Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość czina
dzieki za dopowiedz...tez tak myslalam zeby wziasc od razu 2 opakowanie tylko czy to na pewno bedzie pewne??no nie mam jak poradzic sie ginekologa...moze ktoras z Was ma znajomego lekarza ktoryby mnie upewnil w tym?? troszke sie boje, bo na niespodzianki narazie nie moge sobie pozwolic...czyli jakbym wziela 2 opakowanie(krwawienie nie wsytapi), to mozemy spokojnie tego 15 pozwolic sobie na stosunek??;/ (A mowicie ze krwawienie wtedy nie wystapi-czyli dopiero po 2 opakowaniu??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czina
dzieki za dopowiedz...tez tak myslalam zeby wziasc od razu 2 opakowanie tylko czy to na pewno bedzie pewne??no nie mam jak poradzic sie ginekologa...moze ktoras z Was ma znajomego lekarza ktoryby mnie upewnil w tym?? troszke sie boje, bo na niespodzianki narazie nie moge sobie pozwolic...czyli jakbym wziela 2 opakowanie(krwawienie nie wsytapi), to mozemy spokojnie tego 15 pozwolic sobie na stosunek??;/ (A mowicie ze krwawienie wtedy nie wystapi-czyli dopiero po 2 opakowaniu??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaś
Co do robienia przerw-można nie robić i też tak zrobiłam kilka opakowań temu. Ale liczcie się z plamieniem od połowy drugiego opakowania. Także nie radzę. Yasminelle biorę juz prawie rok. Wcześniej brałam Harmonet. I przyznam szczerze że była bardziej zadowolona. Właśnie 2 czy 3 raz przydarza mi się okres w połowie opakowania ( robię normalne przerwy 7-dniowe regularne,okres w przerwie jak w zegarku). Więc skąd to krwawienie w trakcie?? mam już 4 dzień (i nie jest to plamieniem). Już mnie to drażni. Ponad to lecą mi włosy z głowy i drętwieją nogi. Czy któraś z Was miała takie objawy?? Już mnie to drażni. Tabletki zmieniałam dotąd tylko raz w ciągu trzech lat i nie chcę robić tego pochopnie. Ale już mam dość... Pozdrawiam.... Proszę poradźcie coś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaś
Co do robienia przerw-można nie robić i też tak zrobiłam kilka opakowań temu. Ale liczcie się z plamieniem od połowy drugiego opakowania. Także nie radzę. Yasminelle biorę juz prawie rok. Wcześniej brałam Harmonet. I przyznam szczerze że była bardziej zadowolona. Właśnie 2 czy 3 raz przydarza mi się okres w połowie opakowania ( robię normalne przerwy 7-dniowe regularne,okres w przerwie jak w zegarku). Więc skąd to krwawienie w trakcie?? mam już 4 dzień (i nie jest to plamieniem). Już mnie to drażni. Ponad to lecą mi włosy z głowy i drętwieją nogi. Czy któraś z Was miała takie objawy?? Już mnie to drażni. Tabletki zmieniałam dotąd tylko raz w ciągu trzech lat i nie chcę robić tego pochopnie. Ale już mam dość... Pozdrawiam.... Proszę poradźcie coś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaś
Co do robienia przerw-można nie robić i też tak zrobiłam kilka opakowań temu. Ale liczcie się z plamieniem od połowy drugiego opakowania. Także nie radzę. Yasminelle biorę juz prawie rok. Wcześniej brałam Harmonet. I przyznam szczerze że była bardziej zadowolona. Właśnie 2 czy 3 raz przydarza mi się okres w połowie opakowania ( robię normalne przerwy 7-dniowe regularne,okres w przerwie jak w zegarku). Więc skąd to krwawienie w trakcie?? mam już 4 dzień (i nie jest to plamieniem). Już mnie to drażni. Ponad to lecą mi włosy z głowy i drętwieją nogi. Czy któraś z Was miała takie objawy?? Już mnie to drażni. Tabletki zmieniałam dotąd tylko raz w ciągu trzech lat i nie chcę robić tego pochopnie. Ale już mam