanie zresztą w ulotce pisze o paleniu ze nie jest wskazane nawet jezeli chodzi o jakieś powiklania zakrzepica itp... Ale cóz zrobić... ja nie mam silnej woli zeby tak poprostu rzucic a palę od 3 lat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devgirl
hej kobitki, czy ktoras z was jadla 2 oakowania pod rzad? bo ja taraz jestem w trakcie i co? tydzien przed koncowka blistra dostalam plamien... Inne tabletki zawsze ladnie przytrzymywaly krwawienie do konca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.... ja teraz wezme 2 pod rząd bo mi sie przesunął wyjazd z moim skarbem.... no i jutro mam ostatnią z blistra i trzeba zacząć kolejny:/ troche sie zastanawiam jak to będzie i jak to przejde.... pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , ale dawno tu nie byłam... już 140 stron Ja skończyłam pierwszy blister po 4 dniach wystąpiło krwawienie we wtorek zaczynam drugi blister. Na początku były mdłości szczególnie rano i wieczorem Ja biorę o 11 rano tabletkę przez 3 dni miałam straszny dzień senności po prostu słaniałam się na nogach tak mi się spać chciało i nerwowość większa. Teraz jest wszystko oki libido nawet mi się poprawiło:-D ku uciesze mojego męża, waga nie wiem bo się nie ważę, piersi żadnych zmian szkoda:-( bo liczyłam na lekkie zaokrąglenie powiększenie, trądzik czy takie dawno nie mam i nie wystąpił na szczęście zauważyłam że włosy mam lepsze nie przetłuszczają mi sie aż tak strasznie. Apetyt mi trochę spadł chodź nie wiem czy to od tabletek czy taki miesiąc. Ogólnie chyba Oki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×