Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

właśnie! żyły wystają tak przy każdych tabletkach jakie się bierze [oczywiście u niektórych nie bo od organizmu zalezy, wiem wiem...] bo mi się bardziej uwidoczniły na piersiach i nogach [gdzie nie gdzie]. teraz bede miala morfologie i jakies tam badania jeszcze laboratoryjne. ale czy duzo z was ma widoczniejsze zyly? czy moze to przejdzie? ajjj skołowana jestem. ;) troche mnie ta zakrzepica martwi i te wieści ze pigulki IV generacji bardziej szkodza dlatego panike sieję. :P ale ja tak mam. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skoro widze ze rozmawiacie o cerze to chyba moge sie pochwalic - tradzik mi wysypalo przy pierwszym i drugim tygodniu brania tabletek a potem juz prawie czysciutko [prawie bo takie male krostki sa tylko gdzie nie gdzie na czole :P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekoladko Paulinko - dzięki za pocieszenie z ta cerą:) moze i u mnie obejdzie sie bez silniejszych antyandrogenów do tych pigułek... bo to już byłoby za dużo. Ale gdyby Yasminelle same nie pomogły, jestem zdesperowana. Mam juz 22 lata i chyba najwyższa pora mieć normalna cere... Tylko że z wiekiem przeciez sie pogorszylo i przez to zastanawiam sie czy same pigulki wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPEN-UPPP jesli same tabletki nie wystarczaja na poprawe cery to rano i o 18 [wtedy skora najchetniej \"wchlania\"] przemywac twarz tonikiem jakimś ew jakies maseczki sprawdzone stosowac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
>>>open up. i zeberka zobaczycie dziewczyny ze bedzie dobrze!!!! czekajcie na poprawe poniewaz kazdy organizm jest inny i róznie to bywa. u mnie poprawiło sie po pierwszym opakowaniu. na szczescie bo wygladałam po dwóch tygodniach yasminellek fatalnie. kiedys mialam diane i poprawa nastpiła po 3 opakowaniach takze róznie to bywa. wierze ze wam sie uda. a oprócz tego smarujcie buzie jakimis masciami. ja mam np differin ale benzacne tez jest dobry tylko strasznie mocny. wiec uwazac!!!:)))) informujcie o postepach:))) >>>>> paulinka . cera na bank od yasminellek ci sie poprawiła tak jak mnie widocznie na nas podzialalo to szybciej. :) masz racje : było fatalnie az tu nagle ran wstaje patrze w lustro ii szok było o wiele lepiej. wierze ze bedzie jeszce lepiej. o by tylko nie dopadły nas skutki uboczne. ja mam np. sennosc moge przespac cały dzien:( buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
aha i niech moc bedzie z wami!!!!:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----->>>>> miki123456 ja tez uzywam differin, od okolo 3 lat... to dobry lek, musze przyznac.. ale zastanawiam sie czy po tak dlugim czasie stosowania buzia sie do niego nie przyzwyczaja i tym samym nie obniza sie jego skutecznosc..? wiesz moze cos na ten temat? i ile placisz za differin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
agusia040 no mysle ze powinnas na jakis czas zmienic lek. bo to prawda ze skóra sie przyzwyczaja. nie raz tak miałam. hm o ile sie nie myle to płaciłam za niego jakies 42 złote. drogi to cholerstwo ale dobre:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaaaaaaaaaaa11
Dziewczyny-halooooo-czy was nie przeraza to co ja mam?A chyba najdluzej ich uzywam-ponad 8 miesiecy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
violette - MUSZĘ przecierać twarz tonikiem kilka razy dziennie, oprócz tego wycierac twarz papierem toaletowym(bo najlepiej wchłania). Potwornie się tłuszczę. Rano jak dotknę twarzy, to czuję jakbym potarła talerz cały w oliwie... tylko nierówny:-/ miki123456 - to dobrze ze u Ciebie juz lepiej, dodajesz otuchy:) tylko ze u mnie po Diane35 w drugim i 3-cim miesiącu było nasilenie łojotoku - zalamalo mnie to, wstydzilam sie wychodzic z domu, zaniam zaczelam z diane myslalam ze juz gorzej byc nie moze... mialam wtedy tłuste nawet piersi! plecy, jeszcze gorszą twarz. nie mam pojęcia jak to możliwe. jak odstawilam wrocilo to do \"normy\" sprzed Po differinie miałam jakieś uczulenie, jakby rumień. Teraz używam Zoracu. Ale wiem ze dopoki jest koszmarny łojotok nie wylecze cery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
kurcze open up:( nie wiem co ci poradzic.a byłas u jakiegos dobrego dermatologa? a jak jest po yasminelle? troche lepiej? obserwuj sie uwaznie i staraj sie dostrzegac nawet najmniejsze zmiany na lepsze. a takie na pewno beda. z tego co wiem to ludzie róznie reagowali na diane mi akurat pomoglo. wierze ze tobie uda sie z yasminelle. informuj na biezaco. ja tez bede donosic. :))) no ale zeby nie było tak super to u mnie cera sie poprawia ale zaczynaja mnie bolec rece. nie wiem czy to od tego . dzis tak sie jakos zaczeło. ale az mi sie nie chce wierzyc ze po pierwszym opakowaniu .wiec moze to minie. moniaaaaaaaaaaaa>>>>>.naprawde ci wspólczuje, jezeli moj ból rak nie zniknie to chyba zmienie te yasminelki mimo tego ze pomagaja na cere. ale wole byc jednak zdrowa:))) przestan je brac natychmiast!!!buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki123456 - nie sadze zeby te rece to byly od pigułek... chociaz moga byc rozne skutki uboczne. no ale co maja wspolnego rece z Yasminelle? rozumiem nudnosci, czy bole podbrzusza, itp. zapytaj ginekologa dla pewnosci. a ja chodze do endokrynologa. wydaje mi sie ze jest minimalna na razie poprawa cery. ale dalej jest tragicznie. sorry ze tak przynudzam ta cera ale jest mi przez nia bardzo przykro, zwlaszcza ze trwa to tyle lat i smiali sie ze mnie, z tej skory dobranoc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulkaa19
