Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Steysi --- yasmin i yasminelle to jest to samo,ten sam sklad,niska dawka hormonow.Diane a teraz Syndii jest diamterialnie inny,inny sklad,inna dawka.Fakt,ze sa jednofazowe ale zupelnnie inne niz Harmonet.A co najwazniejsze na ich ulotce pisze zeby nie robic przerwy jezeli dziewczyna chce zeby antykoncpecja byla zachowana od razu.Producent zna lepiej dzialanie swojego leku.Pozatym Diane a teraz Syndii roznia sie tym ze maja dzialanie lecznicze.Chociaz dla mnie diane to ostatecznosc, mam nadzieje,ze Syndii jest lagodniejsza.Ale jeszcze raz podkreslam ja Syndi nie znam, tylko tyle ile wyczytalam na ich stronie.Jezeli twoja kolezanka ma watpilowsci to niech sie jeszcze skonsultuje z lekarzem.Nie wiem czy ona je bierze ze wzgledu na dzialanie antykoncpecyjne czy moze tylko ze wzgledow zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno - w ulotce Syndi-35 pisze o zmianie z innych tabl na te tek : \"Zmiana z innych metod doustnej antykoncepcji. TABLETKA 21 DNI : Jeśli pacjentka przyjmuje tabl.anty. 21 dni,powinna skończyć to opakowanie i nestępnego dnia rozpocząć stosowanie leku Syndi-35.Nie należy robić przerwy. ZŁOŻONE TABLETKA ANTYKONCEPCYJNA PRZYJMOWANA CODZIENNIE (TABLETKA NA 28 DNI) : Stosowanie leku Syndi-35 należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne z opakowania zawierającego 28 tabletek złożonego doustnego preparatu anty.Jeśli pacjentka nie jest pewna,które tabletki zawierają subst. czynne powinna zapytać o to lekarza lub farmaceutę\". I ja nie rozumiemo co chodzi z tą tabletką na 28 dni?Wyjaśnij mi proszę. I pisze też o substancjach czynnych - że należy rozpocząć opakow.Syndi-35 następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabl. zawierającej subst. czynne.Na mój rozum każda tabl.anty. ma substancje czynne.Więc nie rozumiem zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna - no tak,Harmonet i Syndi-35 mają etynyloestradiol,ale różni je to,że Harmonet ma gestoden (progestagen), a Syndi-35 ma octan cyproteronu (progestagen).Stąd ta różnica,tak?Bo u mnie i Yasmine i Yasminelle miały drospirenon (i obydwa po tyle samo,bo po 3 mg).A to drospirenon jest odpowiedzialny za efekt antykoncepcyjny?A etynyloestradiol za efekty uboczne brania tabl,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusiaczek
chcialam sie tylko podzielic informacja, (bo warto sie takimi dzielic a cena to jednak wazna sprawa), ze w Inowrocławiu mozna kupic yasminelle za 33 zl, blisko pkp jest taka apteka w starej smierdzacej przychodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi--- sa tabletki ktore przyjmuje sie 28 dni,osobiscie nie spotkalam sie z nimi.Co do tych substancji to nie wiem o co im chodzi ale to sie nie tyczy twojej kolezanki.Poczytaj sobie w necie na temat skladow tabletek - jedno pytanie rodzi nastepne a tak wszystko Ci sie wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze takie pytanie - \"na zaś\" jakby co.Gdyby mi nie służyły Yasminelle i chciałabym wrócić do Yasmine (po nich było ok),to wtedy też ostatnia Yasmine,7 dni przerwy i 8ego dnia Yasminelle,tak?Nieważne,że przechodzę z mniejszej dawki estrogenów na trochę większą?I po 7 dniach przerwy od nowej Yasminelle którą wezmę 8ego dnia jestem nadal zabezpieczona?Cykl się nie zmieni,nie muszę się zabezpieczać dodatkowo przez pierwszych 7 dni brania Yasminelle?Pytam,żeby wiedzieć gdyby mi nie służyły Yasminelle.Też doradzam dziewczynom w sprawach antykoncepcji (i nie tylko) na innych forach.Wię warto byc pewnym i komuś pomóc,doradzic dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- nie musisz robic 7 dniowej,ZAWSZE czytaj dokladnie ulotke, tam jest wszystko napisane.A nikt bardziej nie zna danego leku od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musze robić przerwy,ale mogę?Nic się nie zmieni w sprawie efektu działania antykoncepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- sorry ,moje przejezyczenie.Mozesz normalnie zrobic 7 dniowa przerwe.Czytaj ulotke,tam jest wszystko napisane !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyrylka
