Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość lena 1985
Proszę pomozcie mi bo zaczynam schizowac. Biore yasminelle, to moe pierwsze tabletki anty. Wziełam ich juz 19 do wczoraj.dzis 20tez wziełam. Do wczoraj nie kochałam sie z facetem bez dodatkowego zabezpieczenia, ale pomyslelismy ze po to sa te tabletki zeby jednak miec pełna radosc z seksu i wczoraj skonczyła facet we mnie. dzisiaj czuje sie troche dziwnie, bolała mnie brzuch, jajnik z prawej strony i wogole nie dobrze mi było. Boje sie wpadki. O niczym nie mysle cały dzien. Czy wy tez dziwnie sie czułyscie jak facet w was skonczył?? Nie wiem czy ten bol brzucha to skutek tabletek, ale do tej pory tak mnie nie bolał. Nie potrafie juz normalnie myslec tak sie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze takie ojawy o jakich piszesz nie pojawiają się dzień po stosunku (chodzi mi o ciążę).Dzień stosunku to nie dzień zapłodnienia.Nie masz się czym martwić.Jeśli bierzesz tabletki regularnie,nie masz wymiotów ani ostrej biegunki do 4 godzin od wzięcia tabletki,to jesteś w pełni zabezpieczona.Ciesz się seksem i o nic się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze takie ojawy o jakich piszesz nie pojawiają się dzień po stosunku (chodzi mi o ciążę).Dzień stosunku to nie dzień zapłodnienia.Nie masz się czym martwić.Jeśli bierzesz tabletki regularnie,nie masz wymiotów ani ostrej biegunki do 4 godzin od wzięcia tabletki,to jesteś w pełni zabezpieczona.Ciesz się seksem i o nic się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubiaca czarny chleb
dziewczyny jestem na poczatku 3 opakowania yasminelle i od poczatku 7 dniowej przerwy az do teraz mam straszliwe nudnosci. krwawienie mialam. co to moze oznaczac? wczesniej tego nie mialam .. czy to minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość litka
Czy mozecie mi powiedzieć jak to jest.... Skonczylam pierwsze opakowanie yasminelle i powinnam teraz zrobic 7-dniową przerwę, jednak przerwa ta mi się przedłużyła do 2 tygodni, czy teraz mogę wziąć pierwszą tabletkę z kolejnego blistra czy muszę czekac na kolejną miesiaczke i dopiero wtedy zaczac nowe opakowanie? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azumii
do Lubiacej czarny chleb --> ja jestem wprawdzie przy koncu 1 opakowania, ale tez mialam nudnosci, na szczescie juz przeszly. wiec moze Tobie tez przejda buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Instrumentalistka
Litka-> mi sie wydaje ze mozesz wziac, ale trezeba by bylo sie dodatkowo zabezpieczyc przez 7 dni - tak jest w przypadku wziecia tabletki w drugim dniu krwawienia... ale ja na przyklad bym juz poczekala te 2 tygodnie do kolejnej miesiaczki... mam tydzien przerwy w braniu yasminelle. wczesniej innych nie bralam, a tych dopiero jeden blister. czuje sie bardzo ok, wystapilo plamienie w 2/3 brania tabletek... co do cery to nie wiem, bo ja mam dobra i jakos nic mi sie z nia strasznego nie dzieje, a jesli chodzi o piersi, to moj chlopak mowi, ze mi urosly.. moze rzeczywiscie troche tak :) i to tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
witam. zapomniałam dodać, że od jakiegoś czasu( okolo 3 miesiecy) zaczeły mi wypadać włosy :((( i nie to ze wypada pare przy czesaniu..przy myciu wypada ich mnóstwo :(( co na to poradzić miała ktoras taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Słoneczko123--> ja myślę, żebyś udała się do dermatologa:) na to są odpowiednie specyfiki. Mnie wypadają włosy ale to pewnie dlatego, że są złośliwości losu czyli w moim przypadku to, że mam proste włosy jak druty, więc zachciało mi się loczków i poszłam sobie zrobić trwałą... Ale myślę, że dermatolog albo lekarz rodzinny to najlepsza myśl. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