A probowalyscie na tlusta cere poprostu pojsc na solarium z mocnymi lampami na twarz?? Ja jak mam troszke wiecej syfkow to ide na solarium :-) solarium wysusza tłustą skóre i syfki znikaja na 2 dzien :D a do tego jestesmy jeszcze ladnie opaleni i mamy chwile relaksu na solarnym lozeczku. Niewiem czyprobowalyscie, ale na mnie to dziala ") a apropo yasminelle wzielam juz 10 tabsow z 1 blistra i wyskakuja mi takie sfki wyczuwalne pod skora ,ale niewidoczne dla oka, a przed braniem miala czysta cere wyskakiwalo mi tylko cos przed okresem, ehh mam nedzieje ze niebedzie sie to pogarszacz po yasminelle.. chociaz pamietam jak stosowalam kiedys diane na poczatku tez bylo gozej a potem bylo wspaniale.. sama nie wiem.. Buzki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solarium jest do dupy. wysusza skóre, to prawda, al;e efekt jest krótkotrwały, bo kóra zaczyna \"zdawac sobie sprawe\" ze jest za sucha i zaczyna nadrabiac natłuszczanie. takze nie polecam. efekt jest ale na poczatku i baaardzo krótko a ja nadal nie mam krwawienia.... eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulasiulacosiula
oj tak, na mnie tez to tak dziala ze efekt krotkotrwaly a nawet jezeli bardziej sie opale(w tym przypadku na sloneczku) to gdy skora mi schodzi pojawiaja sie wypryski w wiekszych ilosciach. mowa tu naewet o ramionach a juz nie o twarzy, bo chyba o ta partie latwiej zadbac. nie martwcie sie tymi wypryskami podczas brania 1 blistra, przeciez organizm dopiero sie przyzwyczaja i moze to potrwac naweet pare miesiecy... ale tez zauwazylam ze syfki sa wlasnie takie najpierw pod skorka i sa takie bardziej ropne. takie inne no. pozdrawiam yasminellki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
open up . no zobaczysz ze bedzie lepiej. to dobrze ze chodzisz do endokrynologa. uda ci sie na pewno. ja sie troche tymi dretwiejacymi rekami martwie, bo to jeden ze skutków ubocznych, lipa!!!! po dine nie miałam zadnych ubocznych skutków. atu po miesiacu i juz!!! tez mi tabletki nowej generacji. hm ale dam im szanse, na cere pomagaja. :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia12511
Czesc wszystkim tak wiec koncze juz brac antybiotyk na to moje zapalenie pęcherza:(( juz jest lepiej:)) ale wiadomo antybiotyk oslabia dzialanie anty:(( lekarz kazala odczekac tez 10 dni po odstawieniyu antybityku! no coz pozostaja mi gumy ale w nastepnym miesiacyu juz chyba ok bedzie po 7 dniowej przerwie jak myslicie? Mam jeszcze pytanko czy ktoras z was kochala sie w 12-14 dnia przyjmowania tabletek bez innego zabezpieczenia, potem to normalnie juz jest jednak mam takiego malego stracha..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiruriru19 - a który mas zdzień?? Ja w ogóle nie miałam okresu, a jutro zaczynam następne opakowanie... Solarium faktycznie zmniejsza łojotok na jakieś 2 dni. Ale ja mam zawsze lekkie poparzenie, a jestem max 6 minut:) miki123456 - wiesz co, przypomniało mi się, że mojej mamie też tak cierpły na Regulonie... a Tobie nic nie przechodzi?? Diane ma o wiele więcej estradiolu niż Yasminelle, także z założenia powinno wtedy być gorzej, nie na Y... Gdyby pomogły mi na cerę, też bym brała choćby nie wiem co:) pewnie Cie to nie pocieszy ale tez mam uciazliwy skutek uboczny - przez calutki czas brania pigułek jest mi niedobrze, zawsze po południu, tak przez kilka godzin. Nieprzyjemne ale znoszę:) do tego plamienia w ostatnim tygodniu, no i brak miesiączki... Ale będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
open up>>>> dzieki kochana!!!:) pocieszyłas mnie . plamienie to ja tez mam cały czas, teraz powinnam dostac okres a tu jak na razie ani widu ani słychu:)hm jak nie dostane w ciagu tej 7 dniowej przerwy to zaczne brac drugie opakowanie no bo co zrobic. ginekolog uprzedzała mnie ze takie rzeczy sie moga dziac wiec nie ma sie czym martwic. a z tymi rekami to juz sobie moze sama wmawiam. za duzo o tym mysle !!!! pozdr dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem juz w 3 dniu przerwy, wczoraj dostałam okres [po pierwszym blistrze Y]. krwawienie trwalo u mnie na poczatku 5 dni [więc łał bo zwykle trwało 7] ale za to od pierwszego dnia bez miesiączki do pierwszego dnia przerwy miałam plamienia. :/ mam nadzieję że minie mi po drugim opakowaniu... i jeszcze nogi trochę takie cięższe się zrobiły i w ogóle tu i ówdzie mi żyłki się widoczniejsze zrobiły... ale w poniedziałek idę na badania krwi. zobaczy się co będzie. właśnie przez te nogi zastanawiam się nad zmianą tabletek ale są to moje pierwsze jakiekolwiek - nie mam żadnych skutków ubocznych poza tymi nogami i plamieniami a nie chciałabym zmienić na jakieś inne przy których zrobiłaby się ze mnie beczka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabel
Hej dziewczymki możecie mi napisać jakie badania sie powinno zrobic zeby zażywać Yasminelle??? Bo słyszałam o nich bardzo dobre opinie i też bym chciała zmienić z diane na nie. Bardzio plose o odpowiedz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Czesc dziewczyny, mam problem mam nadzije ze mi pomozecie. Postanowilam ze konicze z tymi tabketkami. W czwartek wzielam 8 tabletke z 4 opakowania, czyli juz 3 dni jestem po tabletkach... i dzisiaj dostalam okres... Czy ktoras z was tak miala po odstawieniu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daszenka
Troche mnie to zdziwilo, ale po yasmine przytylam i to dosc znacznie bo jakies 5 kg- rozumiem, wakacje, mniej stresu ale zeby az tyle?! Lekarz nie stwierdzil zadnych zmian (czyt. ciaza), ale zrezygnowalam z dalszego stosowania tego preparatu. Od czwartku zaczne brac Yasminelle, mam nadzieje, ze nie bede miala zadnych skutkow ubocznych jak po poprzednich- okropne wahania nastroju, stany depresyjne itd. Heh mam nadzieje ze bede sie czula jak mloda bogini ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Skonczylam z Yasminelle, to jest trucizna.... Kazalam mojemu chlopakowi zeby je wyzucil co on zrobil z wielka ulga..oboje stwierdzilismy ze lepij nieryzykowac zycia....Nogi bolaly mnie bardzo przez cale pierwsze opakowanie w drugim juz mniej ale zyly sie uwidocznily w 3 opakowaniu tak samo myslam ze 4 bedzie lepiej , ale bylo coraz gorzej czulam sie odwodniona cochwile siusialam i czulam ze niemam wodu w oranizmnie a rece i nogi bolaly jakby krew mi niemogla w nich plynac..... Uwazam ze te tabletki nowe generacji moze sa lepsze bo sie po nich nie tyje po niewaz te starsze zatrzymywaly wode w organizmie przez cosie tylo , a te robia na odwrut niezatrzymuja wody! Ale czy to lepeij? Chyba nie bo gdy jest zamalo wody w orgnizmie to krw staje sie gesta jak budyn. Wiem cos o tym bo bylam kiedys odwodniona po zatruciu pokarnowy i w szpitalu na badaniach niebyli mi wstanie krwi popbrac bo byla taka gesta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
Do daszenka... Jak mloda bogini to niewiem czy sie bedziesz czula... Poczytaj sobie troche te forum o ilu skutkow ubocznych pisza dziewczyny( oczywiscie zaraz napisze tez kilka dziwczyn ktore niemaja zadnych) ale z tego co ja sie naczytalam to wiekszosc ma ich pelno... Szczegolnie plamnienia ktore caly meisicac u mnei trwaly w 1 opakowaniu i duzo dziwczyn t ez o tym pisze. O widocznych zylach bolach nog niedowytrzymania tez mzoesz sobei poczytac. A juz niewspomenem ot ym ze maja taki s mame skadniki co Ysmin a te tabletki w wielu krajach juz wycofuja bo bylo bardzo duzo zgonow po nich mieszkam w Norwegii tu te tabletki wlsnie wycofuja. Dwie dziewcznya przeszlo tydzien temu zmarly wslanie po Yasmin i dzuo przypadkow zakrzepnicy bylo.... Poczytaj sobie o Yasminelel zanim je zayjesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka007
DZIEWCZYNY POMóżCIE... Dzisiaj bede brala 13 tabletke... Mialam caly czas plamienia... ale to co mam dzisiaj to wyglada tak jakby to byl poczatek okresu... wydzielina jest ciemno brazowa.. a nie taka jak byla przy plameniach (wtedy byla bezowo-brazowa)... i jest tego o wiele wiele wiecej.. niz normalnie.. czy to moze byc poczatek okresu? A moze wplyw na to ma fakt, ze w trzecim dniu brania tabletek spalam z chlopakiem... i on skonczyl we mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
13:22 retr DZIEWCZYNY JESLI ZACZYNAJA WAS BOLEC NOGI PO TYCH PIGUłKACH TO RADZE WAM ODSTAWCIE JE. JA ZROBILAM SOBIE KRZYWDE TYMI TABLETKAMI. LEKARKA WCISKALA MI JE NA SILE ZE SA DOBRE, NIE MAJA SKUTKOW UBOCZNYCH ITP ITD. ZACZELO SIE WLASNIE OD BOLU LYDKI, POTEM POD KOLANEM. ODSTAWILAM TE TABLETKI JUZ 4 MIESIACE TEMU A NADAL BOLA MNIE NOGI.LEKARZ NIE UMIE MI POMOC, NIE WIE CO TO JEST. DAJE DO MYSLENIA FAKT ZE W SKANDYNAWI, HOLANDI WYCOFALI TE TABLETKI.TAM KOBITY BIORA TABSY 2 GENERACJI BO SA MNIEJ INWAZYJNE, RYZYKO ZAKRZEPICY 4 RAZY MNIEJSZE.PO MICROGYNONIE NIE BYLO MI NIC, CZULAM SIE SUPER ALE LAKARKA KAZALA ZMIENIC BO SA STARE I POWODUJA SKUTKI UBOCZNE.CO ZA IRONIA.TYLKO SZKODA ZE MAM POL ROKU WYCIETE Z ZYCIORYSU KIEDY WALCZYLAM Z YASMINELLE.DROSPIRENON JEST GROŹNY SZCZEGOLNIE DLA KOBIET KTORE MAJA TENDENCJE DO PAJACZKOW, ZYLEK ITP. 21.08] 11:42 violette kurcze dziewczyny pomozcie mi. biore tabletki juz 3 tydzien i liczylam sie z plamieniami. ale torche no duzo ich. poza tym wszystko ok. dzis chce isc po nastepna recepte ale czy nie powinnam brac silniejszych tabletek? np. Yasmin [bo to tylko etynyloestradiolem sie rozni]? z gory dzieki za odpowiedz. 