Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Martulka_1989
ale przeciez ja nie mowie nic o tym, ze chce schudnąć!! zastanawiam sie tylko, czy yasminelle beda dobrze dzialaly, biorac pod uwge fakt, ze nie jestem szczupła, tak, jak wiekszość dzewczyn stosujacych yasminelle,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
A dlaczego mają nie działać? No bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
nie wiem, nie znam sie... nie miałam robionych zadnych badan, przepisano mi je w ciemno, wiec sie obawiam, dziwisz sie? ciekawe, czy Ty byłas taka spokojna i uświadomiona we wszystkim zaczynając brać tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
W takim razie radzę ci wybrać się do innego lekarza, który nie przypisze ci tabsów w ciemno, tylko chociaż przeprowadzi wywiad, cytologie oraz ewentualnie próby wątrobowe. Ja byłam spokojna, bo naszczęscie mam dobrego lekarza, który o to wszystko zadbał zanim przypisał mi tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Młodej Położnej
Byłam dziś u mojego gina na badaniu. Chcę odstawić Yasminelle po 5 miesiącach, bo nie będą mi już potrzebne. I zastanawia mnie jedno. Mój ginekolog powiedział, że jestem zdrowiutka i że jeśli chcę, to mogę przerwać i potem znowu zacząć brać Yasminelle. Kiedy spytałam po jakim czasie od odstawienia, facet stwierdził, że nie ma różnicy. Że mogę je zacząć brać za 2 mc, 3, 4, kiedy chcę. Dziwi mnie to trochę, bo dużo czytałam na ten temat i wiem, że nie można bawić się hormonami. Słyszałam, że aby organizm nie zwariował musi być minimum 3 miesięczna przerwa. Narazie nie mam zamiaru brać hormonów, ale cały czas mnie to zastanawia od kiedy można. Co o tym myślicie? Młoda Położno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinno sie zrobic min 3 miesieczna przerwe. Trzba pamietac,ze sa lekarze i lekarze..Jedni nie przepisuja tabletek w ciemno i bez badan, inni wrecz odwrotnie.Jednym zalezy zeby pacjentka nie szkodzila sobie hormonami,innym to wszystko jedno.Jestes zdrowa i niech tak pozostanie.Organizmowi naprawde nie jest wszystko jedno czy w jednym miesiacu wezmiesz tabletki a w drugim juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
czwartego dnia po odstawieniu dostalam krwawienia, brzuch mnie boli drugi dzien, tak jak wczesniej przy okresie, jednak krwawienie jest bardzo slabe, troche mocniejsze niz miesiac wczesniej... czy tak to zwykle wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89karolcia89
Od 6 dni biore Yasminelle. To moje pierwsze tabletki. Dodam, ze mam 20 lat. Chciałam brac tabletki ze wzgledu na antykoncepcje oraz tradzik. W czwartym dniu dostalam krwotoku z nosa, co nigdy mi sie nie zdarzało. Dzisiaj jest 6 dzien a mi znowu leciala krew z nosa, nie mowiąc o tym jakie mi straszne gulki na twarzy wyskoczyly. Od kiedy pamietam mialam zaskorniki i wagry, a teraz jeszcze ropne mi sie zrobily. Czy te krwotoki z nosa sa niebezpieczne? Czy ten tradzik to tylko tak na poczatku brania pigulek i pozniej wszytsko sie ustabilizuje? Dodam, ze innych skutków ubocznych nie miałam. Chyba ze pierwszego dnia-bardzo senna byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
89karolcia89 --- krwawienia z nosa powinnas skonsultowac z laryngologiem.Dwa krwawienia w odstepie kilku dni to nie jest normalne.Przyczyne trzeba znalesc.Bo jezeli to przez tabletki to moze sie nieciekawie skonczyc. Tradzik ? Zalezy z jakiego powodu Go masz.Jezeli z nadmiaru androgenow to yasminelle powinno pomoc.Powinno ale nie musi.Przekonasz sie o tym mozesz za pare tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaannaa
Witam! Mam pewne pytanie: Czy lekarz gin. na wyregulowanie okresu może przepisać tabletki antykoncepcyjne? Od samego początku miałam nieregularny okres a w ostatnim czasie (tj. mniej więcej od początku tego roku) wszystko rozregulowało mi się jeszcze bardziej. Dodatkowo doszły jeszcze brązowe plamienia trwające ok 5 dni (czasem pojawia się w nich niewielka ilość krwi) Plamienia te pojawiają się między jednym okresem a drugim nawet z 2 razy. Poszłam do lekarza chcąc się ich pozbyć. On po zbadaniu stwierdził że mam powiększony (ale nieznacznie) lewy jajnik z pęcherzykami; prawy jajnik jest w porządku (boję się że to mogą być początki PCO chociaż lekarz o tym nie mówił) Przepisał mi najpierw luteinę na wywołanie okresu a potem mam brać przez 3 miesiące właśnie yasminelle żeby jego zdaniem to wszystko uregulować. Martwi mnie jednak że po tych tabletkach jeszcze bardziej mi się to wszystko rozreguluje:( a może to właśnie one pomogą mi "do normalności" doprowadzić mój lewy jajnik i zapobiec przed rozwojem PCO? Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć i bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tablety bez wynikow