Dzieki za odp. Pocieszyłąś mnie trochę. Mimo wszystko ciagle jednak sie boje. Brzuch mnie tez ciagle pobolewa i jajniki tez. Chociaz moze to dlatego ze niedługo powinnam dostac okres-dzis wziełam ostatnią tableke. Wszystkie poprzednie brałam regularnie, o stałej porze, nie miałam zadnych wymiotów ani biegunki... Mam jeszcze jedno pytanie do osob ktore juz troche biora yasminelle. Strasznie mnie boli po nich biust, nie dosc ze sie powiekszył to jeszcze pokazały sie na nim zyły. Tak mnie boli ze nie moge go dotknąć, czasem tez czuje takie przeszywajace kłócie. Czy wy tez tak miałyscie?Jest sznasa, ze biust po pewnym czasie brania tabletek przestanie bolec? Miałam robione USG ale podobno pod wzgledem budowy wszystko ok. A moze sa jakies sposoby aby zmnejszyc ten straszny bol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lena 1985--> nie denerwuj się:) ja też po pierwszym blistrze dostałam @ w 3 dzień a po drugim dopiero w 4. Denerwowałam się strasznie, ale niepotrzebnie:P Mogłam od razu uwierzyć mojemu chłopakowi;) a co do tych piersi, to mnie też bolą, ale uwierz mi, że to przejdzie... one rosną:) przyzwyczajają się do nowej dawki hormonów;) mi też wyszły żyłeczki, ale niespecjalnie się nimi przejmuję:) masuj sobie piersi przy prysznicu czy kąpieli, to pomaga:) wcieraj balsamik:) będzie dobrze:) ja uwielbiam spać na brzuchu to wiesz, mały wał, ale da się żyć:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
dzieki, zrobie tak jak napisałas, moze mi troche przejdzie. Jak czyatałam w ulotce ze piersi moga byc opuchniete to nie myslałam ze to bedzie az taki bol, ale moze faktycznie przejdzie. Ciekawe czy jak przestanie sie brac tabletki to piersi wracaja do dawnego rozmiaru. Mam dosc duzy biust i szczerze mowiac wcale sie nie ciesze ze rosnie, chociazby dlatego ze nowe staniki musze kupic a ciezko mi znalezc te o rozmiarze własciwym dla mnie...:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena- piersi po tabletkach zwyczajnie puchną, gdy przestaje sie brac wracaja do poprzedniego rozmiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki problem.Brałam Yasmine,teraz biorę Yasminelle (dziś 11 tabletka).I zauważyłam u siebie suchość pochwy.Tego śluzu przy podnieceniu jest mało,nie jest on ciągnący,śliski,a taki lepki,czopowaty.Bardzo mnie to zasmuciło.Przedtem (gdy brałam Yasmine) przy podnieceniu śluz aż \"wypływał\" (znacie to odczucie),a teraz nie.Muszę się pewnie zaopatrzyć w jakiś żel nawilżający.Przykro mi z tego powodu,bo boję się,że jestem \"gorsza\",nie potrafię się naturalnie nawilżyć,a będę musiała uzupełniać czymś (żel).Boję się,że narzeczony gorzej czuje.Ale on mówi,że nie i że wie,że to może być od zmiany tabletek (mówiłam mu,że dziewczyny na forum pisały,że miały problem z nawilżeniem).Ale ja widzę,że jest u mnie inaczej.Źle mi z tym.Dodam,że przy Yasmine tak nie miałam.Czy Wy też tak miałyście (gdy brałyście Yasminelle po raz pierwszy lub gdy zmieniałyście jak ja z Yasmine na e lub z innych na te)?Czy ten stan zmienił się po 2,3 blistrach i wróciło wszystko do normy?Bo nie wiem,czy zmieniać z powrotem na Yasmine,czy poczekać do 2,3 blistra,może się to zmieni?Może to wina tej zmiany tabletek i organizm się przyzwyczaja?Proszę o Wasze porady,sugestie,własne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
steysi mała prośba nie pisz wszystkich pytań na forum..... bo one już niejednokrotnie byly..... po prostu poczytaj trochę następnym razem.... a co do suchości to mija po penym czasie ja jestem przy 5 opakowaniu i wszystko wróciło do normy miasiąc albo 2 temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna_maria_83_
Hej W nd skonczylam 5 opakowanie yasminelle i juz wiem,ze wracam do yasminu.Mam problemy z suchoscia,z cera-ktore mi sie nigdy wczesniej nie zdazaly-no i niestety z okresem:(Poza tym ciagle czuje sie opuchnieta i nadeta jak balonik....Teraz znowu mi sie okres spoznia,dzis juz jest 5 dzien przerwy a jego dalej nie ma;( Miala ktoras z was podobny problem? A co do Diany35 zgadzam sie z waszymi wupowiedziami-tez po nich strasznie przytylam,mialam problemy z piersiami i okresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka88
Strasznie boli mnie dzisiaj glowa i nie wiem czy to od tabletek czy poprostu od tej pogody. Nie wiem tez czy moge wziąć jakąś tabletke przeciwbólową? Bedzie to miało jakiś wpływ na skuteczność tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monjka