21.08] 20:04 teraz ja pytam. Ej straszycie mnie...ja dziś byłam u ginekologa i prawdopodobnie odchodzę z grona yasminelek i przechodzę na novyinette. jeszcze jutro idę na badania krzepliwości krwi i mam przepisane cyclo 3 forte,w czwartek idę z wynikami na konsultacje i zobaczymy co tam mi powie,a jak mi sie nie uda to novynette biorę. zobaczymy jak mój układ krwionośny zareaguje na te tabletki... 20:39 dubbidu Dziewczyny, jak myślicie? jestem po pierwszym blistrze jasminelle i zauważyłam u siebie rzecz następującą-jak brałam pigułki, to ani razu nie bolała mnie głowa. Natomiast jak tylko skończyłam je brać i czekałam na okres, to głowa boli mnie dosłownie cały czas. Jak myślicie-to ma cos wspólnego? Moża któras z Was miała podobne przypadłości? Kurcze, ja tez jestem śpiąca, ale za to mam wrażenie, że w ogóle nie chce mi sie jeść-co prawda nigdy nie jadłam za dużo, ale teraz jem tylko jedną kanapkę w pracy i jogurt jak wrócę do domu-tak nigdy jeszcze nie miałam 00:25 agusia040 do fuuuuuma hej, mam do Ciebie pytanko. skonczylam wlasnie drugie opakowanie i zastanawiam sie powaznie nad zmianą tabsów... ciągle chce mi się spać, płaczę bez powodu, żyć mi się nie chce... i jeszcze ten trądzik...:/ nie dość że na buzi wyskoczyły mi krosty, to jeszcze na plecach i na dekolcie... same minusy.. szczerze mówiąc sama już nie mogę ze sobą wytrzymać nie mowiąc już o innych... czy tak jest tylko przy braniu tabsów z kilku pierwszych blistrów i poźniej wszystko sie unormuje? jak było w Twoim przypadku? oczywiście jeśli są tu kobitki które również brały już więcej niż 3 opakowania jasminelle - proszę Was o radę! 00:39 Plamkabianka Hei dziewczyny. Dlugo mnie juz tu niebylo. ..Mam dla was troche przykrego newsa... Mieszkam w Norwegii no i dzisiaj ukazal sie artykul w gazecie o smierci dwuch kobiet przyczyna smierci najprawdopodobniej sa tabletki Yasmin poniewaz obydwie je zazywaly i zmarly bez innych przyczyn czy chorob wiec lekarze mysla ze to byla przyczyna.... Bardzo ktrytykuja te tabletki i producenta tych tabletek czyli producenta takze Yasminelle ,ale o Yasminelle nic niewspominaja ( przypuszczam ze nie weszly jeszcze na norweski rynek) Pisza ze Yasmin mozna brac tylko po dokladnym wczesniejszym badaniu, a krew po badaniu musi mniec wiecej niz dobry wynik... Moim zdaniam takie ryzyko jest po kazdych tabletkach anty.( bo co za roznica czy to Yasmin Czy Yasminelle czy Evra Hormonet czy jakies inne) i przed kazda tabletka trzeba sie bardzo dokladnie badac...ale czy wtedy niema ryzyka..? Ja bardzo sie balam jak bralam plasrty Evra i mialam duzo pytan do mojego gina, poniewaz slyszlam o kilku zgonach w USA po tabletkach anty.a to byly moje pierwsze anty., on troche to przekrecil i mowil ze to po tabletkach hormonalnych a nie anty. i ze te dziwczyny sie pewnie wczesniej niebadaly pewnie... Tutaj wysylam link to strony z dzisiejszej gazety o smierci dwuch dziewczyn.... http://www1.vg.no/helse/artikkel.php?artid=1 74487 00:45 Plamkabianka Acha pisze tam jeszcze, ze w ubieglym roku w norwegii bylo 11 a w tym roku 16 skutow uboczny, ktorymi byla zakrzepnica krwi u zdrowych kobiet w wieku 16- 30 lat... Niestety nienapisali co w ich znaczeniu znaczy zdrowych, ale wydaje mi sie ze chodzi ze mialy dobre wyniki badan krwi.... Niewiem jak wy ale ja sie troche przestraszylam i teraz wszystko przez to mi dretwieje..... 15:49 Plamkabianka Do nulka_77 Nic niepisza o tym ze byly uczulone na jakis skladnik przyczyna smierci byla zakrzepnica krwi. I statystki ktore wczesniej podalam o skutach ubocznych ktorymi jest zakrzepnica tez mowia same za siebie i pisza wlasnie ze najwiecej taki skutkow ubocznych maja Yasmin i Microgynon firmy Bayer Schering Pharma (czyli tez firma ktora produkuje Yasminelle) Moje zyly juz po tygodniu brania sie powiekszyly teraz wlsnei skonczylam brac 3 opakowanie i nadal jest tak samo... najpierw dretwaialy mi nogi bylam u lekarza ale wtedy dretwinie ustalo wiec mowil ze te zyly to neima co sie przejmowac bo to tylko troszke mam..... 15:54 Plamkabianka Wiem dziewczyny ze wiele z was wczesniej barlo Yasmin i zmienilyscie na Yasminelle czy kotras z was po barniu Yasmin miala przypadek zakrzepnicy lub slyszal ao takim przypadku? Czy mialyscie po Yasmin wiecej skutkow ubocznych niz Yasminelle. To wazne poniewaz jak pisalam juz wczesniej dwie dziewczyny w Norwegii zmarly na s kutek zakrzepnicy po tabletkach Yasmin... 16:06 Plamkabianka Yasmin - 1 żółta tabletka powlekana zawiera Drospirenonum (drospirenon) 3,00 mg i Ethinylestradiolum (etynyloestradiol) 0,03 mg. Yasminelle, 0,02 mg + 3 mg, tabletki powlekane Ethinylestradiolum + Drospirenonum Czyli wniosek z tego ze tabletki roznia sie tylko 0,01mg Ethinylestradiolum. Ja myslalam ze one sa o wile lepsze bo rozna sie czym wiecej ze maja moze jakies inne lepsze skladniki.... Ale niejestem lekarze, nieznam sie na tym ale troche mnei to zaciekawilo.... 