Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość yasminka09
Witam was:) ja biorę Yasminelle już ponad 3lata, wcześniej brałam Yasmin Obie tabsy są dla mnie super, nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych, nie bolały mnie piersi itd. Natomiast moja przyjaciółka brała Yasminelle (przypisane przez lekarza), bardzo źle na nią wpływały,miała ataki duszności itd. Także dziewczyny, najlepiej udać się do dobrego ginekologa,porozmawiać z nim, mówić wszystko,czego się obawiasz jak się czujesz itd. Niestety trafiają się tacy lekarze którzy na "odwal się" przypisują Yamsinelle, bo to nowość i powinnaś spróbować.. Ale zawsze można tabsy zmienić :) cena też chyba mówi sama za siebie (zależnie od apteki,ale ok.,40zł/op.), chociaż są tabletki które kosztują ok.10zł i są równie dobre. Wszystko zależy od organizmu, bo każdy inaczej reaguje :) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmika09
Przepraszam za dodanie 3x tej samej wiadomości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manno
Przesuwałam sobie krwawienie. W zeszły piątek dostałam krwawienie, tego dnia co zwykle, miałam wszystkie objawy - bolące jajniki, migrenę, humory (bo Yasminelle chyba nie zmniejszają mojego PMS), tak jak zwykle. Ostatnio często miewam mdłości i stad moje wątpliwości. 1) Czy mimo tego krwawienia mogłam zajść w ciążę? 2) Krwawienie było bardzo ciemne, czerwono - brązowe i obfite przez pierwsze 2 dni (jak zazwyczaj). Czy mam więc powody do niepokoju? Dodam, że nie odżywiam się ostatnio zdrowo, może stąd te mdłości? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mloodej poloznej
Mam pytanie, w srode podczas wizyty u ginekologa mialam wykonywane badanie usg podczas ktorego okazalo sie, ze mimo stosowania yasminelle przez 1,5 roku w lewym jajniku pojawił sie pecherzyk graffa o wielkosci 3,5mm. Nie wiem czy to moze miec jakies znaczenie, ale kilka dni wczesniej czyli w pierwszym tygodniu zazywania pigulek wzielam ja ok. 5 godzin pozniej niz zwykle. Zdarzylo mi sie to pierwszy raz, wczeniej bralam tabletki o regularnej porze. Ale przeciez nie minelo wiecej niz 12 godzin wiec wszystko powinno byc ok. Moja pani ginekolog powiedziala, ze widocznie jestem ,,bardzo płodna'' i nawet tak mała zmiana godziny przyjmowania tabletek może zmniejszyc ochrone. Wydalo mi sie to bardzo dziwne. Pani dr poradzila tylko stosowanie dodatkowego zabezpieczenia do konca opakowania. Dopiero na moje pytanie czy yasminelle mogą być dla mnie za slabe powiedziala, ze przepisze mi yasmin. Postanowilam umowic sie na wizyte do innego lekarza, ale ide tam dopiero w poniedzialek. Co o tym wszystkim myslisz? Dodam, że to było moje pierwsze badanie usg wiec tak naprawde nie wiadomo czy te pecherzyki pojawialy sie wczesniej. Obawiam sie tez zmiany z yasminelle na yasmin. Generalnie od samego początku bardzo dobrze czułam się po tych tabletkach, żadnych skutków ubocznych, krwawienia zawsze jak w zegaru. Wiec co sie teraz dzieje? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdyby tak......
a co jeżeli w ciągu tej 7 dniowej przerwy mamy ostrą biegunkę, wymioty? czy jakoś to wpływa? w jaki sposób jest wówczas chroniony organizm? jak działają anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindi288
czy można pić alkochol jak sie bierze jasminelle czy ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa82
a dlaczego by nie można pić alkoholu? Weź dziewczyno myśl logicznie Może lepiej stosuj gumki, bo widzę że temat tabletek jest zbyt skomplikowany dla ciebie. Ostrą biegunkę miałaś? A ile godzin przed/po brałaś tabletkę? Na opakowaniu jasno jest napisane,że biegunka (ostra) lub wymioty mogą ale nie muszą osłabiać skuteczności tabletek. Jeśli nie jesteś pewna, stosuj przez tydzień dodatkowe zabezpieczenia,np. gumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa82
a dlaczego by nie można pić alkoholu? Weź dziewczyno myśl logicznie Może lepiej stosuj gumki, bo widzę że temat tabletek jest zbyt skomplikowany dla ciebie. W ciągu 7dniowej przerwy,kiedy masz mieć okres jesteś tak samo zabezpieczona tak jak bierzesz całe 3tyg.tabletki. Na opakowaniu jasno jest napisane,że biegunka (ostra) lub wymioty mogą ale nie muszą osłabiać skuteczności tabletek. Jeśli nie jesteś pewna, stosuj przez tydzień dodatkowe zabezpieczenia,np. gumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manno
