Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość genie
javannka --- ale czego Ty sie boisz? W maju masz mature.. czyli wezmiesz 2 opakowania pod rzad (kwiecien-maj)_ i okresu wogole nie dostaniesz...Pozatym mialas robione USG jajnikow?Bylas padana pod kątem budowy anatomicznej macicy?Bo moze tam jest przyczyna?Diclofenak lub ketonal nie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
W moim przypadku ból w czasie okres też jest większy odkąd zaczelam brać yasminelle. jestem właśnie w trakcie przerwy po 4 opakowaniu i wszystko byłoby ok gdyby nie to że przez 2 dni w trakcie okresu brzuch boli mnie dużo bardziej niż zanim zaczęłam brać te tabletki. Wcześniej nie maiłam z tym problemu...owszem bolał mnie brzuch ale jeden przez dzień i znacznie mniej niż teraz... Ale poza ty jestem zadowolona z tych tabletek a te dwa dni...no cóż jakoś przeżyje,Na szczęście ibuprom pomaga:-) Pozdrawiam wszystkie Yasminelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Miałam robione USG, lekarz niczego nie stwierdził. Moja siostra też tak miała w moim wieku, po tabletkach nie czuła jednak juz nic. Mam nadzieję, ze u mnie też tak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regiksa
Cześć Dziewczyny! Mam taki problem, biorę yasminelle, jestem w trakcie 3 opakowania. Po drugim opakowaniu w trakcie przerwy w 6 dniu kochałam się z chłopakiem to był 4 dzień kończącego się okresu, po wszytkim zauważyłam u siebie taki przezroczysty ciągnący sluz, niewielka ilość, ale zawsze. Nie wiem co o tym myśleć, bo tabletki brałam regularnie, co prawda w środku pierwszego blistra raz wymiotowałam, ale drugi był przyjmowany bez zarzutu. Jeszcze jedno, tego samego dnia wymiotowałam, chyba zjadłam coś niedobrego i mi zaszkodziło, ale chyba takie wymioty w trakcie przerwy nie wpływają na działanie tabletek?????Jak myślicie???? Poradźcie mi proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Która z Was miała przy braniu Yasminelle (jako pierwsze tabletki lub po zmianie z innych na te) takie objawy - zimno,a twarz czewona,gorąca?Mi się to zdarza.Jestem ajk burak na twarzy (raz,dwa na dzien).Trwa to z godzine,dwie.I jak mnie coś najdzie,to straszny chłód.Już nie wspomne o bólu w dole brzucha.Nie wiem co to boli - macica,jajniki?Dodam,ze brałam 14 miesięcy Yasmine,a zmieniłam na Yasminelle (dziś 7my dzien brania).Ta czerwona twarz jest najgorsza,piecze,gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regiksa-- Nie,wymioty w czasie 7 dniowej przerwy nie mają nic do rzeczy,bo co masz zwrócić,jeśli nie bierzesz tabletek wtedy.W przerwie też się zabezpieczonym,więc o to się nie martw.Ale mam pytanie co do tej zwróconej tabletki z pierwszego tygodnia?Po ilu od wzięcia ją zwróciłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha,nie podałaś,ze w pierwszym tygodniu brania,ale w połowie blistra.Ale po ilu ją zwymiotowałaś od wzięcia?Choć jeśli piszesz,że następny brałaś blister po tym pierwszym gdzie tak wyszło z tabletką,to wszystko chyba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regiksa
dzięki za odpowiedź! co do tej zwymiotowanej tabletki, to była to 14 tabletka pierwszego blistra, wymioty miałam po 3 godz. Ale to już nie powinno mieć wpływu na 2 blister. Pożyjemy zobaczymy co z tym będzie. Pójdę do lekarza, to może mi coś powie. To są moje pierwsze tableki anty, dlatego jestem przwrażliwona! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaNdErKa 23
Witam serdecznie!!! Potrzebuje porady !? YASMINELLE biore juz 12 dzień jest to pierwsze opakowanie tych tabletek. Biore jak wiadomo od momentu 1 dnia okresu. Wcześniej juz stosowałam inne tab. anty. a przy tych krawienie nie ustępuje juz 12 dzień. Niepokoi mnie to czy któraś z Was miała podobne objawy.Napewno wybiore sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka plamiła do drugiego opakowania.Inna przez około 16 dni brania.Może poczekaj jeszcze trochę,choć wiem,że to straszny dyskomfort i kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga22
hej ja tez zmieniałam z yasmin na yasminelle i jak narazie oki choc na poczatku nie byłam przekonana do tych tabletek bo to prWIE TO SAMO a miałam straszny tradzik po yasmin jak narazie kończe 1 opakowanie i jest oki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga22
