Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość tan
i to normalne, że nie mam jeszcze okresu i ze to nie krew mi leci tylko brazowy sluz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zinnat a Yasminelle
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, otóż wczoraj ostatni raz wzięłam antybiotyk Zinnat i czy wystarczy stosować dodatkowe zabezpieczenie tylko przez te 7dni czy może to się wydłużyć? Jeśli tak, ile dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytająca__ -- plamienia moga trwac do 3 miesiecy.Mowimy o plameiniach a nie o krwawieniu 'ciurkiem' mmrroowwaaa -- zacznijmy od tego,ze okres przy sztucznym cyklu nie wystepuje.W ulotce jest wyraznie napisane,ze biorac 2 blistry pod rzad krwawienie moze pojawic sie w trakcie 2 blistra.Krwawienie z odstawienia tez moze sie pojawic. yasminkaaaaa --- jednorazowo taki skok mozesz zrobic. carmeeeen -- moze miec zwiazek bo tableki anty moga podyzszyc poziom prolaktyny.Zglos to lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Wzielam dwa blistry pod rzad i dzis zauwazylam sluz o lekkim brazowym zabarwieniu- czyli dopadly mnie plamienia , igdy tego nie maialm.Powiedzcie mi czy pomimo tych plamien spowodowanych wzieciem 2 blistrow pod rzad jestem normalnie zabezpieczna//czy musze sie dodatkowo zabezpieczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś zabezpieczona, to że przedtem nie miałaś nie oznacza że coś złego teraz się dzieje. tylko teraz zrób przepisową przerwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan do mlodej poloznej
przed braniem tabletek jeszcze dla pewnosci zrobilam bete z krwi... po 45 dniach od stosunku wyszla mi mniejsza niz jeden, wg tego laboratorium norma do 5 o i od kolejnego okres zaczelam brac tabletki, w sobote wzielam ostatnia i w niedziele zaczal mnie bolec brzuch, wczoraj i dzisiaj tez pobolewa... i mam tylko troche wiecej brazowego sluzu wczoraj byl lekko rozowy... czy to moj okres? dodam, ze nie kochalam sie z chlopakiem w tym cyklu, wiec ciaze wykluczam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssmmmmss
dobre są te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssmmmmss
dobre są te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle 3
Witam:) mam pytanie. Ale najpierw opisze o co mi chodzi. Nie wzięłam dwóch tabletek jasminelle w trzecim tygodniu. Czy mogę przestać je używać do końca blistra i zacząć odnowa w pierwszym dniu miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmeeeen
do młoda położna A czy ta brązowa wydzielina może być niepokojąca? Tak naprawdę wylatuje ona tylko po mocniejszym naciśnięciu sutka i zauważyłam ją dopiero wczoraj. A być może jest już dłużej. Wystarczy jak zgłoszę ginekologowi przy najbliższej wizycie (za 3 tygodnie) czy powinnam iść specjalnie wcześniej? Dziękuje za rzetelną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmeeeen
do młoda położna A czy ta brązowa wydzielina może być niepokojąca? Tak naprawdę wylatuje ona tylko po mocniejszym naciśnięciu sutka i zauważyłam ją dopiero wczoraj. A być może jest już dłużej. Wystarczy jak zgłoszę ginekologowi przy najbliższej wizycie (za 3 tygodnie) czy powinnam iść specjalnie wcześniej? Dziękuję za rzetelną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminellkaaaaa
Biore tabletki od roku, i zawsze zabezpieczalam sie prezerwatywa, ale doszlam do wniosku z moim partnerem ze chcemy sprobowac bez. Dzisiaj mam 2 dzien 7dnowej przerwy i zrobilismy to bez prezerwatywy,czy tabletki napewno dobrze mnie zabezpieczaja?Wiem ze to glupie pytanie ale naprawde nie moge sobie pozwolic na dziecko.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasminellkaaaaa
Biore tabletki od roku, i zawsze zabezpieczalam sie dodatkowo prezerwatywa, ale doszlam do wniosku z moim partnerem ze chcielibysmy sprobowac bez. Dzisiaj jest 2 dzien 7dniowej przerwy i zrobilismy to , czy tabletki napewno dobrze mnie zabezpieczaja? Staram sie brac tabletki o 21 czasami zdarza mi sie maly poslizg np 1 godzinka. Wiem ze moje pytanie wydaje Wam sie glupie, ale naprawde boje sie bo wiem ze nie moge sobie pozwolic na dziecko. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIA11111
