Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

To i ja mam pytanie :D była rozmowa o potasie, raz: żeby uzupełniać a dwa nie łączyć z tabletkami anty. Czy takie coś jak Kalvit można zazywac biorac tabletki? skład jest taki: glukonian potasu, liofilizowany przecier bananowy, stearynian magnezu. Pytanie przede wszystkim kieruje do Młodej Położnej :) ale jak ktoś inny wie to również proszę o rade. Mnie sie wydaje ze mozna, ale wole sie upewnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
WyjdźStąd ---- a dlaczego potasu nie mozna laczyc z tabletkami anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiem... wydawało mi się że kiedyś coś takiego tu wyczytałam ;] Ale jak nie... to jeszcze lepiej dla mnie, mogę go brać więc mój chłop nie będzie się ze mnie śmiać za każdym razem jak zaczynam się krzywić bo mnie skurcz złapał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guguuguguguugugugugg
Yamayeczka: dzięki za wsparcie;) powiedz mi po jakim czasie minęły Ci plamienia? U mnie to wygląda tak jak "mini okres" - bez wkładki się nie obędzie i też muszę ją dość często zmieniać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guguuguguguugugugugg
Yamayeczka: dzięki za wsparcie;) powiedz mi po jakim czasie minęły Ci plamienia? U mnie to wygląda tak jak "mini okres" - bez wkładki się nie obędzie i też muszę ją dość często zmieniać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guguuguguguugugugugg
Yamayeczka: dzięki za wsparcie;) powiedz mi po jakim czasie minęły Ci plamienia? U mnie to wygląda tak jak "mini okres" - bez wkładki się nie obędzie i też muszę ją dość często zmieniać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
yamayeczka Jak tam u Ciebie?Nie masz już żadnych objawów?Ja już nie plamię:)wreszcie:)zaczęłam 2 blister, dziś wzięłam 3 tabletkę i na razie wszystko ok, choć czasem boli mnie głowa,ale nie mam zamiaru obwiniać o wszystko tabletek, a na moje pękające naczynka kupiłam rutinoscorbin,ponoć pomaga:) Pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka222
czesc wszystkim dziewczyny mam pytanie jesli wzielam jednego dnia dwie tabletki (w tym ta druga z zapasowego blistra)poniewaz po tej pierwszej dwa razy wymiotowalam to moj blister dalej biore do konca czy biore o jedna tabletke mniej ze wzgledu na to ze jednego dnia wzielam dwie?:/ prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka222
dziewczyny prosze o pomoc..jesli jednego dnia wzielam 2 tabletki bo po tej pierwszej 2 razy wymiotowalam (w tym ta druga wzielam z rezerwowego blistra) to ten moj stary blister biore do konca czy zazywam o jedna tabletke mniej???????????? dzieki z gory za podpowiedz bo ja juz sie zakrecilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka222
dziewczyny prosze o pomoc..jesli jednego dnia wzielam 2 tabletki bo po tej pierwszej 2 razy wymiotowalam (w tym ta druga wzielam z rezerwowego blistra) to ten moj stary blister biore do konca czy zazywam o jedna tabletke mniej???????????? dzieki z gory za podpowiedz bo ja juz sie zakrecilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaKi
dziewczyny prosze o podpowiedz czy jesli jednego dnia wzielam 2 tabletki yasminelle bo po pierwszej dwa razy wymiotowalam (dodam ze ta druga tabletke wzielam z rezerwowego blistra)to czy biore dalej moj blister stary do konca czy moze o jedna tabletke mniej??? prosze o pomoc bo ja sie juz zakrecilam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka222
soryyy ale to nie specjalnie tyle razy nie wiem czemu az tyle wyslalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darianna555
Cześć, mam pytanko dziewczyny :) Czy jeśli biegunka wystapiła pierwszego dnia cyklu ale jeszcze przed wzięciem tabletki ochrona przed ciążą jest zmniejszona? Jeśli tak to przez jak długo? Teraz jestem już po 3 tabletkach :) Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Alutka222 --- bierzesz pozostale tablaetki do konca. darianna555 ------ nie zalamuj Nas....Udajmy,ze nie zadalas tego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