tez plaminie prze całe opakowankie ale podejrzewam ze przejdzie przy drugim bo tak miałam z wczesniejszymi tabsami wiec sie nie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xasia78
Witam, ja ma takie pytanie: normalnie przy wszystkich tabletkach antykoncepcyjnych, żeby przesunąć okres na inny dzień (bo np. wypadło jakieś wesele albo inna uroczystość) brało się odpowiednią ilość z nowego opakowania albo bez robienia przerwy 7-dniowej zaczynało się kolejne opakowanie. a w przypadku naszych tabletej Yasminelle na str. 37 ulotki jest napisane, że robi się to przez skrócenie okresu bez tabletek (ale nigdy wydłużenie!). proszę mi powiedzieć, czy jak zacznę drugie opakowanie bez robienia przerwy 7 dniowej, czy coś się stanie, czy będę nadal zabezpieczona czy to jest w ogóle niedopuszczalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xasie78-- Są dwie możliwości- opóźnienie wystąpienia miesiączki - wtedy po skończonym blistrze nie robisz przerwy,a bierzesz nastepny blister.Potem 7 dni przerwy i nastepny blister (ale już 21 tabl).Ja tak robiłam z Yasmine,ze dwa razy mi się zdarzylo brać 2 blistry pod rzad.Zmieniałam na Yasminelle i jeśli wyniknie taka potrzeba,równie z wezmę dwa pod rząd.Druga możliwość - to zmiana pierwszego dnia miesiączki.Tak,robi sie to przez skrócenie (nigdy wydłużenie!) okresu bez tabletek.Np jeśli okres bez tabl rozpoczyna się w piątek,a chce sie zmienić dzień na wtorek (3 dni wcześniej) trzeba rozpocząć nowy blister 3 dni wcześniej niż zwykle. Są dwie możliwości - zmiana dnia krwawienia lub branie 2 blistrów pod rzą,aby okres nie wystąpił przez 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinga22-- Piszesz,że zmieniałaś z Yasmine na Yasminelle.Mam pytanie - jak przechodziłaś z jednych tabl na drugie?Po ostatniej Yasmine robiałaś 7 dni przerwy i 8ego dnia brałaś Yasminelle,czy po ostatniej Yasmine nie robiłaś przerwy i na drugi dzień od razu Yasminelle?Czy też po ostatniej Yasmine przerwa 7 dni i w pierwszy dzień krwawienia które wystąpiło w tej przerwie brałaś Yasminelle?Napisz proszę jak zmieniałaś i czy tak Ci polecił lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_i_slaba
Dziewczynki pomóżcie!!! Skończyłam drugi blister, dziś 3ci dzień przerwy a ja nie mam krwawienia:( po pierwszym blistrze właśnie miałam w trzeci dzień, a teraz się boję, nie wiem czy słusznie. Tabletki brałam bardzo regularnie, zero wymiotów, mdłości, biegunek, wszystko w jak najlepszym porządku, a sex nawet z gumką. Proszę Was Dziewczyny, doradźcie coś...:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
mloda_i_slaba------- nie martw się na pewno dostaniesz krwawienie. Ja po 1, 2 i 3 opakowaniu dostałam też w trezcim dniu (nawet o tej samej godzinie!) a teraz po czwartym opakowaniu dostałam dzień później... Nie ma się czym martwić tylko cierpliwie czkać :-) Jeśli reguralnie brałaś to na pewno dostaniesz. A krwawienie ma wystapić w 7-dniowej przerwie a nie jest powiedziane że zawsze w ten sam dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_i_slaba
akka22 -->> dzięki Ci serdeczne, bo boli mnie brzusio jak przy okresie, ale jak narazie jego nie widać, jak nigdy to teraz tak za nim tęsknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukka2710
Ja brałam Yasminellę ale miałam na nią uczulenie ku mojemu zaskoczeniu i wyskoczył mi większy trądzik podczas brania tych tabletek.Dlatego przerwałam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda_i_slaba
do akka22 --> heh dzięki serdeczne, dziś rano obudził mnie "okresik". Dzięki za dobre słowo i podtrzymanie mnie na duchu... Takie schizy są straszne:/ buziaki i pozdrówki dla Wszystkich Yasminellek:) aaa i nie tylko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