Witam wszystkich! Tabletki antykoncepcyjne biore od dobrych 5 lat. Moje wyniki robione co poł roku sa bardzo dobre wiec lekarz nie przerywa mojej "kuracji". Najpierw brałam LOGEST natomiast od jakiegos roku biore wlasnie Yasminelle. Moja historia jest dosc skomplikowana ale postaram się ja obrazowo przybliżyc. Kazde opakowanie tabletek zaczynam we wtorek (czyli poniedziałkowa zostaje na sam koniec).Od wtorku do następnego poniedziałku wzielam tabletki ale we wtorek zobaczylam ze jest poniedziałkowa tabletka. wiec nie namyslając sie długo wzielam 2 na raz. po paru minutach spogladajac jeszcze raz na blister okazalo sie ze tabletki tej pierwszej poniedziłkowej ktora miala byc na sam koniec tez nie ma. I sytuacja jest teraz taka ze zjadlam o jedna tabletke za duzo i musze skonczyc przyjmowanie tabletek o jeden dzien wczesniej. Zwiężlej pisząc zamiast poniedziałkowej tabl z 2 tygodnia wzielam omyłkowo z 1 tygodnia nie zauważając nawet tego a na drugi dzien widząc ze tabletka z poniedziałku z 2 tygodnia jest to we wtorek wzielam 2 na raz. czy beda tego jakies skutki uboczne? czu zabezpieczenie zostanie zachowane? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIA11111
Witam wszystkich! Tabletki antykoncepcyjne biore od dobrych 5 lat. Moje wyniki robione co poł roku sa bardzo dobre wiec lekarz nie przerywa mojej "kuracji". Najpierw brałam LOGEST natomiast od jakiegos roku biore wlasnie Yasminelle. Moja historia jest dosc skomplikowana ale postaram się ja obrazowo przybliżyc. Kazde opakowanie tabletek zaczynam we wtorek (czyli poniedziałkowa zostaje na sam koniec).Od wtorku do następnego poniedziałku wzielam tabletki ale we wtorek zobaczylam ze jest poniedziałkowa tabletka. wiec nie namyslając sie długo wzielam 2 na raz. po paru minutach spogladajac jeszcze raz na blister okazalo sie ze tabletki tej pierwszej poniedziłkowej ktora miala byc na sam koniec tez nie ma. I sytuacja jest teraz taka ze zjadlam o jedna tabletke za duzo i musze skonczyc przyjmowanie tabletek o jeden dzien wczesniej. Zwiężlej pisząc zamiast poniedziałkowej tabl z 2 tygodnia wzielam omyłkowo z 1 tygodnia nie zauważając nawet tego a na drugi dzien widząc ze tabletka z poniedziałku z 2 tygodnia jest to we wtorek wzielam 2 na raz. czy beda tego jakies skutki uboczne? czu zabezpieczenie zostanie zachowane? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kannnaka
dzień dobry! jakie badanie powinnam robić w trakcie brania tabletek, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku? morfologia pewnie nie wystarczy, co dodatkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam pytanie. Jestem na pierwszym opakowaniu Yasminelle, tabetki biorę 10 dzień i wczoraj wystąpiło u mnie krawienie- taki brązowawy śluz i do tego doszedł ból żołądka. Niesamowity ból dodatkowo uderzenia gorąca. Przez ten żołądek nie mam ochoty na jedzenie:( Kiedyś brałam już yasminelle i nic takiego nie wystąpiło. Czy możliwe, ze się czymś zatrułAM CZY TO faktycznie efekt tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania820
już dawno nie odwiedzałam tego forum ale teraz mam pytanie i bardzo liczę na waszą pomoc - sprawa wygląda tak:na przełomie maja i czerwca wzięłam dwa opakowania yasminelki pod rząd, po ich skończeniu zrobiłam przepisową przerwę i po jej zakończeniu regularnie przyjmowałam kolejny blister (dwa dokladnie) ale teraz jak skoncze to opakowanie-bedzie juz druga polowa sierpnia - chcialabym znowu nie robic przerwy. i tu moje pytanie - nie bardzo wiem czy tak mozna? co wiecie na ten temat? bardzo proszę, odpowiedzcie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MONIA11111 weźmiesz po prostu pozostałe i skończysz dzień wcześniej. no i dzień wcześniej zaczniesz nowe opakowanie. zobacz co masz w ulotce o wzięciu 2 tabletek na raz; wg mojej nie ma powodów do niepokoju, bo nie występują żadne ciężkie następstwa, tylko łyknięcie większej ilości może powodować nudności i inne podobne atrakcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_szn
