Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

tereferrre --- w zadnym wyadku.Hormony to nie sa cukierki.Maja wplyw na nasze zdrowie i zycie i nie mozna ich brac bez konslutacji z lekarzem. Przed zapisaniem konieczne jest badanie gin ,bad piersi,trzeba zrobic koagulogram i proby watrobowe.To jest minimum jakie lekarz powinien zrobic przez zapisaniem tabletek.Jezeli tego nie zrobi,to znaczy,ze lekarz jest do .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ tereferrre - tu nie chodzi o choroby dziedziczne, ale o to,że koleżanka dobrze się czuje po Yasminelle nie znaczy,że ty też tak masz się czuć. Najlepiej byłoby jakbyś poczekała z niespodzianką do chwili,aż zbada cię ginekolog i przypisze ci tabletki. A nie,że weźmiesz tabsy od koleżanki i np. źle się będziesz po nich czuła,tabsy nie będą działać na ciebie tak jak powinny a wtedy zamiast przyjemnej niespodzianki, może wyjść kinder niespodzianka. Także jak chcesz być spokojna, poczekaj z tym i udaj się do ginekologa. A to,że on zapisuje wszystkim dziewczynom Yasminelle, wiesz to na pewno czy koleżanka cię tylko podpuszcza? Te tabletki pochodzą z tych"nowej generacji", czyli zawierają mniej hormonów, jak np. Yasmin, przez co nie powodują takich skutków ubocznych. Twój chłopak na pewno zrozumie, jak cię naprawdę kocha, a przecież inaczej też możecie "okazywać" sobie miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STYSIA123
DZIĘKUJE wAM KOBIETKI ZA ODPOWIEDZ CZYTŁAM ULOTKĘ ALE NIE MA TO JAK SIĘ UPEWNIĆ WIĘC JESTEM SPOKOJNA POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tecza
Do Młodej Położnej Podziwiam wiarę w lekarzy:) biorę tabletki od 1,5 roku i każda kolejna zmiana tabl uwarunkowana jest moimi własnymi odczuciami. Ostatnio poszłam do lekarza i poprosiłam o zmianę z Cilest na jakieś inne bo po tamtych puchłam ( zatrzymanie wody w organizmie). Wspomniałam także o badaniu krwi na poziom hormonów. Spojrzał na mnie jakbym spadła z księżyca i przepisał Yasminelle. Wcześniej chodziłam do innego lekarza i do pani doktor też. Za każdym razem sytuacja się powtarzała. Gdy było coś nie tak traktowali mnie jak królika doświadczalnego. Mam nadzieję, że w innych miastach dziewczyny mają więcej szczęścia;) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tecza ---- Niestety nawet idealnie dobrane tabletki,nawet na podstawie profilu hormonalnego moga nie uchronic nas przed zatrzymywaniem wody....Pozostaje wspierac sie farmakologicznie. Ale czas krzepniecia czy proby watrobowe powinno sie wykonac, nawet na wlasna reke.Dla naszego bezpieczenstwa.Tak samo jak samobadanie piersi, a po 20 roku zycia reguralnie wykonywac USG piersi.Jak wiadomo estrogeny predysponuja do powstawania raka piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania6789
Stosuje lek Yasminelle ponieważ bardzo ciężko przechodziłam miesiączkę, od kiedy lekarz mi je przepisał minął miesiąc. Zużyłam jedno opakowanie tydzień temu zaczęłam drugie. problem z miesiączka się skończył ale teraz co dzień kiedy się budzę i kładę spać bardzo boli mnie brzuch czasami ustępuje dość szybko a czasami trwa to kilka godzin i żądne leki przeciwbólowe nie działają. taki stan utrzymuje się od kilku tygodni tylko w tygodniu przerwy ból ustąpił i pojawił się tylko zwykły napięciowy podczas miesiączki. Jednym ze skutków ubocznych są bule brzucha ale chciałabym wiedzieć czy któraś z was też tak ma?. przy tych bólach występują mdłości czasami zaparcia a czasami wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za granica bez tabletek
młoda położna->>> stosunek miałam przy 11 tabletce, pozniej juz tabletek nie brałam i kolejny stosunek był po 3 dniach, bez zadnego zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDycia
Hej ja brałam przez 3 tygodnie plastry evra postanowiłam przejść na tabletki ponieważ plastry mi się odklejały a co za tym idze napewno mniej skutkowały lekarz przepisał mi Yasminelle i zastanawiam się kiedy wziąć pierwszą. Czy mam to zrobić za tydzień tak jak bym miała nakleić kolejny plaster? Dziś oderwałam stary i muszę zrobić tydzień przerwy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminelka1
pierwszy raz w zyciu biore tabletki antykoncepcyjne (yasminelle),biore je juz 9 dzien i ciagle moj okres trwa,nie jest on taki jak pierwsze dni ale ciagle mam jakies plamnienia,czy mam sie czym niepokoic? ile dni jeszcze bede krawiala?prosze o odpowiedz bede bardzo wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania6789