przez cały pierwszy blister miałam plamienia przy drugim to sie na szczescie skonczyło, ale zostały mi 3 tabletki do konca a ja znowu zauwazyłam plamienia. Nie wiem czy przyczyną mogą być bardzo silne antybiotyki które brałam przez ostatnie 5 dni:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki! Cóż za piękna pogoda! Dla tych nowych, starych i przyszłych Yasminellek napiszę moje doświadczenia z Y, a więc: Jestem w 4tym dniu przerwy po drugim opakowaniu i: Okres: po pierwszym blistrze 2 3 dniu przerwy , 4 dni trwał, prawie bezbolesny; teraz boli, zaczął się w 4 dniu, jak długo potrwa-zobaczymy:P Cera: Wg mnie na +. W trakcie brania cos tam wyskakuje, ale w przerwie cera nawet ładniutka. Piersi: Nie urosły, przynajmniej nie zauważyłam, ale ładnie się zaokrągliły (fajnie by było, jakby jednak podrosły) :D; przy pierwszym blistrze bolały ok 2/3 opakowania, przez cały 2 blister mnie bolały, teraz też:/ ale da się żyć Plamienia: Były przez 2/3 pierwszego blistra, potem gdzieś uciekły i już nie powróciły :D Libido: Oj wysokie, wysokie... xD może dlatego, że nie mam chłopaka codziennie, a nawet nie raz w tygodniu tylko rzadziej. Nogi, ręce (drętwienia): Nie wystąpiły żadne, żylaki, pajączki, naczyńka też nie. Nastrój: Heh myślę, że ja i tak jestem cholera więc te tabletki nie wpływają na moje humorki. Inne dolegliwości: ból głowy (ale raczej od nadmiernego korzystania z komputera), suchość pochwy... ajjj ciężko mnie zadowolić, ale teraz jakoś ostatni tydzień coś się "zmokrzyło" tam "na dole", może będzie dobrze:D No to chyba tyle:) Myślę, że wszystko będzie dalej w najlepsiejszym porządeczku :) Pozdrawiam Was wszystkie:) W razie jakiś niepewności, to piszcie, każda z nas postara się Wam odpowiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
Hej kobietki :) Ja kończę już 4 opakowanie:) myślę, że nie jest tak źle.... Okres: dostaje go pod koniec 3 dnia przerwy. bardzo mnie to cieszy bo od zawsze mialam problemy z okresem-z jego regularnościa( nawet mimo brania innych tabletek na jego wywołanie). teraz jest regularny i bezbolesny. Cera: cięzko mi powiedzieć bo nigdy nie miałam jakichś problemów z cerą. Piersi: tak jak u poprzedniczki-nie urosły,ale sie zaokrągliły. Plamienia: miałam przez cały miesiąc tzn przez cale pierwsze op. Libido: bardzo wysokie :D Nastrój: jak już kiedys pisałam czasami mam chore nastroje ale nie wiem czy spowodowane tabletkami. Inne dolegliwości: suchość pochwy:( ale wczoraj zaopatrzyłam się w żel durexa :D i..... suchość mi już nie doskwiera :P inna dolegliwoscią jest to ze na nogach mam bardziej widoczne zyły. pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minka88
Witam mam pytanie czy picie alkoholu oczywiscie w umierkowanych dawkach ma jakies znaczenie na działanie tabletek?? A i jeszcze jedno czy podczas ich brania mozna normalnie kożystać z solarium?? Zgóry dziekuje za odpowiedz i gorąco pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) takie podsumowanie dobrze robi, możemy łatwo się porównać, co do tej suchości, to mój luby też zaopatrzył nas w żel durexa :D dobrze się spisuje :P do Minka88--> alkohol nie ma wpływu na działanie tabletek, pamiętaj jedynie, żeby ich nie zwymiotować, czyli najlepiej gdyby Ci sie zachciało mieć torsje jakieś 4-5 godzin po przyjęciu tabletki. A i z tego co Dziewczyny pisały na stronach wcześniej (jak wspominałam wcześniej, zabrałam się za przeczytanie tematu od początku, jestem na 98 str:D), że chodzą na solarium i nic im się nie dzieje, jednakże Każda z Nas jest inna (czytaj: wyjątkowa, jedyna i niepowtarzalna), dlatego u niektórych też wystąpiły białe plamki na skórze, póki się sama nie przejdziesz, to się nie dowiesz:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minka88
Słoneczko dziekuje za odpowiedz i musze przyznać że dzisiaj naprawde ładnie świecisz buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co:) Jak chce to potrafię:P A dziś mam wyjątkowo dobry humor :) W razie jakiś wątpliwości - pytaj śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
=> słonce_k świecimy, swiecimy... obyśmy długo swieciły :P co do opalania sie w solarium ( i ogolnie co do opalania ) to czytalam ze przy braniu tabletek moga sie pojawic przebarwienia na skórze. slyszalam o takich przypadkach. jednakże to jest sprawa indywidualna. ja sie wygrzewałam na słonku i nic mi nie bylo. no ale kazda z nas jest inna . pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×