Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość maaaaartaaa
młoda położno co powiesz na temat nowego schematu tabletek 24 +4 a nie 21+7 ostatnio o tym wszedzie glosno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaaartaaa
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maaaaaartaaa ----- niczym sie nie rozni.Tabletki wymyslono dla Kobiet,ktore nie wiedza kiedy konczy sie przerwa.Duzo jest kdziewczyn,ktore caly czas pytaja kiedy powinno zaczac sie nastepny blister.Krwawienie tak czy inaczej sie pojawia bo w tym czasie bierze sie placebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaartaaa
po pierwsze to podszywać się pode mnie to istna głupota! po drugie róznią się bo tabletek z hormonami jest 24 a nie 21 czyli 3 dodatkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karuśka
Kobiety! :) Mam pytanie niecierpiące zwłoki. dzisiaj dostałam okres a konkretnie to kilka minut po 22:00, zaraz po tym pobiegłam do apteki wykupić yasminelle, ale nie ma ani jednego opakowania!;/ będzie dopiero jutro rano. w związku z tym mam pytanie, czy jutro na wieczór mogę zażyć pierwszą tabletkę? Czy to nie będzie za późno skoro dzisiaj, na noc, dostałam okres? Prrrrroszę o odpowiedź. Mój debiut z tabletkami i taaaki pech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karuśka
bo chciałabym jednak zażywać tabletki na wieczór, w ten sposób "uniknę" w jakiś sposób ewentualnych skutków ubocznych, typu mdłości czy coś, a tak to bym się mogła z tym męczyć cały dzień.. :/no i nie wiem co tu robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zażyj wieczorem jutro i zabezpieczaj się dodatkowo przez kolejne 7 dni. A co do YAZ to właściwie chyba nie ma różnicy bo mają takie same ilości hormonów, tylko bierze się je 3 dni dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karuśka -- to nastepna wezmiesz wieczorem....Jednorazowy taki skok jest bez znaczenia.A skutki uboczne jak maja Cie dopasc to i tak dopadna.Ja bralam wieczorem,a skutki odczuwalam w ciagu dnia...Stezenie hormonow bedzie takie samo 24/24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile razy jeszcze usłyszę że yaz sa dla umysłowo ograniczonych, które nie potrafią policzyć do 8? ciekawe, że sporo pytań o czas wzięcia następnej tabletki jest od dziewczyn, które biorą inne tabletki ( te dla bystrych) od wielu lat. czy to, że lekarka zaproponowała mi yaz oznacza, że na oko jestem durna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karuśka
młoda położna- dzięki. Zaraz idę do apteki. Wieczorem zażyję pierwszą. Ciekawe, jak mój organizm ugości yasminelle.. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolincia20
witam, mam pytanko. od 2 miesiący biorę tabletki antykoncepcyjne, początkowo były to yasminelle ale lekarz stwierdził ze sąone dla mnie za słabe. od miesiąca więc stosuje yasmin. tabletki łykam między godziną 20 a 23. czy jest to jakis problem ze nie jest to stała godzina ??? no i w poniedziałek skończyłam bilister i powinnam dostać najpóźniej w środe okres. czy jest możliwosc ze jestem w ciąży??? mój facet w mnie nie dochodził. pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samasobie --- nic nie poradze ,ze taki byl wlasnie pomysl firmy schering.Tabletki sa stworzone wlasnie dla kobiet, ktore maja \'problem\' z liczeniem do 7.Duzo jest kobiet,ktore gubia sie w przerwie.Branie tabletek caly czas ma im to ulatwic.A,ze tabletki to nowosc, firma schering odwiedza gabinety lekarskie wiec i lekarze proponuja te tabletki swoim pacjentkom.Tak samo bylo w przypadku yasmin a pozniej yasminelle.Wiesz ile darmowych opakowan lekarze dostali? A lekarze dodatkowo czerpia korzysci z zapisywania konkretnych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolincia20
witam, mam pytanko. od 2 miesiący biorę tabletki antykoncepcyjne, początkowo były to yasminelle ale lekarz stwierdził ze sąone dla mnie za słabe. od miesiąca więc stosuje yasmin. tabletki łykam między godziną 20 a 23. czy jest to jakis problem ze nie jest to stała godzina ??? no i w poniedziałek skończyłam bilister i powinnam dostać najpóźniej w środe okres. czy jest możliwosc ze jestem w ciąży??? mój facet w mnie nie dochodził. pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga11111111111111111111
mam dla Was pytanie... skonczylam brac pierwsze opalowanie Yasminelle. W 3 dzien przerwy dostalm \"okres\" Od wczoraj biore drugie opakowanie. I dotychczas jednynymi skutkami ubocznymi to mialam male brazowe krwawienie przez pierwszy miesiac i czasmi mdlosci, ale wczoraj zobaczylam cos niepokojacego... w moim kale wczoraj byla krew i dzisiaj tez!!! czy ktos tez mial takie cos????? odpiszcie prosze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolincia, a na jakiej podstawie ginekolog stwierdził,że yasminelle są dla ciebie za słabe, co się działo w trakcie ich brania, i czy miałaś zbadany poziom hormonów przed ich braniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mlodej połoznej chcę zapytać czy wie coś na temat brania anty, gdy się bierze hormony tarczycy, czy mają wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola21