dość... Pozdrawiam.... Proszę poradźcie coś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaś -- jezeli plamienia w trakcie blistra pojawiaja sie jeszcze po 3 opakowaniach to znaczy,ze dawka hormonow jest za mala dla organizmu i nie moze utrzymac cyklu.Dretwienie nog moze byc zwiazne z tabletkami bo moga wyplukiwac potas i mazgnez, a takze negatywanie wplywaja na uklad krwionosny.Niestety przyjelo sie,ze 4 generacja tabletek jest najbardziej niebezpieczna dla ukladu zylnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zinnat a Yasminelle
Witam. Mam pytanie, dzisiaj lekarz zapisał mi Zinnat, mam stosować go przez 5dni. Lekarza powiadomiłam,że zażywam od 2lat tabletki antykoncepcyjne-Yasminelle (teraz jestem w środku opakowania). Czy po odstawieniu antybiotyku muszę dodatkowo się zabezpieczać? Jeśli tak to przez jaki czas? proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaś
młoda położna-bardzo dziękuję za radę. mój ginekolog ma urlop wiec jak tylko wróci zmieniam. Słyszałam, że Cilest jest dobry. No ale niech już da co uważa... aby było dobrze. Powiem szczerze że po pierwszych takich dolegliwościach poszłam na badanie. Miałam nawet usg dopochwowe ale wykazało że jestem zdrowa. Nie pomyślałam o tym że mogą być za słabe.... Bo tyle się słyszało o Yasminelle, że to taka rewelacja. Jak widać nie ma reguły-na każdą z nas działa co innego. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaś
Zinnat a Yasminelle-z tego co mi wiadomo to antybiotyki osłabiają działanie Yasminelle (zresztą każdych pigułek). Radziłabym Ci stosować dodatkowe zabezpieczenie w trakcie brania leków ale też przez kolejne 7 dni po skończeniu kuracji antybiotykiem. Zaoszczędzisz sobie nerwów i będziesz bezpieczniejsza. Pigułki to świetna sprawa ale przy braniu leków niestety są mniej skuteczne i konieczne są dodatkowe środki anty-> Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmgtry
aaaś ja zmieniłam yasmin na cilest, własnie z powodu ciągłego zmęczenia nóg i pojawiających sie nowych pajączkach w zastraszającym tempie. Tyle że lekarze zazwyczaj mają podpisane umowy z producentami i mój ginekolog chciał mi wcisnąc yasminelle (ta sama firma, tyle że mniej hormonów). Dopiero gdy jasno dałam mu do zrozumienia że chcę tabletki 3 generacji, wypisał cilest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOTOL
MAM PYTANIE,MOŻE KTÓRAŚ MIAŁA TAK SAMO? ZACZĘŁAM BRAĆ YASMINELLE W 2 DNIU MIESIACZKI, DZIŚ MIJA 12 DZIEŃ A JA MAM NADAL KRWAWIENIA, CZY TO NORMALNE PRZY TYCH TABLETKACH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamixaa
ja mialam krwawienia przez pierwsze 2 tygodnie brania tabletek i pozniej nagle wszystko zniknelo :))) a teraz jestem w 3 dniu przerwy i czekam na okres..... az sie boje bo w ulotce pisze ze powinien wystapic w 2-3 dniu przerwy. a u was kiedy sie on pojawia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
hej yasminelle to moje pierwsze tabletki, wczoraj skonczylam pierwsze opakowanie, w trakcie p\brania caly czas plamilam tzn. nie duzo i byl to taki sluz zabarwiony na brazowo, ale nie jakos mocno, wczoraj wzielam ostatnia tabletke pierwszego opakowania i dzisiaj pojawil sie u mnie mocno brazowy sluz, taki jak czasami bywa u mnie przed okresem, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnaaa
a ja mam problem bo biore tabletki niecale pol miesiąca.ale jest to yasmin. jest to moje pierwsze opakowanie... biore je o godz 20 i w piatek popoludniu trafilam do szpitala i nie wzielam tabsow w piatek w sobote i teraz siedze i zastanawiam sie co mam zrobic.. czy wziac teraz 2 tabletki i za 2 godziny 3 ? czy jak ja mam to zrobic.. rozumiem ze musialabym sie zabezpieczac przez ten miesiac.. to oczywiste.. ale czy mozna tak czy nie zakloci to pozniej niczego jakies przyzwyczajenia czy cos?? nie mam pojecia kompletnie ... doradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzhjo
a ja mam problem bo biore tabletki niecale pol miesiąca.ale jest to yasmin. jest to moje pierwsze opakowanie... biore je o godz 20 i w piatek popoludniu trafilam do szpitala i nie wzielam tabsow w piatek w sobote i teraz siedze i zastanawiam sie co mam zrobic.. czy wziac teraz 2 tabletki i za 2 godziny 3 ? czy jak ja mam to zrobic.. rozumiem ze musialabym sie zabezpieczac przez ten miesiac.. to oczywiste.. ale czy mozna tak czy nie zakloci to pozniej niczego jakies przyzwyczajenia czy cos?? nie mam pojecia kompletnie ... doradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzhjo
a ja mam problem bo biore tabletki niecale pol miesiąca.ale jest to yasmin. jest to moje pierwsze opakowanie... biore je o godz 20 i w piatek popoludniu trafilam do szpitala i nie wzielam tabsow w piatek w sobote i teraz siedze i zastanawiam sie co mam zrobic.. czy wziac teraz 2 tabletki i za 2 godziny 3 ? czy jak ja mam to zrobic.. rozumiem ze musialabym sie zabezpieczac przez ten miesiac.. to oczywiste.. ale czy mozna tak czy nie zakloci to pozniej niczego jakies przyzwyczajenia czy cos?? nie mam pojecia kompletnie ... doradzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
xyzhjo I oczywiscie same mamy sie domyslec z ktorego tyg nie wzielas tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika_do Młodej Poloznej
Witam mam pytanie czy podczas 7 dniowej przerwy jest zachowana ochrona przed ciaza?wczoraj wzielam ostatnia tabletke z blistra a dzis kochalam sie z chlopakiem czy jest prawdopodobienstwo ciazy??prosze o odpowiedz.Z gory serdecznie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca__
Marika_do Młodej Poloznej ---> wystarczy przeczytac ulotke i już wiesz ze od pierwszej tabletki jestes zabezpieczona cały czas jesli je bierzesz regularnie. ja natomiast mam pytanie odnośnie krawienia. w zeszła niedziele pierwszego dnia okresu zaczełam przyjmować yasminelle. to moje pierwsze tabletki, pierwszy blister, biore regularnie o tej samej godzinie. ale sprawa wygląda tak, że skończył mi się okres(sama dokładnie nie wiem kiedy) a ciągle mam krwawienie... raz wieksze raz miejsze ale codziennie jest i chciałabym, żeby któras z Was doświadczone koleżanki, bądż Młoda Położna ciesząca się tu dużym szacunkiem napisała coś wiecej o tym.. jak to wygląda, ile to może jeszcze trwać i czy to jest normalne. w ulotce wyczytałam ze może to być przez pierwsze kilka miesięcy ale to jest strasznie ogolnikowo napisane a ja bym prosiła o jakieś szczegóły na ten temat.. czy jest powod do niepokoju? pozdrawiam pytająca__

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmrroowwaaa
witam, biore tabletki juz od roku i teraz nie chcialam miec okres i wziela drugie opakowanie bez tygodnia przerwy. zostalo mi jeszcze 5 tabletke do konca tego drugiego opakowania i zaczal mi sie juz okres :/ nie za wczesnie dostalam ten okres, przeciez powinnam go dostac jak skoncze brac tabletki a nie w czasnie ich brania, i co mam teraz z tym zrobic?? to jest normalny juz okres czy jak bede miec tydzien przerwy to tez bede wtedy miec okres czy musze isc do lekarza czy co?? z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika_do Młodej Poloznej plamienie bo o nim raczej mówimy, jest normalne jak sama wiesz. jeśli będzie się przeciągało dłużej niż przez te 3 opakowania to mozesz się zacząć zastanawiać nad zmianą tabletek, ale oczywiście musisz powiedzieć o tym ginowi. mmrroowwaaa przypuszczam, że w ulotce masz napisane, że można łączyć opakowania, ale tez że pod koniec 2 moga pojawić się plamienia. nie jest to powód do niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca__
samasobie ---> Twoja pierwsza odpowiedz bardziej pasuje do mojego pytania więc pozwole sobię zadać dodatkowe... od wczoraj wieczora nie miałam krwawienia/plamienia ale przykładowo przed wczoraj w nocy tez nie ale w dzień tak i czasem nawet obfite i w związku z tym mam pytanie czy u Ciebie/wiekszości z Was czy to krwawienie występuje codziennie?? wiem że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na pewne rzeczy ale moża wykreślić pewną zależność. wiem, że jakaś dziewczyna wyżej pisała ze u niej ustąpiło to po 2 tygodniach ale przez 3 misiące gdybym miała to mieć może to być troche uciażliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rzeczywiście, pomyliło mi się ;) plamienia u nie trwały po 2 tygodnie przez 3 pierwsze opakowania. mocne nie były, bo wkładka wystarczyła, no ale uciążliwe to trochę. było dzień w dzień, w nocy też, ale o równej intensywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminkaaaaa
Witam serdecznie.. wlasnie jestem w trakcie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek i teraz bede zaczynala 4 opakowanie.. i mam pytanie : Wczesniej zawsze bralam tabletke ok godz. 16:00 a teraz chcialabym zmienic np na 9 rano... jak mowicie, mozna tak zrobic i nierozreguluje to niczego ? Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca__
samasobie ---> dzięki bardzo za odpowiedz. ja od wczoraj wieczora nie miałam żadnych plamień a przez ostatnie 3 dni używałam wkładki. zobacyzmy jak to będzie ale już przynajmniej sie tym nie martwie;) pozdrawiam i jeszcze raz dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
hej yasminelle to moje pierwsze tabletki, w sobotę skonczylam pierwsze opakowanie, w trakcie brania caly czas plamilam tzn. nie duzo i byl to taki sluz zabarwiony na brazowo, ale nie jakos mocno, w sobote wzielam ostatnia tabletke pierwszego opakowania i w niedziele pojawil sie u mnie mocno brazowy sluz, taki jak czasami bywa u mnie przed okresem, czy to normalne? dzisiaj rowniez jest a okresu jeszcze nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zinnat a Yasminelle
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, otóż wczoraj ostatni raz wzięłam antybiotyk Zinnat i czy wystarczy stosować dodatkowe zabezpieczenie tylko przez te 7dni czy może to się wydłużyć? Jeśli tak, ile dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmeeeen
Witam! Dzisiaj kończę 2 opakowanie Yasminelle. Rano, gdy dotknełam mocniej lewą pierś z sutka wyleciała kropla brązowej wydzieliny i kropla przezroczystej. Powtórzyło się to kilka razy. Czy to niepokojące objawy? Ma to jakiś związek z braniem tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
czemu nikt mi nie odpisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agacia do Ten
te plamienia są normalne,moga wystepaowac przez 3 miechy nawet,ja osobiscie plamilam przez caly pierwszy blister potem bylo juz ok.Jezeli jednak plaminie beda trwaly dluzej skontaktuj sie z ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×