Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
yasminka22 -- jezeli przy 3 blistrze sytuacja sie powtorzy to musisz zglosic to lekarzowi,bo byc moze sa za slabe.Po 2 blistrach ciezko to ocenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminka22
a czy jestem chroniona normalnie?? czy jestem zabezpieczona na 99%??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igma
mam 2 pytania o mlodej poloznej: 1. Ile trwa ochronne dzialanie 1 tabletki antykoncepcyjnej? Bo niby powinno sie brac 1 tabletke na 24h, ale w ulotce pisze, ze jak sie zapomni wziac i nie minie wiecej niz 12h, to tabletka anty. nie zmniejszyla swej mocy, czy tak jest na pewno, czy ona dalej dziala tak, ze poprostu nie dopuszcza plemnikow do komorki jajowej?(oczywiscie jesli sie ja wezmie do 36h od wziecia poprzedniej, bo o to mi chodzi) 2. Jesli ktos nie uzywa antykoncepcji, to jak szybko od momentu stosunku zakonczonego wytryskiem dochodzi do polaczenia plemnika z komorka jajowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
yasminka22 tak jesteś chroniona igma tabletka antykoncepcyjna nie działa w ten sposób że nie dopuszcza plemników do komórki jajowej, gdy bierzesz tabletki, nie masz owlulacji i tym samym nie możemy mówić o komórce jajowej! plemnik nie ma zwyczajnie czego zapładniać! i nie wydaje mi się żeby istaniło coś takiego jak ochronne działanie 1 tabletki. O ochronie możemy mówić jak regularnie bierzemy te 21 z blistra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
igma --- na pierwsze pytanie uzyskalas odpowiedz.Co do drugiego pytania... plemnik jest w jest zdolny do zaplodnienia przez 72h,niektorzy twierdza,ze jest w stanie przezyc nawet 7 dni,ale nie sadze zeby po takim czasie mogl zapladniac.Jezeli stosunek odbyl sie np. dwa dni przez rozpoczeciem dni plodnych to moze dojsc do zaplodnienia 3 dnia od stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Ja jestem po pierwszym opakowaniu Yasminelle i muszę przyznać że to naprawdę dobry wybór:-) Nie odczuwam żadnych mdłości, nie wypadają mi włosy itp.Warto czasem wydać troszkę więcej w coś, co później okaże się naprawdę skuteczne;) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
dziewczyny bralam 3 opakowania yasminelle... nie czulam sie po nich dobrze, mialam zly nastroj, bylam placzliwa, poddenerwowana, potrafilam wszystko analizowac podejrzewac kiepsko sie czulam...postanowilam zmienic je...lekarz zapisal mi jeanine...w sumie balam sie rowniez tych bo jak powiedzial sam gin mozliwe ze nie nadaje sie do tablet... wiec wystarszylam sie ... ale co tam...sprobowac bylo warto....jestem po 1 opakowaniu i jest naprawde dobrze...jak reka odjal nie jestem juz taka chora... :/ nie mecze samej siebie i innych dookola...czasami mam nawet wrazenie ze jestem cierpliwsza hehe ;) wiec laski jak macie jakies nieprzyjemne przygody nie zwlekajcie bo niewarto !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
hej yasminellki:) ja biorę y 2 tydzień,cały czas mam plamienie, biust mi się powiększył,z tym,że jedna pierś jest sporo większa od drugiej:( i teraz mam pytanko do młodej położnej-czy jak skończę brać tabletki,wszystko wróci do normy???Mam spory biust(75E) i w trakcie brania tabsów nadal rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mloda_23 --- wroci,wroci... Powiekszyc piersi na zawsze mozna tylko za pomoca chirurgii plastycznej.Jest szansa.ze ten obrzek zmniejszy sie w raz z kolejnymi blistrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam je przez 4 miesiace. przez pierwsze opakowanie pojawiły sie jakies krawawienia z 2 razy ale pozniej wszystko było jak trzeba, zadnych skutków ubocznych, zmiennych nastrojow itp itd. dobrze tez działaja na skore chociaz maja stosunkowo mała dawke hormonow wiec cudow tez sie nie ma co spodziewac. zdecydowanie polecam , szczegolnie jezeli to Twoje pierwsze hormony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sufrinia nastoletnia
ja uprawialam z chlopakiem petting , nasienie znalazlo sie w okolicach pochwy, wystraszylam sie i zaczełam robic testy ciazowe, pierwszy test zrobilam 7 dni po pettingu , nestepny w dniu spodziewanej@ , nastepny po terminie @ nastepny 3 tygodnie po terminie @ a nastepne co kilka dni ZROBIŁAM 7 testów , WSZYSTKIE ROBILAM ODRAZU PO WSTANIU Z ŁÓŻKA RANO , wszystkie wyszły negatywne , ale mam obawy bo mam mdłosci i bóle kregosłupa i zalodka.... DODAM JESZCZE ZE TEN FACET ZE MNA ZERWAŁ , WYJECHAL NA STALE DO KANADY i juz niewróci , boje sie o to ze dziecko nie bedzie mialo ojca pomóżcie ..:( nie biore tabl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę, dziewczyny, nie odpowiadajcie na posta tej schizofreniczki. Wrzuca to samo do każdego tematu. Forumowy troll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igma