16:37 Plamkabianka LWnsie znalazlam bardzo ciekawa wypowiedz ne jednym z forum na temat Yasmin. Re: Yasmin to opinia z forum gazety wyborczej: wczoraj ogladalam w TV(mieszkam w Holandii) program o,,smiercionosnych lekach"' i oprocz znanego w Polsce Vioxxu,pojawil sie na czolowce listy wlasnie Yasmin.Ten ostatni pojawil sie na rynku w 2001 roku i zdobyl popularnisc dzieki temu,ze mial nie powodowac tycia.W wielu krajach ,w tym rowniez w Holandii,kobiety zmarly po zazywaniu tych pigulek i wciaz w wielu krajach nie wprowadzono ich na rynek do sprzedazy.Polska nalezy do tych krajow gdzie rynek farmaceutyczny nie zostaje z tylu za zachodnim i te leki,ktore sa w aptekach w Europie Zachodniej czy USA sa takze w Polsce,wiec to nie jest tlumaczenie iz Yasmin nie pojawil sie u nas(w Polsce) tak bez powodu.Teraz dopiero rozgorzala dyskusja jak zdradliwy jest Yasmin a firmie go produkujacej wytoczono juz procesy.Nie wiem kto sie zdecyduje na ten lek i czy w ogole w Polsce pojawi sie w aptekach;ja po wczorajszym programie nie mialabym ochoty nawet o niego pyatac.Na rynku jest tak wiele sprawdzonych doustnych srodkow antykoncepcyjnych i wiekszosc z nich rowniez nie wplywa na przyrost wagi,wiec nie wiem dlaczego szukac smierci? Cala sprawa z Yasmin polega na tymze dziewczyny /kobiety ktore go zazywaly nie mialy skutkow ubocznych bez dlugi czas,a kiedy okazalo sie ze cos im dolega ,to niestety bylo za pozo,by pomoc-umarly.Matka jednej z dziewczyn opowiadala,ze ona po dwuletnim braniu Yasmin rownize schudla i byla zachwycona gdy nagle dostala ataku dusznosci;umarla zanim przyjechala karetka.Maz innej kbiety rowniez mowil,ze zona przeszla na Yasmin zeby schudnac chociaz lekarz mowil jej,ze Yasmin nie jest do konca bezpieczny i ze nie we wszystkich krajach jest dopuszczony do sprzedazy.Skutek byl potworny-kobieta zmarla w czasie jazdy samochodem,zaatakowaly ja rowniez silne skurcze krtani,udusila sie;w wypadku zginela ich 3 letnia coreczka.To nie byly bajki ale relacje osob,ktore stracily bliskie sobie osoby biorace Yasmin.Po badaniach okazalo sie,ze smierc jest skutkiem brania wlasnie Yasmin. Ja nie jestem producentem tabletek antykoncepcyjnych i wlasciwie nie mam zadnego celu,zeby Was przekonywac,ale uwazam,ze skoro wiem i sama taki program obejrzalam,to mam obowiazek Wam o tym napisac,a i tak decyzja nalezy do Was.Ja jednak na Waszym miejscu skonsultowalabym sie w tej sprawie z wlasnym ginekologiem;moze na forum jest jakis lekarz,ktory tez moglby podzielic sie swoja opinia.Dla mnie wazniejsze kjest zycie i zdrowie niz kilka dodatkowych kilogramow i wlaski na twarzy.Jesli jest tu jakis lekarz,ktory ma cos konkrytnego do dodania,to byloby milo i na pewno z korzyscia dla nas wszystkich. Powodem smierci byly zakrzepy i jako nastepstwo zatory pluc i udary mozgu. Yasmine dziala odwadniajaco, przez co mozna wlasnie chudnac (nastepuje odwodnienie organizmu i przez to spadek wagi, a nie prawdziwe chudniecie). A odwodnienie sprzyja zageszczaniu krwi i w rezultacie powstawaniu zakrzepow. Dlatego tez Yasmine jest bardziej niebezpieczna niz inne pigulki. Normalnie pigulki (w tym rowniez Yasmine) zageszczaja troche krew dzieki zawartym w nich estrogenom. Gdy sie to polaczy z odwodnieniem (tylko Yasmine i troche Jeanine) powstaje smiercionosna mieszanka.http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=216&w=20736317&v=2&s=0 Autor: Ania Dodano: 2005-08-10 11:52:36 Tutaj podaje link do tej storny: http://www.puellanova.pl/forum.php?show=4539 13:06 Paulkaa19 (paulka_17@tlen.pl) Mnie głowa boli prawie non stop, myśle ,ze to napewno migrena, wczeniej brałam diane tez mnie bolała czasem głowa ale tylko wieczorami, po stediril bolała mnie mniej a po yasminelle boli mnie prawie caly czas, wiec juz sie do tego praktycznie przyzwyczailam i jakos z tym zyje.. a co do rozdraznienia, to okropne wszytko mnie drazni non stop szukam powodo do sprzeczki, jestem nie do wytrzymania, z chlopakiem caly czas sie kloce, niedlugo chyba przestane brac tabletki bo jak w koncu bedzie mial mnie dosc to mnie zostawi i niebeda mi juz potrzebne.. 13:15 MArta 113 ja mialam bole glowy ale ustepuja a jestem juz pod koniec 2 opakowania yasminelle. wogole mam bole brzucha i kazdy mowi ze po 2 lub 3 opakowaniu powinny przejsc te dziwne akcje ale CZY KTOS WIE KIEDY USEPUJA KRWAWIENIA? bo tej jest straszne czy jestem z chlopakiem czy na basenie nagle patrze o znow mam plamy na ubraniach. i jeszcze jeden problem jak bierzecie pigulki i uprawiacie sex bez gumki to sperma zostaje w nas po stosunku a potem WYPLYWA I TO STRASZNIE NIE PRZYJEMNE UCZUCIE, JAK SOBIE Z TYM RADZICIE? 