Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
ja123456 ----- nastepna co musi sobie uzupelnic wiedze nt.cyklu kobiety ;-) Warunkiem zabezpieczenia w 7 dniowej przerwie jest rozpoczecie nastepnego blistra 8 dnia.Dlatego,ze od 8 dnia dochodzi do odblokowania owulacji.W 7 dniowej przerwie nic takiego nie ma miesjca( nawet jak nie bierzesz tabletek to w czasie okresu nie masz owulacji,tylko wtedy tzreba miec na uwadze,ze plmieniki sa w stanie zapladniac do 72h).Jezeli ropoczniesz nowy blister 8 dnia ,to do owulacji juz nie dojdzie.Pleminiki moga w Tobie siedziec ale nie beda mialy nic do roboty ;-)Oczywscie zdarzaja sie wyjatki -- jak sie nie bierze tabletek zgodnie z ulotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justtalk
witam drogie panie! zastanawiam i nie jestem pewna, wiec zawsze lepiej sie spytac, a po co mam sie udawac do ginekologa, skoro posrod was tyle kobiet, ktore \'znaja sie na rzeczy\' :) biore yasminelle juz od dluzszego czasu, ale chce przestac... problem w tym,ze podczas przerwy, jeszcze przed wystapieniem krwawienia, wspolzylam. teraz mam juz krwawienie, ale nie wiem, czy nie musze teraz wziac nastepny blister, skoro robilam to w ciagu \'7 dni\'? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justtalk, nie, żeby młoda położna odpowiedziała na Twoje pytanie w poście nad Twoim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fxdjnfxjnfx
Czyli jeśli ostatnią tabletkę z pierwszego blistra wzielam w srode, to pierwsza tabletke z drugiego blistra mam wziac w czwartek? Z tego co slyszalam to po pierwszym blistrze moze nie pojawic sie krwawienie, to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
fxdjnfxjnfx --- ULOTKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
młoda położna Mam kilka pytań do Ciebie: 1.Biorę y od 2 tygodni, i cały czas mam plamienie,pojawia sie tez ból brzucha tak jak w trakcie miesiączki,czy powinnam dalej brać te teabletki? 2.Czy podczas brania yasminelle można chodzić na solarium?Czytałam coś o przebarwieniach,plamach...a w czerwcu wybieram się na wesele,chciałam się troszeczke opalić...Prosze o odpowiedż i dziękuje za wczesniejsza dot. rosnących piersi po tabsach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boujourk
MŁODA POŁOŻNO moje pytanie dotyczy odstawienia tabletek. Pisałaś kiedyś na forum,że brałaś Yasminelle, ale odstawiłaś. Chciałabym wiedzieć, jak zachowuje sie oragnizm po ich odstawieniu??czy boli brzuch, jajniki ???jak wyglada okres???czy może sie rozregulowac, tj mowi wiele osob?? Wiem ze tj sprawa indywidualna kazdej kobiety...ja brałam tabsy na uregulowanie okresow.skonczylam 8 opoakowanie.teraz jestem w 7dniowej przerwie, mam krwawienie i nie zaczynam juz nowego blistra- po konsultacji z lekarzem:)... pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mloda_23 --- plamic mozesz do 3 blistra.Bol brzucha tez nie jest niczym niezwyklym.Tak naprawde dopiero po 2 blistrze mozna okreslic czy tabletki nadaja sie dla Ciebie. Co do opalania, robisz to na wlasne ryzyko.Mozesz dostac przebawien,jak nie od razu to w pozniejszym czasie,nawet po odstawniu tabletek.Zwlaszcza solarium temu sprzyja.Wychodzac na slonce trzeba zaprzyjaznic sie z filtrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
boujourk ---- w zyciu nie mialam tak regularnego okresu jak po tabletkach.Przez pierwszy tydzien po odstawieniu mialam wiekszosc objawow ciazy ( zmiania nastrojow,mdlosci, wzrost laknienia,bol piersi itp),wiec sie nie przestrasz jak Ciebie to dopadnie.Generalnie nie przeszkadzalo mi to w normlanym funkcjonowaniu. Bole owulacyjne i menstruacyjne jak mialam tak mam,bez wzgledu czy biore tabletki czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ponawiam swoje pytanie
czy jesli ostatnia tableke z pierwszego blistra wzielam w srode, to pierwsza tabletke z drugiego blistra mam wziac w nastepny czwartek? Czy wielu z was mialo tak, ze nie bylo zadnego krwawienia, nawet plamienia po skonczeniu pierwszego blistra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirvell
Ja mam pytanie a propos przebarwień od opalania- czy one powstają na skórze na stałe i nie da się nic z nimi zrobić czy po prostu są przez jakiś dzień czy dwa i znikają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirvell
nie wiem czy rezygnować z tych tabletek czy nie bo mam wrażenie że wystapiły już wszystkie możliwe skutki uboczne- miałam grzybicę i zapalenie pęcherza jednocześnie, senność, wymioty, biegunkę, dziwne dreszcze i drętwienie w okolicy pośladków. cieszę się że jeszcze włosy jakoś się trzymają :P kończę pierwszy blister.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieświadomaa
Mam wielki problem nie wiem co mam zrobic, biore Y od 7 dni wczoraj wspolzylam z moim chlopakiem bez zabezpieczenia, a w ciagu tego tygodnia przez 3 dni bralam leki przeciwbolowe- polopiryne i ibuprom. Czy te tabletki mogly spowodowac ze Y nie zabezpieczyla mnie tak jak powinna? Czy moze kupic tabletki 72h po zeby sie nie stresowac i byc pewana? Dziewczyny blagam pomozcie mi ;( to sa moja pierwsze tabletki anty dlatego sie tak przejmuje i denerwuje ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda_23 mi zostały 3 tabletki do końca pierwszego blistra, niestety też cały czas mam plamienie (co dla mnie, po tyciu, które na szczęście póki co mnie nie dotyczy, jest chyba najgorszym z możliwych skutkiem ubocznym :|) i to czasem tak mocne, że nie wystarcza wkładka, od jakiegoś czasu używam najmniejszych tamponów :/ Delikatne bóle też mam, może nie tak mocne jak przy miesiączce, ale czasem mnie podbrzusze zakłuje. Także trzymaj się dzielnie i oby Twoje plamienie zniknęło razem z moim bo wiem jakie to potrafi być uciążliwe ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieświadomaa, moim zdaniem nie ma potrzeby stosować postinoru. Polopiryna ani ibuprom nie wpływają na Y jeśli ich nie przedawkujesz, a nie sądzę, żebyś ich aż tyle wzięła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8777
przy antykoncepcji hormonalnej lepiej nie brac paracetamolu i zostapic go ibuprofenem. paracetamol w malych dawkach nie wplywa na skutecznosc, ale ile to jest mala dawka? dla jednej osoby nie wplynie, a dla drugiej juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agatka8777 ---- ibuprofem? Ja tego leku unikam jak moge,dziwie sie,ze rodzice go dziecom podaja.Praetamol jest najbezpieczniejszym lekiem p/bolowym.Szkodzi watrobie w duzych dawkach ale jest najbezpieczniejszy.Jaka dawka wplywa na dzialanie yasmienelle? 3g..... To jest dawka toksyczna paracetmaolu po ,ktorej dochodzi do powaznego uszkodzenia watroby.Nie powoduje to oslabienia dzialania tabletek tylko wmaga ich dzialanie(oragznim dostaje podwojna dawke),dlatego,ze uszkodzona watroba nie jest w stanie dobrze pracowac.Ale wtedy nie martwisz sie o dzialanie tabletek antykoncepcyjnych tylko o to czy znjadzie sie dawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mirvell ---- mozesz sprobowac ich sie pozbyc w gabinetach dermatologicznych albo u kosmetyczki.Same nie znikaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka8777
ja jednak siegam zawsze po nurofem albo ibuprom .. ale na szczescie raz na pare miesiecy, bo nie mam problemow ze zdrowiem :) unikam paracetamolu .. gdzies tam czytalam .. tak jak mowisz, ze w duzych dawkach wplywa na skutecznosc .. a poza tym w ogole na mnie nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieświadomaa
do Mloda położna : Myslisz ze powinnam sie martwic, ze moge byc w ciazy? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
agatka8777 ---- wplywa na skutecznosc... ale kto normlany bierze 3g paracetamolu naraz?? nieświadomaa ------ tak...podowojnej.....Nie zachowuj sie jak dziecko bo az nie wypada.Tabletki maja ulatwiac zycie a nie utrudniac.Jak nie przedawkujesz to nie wplyna na dzialanie yasminelle.A jakby najmniejsza ich dawka miala wplyw to by o tym wspomnieli w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
yamayeczka!!!!Dzięki za kilka słów pocieszenia:)Dobrze wiedzieć,że nie jestem sama...tylko problem mamy taki,że mając plamienie,nie można współżyć,na dodatek to plamienie jest różne, raz jest większe a raz wygląda jak normalna miesiączka...no cóż będe dzielna i jakoś to wytrzymam,Ty również bądź dzielna:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mloda_23 --- a probowalas wapna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda_23, no z seksem pewnie jest problem przy takim plamieniu, ja jestem w o tyle \"szczęśliwej\" sytuacji, że z moim facetem spotkam się najwcześniej za nieco ponad dwa tygodnie ;) A, i tak jak pisze młoda położna, spróbuj z wapnem, ponoć pomaga w takich sytuacjach. Ja nie wiem, czekam cierpliwie na koniec 1 blistra i gorąco wierzę, że w 2 już wapno nie będzie mi potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirvell
młoda położna- dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mirvell --- ja na pozbycie sie bialej plamki na twarzy wydalam ok 1000 zl.Jeszcze mam jedno przebarwienie na ramieniu, nie rzuca sie w oczy wiec narazie probuje masci z kwasami.A przebarwienia pojawily mi sie po odstawniu tabletek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba-chna
pytanie do młodej położnej->czym różni sie yasmin od yasminelle? bo moja ginekolog powiedziała, że yasmin ma mniejszą dawkę hormonów (musiałam przestać brać yasminelle, bo działały mi źle na głowe-stany lękowe, ciągłe uczucie mdłości, wachania nastrojów, stany depresyjne). chodzi mi o to, czy moja pani dr. nie robi mnie w bambuko dając mi pigulki które tak nie wiele różnią sie od tabletek od których dostawałam świra???czy chodzi jej o korzyś własną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yyyy, z tego co wiem, to właśnie Yasminelle ma mniejszą dawkę hormonów od Yasmin. W ogóle ma obecnie najmniejszą na rynku wśród pigułek złożonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjj
yasminelle ma najmniejsza dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ba-chna --- yasmin ma wieksza dawke hormonow,a decyzja o zmianie byla bardzo sluszna.Ja przy yasminelle tez miedzy innymi mialam stany lekowe.Przez rok bralam yasmin i nic takiego nie mialo miejsca. Jezeli Tobie ta zmiana niewiele pomoze to wtedy trzeba bedzie pomyslec o tabletkach o zuplenym innym skladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×