Przesuwałam sobie krwawienie. W zeszły piątek dostałam krwawienie, tego dnia co zwykle, miałam wszystkie objawy - bolące jajniki, migrenę, humory (bo Yasminelle chyba nie zmniejszają mojego PMS), tak jak zwykle. Ostatnio często miewam mdłości i stad moje wątpliwości. 1) Czy mimo tego krwawienia mogłam zajść w ciążę? 2) Krwawienie było bardzo ciemne, czerwono - brązowe i obfite przez pierwsze 2 dni (jak zazwyczaj). Czy mam więc powody do niepokoju? Dodam, że nie odżywiam się ostatnio zdrowo, może stąd te mdłości? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mloodej poloznej -- czasami sie zdarza,ze pecherzyk graffa rosnie ale nie dojrzewa.Czyli nie peka.Chyba,ze jest sie w tym pechowym %.Bo jak wiadomo nie ma 100 % antykoncepcji. Warto jest zmienic tabletki dlatego,ze mimo iz pecherzyk nie peknie to moze sie nie wchlonac samoistnie i zaczna sie tworzyc trobiele na jajniku. Manno --- jezeli to bylo obfite krwawienie to z tej domniemanej ciazy juz nic nie zostalo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminka09
Manno nie masz powodów do niepokoju, sądzę że te mdłości biorą się raczej z twojego odżywania i tego,że jest gorąco na dworze,poza tym często zdarzają się przy braniu tabletek (czytaj uważnie ulotkę na przyszłość). W razie niepokojów proponuję ci zrobić test ciążowy,będziesz miała pewność,że nie jesteś w ciąży. A przesuwanie okresu nie ma jakiegokolwiek znaczenia na to,czy zajedziesz w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efemeryczna91
cześć dziewczyny! ;) Chciałabym uzyskać od Was radę, chociaż wiem, że zapewne napiszecie mi, że sama powinnam podjąc decyzję itd. Bardzo dobrze wiem, zresztą ginekolog o tym sam mówił, że od pierwszej tabeltki wziętej w pierwszym dniu menstruacji [ a tak też postąpiłam], jestem zabezpieczona. Yasminelle biorę już 6dni.. marzę o tym, aby wkońcu kochać się bez żadnych zabezpieczeń, ale boję się, cholernie boję się, że tabletki jeszcze się nie przyjęły w moim ogrnizmie - że tak powiem. Nie proszę Was, abyście powiedziały mi co mam zrobić, tylko zebyście mnie ewntualnie przekonały lub odciągnęły od tego zamiaru. Podzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Bardzoo byłabym wdzięcznaa. /dodam, że to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjnee. btw.: czuję się po nich bardzoo dobrze, na razie żadnych skutków ubocznych.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efemeryczna91
cześć dziewczyny! ;) Chciałabym uzyskać od Was radę, chociaż wiem, że zapewne napiszecie mi, że sama powinnam podjąc decyzję itd. Bardzo dobrze wiem, zresztą ginekolog o tym sam mówił, że od pierwszej tabeltki wziętej w pierwszym dniu menstruacji [ a tak też postąpiłam], jestem zabezpieczona. Yasminelle biorę już 6dni.. marzę o tym, aby wkońcu kochać się bez żadnych zabezpieczeń, ale boję się, cholernie boję się, że tabletki jeszcze się nie przyjęły w moim ogrnizmie - że tak powiem. Nie proszę Was, abyście powiedziały mi co mam zrobić, tylko zebyście mnie ewntualnie przekonały lub odciągnęły od tego zamiaru. Podzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Bardzoo byłabym wdzięcznaa. /dodam, że to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjnee. btw.: czuję się po nich bardzoo dobrze, na razie żadnych skutków ubocznych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tecza
poprawnie było by "possie" no ale bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Przecież wyraźnie było już pisane,że od PIERWSZEJ TABLETKI WZIĘTEJ JESTEŚ JUŻ ZABEZPIECZONA. Ile razy jeszcze można to wałkować?! I nawet ginekolog ci to mówił, więc nie rozumiem dlaczego jeszcze zadajesz takie pytania. Boisz się ciąży? Może nie powinnaś brać tabletek, skoro masz takie obawy! A ty arkadiusz chyba forum pomyliłeś,nie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka18
No dobra, ja biore Yasminnelle od 14 dni. To są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne i prosze was o pomoc. Pierwsze opakowanie biore przez 21 dni, później 7 dni przerwy i od 8 do 21 dnia mam brać. Czyli że mam je brać przez 14 dni czy znowu 21???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka18 -- a jakim cudem wyszlo Ci,ze masz brac przez 14 dni? Bierzesz caly blister w ktorym jest 21 tabletek, robisz 7 dni przerwy i 8 dnia zaczynasz kolejny blister.Pierwszym dniem cyklu jest dzien w ktorym rozpoczynasz blister.To nie jest skomplikowane ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin91
Lalka18 --- taki jest schemat: 21 dni bierzesz tabletki, potem 7dni przerwy, a potem w 8 dniu przerwy bierzesz kolejny blister i znowu przez 21 dni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WishfulThinkin91