10:20 3 opakowanie Oceńcie to : I generacji juz sie nie sprzedaje w Polsce, ale w USA i Niemczech mozna je jeszcze spotkac (ale rzadko) II generacja - w Niemczech wiekszosc nalezy do tej generacji, w USA prawie wszystkie, w Australii ponad 90% to II gen. a w Nowej Zelandii prawie 100%, a w Polsce tylko Microgynon 21 = Stediril 30 = Rigevidon (maja identyczny sklad) i Minisiston III generacja - wszystkie pozostale pigulki w Polsce (czyli slynne Logest, Harmonet, Novynette, Mercilon, Femoden, Minulet itp itd). Co ciekawe w Australii, Nowej Zelandii zakazuja ich uzytkowania, podobnie jest w USA. A w Niemczech zapisuja je tylko gdy kobieta nie toleruje II generacji. Jesli chodzi o ryzyko zakrzepicy to przy III generacji jest 2x wieksze niz przy II. Natomiast najgorsza pod tym wzgl. jest IV generacja (najwieksze ryzyko)czyli nasze Yasminelki Po zrobieniu małego śledztwa i przeglądzie stron zagranicznych , okazało się że przy zażywaniu Yasmine na świecie zmarło ponad 50 kobiet na zakrzepicę, 50 dziewczyn w wieku od 19 do 29 lat!!!! Yasmine ma promocje w Polsce bo wszedzie go wycofano!!!! To samo z LOGESTEM, Harmonetem itp.... DLACZEGO?????Otóż zawierają one jako jeden ze składników GESTAGEn w róznej postaci..jednak każdy z nich zawiera TESTOSTERON.. wpływa na: wypadanie włosów, agresję, napadowość, częste zmiany nastrojów, wąsiki przy ustach, trądzik, przetłuszczanie się włosów...etc etc.... Okazuje się,że na swiecie większość PIGUŁEK III generacji ma wadę ZŁY 2 składnik!Teraz trwają pracę nad jego zmianą, ale KONCENRY Farmaceutyczne mają władzę!!! wmówią ,że to co zabija, wcale nei jest złe, że to był przypadek...Sprawdzcie proszę swoich ginekologów... niech Wam zrobią wykład MEDYCZNY o tym dlaczego TESTOSTERON źle wpływa na organizm kobiet i dlaczego zbyt niskie dawki hormonów w coraz to nowszych pigułkach zabijaja coraz to więcej nawet młodych już kobiet! 15.08] 17:28 teraz ja pytam. mi to chyba nogi odpadną. rwą mnie tak,kłują. mam do Was pytanie poza tematem. czy słyszałyście może o problemach z nogami i w ogóle z krążeniem po innych tabletkach niż yasmin, yasminelle? nie chcę się nabawi jakiejś zakrzepicy czy innej choroby ;/ 19:21 justynia Dziewczynyyyy, Znowu mam kłopot, proszę poradźcie... Zaczęłam brać pierwsze opakowanie Yasiminelle (moje pierwsze tabletki ever) - w dzień, kiedy pojawiło mi się plamienie (mam tak zwykle przed okresem, to zwiastuje okres, powiedzmy, "normalny") i... przez parę dni (3/4 ) okres się zatrzymał. Napisałyście, że to normalne, więc się uspokoiłam. Po tym czasie zaczęło się u mnie dziać coś w rodzaju "okresu", lecz przypominało to bardziej ostatnie dni miesiączki. Trwa to już 2 tygodnie, a niedawno zaczęłam plamić intensywniej i do tego doszły straaaszne skurcze macicy i ból w podbrzusiu... Czy to jest w porządku ? Tak się zdarza ? To moje pierwsze tabletki i stąd ta panika... Proszę - pomóżcie !!! 15.08] 20:48 izis_79 Witam, kończę pierwsze opakowanie Yasminelle i... nie wiem czy jestem z tego faktu zadowolona, ponieważ na mojej twarzy wysypało "trądzikiem". Chcę zaznaczyć, że mam 28 lat i do tej pory cerę miałam gładką, bez żadnych wyprysków itd. Teraz to się zmieniło - mam pełną małych i większych krost, niektóre bolesne, zaczerwienione Łączę ten fakt z rozpoczęciem Yasminelle, gdyż właśnie od tego momentu coś zaczęło dziać się z moją cerą. Czy rzeczywiście te tabletki mogą miec az tak nasilone skutki uboczne? Jak sobie z tym poradzić nie zmieniając tabletek? Chcę zakończyć to opakowanie i rozpocząć 2 kolejne, które posiadam i poobserwuję czy nastąpią jakieś zmiany. Jeśli nie, to będę musiała rozstać się z Yasminelle, ale wtedy bez większego żalu... 22:23 Ananake Hej! Mnie tez denerwuja te plamienia :/ piłam wapno ale nie bardzo mi pomagalo, moj lekarz polecil mi brac rutinoskorbin mam nadzieje ze to pomoze ale zaczynaja mnie martwic rzylki na nogach pojawiajace sie w coraz wiekszej ilosci ogolnie nic mnie nie boli nie dretwieja mi rece tylko te nieestetyczne zylki no i jak sie naczytalam o tej zakrzepicy..... ze na to sie umiera i wogole moze ktoras z was wie jakie sa tego objawy, jak mozna wykryc taka chorobe i jak sie to leczy? Poki co nie mam czasu isc do lekarza wiec szukam pomocy tu. Dodam jeszcze ze nie pale i w rodzinie nie bylo chyba przypadkow zachorowan. 08:42 ssszalonaaa co do tych żyłek..... powiem wam że ja zawsze miałam z nimi problem.... mam po prostu od dziecka jakieś małe pajączki na nogach, ale jakoś przywykłam..... biore yasminelle 2 miesiące.... przy pierwszym opakowaniu, wyskoczyło mi parę następnych żyłek, ale to tak mi sie wydaje 2 może 3 i po prostu mam bardziej widoczne żyły, bo moich wogóle nie było widać, a teraz w niektórych miescach się bardziej uwidoczniły ale nic poza tym... we wtorek yłam u lekarza... powiedział, że niestety bardziej widoczne żyły są skutkiem ubocznym tych tabletek, ale póki nie pojawią sie jakieś większe problemy, tj drętwienie nóg, żylaki, to nie ma powodów do obaw..... 16:56 paulinka.. americanos ja też nie mialam jakich takich skutków ubocznych oprocz złego nastroju na poczatku okresu trwającego 15 dni i plamień. ale apetyt mam wiekszy tak jak i ochote na sexik mam takie pytanie bo jak już pisalam mialam planmienia. juz od kilkju dni nie mam a dziś pojawila sie krew.wczoraj wypilam ostatnia tabletke z 1blistra i jak myślicie może być to już okres?? 