Za krew w kale nie odpowiadają hormony ale np. obecność hemoroidów w odbycie , ja tak miałam, trzeba o siebie dbać, nie przechładzać się, używać maści na hemoroidy wtedy nie będą pękać i dawać takich objawów jak napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ast
Proszę, rozwiejcie moje wątpliwości. Zaczynam brać pierwsze opakowanie yasminelle. 17ego, czyli w środę zauważyłam, że pojawiła się brązowawa wydzielina zapowiadająca okres, jednak samego krawienia nie było - więc tabletki nie wzięłam. 18ego tradycyjnie odczuwałam ból brzucha i pojawiło się krwawienie. O godzinie 23ej wzięłam pierwszą tabletkę, kolejnego dnia również o 23ej następną. Kolejnego dnia rano wspołżyłam. Czy na pewno byłam zabezpieczona? Zmyliło mnie to brązowawe palmienie - być może wtedy powinnam była wziąc pierwszą tabletkę? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_01
Młoda Położno proszę o porade. Od pewnego czasu zmieniłam tabletki na kontracept. Wszystko było dobrze dopuki nie przyszła sesja na studiach i jakimś cudem nie wziełam 2 tabletek (ost z drugiego tygodnia) dzień przed pominięciem kochałam się. jak tylko sie zorienktowałam, to dobrze nie przemyslalam sprawy i wzielam od razu tabletke. Nie wiem czy postapilam dobrze. Przed chwilka sprawdziłam na ulotce, ze w takich przypadkach nalezy skonsultowac sie z lekarzem, ale przecież jest weekend, a ja nie wiem czy wziąć kolejną tabletke. Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Prosze o opinie w tej sprawie i z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia_01
Młoda Położno proszę o porade. Od pewnego czasu zmieniłam tabletki na kontracept. Wszystko było dobrze dopuki nie przyszła sesja na studiach i jakimś cudem nie wziełam 2 tabletek (ost z drugiego tygodnia) dzień przed pominięciem kochałam się. jak tylko sie zorienktowałam, to dobrze nie przemyslalam sprawy i wzielam od razu tabletke. Nie wiem czy postapilam dobrze. Przed chwilka sprawdziłam na ulotce, ze w takich przypadkach nalezy skonsultowac sie z lekarzem, ale przecież jest weekend, a ja nie wiem czy wziąć kolejną tabletke. Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Prosze o opinie w tej sprawie i z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala 1990
Witam! Mam pytanie biore yasminelle juz od 3 mc i dzis 2 godziny po wzieciu tabletki wystapila biegunka. Była to przedostatnia tabletka z 3 blistra wiec nie wiem czy mam wziasc teraz ta ostatnia i zaczac tydzien przerwy czy jutro normalnie wziasc ta ostatnia i wszystko bedzie ok? Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_01 ---- jezeli ciaza bylaby Ci nie na reke to w ciagu 72h jednak powinnas sie z lekarzem skontaktowac.Wezmiesz dalej czy przejdziesz od razu do przerwy to wyjdzie na to samo.Zabezpieczona juz nie jestes. mala 1990 ---- problemem jest ciezka biegunka,a nie zwykla biegunka.Pozatym jednorazowe oddanie luznego stolca nie mozna nazwac nawet biegunka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaaaaa
pytanie do młodej położnej, odstawiłam yasminelle i już po odstawieniu miałam dwie miesiączki a teraz spóżnia mi sie juz 3 dzien i zaczynam sie denerwować powoli? czy to możliwe ze to przez tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin
`witam Was dziewczyny. Ja również zaczynam dziś branie tabletek Yasminelle.;) z jednej strony bardzo się cieszę, bo mimo wszystko jest bardzoo wiele pozytywncyh opini na temat tych tabl. Przerażają mnie jedynie skutki uboczne, niepożądane działania.. zakrzepica itd.;/ Zapomniałam zapytać się ginekologa jak wpływa dieta na przyjmowanie tabletek. {gdzieś czytałam o dziewczynie, która stosowała dietę 500kcal oraz intensywnie ćwiczyła, biorąc Yasminelle i w ogóle nie schudła. {?} ja również zamierzam intensywnie ćwiczyć i lepiej się odżywiać.. mam nadzieje, że to nie koliduje z tabletakmi ani nic? co sądzicie o tym? ps. w ogóle lekarz zalecił mi branie tabletek na wieczór, np. koło 22., ze wzlędu, że mogą pojawić się wymioty, bóle głowy i takie tam. A jak jest u Was? /z góry dziękuję za odpowiedż.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ella.mas
mam 3 opakowanie ysaminelle nowe. ja odstawiam wiec jesli ktos potrzebuje, 27zł opakowanie, kontakt ella.mas@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyirafka
Witam. Jestem pierwszy raz na forum. Mam pytanie,jestem w trakcie 5 opakowania podczas 7 dniowej przerwy miałam krwawienie a po tygodniu znowu (juz w trakcie zazywania tabletek) spory okres przez 6 dni. Czy miałyscie cos podobnego? Martwie sie a moja lekarka wyjechała i nie mam kogo zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×