Mloda POlozna - pisalas kiedy chyba jakos rok temu na tym forum, ze twoja siostra biorac Yasminelle nabawila sie zakrzepicy...Czy ona miala robione przed rozpoczeciem przyjmowania lekow proby watrobowe i na krzepliwosc krwi? Bo jesli miala i mogla brac tabletki to skad jej sie to wzielo. I druga rzecz czy nawet jesli dostanie sie od tabsow zakrzepicy to czy po odstawieniu tabletek mozna sie calkowicie z tego wyleczyc? Lekarz przepisal mi Yasminelle, ale tez bez wynikow...i nie wiem czy zaczac je brac czy robic wyniki we wlasnym zakresie? DZEIWCZYNY CZY WAM TEZ PRZEPISYWANO TABLETKIW CIEMNO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
tak, mi tez przepisano tabletki bez zadnych badan i nawet bez jakichkolwiek pytan o zdrowie w rodzinie. Jeszcze ich brac nie zaczelaqm, bo czkam na miesiaczke, ale mojej kolezance tez lekarz przepisał yasminelle bez badan i ona czula sie dobrze, poza lekka depresją przy pierwszym opakowaniu. NIE WIEM, JAK BEDZIE ZE MNĄ, ALE MAM NADZIEJE, ZE TEZ BEZ WIEKSZYCH PROBLEMOW SIE OBEJDZIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
tak, mi tez przepisano tabletki bez zadnych badan i nawet bez jakichkolwiek pytan o zdrowie w rodzinie. Jeszcze ich brac nie zaczelaqm, bo czkam na miesiaczke, ale mojej kolezance tez lekarz przepisał yasminelle bez badan i ona czula sie dobrze, poza lekka depresją przy pierwszym opakowaniu. NIE WIEM, JAK BEDZIE ZE MNĄ, ALE MAM NADZIEJE, ZE TEZ BEZ WIEKSZYCH PROBLEMOW SIE OBEJDZIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
PROSZE O ODPOWIEDZ! Dzis dentystka przepisala mi antybiotyk "DALACIN C", mowic ,ze nie ma wplywu na antykoncepcje, w aptece powiedziano mi to samo.W internecie znalazlam jednak inna opinie. Czy DALACIN C obniza skutecznosc tabletek Yasminelle????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Indys obniża skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indys gdzie znalazłaś ta opinię? na forum? to gratuluję roztropności- wierzyć anonimowym "specjalistom" a nie 2 osobom z wykształceniem medycznym porównaj ulotki a jeśli tak mocno się obawiasz to zabezpieczaj się zgodnie z zaleceniami Twojej ulotki. to najprostsze co możesz zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laseczki a jak wasze włosy podczas,przed lub po braniu Yasminelle?Macie piekne geste,wypadaja czy moze kiedys wypadąły?Napiszcie mi prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to ze straszie leca mi włosy, chyba łysieje i przepisano mi te tabsy na wyrównanie hormonów,podciagniecie estrogenów.Czy to pomoze?????Czy nie pogorszy wypadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moda położna
tablety bez wynikow ---- miala robione badania przed i w trakcie brania tabletek.Tabletki wplywaja na krzepliwosc krwi i nawet jezeli masz dobre wyniki to one w kazdej chwili moga sie zmienic.Ona byla jakies 3 miesiace po kontrolnym koagulogramie i czas krzepniecia miescil l sie jeszcze w normie.Ale oczywscie byl juz zupelnie inny niz na poczatku.Zaczela sie skarzyc na bol w kolanie,poszla na USG bo myslelismy,ze to jakas kontuzja a tu sie okazalo,ze naczynie podkolanowe bylo niezdrozne.Zrobil sie zakrzep, na szczescie szybko zostal wykryty i latwo rozpuscil sie heparyna.Zakrzepice mozna wyleczyc, problem polega na tym,ze jak zakrzep sie oderwie od sciany to nastepuje zagrozenie zycia. Indys --- zanotowano jeden przypadek ciazy u kobiety,ktora stosowala antykoncepcje hormonalna jednoczesnie z klindamycyna. Ale to jest za malo,zeby miec pewnosc ze ta substancja obniza skutecznosc hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tablety bez wynikow ---- miala robione badania przed i w trakcie brania tabletek.Tabletki wplywaja na krzepliwosc krwi i nawet jezeli masz dobre wyniki to one w kazdej chwili moga sie zmienic.Ona byla jakies 3 miesiace po kontrolnym koagulogramie i czas krzepniecia miescil l sie jeszcze w normie.Ale oczywscie byl juz zupelnie inny niz na poczatku.Zaczela sie skarzyc na bol w kolanie,poszla na USG bo myslelismy,ze to jakas kontuzja a tu sie okazalo,ze naczynie podkolanowe bylo niezdrozne.Zrobil sie zakrzep, na szczescie szybko zostal wykryty i latwo rozpuscil sie heparyna.Zakrzepice mozna wyleczyc, problem polega na tym,ze jak zakrzep sie oderwie od sciany to nastepuje zagrozenie zycia. Indys --- zanotowano jeden przypadek ciazy u kobiety,ktora stosowala antykoncepcje hormonalna jednoczesnie z klindamycyna. Ale to jest za malo,zeby miec pewnosc ze ta substancja obniza skutecznosc hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abura