mloda polozno, jeszcze raz chcialabym wrocic do mojego pytania nr 2, ja wiem ze potrzeba 72 h, aby plemnik polaczyl sie z komorka jajowa i zagniezdzil w macicy, ale moje pytanie jest takie: ile godzin po stosunku dochodzi do polaczenia plemnika z kom. jajowa (bez zagniezdzenia), bo gdzies przeczytalam, ze juz po 2 h od stosunku, czy to prawda? Oczywiscie caly czas mowie o sytuacji, gdy ktos sie nie zabezpiecza w ogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plemnik z komorka jajowa moze sie połaczyc w bardzo krotkim czasie a moze to nastapic po nawet paru dniach. ale jakie to ma znaczenie? postrinol tak zmienia sluz ze ta połaczona komorka z plemnikiem nie jest w stanie sie zagniezdzic w sciance macicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igma
agus gdynia-> ale mnie zaden postrinol nie interesuje, tylko wlasnie to w jakim czasie dochodzi do polaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellkaaaaaaaaaaaa
Dziewczyny mam pytanie. Tabletkę wzięłam o 15, mówię o dniu wczorajszym, a około północy wymiotowałam... więc minęło około 9 godzin, czyli nie muszę się martwić o zabezpieczenie prawda? Wiem, ze w ulotce pisze że jesli wymioty wyst. do 4 godzin po przyjeciu to sie mozna martwic ale wolę zapytać i się upewnić... Do 9 godzin to się już wchłonęła tabletka, prawda? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
igma -- w czasie dni plodnych,plemnik moze dotrzec w 2 h.Po 5h nastepuje zaplodnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igma
yasminellllkkaaa, moja siostra miala podobnie i zadzwonila do gin i ona jej powiedziala, ze raczej nie powinno byc problemow, ale ze nigdy nic nie wiadomo na 100%, co wazne, czego nie napisalas, to czy mialas stosunek i w jakim momencie cyklu jestes... - ja napisalam teraz tyle co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminellkaaaaaaaaaaaa ----- wszystko jest w porzadku.Musisz ufac ulotkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igma
mloda polozno, a jeszcze mnie taka rzecz interesuje, bo tego nie ma w ulotce, czy jak ktos zapomni wziac tabletke i przyjmie ja po wiecej niz 24 h ale mniej niz 36, to czy w organizmie zaczynaja zachodzic juz jakies zmiany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
igma ---- poziom hormonow zaczyna byc niewystarczajacy,zeby blokowac owulacje.Zwlaszcza w 1i 3 tyg. Poczytaj sobie o cyklu kobiety,wtedy bedziesz wiedziala jakie zmiany zachodza w trakcie i dlaczego pominiecie tabletki jest niebepzieczne akurat w tych dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellkaaaaaaaaaaaa
Był stosunek rano. I wlasnie dzisiaj biore ostatnia tabletke z 3 opakowania. Ale po 9 godzinach to wydaje mi sie ze ok i ze nie powinno sie zakłócić cos tam skoro tabletka sie wchlania 3-4 godziny..., prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igma
czy spoznienie sie z tabletka 4 h w 3 tyg robi jakas roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminellkaaaaaaaaaaaa --- ile razy chcesz to uslyszec zebyc uwierzyla,ze po 9h tej tabetki juz nie bylo? igma --- nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellkaaaaaaaaaaaa
młoda położna napisałam to bo igma "pytała" ;) więc nie musisz odpowiadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminellkaaaaaaaaaaaa
a po za tym niestety ale niektórzy potrzebują upewnienia nawet 5-krotnego i po to tu jesteśmy. Przynajmniej tak mi się wydaje, żeby sie wspierać a nie besztać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
yasminellkaaaaaaaaaaaa ---- czasami sie dziwie,ze ludzie bardziej ufaja obcym ludziom ;-) Jak ktos napisze,ze musisz wziac 2 tabletke a z ulotki nic takiego nie wynika to komu uwierzysz? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka19
czy któraś z Was orientuje się jak i czy w ogóle kodeina wpływa na skuteczność Y.??? Biorę na kaszel Thiocodin i nie wiem czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie przez ten czas czy to nie ma znaczenia? a jeśli powinnam się dodatkowo zabezpieczać to jaki czas po skończeniu leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Anka19 ----w interakcje z tabletkami wchodza tylko te substancje czynne ,ktore sa wymienione w ulotce.Kodeina nie wplywa na y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja mam pytanko.... Wiem ze na ulotce pisze ze w ciągu tej 7-dniowej przerwy jesteśmy zabezbieczone- ale w sumie dlaczego? przecież nie bierzemy tabletek to co nas zabezpiecza? Pytam bo mam obawy czy tak jest... czy w ciagu tej 7-dniowej przerwy naprawde jesteśmy tak samo zabezpieczone jak normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×