Ja też tak miałam,przez pierwsze opakowanie plamiłam cały czas a przy drugim już nie, nie przejmuj się. Czekam na odpowiedź na temat tych bólów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania6789 --- a mozesz sprecyzowac? Bo w jamie brzusznej jest duzo narzadow ktore moga bolec.A jezeli bola Cie jajniki to one juz w ogole w jamie brzusznej nie leza... Wiec ? Moze cos blizej? Po prawej ,po lewej? W brzuchu? Nad brzuszu? Pod brzuszu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche mnie to zaniepokoiło: Zostały mi 2 tabletki do końca blistra i dostałam okres. Nie ominełam zadnej, nie zapomniałam. O co moze chodzić? Biore yasminelle juz prawie rok i nigdy nic podobnego mi sie nie zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaha-kaszanka ---- nie dostalas okresu bo okres w czasie brania tabletek nie wystepuje.Jezeli jeszcze raz krwawienie pojawi sie wczesniej to wybierz sie do lekarza.Takie jednorazowe krwawienie nic konkretnego nie oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania6789
wydaje mi się że jest to ból w górnej części brzucha ale trudno mi określić przypomina on trochę nerwobóle albo tak jakbym miała za ciasne spodnie (co jest niemożliwe bo wszystkie, które mam są za luźne bo po tabletkach zamiast przytyć bo niedowaga też była powodem skierowania do ginekologa, schudłam :) ) nawet trudno jest mi określić z jakiej to jest strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania6789
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania6789
* te buźki to jakiś błąd nie wiem skąd one się biorą*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania6789 -- pod pepkiem czy nad pepkiem ? Zreszta, jezeli to jest silny bol brzucha,to tak czy inaczej wymaga konsultacji z internista.Sama widzisz,ze przez net trudno postawic \'diagnoze\'.Nasilenie bolu to oczywsicie Twoje subiektywne odczucie ale kazda rozsadnie myslaca osoba z takimi bolami udaje sie do lekarza.Bol jest umiejscpwiony w moednicy? Idz do ginekoologa.W jamie brzusznej ? Idz do internisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrine19
Mloda.polozna mam pytanie. Kończę właśnie 1 opakowanie yasminelli. mam brązowy śluz i zdarza sie ze jest w nim troche krwi.. boję sie ...i nie wiem co robic..? HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bój się tylko przeczytaj ulotkę. to normalny objaw, krwawienia śródcykliczne (szczególnie pod koniec opakowania) mogą się pojawiać przez pierwsze 3 opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś
coś się psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś
coś sie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za granicą bez tabletek
młoda położna--->>> no nic to jutro ide do lekarza bo niezbyt dobrze sie czuje- czy to ciążą czy nie do lekarza isc musze bo mój organizm szaleje;( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensowna
Gratulacje bezmyślności każdemu może darzyć się zapomnieć wziać tabletki, ale jak chciałaś uprawiać seks trzeba było pomyśleć chociaż o prezerwatywach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za granica bez tabletek
nawet jeżeli zdarzy sie tak ze będę w ciąży to nie zamierzam robić z tego tragedii tylko sie cieszyć... po prostu pytałam czy w takiej sytuacji jest to możliwe. i nie rozumiem Twojego oburzenia!!!! to moja sprawa czy bede używać prezerwatyw czy nie i naprawdę nie potrzebuje takich "dobrych rad" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za granica bez tabletek
nawet jeżeli zdarzy sie tak ze będę w ciąży to nie zamierzam robić z tego tragedii tylko sie cieszyć... po prostu pytałam czy w takiej sytuacji jest to możliwe. i nie rozumiem Twojego oburzenia!!!! to moja sprawa czy bede używać prezerwatyw czy nie i naprawdę nie potrzebuje takich "dobrych rad" ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika 000
sensowna--- jesteśmy tutaj po to, by sobie pomagać, a nie nawzajem się obrażać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam zapytac czy jesli przerwe branie tabletek to moze to spowodowac opoznienie sie okresu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak przerwiesz? w trakcie opakowania? zasada jest taka, że jak nie bierzesz kolejnej tabletki, to występuje krwawienie. bez znaczenia czy po 21 tabletkach, czy też w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie wzielam opakowanie, dostalam okres ale nastepnym mi sie opoznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×