Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Ostrozna-- Trudno powiedzieć.Być może akurat tak organizm pozwolił sobie i stąd te upławy.Ale ten kolor jest niebezpieczny.Może to być np torbiel.Nie wiem,czy to pierwsze tabletki jakie w ogóle bierzesz.Jeśli tak,może akurat organizm tak się zachowuje,bo sie przyzwyczaja.Ale ten kolor czekoladowy,to mi się od razu skojarzył z torbielem czekoladowym - te są niebezpieczne.Zwane inaczej endometrialne.Te torbiele mają w sobie krew ciemną,wręcz czarną,dlatego nazwa czekoladowe.Nie straszę Cię,bo to nie jest mioim celem.Próbuję kombinować co to może być.Obserwuj siebie,swoje ciało.Poczekaj może do następnego blistra.Jak to nie minie,idź do lekarza.Ale być może organizm ma kaprys albo sie przyzwyczaja,jeśli to Twoje pierwsze tabletki.Ale wiadomo nie można niczego lekceważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia040-- Każdy wierzy w co chce.Ja pisałam co słyszałam i o czym czytałam już nie raz (m.in na różnych forach).I taka była moja rola odpisując tamtej osobie.Słyszałam o tym nie raz,więc napisałam.A każdy robi jak chce - pije te soki lub nie.Wolny wybór każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostrozna...
Dzieki Staysi uspokoiłaś mnie.Bo to moje pierwsze tabletki,a torbiel jest w zasadzie wykluczony bo miałam usg.co prawda nie do pochwowe ale w okolicach macicy,podbrzusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regiksa
dzięki dziewczyny za komenatarze dla pewności zacznę brać tabletki o jeden dzień wcześniej, czyli w poniedziałek, zamiast jak zwykle we wtorek, chociaż to mi przesunie okres o jeden dzień, ale trudno, wolę tak, niź później wcale go nie mieć:-) ponieważ to są moje pierwsze w życiu tabsy wszystko jest nowe, stąd też te moje dziwne pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azumii
do Steysi --> ok, ja jeszcze sprobuje raz z tym durexem jak nadal bedzie piec, to wymienie na ten o ktorym pisalas badz inny. mam nadzieje, ze jakos to przetrwamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostrozna-- Mi gin wyczuła torbiel nasciskając jajnik z zewnątrz.Ale usg dopochwowe może to potwierdzić.Poczekaj jeszcze.A jak to się nie zmieni,to wybierz sie na usg dopochwowe.Nie zaszkodzi.A może pomóc jak coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
po1. mozna pić sok grefrutowy i go jesc, ale nie nalezy go pic zaraz przed tabletka, ani tuz po niej. to dotyczy wszytskich tabletek. po2. co do nawilzenia to ja mam zel durex- Durex Play 2w1 ( kosztuje chyba 18 zl) wg mnie jest bardzo fajny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regiksa
ja też pod tym kątem pytałam, ponieważ u mnie był właśnie taki przypadek, że jadłam grejfruta jakieś 15 minut po wzięciu tabletki. dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że nic mi się nie poprzestawia, w sumie dostałam dziś okresu, więc powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaaaa
Hej dziewczynki:) biore yasminelle od 6 miesiecy:) ale w trakcie tego opakowania pare razy wystapily mi brazowe uplawy. O co chodzi?? a sok pomaranczowy tez ma wplyw?? buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
anusiaaaa brązowe upławy świadczą o tym ze ta ilość hormonów jest dla ciebie za mała bądź brałaś coś co obniżyło skuteczność tabletek, albo też zapomniałaś wziąć o danej porze tabletki a sok pomarańczowy z tego co słyszałam nie działa na tabletki, tylko grejpfrutowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
Ostrozna... spokojnie nie martw się podczas brania pierwszego opakowania mogą wystąpić takie upławy ja też je miałam przez cały pierwszy miesiąc takie brązowe upławy, ale teraz juz jest wszystko dobrze własnie zaczynam 6 opakowanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle sie czyta i słyszy o plamieniach.I każdy pisze,że to dlatego,że organizm sie przyzwyczaja do tabletek (czy bierze się pierwszy raz tabletki czy zmienia z innych).A ja wyczytałam wczoraj,że plamienia są spowodowane tym,że widocznie jeat mała dawka hormonów dla organizmu.Nie pisał tego ktoś tam gdzieś na forum,a to była strona medyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaaaa
brał zawsze o tej samej porze! czy to moze miec jakis wplyw na skutecznosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaaaa
*brałam. to byly tylko dwa dni. i sluz mial brazowe zabarwienie. teraz jest juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaaaa
wystraszylam sie teraz... pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
ost tabletke wziełam w czwartek czyli pierwsza z nowego opakowania biore w piatek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska_ --> tak, nastepna bierzesz za tydzien w piatek, tak juz zawsze. Konczysz w czwartek, bierzesz w piatek, 8go dnia, 8go dnia... osmego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrinaaa
niestety dla mnie Yasminelle okazaly sie okropne. moje pierwsze opakowanie w zyciu a skutki uboczne pojawily sie juz po tygodniu brania. ból głowy, mdłości, ogromny, maxymalny ból piersi (nie moglam ich nawet dotykac, kazdy, najmniejszy ruch sprawiał ból) a na dodatek mocno wypadajace włosy.... dokonczylam opakowanie i odstawiam to chujostwo... ginekolog przepisala mi te tabletki bo powiedziala ze maja mala dawke hormonow i sa najlepsze na poczatek... nie zrobila zadnych badan ani o nic nie pytala... NIE DAJCIE SIĘ ZWARIOWAĆ !!! nie pozwólcie aby jakas przekupiona pani ginekolog przepisala wam najnowsze tabletki. zrobcie przed tym badania, na podstawie ktorych bedzie mozna dobrac tabletki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
a takie jeszcze małe pytanko jak zaczynam brać tab od piatku i ide zgodnie ze strzałkamik to te pierwsze 4 tab z pierwszego rzadku (pon-czw) moge wziasc na końcu czy wrócić do poczatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko jedno, kazda ma taki sam skład, są identyczne wiec nie trzeba brac po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
steysi owszem plamienia są oznaką tego ze dawka hormonów jest za mała, ale w trakcie brania pierwszego opakowania to normalne ze plamimy bo organizm sie przyzwyczaja normalna sprawa, ale jak plamienia wystąpią po 3 miesiącach powinnismy sie zacząć niepokoić i zwrócić sie o pomoc do lekarza więc anusiaaaa mimo ze były to dwa dni lepiej skontaktuj sie ze swoim ginekologiem bo to moglo oznaczać ze jest osłabiona skuteczność, to moje zdanie Pozdrawiam:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
steysi owszem plamienia są oznaką tego ze dawka hormonów jest za mała, ale w trakcie brania pierwszego opakowania to normalne ze plamimy bo organizm sie przyzwyczaja normalna sprawa, ale jak plamienia wystąpią po 3 miesiącach powinnismy sie zacząć niepokoić i zwrócić sie o pomoc do lekarza więc anusiaaaa mimo ze były to dwa dni lepiej skontaktuj sie ze swoim ginekologiem bo to moglo oznaczać ze jest osłabiona skuteczność, to moje zdanie Pozdrawiam:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Yasmine 14 miesięcy.Gdy je zaczęłam brać nie miałam plamień.Zmieniałam od października na Yasminelle (diś biorę 19 tabletkę).I nie mam też żadnych plamień przy zmianie.Już tak myślę sobie,czy wszystko jest ok,bo słyszę tyle o plamieniach,krwawieniach.Ale powinnam się cieszyć,a nie martwić.Plamienia to kłopot i udręka na co dzień.Jak nie wkładki to podpaski,tampony na co dzień.Może mój organizm jest silny albo po prostu dobrze przyjął zmianę.Te i te maja drospirenon,może dlatego,że nie było dużej zmiany w składzie.Choć wiadomo każdy organizm jest inny,każdy inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliona
dziewczynki,dostalam dzis rano okres,ale tabletke chcialabym dopiero o 21-22 wziac(to moje pierwsze tabletki beda).moge tak czy to za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
marceliona----------- jasne że możesz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliona
dzieki,bo tak wlasnie wole brac pozniej niz rano.mam nadzieje ze skutki uboczne nie beda straszne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Piękne... to moje początki na tym forum jak i w stosowaniu tabletek. Y łykam od 2tygodni i przyznam były to dziwne tygodnie w moim życiu... pierwsze 3dni zero skutków ubocznych, od 4 urosły mi maxymalnie piersi i ...brzuch!!!! porazka myśle.. ale to nie koniec... od 7 dnia zaczełam mieć mrowienie w lewej rece i nodze... tragedia!!! ale myśle sobie wezme jeszcze tą jedna, potem druga zobacze... po 4 dniach wszystko przeszło .. no moze poza big piersimi ale akurat tu baaaaardzo sie cieszy mój facet;-) i ogólnie jakoś tak lepiej mi z tymi tabsami... jednak strach ma tylko duże oczy;-) pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia333
w moim przypadku skutki uboczne to czeste krwawienie,bralam tabletki yasminelle przez miesiac...co zaobserwowalam piersi urosly,schudlam z 6kg poza tym cera gorsza...narazie je odstawilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiruu_
Czy któraś z was bierze dopiero tabletki od 5 dnia krwawienia? wyglada to tak, masz krwawienie po 5 dniach bierzesz tabletke, az do 21, po skonczeniu czekasz mniej wiecej od 2 do 5 dni na nastepne krwawienie, i potem znowu od 5 dnia bierzesz tableki. Mi kazal lekarz tak brac, zaczynam 3 blister juz. skutkow ubocznych nie mialam wiele, mam pytanie, ogolnie jestem zadowolona ale jakos nie jestem do konca przekonana do tego trybu brania, bo nie znam drugiej osoby tak biorącej i nie wiem czy jestem zabezpieczona do konca, moj gin twierdzi ze tak, a te tabletki mam brac tak jak on mowil a nie inaczej bo ponoc tak ma byc lepiej dla mojego organizmu, jakos nie moge sie przelamac zeby robic to bez zabezpieczenia, moze dlatego ze nie znam drugiej osoby tak biorącej... prosze pomozcie... gin twierdzi ze jest ok, ze jestem zabezpieczona... ale ja jakos nie moge do tego sie przekonac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×