Sprzedam 2 op. yasminelle kontakt GG :3146461 e-mail: kawcia@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaś
Witam ponownie, Otóż pomimo problemów, o których pisałam lekarz dalej zalecił mi branie yasminelle. Powiedział że prawdopodobnie przez stres skaczą mi hormony i wtedy tabletki nie dają rady. Przy następnym takim krwawieniu w trakcie opakowania zalecił mi wzięcie większej dawki hormonu(mam wziąć dwie tabletki w ciągu dnia rano i wieczorem a potem trzymać swój rytm). Chwilowe podwyższenie hormonów zahamuje krwawienia i unormuje cykl. Dopiero jeśli to nie pomoże zmieni mi tabletki. Mam mieszane uczucia ale cóż. Poczekam. Dzięki za pomoc dziewczyny. MONIA11111-masz podobny przypadek tyle że przez pomyłkę. Bierz dalej tabletki. Przesunie Ci się tylko cykl o jeden dzień, przez to że wzięłaś 2 tabl jednego dnia. Ale Ci to nie zaszkodzi. kannnaka-podejrzewam że chodzisz systematycznie do ginekologa. Najlepiej jak po prostu porozmawiasz porozmawiasz nim o swoich obawach i zapytasz czy nie powinnaś robić badań. Ja chodzę na kontrole od czasu do czasu. Badanie, usg dopochwowe (nie polecam-nic przyjemnego), czasem morfologia. Jeśli będzie Cię coś niepokoiło lekarz z pewnością skieruje Cię na odpowiednie badania. Nie martw się na zapas. ciaparajda-dopiero zaczynasz więc niestety możesz mieć dziwne objawy na początku-organizm tak czasem reaguje. Złe samopoczucie czu krwawienia mogą się utrzymywać nawet przez pierwsze trzy miesiące. Poczekaj jeszcze trochę. Jeśli objawy będą mocno uciążliwe albo nie ustąpią po trzech miesiącach to zgłoś się do swojego lekarza. ania820-bywało że aby przesunąć termin krwawienia brałam dwa opakowania pod rzad. Jednak w drugim bistrze pojawiały się zwykle plamienia. Jeśli chodzi o wzięcie trzech blistrów pod rząd to się nie odwarzyłam. Ale słyszałam że jest taka możliwośc i że w niektórych przypadkach kobiety tak robią że robią przerwę co trzy opakowania. Radziłabym Ci jednak skonsultowac to z lekarzem. W tak długim czasie zapewne pojawią się plamienia. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zóźa
Cześć, mam pytanie - jestem w trakcie 7-dniowej przerwy i nie zamierzam brać kolejnego blistra, bo chcę odstawić na miesiąc tabletki. Czy jestem jeszcze w ciągu tych 7 dni zabezpieczona? (obecnie mam krwawienie, ale dzień przed krwawieniem był stosunek), dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Kinia**
Czy podczas krwawienia z odstawienia mogę współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia (np.gumki) - biorę tabletki ? Nie zajdę wtedy w ciążę ? Czy wpływa to jakoś na zarażenie bakteriami itp. ? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zóźa zasad jesst taka, że jesteś zabezpieczona pod warunkiem że rozpoczniesz następne opakowanie. wynika to z tego, że plemniki mogą przeczekać kilka dni i złapać "okazję" a po odstawieniu tabletek owulacja może od razu wystartować. dlatego lepiej zabezpieczaj się podczas tej przerwy. dlaczego odstawiasz na miesiąc? zalecenie lekarza czy własny pomysł? bo miesiąc nic nie daje; organizm się nie oczyści, tylko sobie namieszasz. **Kinia** jak wyżej-jesteś zabezpieczona pod warunkiem, że na czas rozpoczniesz następne opakowanie. z tymi bakteriami to nie rozumiem... tabletki przed nimi nie chronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość **Kinia**
Chodzi o to czy krew w połączeniu ze spermą nie stworzy żadnych bakterii, zakażeń pochwy itp. Regularnie biorę tabletki więc chyba z tym nie będzie problemu. Ale jestem zabezpieczona w czasie uprawiania sexu podczas okresu prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zóża
Dziękuję za odpowiedź - hm, to wobec tego, co jaki czas należy dla zdrowia robić przewy w braniu yasminelle i na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zóża
Dziękuję za odpowiedź - hm, to wobec tego, co jaki czas należy dla zdrowia robić przewy w braniu yasminelle i na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zóża
Dzięki :). To wobec tego jak często należy dla zrowia robić przerwę w braniu yasminelle i na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×