Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Izaaaaa18zdw
Witam ;] Hm...nigdy wcześniej nie zażywałam tabletek antykoncepcyjnych i mówiąc szczerze troche sie boje ;/ lekarz rowniez przepisał mi Yasminelle ale jeszcze nie zaczełam brac ... antykoncepcja zaczyna działac juz od pierwszej tabletki tak przynajmniej mowił lekasz;] ale kiedy przeczytałam ulotke to serio troche sie przeraziłam te wszystkie choroby i wogole...czy ktoras z Was ktora juz je bierze moglaby powiedziec coś wiecej?? jak to wyglada jesli chodzi o samopoczucie i inne skutki lub efekty;] byłabym wdzieczna;] pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Izaaaa18zdw---- kazda z nas reaguje inaczej,mozesz sie o tym przekonac od strony 1 do 195 milej lektury...to jest temat walkowany od poczatku do konca i nie ma sensu nabijac kolejnych 100 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Czyli zawsze trzeba zacząć brać tabletkę w dniu, w którym rozpoczyna się krwawienie, a potem stosować przez 21dni, po czym odstawić i czekać na okres i znowu wziąć w dniu, kiedy się on pojawia itd.....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie. w pierwszym dniu okresu bierzesz tylko pierwszą tabletke z pierwszego opakowania. bierzesz je przez 21 dni, odstawiasz na 7 dni i ósmego dnia zaczynasz kolejne opakowanie i tak w kółko. ZAWSZE robi się 7 dni przerwy, nie ważne czy krwawienie dostanie sie 3 czy 6 dnia i czy ono jeszcze trwa gdy ma sie zacząć nowe opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Lovemusicger --- NIE, pierwsza tabletke bierzesz w 1 dniu okresu,wybierasz do konca, robisz 7 dniowa przerwe a nastepne opakowanie zaczynasz 8 dnia.Przeczytaj ulotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki123456
jezeli chodzi o cere to ja brałam yasmoinelle 3 miesiace i nic mie nie pomogło. tzn dwa tygodnie w miesiacu nmiałam ładnie a potem dwa okropnie i tak w kółko . mam dosyc tego. lekarz przepisła mi harmonet. hmmmm zobaczymy buxki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia_18
czy w czasie tygodnia przerwy jestem cały czas tak samo zabezpieczona?? na 100%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayze
Czesc Dziewczyny! A ja wlasnie zaczynam brac swoje pierwsze tabl.anty, ginekolog przepisała mi własnie Yasminelle, od razu dwa opakowania. Okres dostane lada dzien (lada chwila) wiec dzis poszlam do apteki wykupic recepte. Chciałam wykupic najpierw jedno opakowanie, a za miesiac drugie, farmaceutka powiedziała, ze nie ma problemu. No i teraz do sedna:wlasnie tak czytam ulotke tych swoich pierwszych tabletek, patrze, a to Yasmin, a nie Yasminella!!! Szczerze mowiac, dopiero teraz czytajac wasze posty uswiadomilam sobie, ze to dwa rozne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych!!! Myslicie, ze nie bede miała problemow ze zwroceniem tego opakowania i wymiany na Yasminelle?!Swoja droga jak w aptece moga zdarzac sie takie pomyłki?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber29
MAM PROBLEM! Bede wdzieczna za kazda odpowiedz.Biore yasminelle od 5 miesiecy.W tym cyklu zostalo mi jeszcze 7 tabletek do konca opakowania i dzis dostalam krwawienie, takie samo jak okres.Ok 3 dni temu mialam plamienia i lekko bolaly mnie piersi/tak jak przed okresem/ a teraz wyglada to jak miesiaczka.Nie jestem chora,nie biore antybiotykow.Czy ktos wie czym to jest spowodowane??? Bardzo mnie to niepokoji. Dzieki z gory kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość braakkkkk
biore yasminelle juz dwa tygodie od paru dni boli mnie odbrzusze tak jak by mi jajniki swirowały, rano jak wstane musze cos szybciutko zjeść bo czuję mocny głód, przeszłam z yasmin po 7 dniowej przerwie na yasminelle, po za tym wszuysko ok cera,samopoczucie,ciśneinie. zastanawiam sie co z podbrzuszem dlaczego czuje dyskomfort hmm? może macie takie doświadczenia?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosita1981