23:32 tiruriru19 czarnulka9999- zakrzepica.. u mnie to jest drętwienie ręki i nogi, dosyć uciążliwy ból ręki, mam bardzo słabą dłon (to przez to odrętwienie.. nie czuje w palcach małych przedmiotów:/) muszę cały czas nią ruszać bo jak mam w 1 miejscu to czuje mrówki zaraz:/ a własnie... jak łyknęłam dwie aspiryny i chwile po tym yasminelle to nic sie nie stało z działaniem Y? bo z tego co mi wiadomo aspiryna i polopiryna nie maja interakcji z yasminelle 22:33 tiruriru19 ejjj ale mnie łapa boli.... lewa... drętwieje mi i w ogole nie radze sobie z tym....żebym zakrzepu nie miała czasem.... pale faje do Yasminelle wiec jestem w grupie podwyższonego ryzyka. jakos nie moge przestac ale teraz widze ze chyba to bedzie konieczne. co moge zrobic, żeby krew rozcieńczyć troche? 08.08] 07:50 misia1983 MYsłowice - jeśli brałaś regularnie to rzeczywiście nie masz się czego obawiać. W końcu w trakcie tej 7 - dniowej przerwy tabletki też nas zabezpieczają. A teraz moje pytanie do WAS Drogie DZIEWCZYNKI!!!! Co z tymi plamieniami? Jak skończył mi się okres to nie miałam plamień a teraz jestem przy 17-tej tabletce i widzę na wkładce hig. takie jakby.. skrzepy..? Kurde, sama nie wiem... no i jakieś plamienia ale takie nie wielkie... czy mam powody do obaw? Jak to Rysiek Rynkowski śpiewał... "dziewczyny lubią brąz" ale MY go chyba jednak nie zawsze lubimy hmmm? 13:32 odstawiłam Yasminelle Cześć dziewczyny Opowiem Wam moją historię z Yasminelle,otóż moja ginekolog przepisała mi te pigułki ponoć najlepsze na polskim rynku z mniejszą dawka hormonów(wcześniej brałam Yasmin)skończyłam pierwsze opakowanie Yasminnelle w zasadzie podczas zażywania nie odczówałam żadnych skutków ubocznych-poza tym ze spadłam ze 3 kg wiec sie bardzo cieszyłam. Po skończeniu opakowania powinien wystąpić okres z odstawienia a u mnie tego nie było ROZREGULOWAŁY MI YASMINNELLE ORGANIZM nawet się przestraszyłam ze mogę być w ciąży,byłam u ginekologa,która mi kazała przestać brać te pigułki zrobic odstęp conajmniej ze 3 miesiące(okresu po nich nie miałam ze dwa cykle)a teraz postanowiłam zaufać prezerwatywie i obliczac dni płodne,co ma być to będzie nie będę się truć hormonami ,chcę zajść za jakiś czas w ciążę i urodzić zdrowe dziecko.Dziewczyny nie myślcie ze zażywanie hormonów nie ma żadnego negatywneho wpływu na wasz organizm ,nie ufajcie NAJLEPSZEJ NA RYNKU PIGUŁCE,bo to niestety ingerencja w organizm kobiety.W każdym razie ja zrezygnowałam i tak kończy się moja przygoda z YASMINELLE. Pozdrawiam 30.07] 14:20 teraz ja pytam. jeszcze mam pytanie do specjalistów ponieważ kilka stron wcześniej opisałam mój przypadek wahania nastroju i chciałabym poznać Wasze zdanie. dla ułatwienia skopiuję to: co do tych humorów i zmian nastroju to się właśnie tak zastanawiam,bo zawsze pisałam,że wahania nastroju miałam tylko na początku,ale łaczyłam je z faktycznymi problemami. ale tak sobie myśle,że chyba te tabletki jednak wpłynęły na mój nastrój,bo nigdy nie miałam takich złych nastrojów,prawie codziennie jest mi niedobrze z nerwów,bo sobie wmawiam tysiące problemów,jestem bardzo drażliwa i robie z igły widły. i tak nie wiem czy to mój charakter czy jakiś też miały w tym udział tabletki. co Wy na to? 23.07] 14:51 kwiatuszek154 mam taki sam problem okres powinnam mi9eć za tydzień... a te plamienia pojawiły mi się wczoraj i nie ustają też myślę że to skutek uboczny tych tabletek(mam nadzieję)... bo w ciąży to chyba nie jestem?! a ty jakie miałaś wczesne objawy jak byłaś w ciiąży? 18:44 C.Ann Ja biore yasminelle 11 dzień dzisiaj. Jakieś zmiany? Pozytywne: cera mi się poprawiła, nie ma żadnych pryszczy, mam mniejszy apetyt Negatywne: boli mnie głowa, mam mdłości i czuję jakby mi ktoś raz na jakiś czas wbijał szpilkę w piersi:/ Bardzo, bardzo boli, nei wiem czy wiązać to z yasminelle? 23:32 Saraaa84 saraaa_@tlen.pl Hej, Od 12 dni biorę Yasminelle i jedynymi przykrymi skutkami ubocznymi są zmiany nastrojów i plamienia... Zmiany nastrojów da się jakos przeżyć (tu podziękowania dla mojego Pe. który to wytrzymuje)..gorzej z tymi plamieniami, bo przypominają one raczej skąpy okres niz takie typowe plamienie Czy któraś z Was może już tak miała? To moje pierwsze tab. anty, więc może po miesiącu minie all... jak myślicie? 27.03] 09:45 mama oli Bastka - ja juz zwariowałam .Tp byłotak; nogi zaczeły mnie boleć w połowie pierwszego opakowania.W 7 dniowej przerwie było jakby lepiej.Zaczełam brać drugie opakowanoe i tez ból powrócił mniej więcej też tak w połowie opakowania.Teraz zostało mi do końca 7 tabletek i jest jakby lepiej.Wiec nie wiem co mam dalej robić.W tym tyg.bede kontaktować się z moją panią doktor i zobaczymy co ona dalej postanowi.......... 