witam miłe panie:) przeczytałam sporo informacji na tym forum. kończe 2 tydzień przyjmowania tabletek. ogólnie samopoczucie mam dobre:) przez pierwszych 5 dni bardzo źle spałam i wyskoczyły mi paskudne syfki na buśce i plecach... masakra!!!radze sobie z nimi stosujac maść duac.mam pytanko: czy to dziwne,że okres mam ponad 10 dni... trudno to nazwać plamieniem... pierwszą tabletke wziełam 3 dnia okresu. może to dlatego on tak długo trwa... z góry dziękuje za informacje. a wogóle to fajnie,że istnieje takie forum. myśle,że jest szczególnie przydatne dla niewiast, które dopiero zaczynają brać tabletki(tak jak ja:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Witam, mam 18 lat i od listopada zamierzam zacząć brać Yasminelle. Ale nie dlatego żeby nie zajść w ciąże. W tym roku szkolnym czeka mnie matura, a moje miesiączki są tak bolesne, że praktycznie za każdym razem pierwszego dnia okresu zostaję w domu. Mam ogromną nadzieję, że po tych tabletkach bóle znacznie się zmniejszą. Jakie są wasze doświadczenia? Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genie
javannka --- moje nie sa za dobre.Ja tez sie mecze z bolami,dwa dni mam wyjete z zyciorysu ale po yasminelle moje bole siegnely zenitu.Nigdy mnie tak nie bolalo jak po nich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie jest tak,że tabletki zmniejszają dolegliwości związane z okresem - łagodzą ból,obfitość,długość trwania.Ja zaczęłam brać Yasmine,ale jako forma antykoncepcji.Moje okresy to była tragedia-umierałam z bólu,leciało ze mnie jak z \"fontanny\".Tragedia.Nieraz przez 3 dni nie szłam do szkoly,bo ledwo żyłam.Gdy zaczęłam brać Yasmine to jak ręką odjął.Bólu praktycznie nic,okres skąpy,trwający 3,4 dni.)d poniedziałku zmieniłam Yasmine na Yasminelle.Więc nie wiem jak będzie z pierwszym krwawieniem,bo mam jeszcze 15 tabsów do wzięcia (dziś wzięłam 6tą).Ale mam nadzieję,że będzie tak samo jak przy Yasmine.Choć słyszałam,że przy zmianie tabletek na inne po raz pierwszy lub któryś z kolei,albo przy braniu pierwszy raz w życiu tabletek,nieraz to pierwsze krwawienie,nawet dwa mogą byc troszkę bolesne i obfite.Ale każdy organizm reaguje inaczej.Ale spróbuj,bo takto się nie dowiesz nigdy jak to jest.Musisz sprawdzić sama na sobie.Myślę,że gdy zaczniesz brać tabl. okres będzie krótszy,mniej obfity i mniej bolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do genie - nie wiem ile bierzesz,ale jesli niedługo,misisz poczekać aż się wszystko unormuje.A poza tym to sprawa indywidualna dla każdej dziewczyny,kobiety jak jej organizm zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus195
witam serdecznie, ja mam pytanko i proszę o jakąś odpowiedz bo strasznie dręczy mnie ta sprawa. biorę tabletki microgynon 21, to jest juz moje 4 opakowanie, wczesniej przez pół roku brałam yasmin, ostatnio miałam jak zwykle przerwe 7 dniową i zamiast krwawienia dostałam tylko małe plamienia trwające 3 (no prawie 4 ) dni. towarzyszyl temu ból taki jak zawsze przy okresie. trochę sie martwie dlaczego tak sie stało? tabletki biore regularnie, wymiotów ani biegunek nie bylo. prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genie