do amber29 też raz miałam taki problem i byłam u lekarza. pojawił mi sie 7tabletek do konca normalny okres a kiedy wziełam ta prawidłowo ostatna tabletke skończył sie! tak czasem jest i to własnie w okolicy 4 -5 opakowania! 3 gin to potwierdziło nikt nie wie czemu ale mieli takich przypadkow sporo! kazał mi brać normalnie opakowanie do konca potem przerwa mimo ze juz okres sie skonczył i nowe opakowanie normalnie po tygodniu! Wciaze nie zaszłam choc kochałam sie dziennie z chłopakiem wiec nie martw się:) teraz zaczełam 8 opakowanie i wszystko się ustabilizowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam
Hej Kolezanki:) ile z Was moze mi potwierdzic dzialanie tych przecudownych tabletek???:) tzn. ile z Was "zaciazylo"? bo ja sie tak strasznie boje ze moglabym wpasc, chociaz stosuje takze prezerwatywy, tak dla pewnosci:) z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
pytam--- potwierdzam skuteczność y.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc811
hej.. właśnie jestem przed braniem Yasminelli i trochę boję się po przeczytaniu Waszych wypowiedzi .. czy ktokolwiek jest zadowolony z tych tabletek? głównie chodzi mi o kwestie krążenia.. skórcze łydek..bóle głowy ..kołatanie serca itp.. czy to częste objawy czy sporadyczne? wcześniej brałam Logest który ogólnie był dobry i w sumie ani nie szkodził ani w niczym nie pomagał.. teraz lekarz namówił mnie na zmianę pigułek na podobno lepsze.. mhm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc811
skurcze oczywiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc811
skurcze oczywiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc811
skurcze oczywiście..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyki:) Do "gosc811" --> no wiec ja nie mam zadnych z wymienionych przez Ciebie objawow:) czasem boli mnie glowa, ale to mysle, ze albo od zbyt dlugich godzin spedzonych przed kompem albo na nauce (heh albo na mysleniu o moim Sloneczku). Jesli zdazylas sie zorientowac kazda z nas inaczej reaguje na Y:) Mnie sie nic nie dzieje, oprocz bolu piersi ale da sie zyc, bo sa bardziej wrazliwe na pieszczoty hihi i moze ta tzw. "suchosc pochwy" ale to tez da sie przezyc:) obecnie bede konczyc 2 blister i czekam na @ mysle ze przyjdzie tak regularnie jak za 1szym razem, 3 dnia przerwy:) Pozdrawiam Wszystkie Yasminellki, trzymajcie sie Dziewuszki:) // a tak swoja droga to z nudow za Moim Miskiem zabralam sie za przeczytanie calego tematu, dobrze mi idzie, jestem na 16 stronie, hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja10.12
Witam babeczki.. Ja także biore Yasminellki .. Tylko mam pytanko a mianowićie.. Mam torbielki... I dlugo nie mialam okresu lekarz zalecil mi ranie tabsow... wlasnie yasminellek chodzi o to ze wzielam je w ogole nie majac okresu... Czy w takim wypadku jestem chroniona przed ciaza czy nie.. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam
tylko jedna z Was potwierdza skutecznosc? mam sie bac? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhhhhhhhhhh
Witajcie. mnie gin przepisał dzis Yasminelle-to moja ostatnia deska ratunku. Po wczesniejszych pigułkach czułam się koszmarnie-mdłości, zawroty głowy, puchnięcie, zerowe libido... Wybaczcie-ale nie mam czasu przeczytać wszystkich postów...mam dwa pytanka: ja palę-lekarz mnie nastraszył, że moge dostać zakrzepicy:/ja to wiem bo czytałam ulotkę ale pietra mam...przy poprzednich pigułkach jarałam jak smok... jak wasze libido przy tych pigułkach?? z góry dziekuje za odpowiedzi. jak tylko znajde czas-przeczytam Wasze posty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki te pytanie pewnie sie powtarza ale mimo to spytam.dzis mi wlasnie te tabletki przepisal lekarz,niechetnie bede je brala ale chodzi o torbiele ktore byc moze sie wchlona po tych tabletkach.mam je wziac pierwsza tabletke w dniu jak okres dostane,tak(a jak takie slabe krwawienie bedzie to juz wtedy czy czekaz az tak na maksa poleci?),i codziennie jedna od tego dnia brac?jako ze znosze leki tak sobie to gdybym zle sie czula( a po ilu dniach te skutki uboczne moge wyjsc?) dostane plastry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja10.12