darianna555 Jesteś chroniona od pierwszej tabletki. Nie zadawaj tak banalnych pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gugugu..., plamienia przeszły mi tuż po zakończeniu pierwszego blistra. Po krwawieniu z odstawienia było już czysto i spokój, teraz jestem po 1/3 drugiego opakowania i jak na razie wszystko w porządku :) Ale miałam dokładnie tak jak Ty - mini okres, wkładka czasem nie wystarczała, używałam głównie najmniejszych tamponów o.b. bo ja nie znoszę tak kapać... Uwierz mi, dostawałam cholery i kilka stron wcześniej dokładnie opisywałam to w tym wątku ;D mloda_23, no u mnie też dobrze, czasem lekki ból głowy, ale nie sądzę żeby to było od Y. Nie popadajmy w paranoję ;) Cieszę się bardzo, że dołączyłaś do grona nieplamiących ;) Buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiri271
mam pytanie, a przechodząc do rzeczy to zapomniałam wziąć tab.wzięłam ją następnego dnia w którym odbył sie stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia ale Mój Mężczyzna nie "skończył" we mnie. powinnam mieć jakieś obawy? bo troche mnie to dręczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darianna555
Dzięki i przepraszam, Po prostu gdzies czytałam że musi minąć 7 dni niezależnie od wszystkiego i bałam się ze np. hormony z poprzedniego blistra zostały "wypłukane" ;) tak czy inaczej dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dementia22
Pytanie do MLODEJ POLOZNEJ: do konca drugiego blistra zostalo mi 8 tabletek, bole glowy nie ustepuja i wahania nastrojow rowniez. Bylam dzis u ginekologa, przepisal jedna recepte na yasminelle, jesli zaryzykuje dalsze branie z nadzieja, ze skutki mina i druga-na logest. Czy jesli zmieniam robie tydzien przerwy czy nie? Powiedzial, ze robie przerwe i biore normalnie po 7 dniach. Natomiast ginekolog mojej mamy, kiedy zmieniala, powiedzial, ze tygodnia przerwy sie nie robi bezwzglednie.. No i pytanie: robic przerwe czy nie? I jeszcze jedno: brac dalej yasminelle i czekac, bo moze w koncu migreny mina czy nie meczyc sie i zmieniac od razu? Z gory dziekuje za odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymamkciuki
czesc! mam pytanie.. zaczynam pierwsze opakowanie tabletek Yasminelle. lekarz powiedzial mi ze trzeba zaczac branie razem z pierwszym dniem miesiaczki.. wczoraj zdawalo mi sie ze dostalam okresu dlatego wzielam pierwsza tabletke.. jednak okazalo si eze nie mam okresu, cały dzisiejszy dzien czysty wiec wczorajsza tabletka byla falstartem. Prosze, doradzcie mi, czy brac teraz do konca te tabletki czy czekac na okres i wtedy wziasc 20? co lepsze? zaznaczam ze sa to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.. z z gory,bardzo dziekuje za pomoc i odpowiedzi.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyś Tyś
PLISSS ODPOWIEDZCIE !!!!!!! Cześć dziewczyny piszę z dość poważnym pytankiem mam nadzieję,że ktoś mi doradzi. Brałam yasminelle 7 miesięcy bolały mnie przy tym nogi, ostatnio lekarz zlecił mi badanie Dopplera i wyszło: lekki zastój krwi, poszerzone obie żyły głębokie...zabrzmiało mi to dość nieciekawie ale lekarz powiedział proszę brać dalej...byłam u niego w zeszły piątek a już w ów piątek wieczorem dostałam tak strasznego bólu w podudziu w lewej nodze że się po prostu przestraszyłam bo aż tak nigdy nie miałam i nie wzięlam tabletki, noga bolała mnie okropnie cały weekend, myślałam,że umrę ze strachu że to zakrzep ale w poniedziałek już przeszło..w każdym razie SYTUACJA WYGLąDA TAK: skończyłam mój 6 blister zrobiłam 7 dniowa przerwę, dostałam miesiączkę która trwała od 4 dnia przerwy soboty do czwartku, nowy blister rozpoczęłam w przeddzień skończenia mi się miesiączki, wzięlam dwie tabletki w środę i w czwartek, w piatek przez noge tak się przestraszyłam,że juz nie wzięlam...od końca okresu minęły4 dni a ja wczoraj dostałam krwawienie(dość mocne, nie jak plamienie ale słabsze od standardowego okresu? O co chodzi? Czy może mi ktoś powiedzieć czy to normalne, że po odstawieniu tabsów nagle dzieje się cos takiego? Na ulotce pisze,że tabsy można odstawić w każdym momencie...proszę o odpowiedż trochę martwie się tym krwawieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisAL
hej dziewczyny a mi okres rowniez sie przedluzyl [ plamienia} ale wogoe jakos sie tym nie przejmuje -wiele o tym czytalam i wiem ze jest to mozliwe wiec postanowiam uzbroic sie w cierpliwos i poczekac za sie skoncza POZDRAWIAM WSZYSTKIE DZIEWCZYNY NA FORUM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emisAL
dementia 22 JEZELI LEKARZ ZALECIL CI ZROBIENIE PRZERWY -ZROB JA . JA NA POCZATKU TEZ MNIALAM SWOJE CHUMORKI ALE MINELY -MOZE ZALEZY TO OD SWOJEGO NASTAWIENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymamkciuki
trzymamkciuki czesc! mam pytanie.. zaczynam pierwsze opakowanie tabletek Yasminelle. lekarz powiedzial mi ze trzeba zaczac branie razem z pierwszym dniem miesiaczki.. wczoraj zdawalo mi sie ze dostalam okresu dlatego wzielam pierwsza tabletke.. jednak okazalo si eze nie mam okresu, cały dzisiejszy dzien czysty wiec wczorajsza tabletka byla falstartem. Prosze, doradzcie mi, czy brac teraz do konca te tabletki czy czekac na okres i wtedy wziasc 20? co lepsze? zaznaczam ze sa to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne.. z z gory,bardzo dziekuje za pomoc i odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
dementia22 --- mozesz zrobic 7 dniowa przerwe a mozesz jej nie robic wcale.Jak Ci wygodniej,antykoncepcja bedzie i tak zachowana. Tyś Tyś----- jak bierzesz tabletki to okres nie wystepuje.Jest krwawienie z odstawienia.Wiec jak przestajesz brac tabletki to krwawienie sie pojawia.Nie wazne czy przestajesz brac po 21 tabletkach czy po 4....krwawienie sie pojawi.Namacisz sobie troche w cyklu ale trudno.Dziwie sie,ze ginekolog w ogole pozwoil Ci rac tabletki.Ja bym na Twoim miejscu zbadala jeszcze uklad krzepniecia i wybrala sie do internisty i skonsultowala,czy moze czegos na rozrzedzenie krwi nie wziac. trzymamkciuki --- wzielas tabletke mimo,ze krwi nie bylo? W takim wypadku ja bym raczej poczekala,ale swoja decyzje bym jeszcze skonslutowala z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na okres.w niedziele wzielam ostatnią tabletkę z 1 blistra.mam wrażenie,ze teraz zaczely wystepowac skutki uboczne.pare stron wczesniej wspominalam o suchosci,do tego dorzuce straszne pragnienie,caly czas pije,jestem zmeczona,choc tak napprawde nie wiadomo od czego i meczy mnie jakas biegunka.(ale to akurat moze jakis wirus). dziewczyny uzywala ktoras z was zelu nawilzajacego durexa?bo odwiedzilam dzisiaj ich strone www.i komentarza brzmia zachęcająco. och niech juz przyjdzie okres.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na okres.w niedziele wzielam ostatnią tabletkę z 1 blistra.mam wrażenie,ze teraz zaczely wystepowac skutki uboczne.pare stron wczesniej wspominalam o suchosci,do tego dorzuce straszne pragnienie,caly czas pije,jestem zmeczona,choc tak napprawde nie wiadomo od czego i meczy mnie jakas biegunka.(ale to akurat moze jakis wirus). dziewczyny uzywala ktoras z was zelu nawilzajacego durexa?bo odwiedzilam dzisiaj ich strone www.i komentarza brzmia zachęcająco. och niech juz przyjdzie okres.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guguguugugu
yamayeczka: dałaś mi nadzieję na to że będzie lepiej. Bo już myślałam, że zrezygnuję. Poczekam aż skończę cały blister:) dzięki i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymamkciuki
dziekuje bardzo za odpowiedz Mloda Połozna ;) pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymamkciuki
dziekuje bardzo za odpowiedz Mloda Położna :) pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×