Lalka18 --- taki jest schemat: 21 dni bierzesz tabletki, potem 7dni przerwy, a potem w 8 dniu [wcześniej źle napisałam, bo to już nie jest przerwa] bierzesz kolejny blister i znowu przez 21 dni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za granicą bez tabletek
witam mam problem;( do niedawna mieszkałam w polsce około 3 tygodni temu wyjechałam do angli.... i tu sie zaczyna mój problem nie wziełam kosmetyczki z tabletkami;/ z racji tego ze znalazłam sie w całkiem nowej dla mnie rzeczywistosci nie było mowy o tym zeby isc do lekarza po recepte na tabletki;/ przerwałam branie y mniej wiecej po 11 tabletce;/ od dwoch dni mam straszne uderzenia gorąca i kręci mi sie w głowie:( czy to jest spowodowane odstawieniem tabletek w srodku blistra? czy może być to efekt wpadki????? dodam jeszcze ze nie wystąpiło żadne krwawienie a ja nie wróciłam do tabletek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wydaje mi sie ze kazdy
niedz do heath ceneter dostaniesz tabsy za darmo genralnie wszedzie dostaniesz zza darmo u GP tez na co ty czekasz? wez kolzanke jak nie znasz angielskiego, albo chlopaka nie beda cie bedac ginekologicznie bez zgody jezeli sie teog boisz po prostu dostaniesz np 5 opkowan jasmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za granicą bez tabletek
jeśli chodzi o tabletki to juz lecą:) tylko chodzi mi o to jakie jest prawdopodobieństwo, zajscia w ciąże przy tak gwałtownym odstawieniu:) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STYSIA123
WITAM MAM PYTANKO JEŚLI PRZEŁOŻYŁAM TABLETKI O DWIE GODZ Z 16 NA 18 TO ISTNIEJE MOŻLIWOŚC ,ŻE JESTEM W CIĄŻY CZY TAK KRÓTKA ZMIANA NIE GRA WIĘKSZEJ ROLI PROSZE O ODP BO SIĘ STRESUJE A TO MI NIE SŁUŻY JAK KAŻDEMU OCZYWIŚCIE POZDRAWIAM I Z GÓRY BARDZO DIZĘKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindi288
nowa82-dzięki za odpowiedz ale nie musisz się tak oburzać!!!!! nie jest to dla mnie skomplikowane tylko koleżanka mi głupot nagadała ze nie można pić alkocholu i chciałam się upewnić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STYSIA123
WITAM MAM PYTANKO JEŚLI PRZEŁOŻYŁAM TABLETKI O DWIE GODZ Z 16 NA 18 TO ISTNIEJE MOŻLIWOŚC ,ŻE JESTEM W CIĄŻY CZY TAK KRÓTKA ZMIANA NIE GRA WIĘKSZEJ ROLI PROSZE O ODP BO SIĘ STRESUJE A TO MI NIE SŁUŻY JAK KAŻDEMU OCZYWIŚCIE POZDRAWIAM I Z GÓRY BARDZO DIZĘKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ STYSIA123 - NIE, niema takiej m możliwości żebyś była w ciąży. Tak krótkie odstępy czasowe nie wpływają na brak zabezpieczenia. Dopiero jakbyś np. wzięła tabletkę 12(i wzwyż)godzin później,mogłoby to wpłynąć nijako na twoją płodność. Bez obawy! I dziewczyny-czytajcie ulotki, bo niektóre z was naprawdę dziwne pytania zadają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereferrre
Witam, mam pytanie do Was bo widzę, że w temacie tabletek Yasminelle jesteście obcykane xD Nie macie mi prawić morałów i wypominać. Macie poradzić. Moja koleżanka bierze Yasminelle od 10 m-cy i nie wystąpiły u niej żadne skutki uboczne. Mieszkam na wsi i ginekolog najprawdopodobniej od lipca bierze urlop, a chciałabym zarejestrować się na pierwszą wizytę i poprosić go o przypisanie tabletek antykoncepcyjnych. Koleżanka, o której wcześniej wspomniałam korzysta z usług tego samego ginekologa, do którego ja mam się zapisać. Twierdzi, że Yasminelle ten ginekolog zapisuje wszystkim młodym kobietom, i że ma \\\"lewe\\\" recepty, bo nie chce jej się chodzić co miesiąc. Zaproponowała mi, że da mi jedną, bo wie, że zależy mi na czasie. Z chłopakiem jedziemy pod koniec lipca na wakacje i chciałam zrobić mu niespodziankę xD Kumpela chce dać mi recepte, żebym mogła bez czekania na wizytę, odrazu wykupić Yasminelle na ten miesiąc. Co myślicie? Powinnam się na to zgodzić. Dodam, że mam 20 lat i w mojej rodzinie nie było żadnych dziedzicznych chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sindi288
STYSIA123- tak krótka zmiana czasu brania nie ma wpływu bo w ulotce pisze ze nawet gdy mineło mniej niż 12 godzin od pominięcia tabletki to jesteś zabezpieczona a gdy więcej niż 12 godzin to ochrona może być zmniejszona więc LUZIK;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYSIA123 w ulotce masz pewnie, że można się spóźnić z przyjęciem do 12 godzin, więc 2 godziny różnicy nie zrobią. zapoznaj się z ulotką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×