Witam babeczki.. Ja także biore Yasminellki .. Tylko mam pytanko a mianowićie.. Mam torbielki... I dlugo nie mialam okresu lekarz zalecil mi ranie tabsow... wlasnie yasminellek chodzi o to ze wzielam je w ogole nie majac okresu... Czy w takim wypadku jestem chroniona przed ciaza czy nie.. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azumii
Witam wszystkie Kobietki ! Pisalam tu zanim zaczelam brac Y wiec napisze tez co sie zmienilo. Biore Y od tyg. Przezywam ostatnio duzy stres zwiazany ze szkola i w dodtku jestem przeziebiona wiec ocena moze nie byc adekekwatna alee : Negatywy: zawsze rano czuje chwilowe nudnosci, okropne wahania nastroju - pierwszy raz takie cos przezywam,ani ja ani moj Chlopak nie mozemy uwierzyc jakiego diabelka skrywalam w sobie, ehh i przede wszystkim suchosc pochwy - mimo tego, ze moj Chlopak maksymalnie mnie podnieca, na dole mam pustynie Sahare ;/ Pozytywy : poki co tylko fakt, ze nie musimy przerywac w polowie by zalozyc gumke ... Wnioski : moze mam slaba psychike ale mysle o tym, ze skoro mam same prawie minusy, moze w ogole przestane brac tabsy antykoncepcyjne.... Jak to bylo u Was z suchoscia pochwy? przeszlo po jakims czasie czy jest ciagle? Odbiera mi to radosc z seksu ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Nati
Hej... Chciałam się zapytac czy ktoras miala takie krawawienia podczas brania tabletek?? To moje pierwsze takletki, wzielam 1. dnia , o zadnej nie zapomnialam, a wczesniej mialam rozregulowany okres. Kiedy ten sie "skonczyl" to przez reszte dni brania tabletek mialam dosc mocne plamienia (przypominajace miesiaczke)... Teraz jest 3 dznien przerwy i chyba to juz ten "normalny okres" . Ktoras miala takie plamienia przez caly czas?? Prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Azumii --> dziewczyno! suchosc pochwy to nie taka strasza sprawa jezeli na naszym rynku jest tyle specyfikow na ten problem, np. taki Durex Play, swietny zel... chlopak kupil bo po Y tez mam takie problemy... jesli chodzi o humorki... wiecie co... napewno wczesniej tez mialysmy swoje humory ale nie bylo na co zwalic to zwalamy na tabletki... Ja sie ciesze, ze nareszcie sie nie przejmuje "wpadka" choc roznie moze byc:) Dziewczyny, pies do gory i zacznijcie sie cieszyc zyciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do --> Mała Nati Wystarczy przeczytac ulotke... albo forum... no Dziewczyny nie zadawajcie po 150 razy tych samych pytan. Plamenia moga sie utrzymywac przez cale 1sze opakowanie a nawet dluzej... cierpliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agman
a czy macie po nich zwiekszone parcie na pecherz, wiecej pijecie a po ostatniej tabletce czesto oddajecie mocz. ja mam takie objawy pomimo ze badanie moczu w porzadku a po 7 dniach takiego sikania jestem wysuszona jak cytryna. jak tak samo bedzie w nastepnych miesiacach bede musiala zmienic tabletki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azumii
Do Słońce_K --> wiesz, z tymi humorkami zapewne masz racje :) z ta suchoscia to tez wlasnie mamy zamiar wyprobowac jakies zele, ale zastanawia mnie tylko to czy ta suchosc sie utrzymuje przez caly czas zazywania tabletek czy po jakims czasie to wraca do stanu normalnego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Azumii--> powiem Ci, ze ja jestem juz na koncu drugiego blistra i cos tam juz powraca, co prawda nie wtedy kiedy trzeba ale jestem dobrej mysli i niech kazda z Was bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×