Bardzo proszę o rychłą odpowiedź! W wakacje, jakiś miesiąc, swa temu i po raz drugi kilka dni temu, w nocy i nad ranem dopadł mnie jakby skurcz całej prawej nogi, skurcz, ból, jakby obrzęk, czułam promieniowanie od uda do stopy. Czy może to być jakiś objaw zakrzepicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lajtowa20
lavera- moje włosy przed rozpoczęciem brania tab anty bardzo sie przetłuszczały tak że musialam je myć codziennie a teraz tj. po 10 miesiącach brania yasminelle już tak nie jest mniej sie przetluszczają ale chyba bardziej wypadają. Ale jak wiadomo każdy organizm reaguje inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igah
Zacznę brać i się zastanawiam jak będę się po nich czuła. Plastry niezbyt na mnie działały pozytywnie ,jeżeli chodzi o samopoczucie,brzuch mi rósł a w rzeczywistości mam plaski-woda się zbierała. Mam nadzieję ze po Yasminelle będzie inaczej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaannaa
Witam! Mam pewne pytanie: Czy lekarz gin. na wyregulowanie okresu może przepisać tabletki antykoncepcyjne? Od samego początku miałam nieregularny okres a w ostatnim czasie (tj. mniej więcej od początku tego roku) wszystko rozregulowało mi się jeszcze bardziej. Dodatkowo doszły jeszcze brązowe plamienia trwające ok 5 dni (czasem pojawia się w nich niewielka ilość krwi) Plamienia te pojawiają się między jednym okresem a drugim nawet z 2 razy. Poszłam do lekarza chcąc się ich pozbyć. On po zbadaniu stwierdził że mam powiększony (ale nieznacznie) lewy jajnik z pęcherzykami; prawy jajnik jest w porządku (boję się że to mogą być początki PCO chociaż lekarz o tym nie mówił) Przepisał mi najpierw luteinę na wywołanie okresu a potem mam brać przez 3 miesiące właśnie yasminelle żeby jego zdaniem to wszystko uregulować. Martwi mnie jednak że po tych tabletkach jeszcze bardziej mi się to wszystko rozreguluje:( Tym bardziej że lekarz nie zalecił mi żadnych badań hormonalnych:( Co o tym myślicie? powinnam zacząć brać te tabletki czy może udać się do innego lekarza? Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
samasobie - nie naskakuj na mnie, bo wczoraj udalo mi sie dodzwonic do mojej ginekolog i powiedziala,ze Dalacin C moze obnizac skutecznosc i mam sie dodatkowo zabezpieczac- tak wiec te nie gratuluj mi roztropnosci, bo okazalo sie,ze dobrze zrobilam zagladajac w ten internet gdzie znalazam opinie,ze moze tel lek obnizac skutecznosc, jednak stomatolog i dwie babki z apteki nie byly w tym zorientowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETKI KOCHANE POMÓŻCIE...
W środę tydzień nemu wzięłam ostatnią tabletkę o godzinie 22 bo tak zawsze brałam. Zrobiłam tydzień przerwy i wczoraj (czwartek) znów wzięłam tabletkę i o tej samej godzinie co zawsze... Tyle że dokładnie przed 22 kochałam się ze swoim facetem i skończył we mnie. Mam się zacząć martwić?? Czy nie mam powodu do obaw. Czytałam ulotke i wiem ze jestem chroniona przez przerwe tez ale muszę się Was poradzić. Teraz zaczelam drugie opakowanie... Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOBIETKI KOCHANE POMÓŻCIE...
W środę tydzień nemu wzięłam ostatnią tabletkę o godzinie 22 bo tak zawsze brałam. Zrobiłam tydzień przerwy i wczoraj (czwartek) znów wzięłam tabletkę i o tej samej godzinie co zawsze... Tyle że dokładnie przed 22 kochałam się ze swoim facetem i skończył we mnie. Mam się zacząć martwić?? Czy nie mam powodu do obaw. Czytałam ulotke i wiem ze jestem chroniona przez przerwe tez ale muszę się Was poradzić. Teraz zaczelam drugie opakowanie... Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123413
KOBIETKI KOCHANE POMÓŻCIE... tak,zdecydowanie powinnaś martwić się tym,że nie wiesz jak działają środki,które przyjmujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123413
KOBIETKI KOCHANE POMÓŻCIE... tak,zdecydowanie powinnaś martwić się tym,że nie wiesz jak działają środki,które przyjmujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×