Moja ginekolog powiedziała, że od Yasminelle można schudnąć, bynajmniej wiele pacjentek, które do niej przychodzą, właśnie tak twierdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulka0
cze!! mam pytanko:ma moze ktoras z was sprzedac opakowanie Yasminelle??za ok cenke??dobrze by bylo jak by to byla kobitka z bialegostoku?? odp jak najsz pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna_maria_83_
Hej Monjka , ja nie schudlam ani nie przytylam za bardzo.Zadnej z moich znajomych bioracych yasmienelle nie udalo sie schudnac tylko z powodu brania tabsow One po prostu nie zatrzymuja w organizmie,wiec sie nie tyje.I na tym polega caly ich "cud"Ale z drugiej strony ja jestem ostatnio po nich opuchnieta i to wyraznie,wiec mi lekarka kazala wrocic do yasmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konczitos
Witam Was serdecznie. U mnie pare dni temu zakończyła się przygoda z yasminelle, która trwała od prawie roku. Duszności w klatce piersiowej, bóle nóg, bardzo wysokie ciśnienie .... to tylko pare skutków ubocznych tej tabletki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniosława
Heja....właśnie ponad godzinę temu wzięłam pierwszą w swoim życiu tabletkę Yasminell i się boję żeby było wszystko ok i żebym nie zwymiotowała. Jak myślicie, czy pierwsza godzina decyduje już o tym czy późniejsze wymioty mogłyby być? na razie jest ok.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniosława--to tak nie można powiedzieć,że po godzinie wiadomo co będzie za następną godzinę,za dwie.Często przy braniu pierwszy raz tabletek występują mdłości (wymioty też),nieraz się czymś zatrujesz,albo wymioty po alkoholu.Jeśli nie nastąpią do 4 godzin po wzięciu tabletki,to wszystko jest ok i się wchłonęła (bo na wchłonięcie potrzebuje około 3,4 godzin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZy to prawda żę przy pierwszym miesiącu brania tabletek nie można sie kochać bez zabezpieczenia?? Czekam na waszą odpowiedz dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniosława
jasne wiadomo przecież, ale głupie pytania biorą się z mojego przerażania trochę właściwie sorry.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogłabyś dać mi odpowiedz na to pytanie? nie jestem jeszce obeznana a syłaszałam różne opinie.. że pierwrwsza tabletka już zabezpiecza i taką zę p ierwszy miesiąć nie powinno się kochać bez gumek bo tabletki jeszce ie działają.. to jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniosława--Nie przejmuj się,lepiej pytać niż chodzić potem niedoinformowanym,przestraszonym.Pytaj o wszystko co Cię gnębi,interesuje,trapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka007--Gdy pierwszą tabletkę bierzesz od pierwszego dnia krwawienia,to jesteś już od niej zabezpieczona.Pamiętaj tylko,aby brac codziennie,o stałej porze i pilnuj,czy w ciągu 4 godzin od wzięcia tabletki nie wystąpią wymioty albo ostra biegunka.Wtedy trzeba wziąść kolejną tabletkę.Ale wszystko masz opisane w ulotce.Aha i pamiętaj,że niektóre zioła (dziurawiec) i niektóre antybiotyki (masz ja opisane w ulotce)mogą osłabić działanie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
W ulotce jest napisane ze jak sie wezmie pierwsza tabletke pierwszego dnia krwawienia to juz od tego dnia jest sie zabezpieczonym. Oczywiscie tabletka musi sie wchlonac, czyli po jakis 4 godzinach. Wczoraj skonczylam moje pierwsze opakowanie Yasminelle, (piersze moje tabletki anty) i kochałam sie bez dodatkowego zabezpieczenia z facetem kilka dni temu. Teraz czekam na okres i szczerze mowiac, zaczynam troche schizowac, ze moze jednak trzeba bylo odczekac ten pierwszy blister i dopiero w drugim pozwolic sobie na seks bez gumek. Niestety juz nic nie zrobie, pozostaje tylko czekac....Boli mnie dol brzucha, jajniki, biust i glowa-choc moze to wina pogody... Nie jestem ekspertka, ale wydaje mi sie ze skoro w ulotce jest napisane ze pierwsza tabletka juz zabezpiecza to powinna to byc prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×