Steysi-- bralam 4 miesiace i powiedzialam dosc,teraz przeszlam na mercilon i po pierwszym opakowaniu widze roznice.Ale fakt , to jest kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genie--Jak słyszę słowo Mercilon to mam bolesne wspomnienia z przeszłości.Brałam je kiedyś - zaczęlam w 98 lub 99 roku.Brałam je z rok.Tragedia,przytyłam po nich dużo,głowa mnie nawalała co dzien,ale to nie tak słabo - mocno,aż nie do wytrzymania.Nic mi się nie chciało.Ale to indywidualna sprawa.Może miałam źle dobrane.To tabletki tej starszej generacji.Wiadomo jak było 8,9 lat temu.Teraz są lepsze,delikatniejsze tabletki,mniej obciążające organizm.Nie nafaszerowane końską dawką hormonów.Wspominam je strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus195-- nie wiem czemu tak się dzieje.W sumie trochę je już bierzesz.Może taki miesiąc,moze kaprys organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genie
Steysi--- mercilon jest z tej samej generacji lekow co yasmin, z taka sama mala dawka hormonow.,widocznie sie to zmienilo przez 8 lat.Ja natomiast moge robic czarna reklame yasminelle.To co one zrobily z moim organizmiem do koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genie-- Mercilon to III generacja,bo ma dezogestrel.A Yasmine i Yasminelle,to IV generacja,bo maja drospirenon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Genie -- witaj w klubie,ja mam podobne odczucia. Steysi --- nie wiem kiedy bralas mercilon ale ten aktualny ma bardzo mala dawke hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może się coś zmieniło w ich składzie.Do IIgeneracji należy Stediril 30,Gravistat 125 i 250,Loveston,Miranova,Microgynon 21. Do III - Mercilon,Logest,Regulon,Harmonet,Femoden,Marvelon,Novynette,Minesse,Cilest i inne.Do IV Jeanine,Yasmine,Yasminelle.To te,które zawierają dienogest,drospirenon.Moze coś się zmieniło,oby.Zależy jak kto toleruje.Ale dziwi mnie to,że drospirenon może podnosić poziom potasu jak się dowiedziałam,a mojadoradczyni \"młoda położna\" pisała mi,że wypłukuje,Kurcze,w co tu wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do IV generacji,to należy też do niej Jeanine,która w innych krajach była znana jako Valette.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Steysi -- a gdzie wyczytalas taka inforamcje? Bo w moim podreczniku od farmakologii jest napisane cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Raczej wyplukuje bo mi potas z 4.4 spadl do 3.5 i lekarka powiedziala mi,ze to przez tabletki.Po kuracji potasem i zakonczeniu przygody z yasminelle wszystko sie na szczescie unormowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genie-- Ja słyszałam o magnezie,że wypłukuje,dlatego go popijam.A o tym,że podnosi przeczytałam na stronie jakiejś gdzie ktoś pisał o tym.Mam adres tej strony.Ale co my możemy o tym wiedziec jak jest prawda?Mówię o Tobie i sobie.Co innego \"młoda położna\",ona wie więcej,uczyła się,słyszy o wielu rzeczach jak to w środowisku \"medyczno-ginekologicznym\" :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianq20
WitAM. jA bralam Yasminelle przez 3 miesiace lekarz powiedzialm mi ze sa teraz a rynku najlepsze a przytylam po nich ok 5 kg przez 3 miechy. !! Przez pierwszy miesiac mialam zawroty glowy zle samopoczucie . Uwazajcie ! ja z nich zrezygnowalam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Ja się tak strasznie boję, że przez ten cholerny okres zawalę maturę:( Czy któraś jeszcze z pań miała takie boleści po yasminelle? I mam takie pytanie - moja siostra też kiedyś brała tabletki i w ogóle po nich nie czuła bólu pod czas okresu, dosłownie zero. Czy jakimś cudownym sposobem to może wskazywać na to, że ja będę miała podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×