19:26 mała Kasia Ja wczoraj odstawiłam,bo mnie wykończyły .Prawie sparaliżowało mi nogi,uderzenia gorąca i dreszcze to normalka i do tego się przyzwyczajałam.Tydzień czułam się jak przy ciężkiej grypie.I coś co mnie zszokowało-w tydzień schudłam 1,5 kg,a ja i tak jestem wystarczajaco chuda;-(.Mąz stwierdził,że wiedział,że żeni się z oryginałem ,przyjaciółka farmaceutka,że jestem wyjątkowa .Nie wymiotowałam,nie miałam nudności,nie bolała mnie głowa.Z pozostałaych działań niepożądanych miałam prawie wszystko.Aha,dzisiaj czuję się rewelacyjnie 10:18 arabis Witam od 8 dni biorę tabletki. Jakieś 3 dni temu skończył mi się okres, było tylko brązowe czasem krwawe plamienie. Wczoraj po stosunku z chłopakiem (z prezerwatywą) nagle bardzo intensywnie zaczęłam krwawić żywo-czerwoną krwią. Przestraszyłam się czy to nie jakiś krwotok. Nie mam pojęcia skąd takie intensywne krwawienie przecież miesiączka się skończyła 3 dni temu. Nie wiem co mam o tym myśleć może któraś z Was też miała podobnie. Dodam że krwawienie było intensywne 11:48 stokrotka1851 (stokrotka1851@wp.pl) Bidonka! Ja mam podobnie do Ciebie!Czekalam na dlugo wyczekiwany okres(spoznil sie jakis tydzien)byly objawy okresu tzn bolaly mnie piersi i brzuch..wieczorem "dostalam okres"tzn od jakiegos czasu moj okres rozpoczynal sie plamieniem(ok1/2dni)a potem byl obfity i trwal 7 dni.No i gdy dostalam ten okres kilka dni temu znowu bylo plamienie wiec wzielam tabletke,na nastepny dzien juz po tabletce mialam znowu plamienie a jeszcze na nast.dzien juz bylo bardzo male!!I nie wiem czy dobrze zrobilam biorac tabletke bo moze pomylilam okres z jakims plamieniem skoro juz nie mam tego nieszczesnego okresu??ALe moze to mozliwe ze u niekotrych okres zanika gdy pierwszy raz zaczyna sie stosowac yasminelle??Bo ja juz mam metlik w glowie Prosze odpiszcie yasminelki!i dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
T Przeszukuje forum i naprawde duzo tu skutkow ubocznych o ktorych dziewczyny pisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna_izabelao2.pl
Zwracam się z gorącą prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytanie: Zapomniałam w odpowiednim terminie zażyć tabletki przez co przerwa w braniu yasminelle z tygodnia przedużyła się do 9 dni. Nie wzięłam zapomnianych tabletek bojąc się doprowadzić do zaburzeń na tle hormonalnym biorąc trzy tabletki na raz. Odczuwam bóle w dole brzucha. Cz mogą być spowodowane tym zaniedbaniem? Czy mogłam doprowadzić do gorszych konsekwencji? Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki. Justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plamkabianka
21.08] 20:39 dubbidu Dziewczyny, jak myślicie? jestem po pierwszym blistrze jasminelle i zauważyłam u siebie rzecz następującą-jak brałam pigułki, to ani razu nie bolała mnie głowa. Natomiast jak tylko skończyłam je brać i czekałam na okres, to głowa boli mnie dosłownie cały czas. Jak myślicie-to ma cos wspólnego? Moża któras z Was miała podobne przypadłości? Kurcze, ja tez jestem śpiąca, ale za to mam wrażenie, że w ogóle nie chce mi sie jeść-co prawda nigdy nie jadłam za dużo, ale teraz jem tylko jedną kanapkę w pracy i jogurt jak wrócę do domu-tak nigdy jeszcze nie miałam. 21.08] 00:25 agusia040 do fuuuuuma hej, mam do Ciebie pytanko. skonczylam wlasnie drugie opakowanie i zastanawiam sie powaznie nad zmianą tabsów... ciągle chce mi się spać, płaczę bez powodu, żyć mi się nie chce... i jeszcze ten trądzik...:/ nie dość że na buzi wyskoczyły mi krosty, to jeszcze na plecach i na dekolcie... same minusy.. szczerze mówiąc sama już nie mogę ze sobą wytrzymać nie mowiąc już o innych... czy tak jest tylko przy braniu tabsów z kilku pierwszych blistrów i poźniej wszystko sie unormuje? jak było w Twoim przypadku? oczywiście jeśli są tu kobitki które również brały już więcej niż 3 opakowania jasminelle - proszę Was o radę! 20:49 faceto dziewczyny!Wypisujecie takie straszne rzeczy o waszym rozwalonym zdrowiu!Przeciez to nienormalne zeby tak niszczyc siebie!jakci chlopcy was kochaja ze pozwalaja na cos takiego?i ten wasz seks przed slubem w wieku dzieciecym!Przepraszam bardzo jestem facetem i nie chcialbym zadnej z was za zone!Bo po co mi taki wrak kobiety Dziewczyny!Co wy wypisujecie o waszym rozwalonym zdrowiu!Jestem facetem i naprawde przeraza mnie ten wasz seks w tak mlodym wieku bez slubu.I do tego rozwalone zdrowie ja naprawde nie chcialbym miec zony wraka!I jestem ciekaw ktory z tych waszych chlopcOw ozenilby sie z wami? Dziewczyny co wy wypisujecie o waszym zrujnowanym zdrowiu! Nie chcialbym miec zony wraka ido tego w tak mlodym wieku seks przed slubem? jestem facetem i jestem przerazony ze chyba juz nie ma madrych dziewczat! 22:18 guja Pereueczko! Myślę że lekarze nie są w atanie przewidzieć co będzie się działo w przyszłości z kobietami obecnego pokolenia przyjmującymi tabsy zauważ że lekarze wypisują antykoncepcję a gdy się coś dzieje zalecają odstawienie na dobre ( sama miałam chrapkę na tabsy bałam się i słusznie dzięki wam i nie tylko) .Zaczęłam dużo czytać być wścibską bo przecież to chodzi o mnie i wyczytałam że z powodu podwyższonej obecności estrogenu o 66% zwiększa się ryzyko zachorowania na raka piersi a co jeszcze to czas pokaże a są też lekarze (wynalazłam i ch w internecie) którzy nigdy nie wypiszą ci tabsów są!!! nawet mogę podać ci namiary do takich sama chcę pójść i zobaczyć co mi powie ale jedno wiem tabsy nie mogą iść na zdrowie to bardzo ligiczne co ś za coś pozdrawiam mogę być w kontakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×