Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość 1500 watpliwosci
hensha--> ja uzywam lactacyd femina i czasami tabletki lacibos femina lykam...lekarz powiedzial ze po prostu taka delikatna jestem:P I cos tam mowil, ze mam zbyt cienka jak na moj wiek blony sluzowe...i nadzerke...Teraz juz to wyleczylam...i poczkeam troche...jak sie nie bedzie odnawiac to przestane sie stresowac:) dzieki za dobre slowo. Milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1155
biore właśnie 5 opakowanie yasminelle i mam pytanie do Was. Od czasu jak zaczełam brać tabletki mamy problemy z moim facetem z "wejsciem" wiem ze przez branie tabletek zostaje zahamowane lub zmiejszone wydzielanie się śluzu ale... nie podejrzewałam że aż tak... Też tak macie? jak sobie z tym radzicie? Pozdrawiam i zgóry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bas poznan
ja tak mam, zaczelismy stosowac zel bo tak sie obtarlam ze nawet siusianie sprawialo mi bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzepliwosc krwi - dylemat
witam mam taki dylemat: do ginekologa chodzę regularnie, ale rzadko kiedy mówi on o badaniach. wiem ze co pół roku powinno się robić morfologię, próby wątrobowe i krzepliwość i właśnie tu jest problem, bo badania zawsze robią na tzw. własną rękę. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć czym różni się badanie PT, INR i APTT - bo z tego co się orientuje wszystkie okreslają krzepliwość. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariannneeeee
kobietki kochane czy to normalne, że przy drugim opakowaniu w pierwszym tygodniu pojawił się u mnie biały śluz? jest go dosyć dużo, ale nie jest podobny do śluzu towarzyszącego mi zazwyczaj przy dniach płodnych, nie ciągnie się, ale jest lepki. Mimo wszystko się przestraszyłam, że to są dni płodne i mi tabletki nie trzymają cyklu... na innych forach czytałam, że niby to normalne, ale nikt fachowy tego nie stwierdził, a były nawet głosy, że to pierwszy objaw ciąży ;> więc zwracam się do Młodej Położnej aby rozwiała moje obawy, co do nieskuteczności tabletek na mój organizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maerica
kobietki kochane czy to normalne, że przy drugim opakowaniu w pierwszym tygodniu pojawił się u mnie biały śluz? jest go dosyć dużo, ale nie jest podobny do śluzu towarzyszącego mi zazwyczaj przy dniach płodnych, nie ciągnie się, ale jest lepki. Mimo wszystko się przestraszyłam, że to są dni płodne i mi tabletki nie trzymają cyklu... na innych forach czytałam, że niby to normalne, ale nikt fachowy tego nie stwierdził, a były nawet głosy, że to pierwszy objaw ciąży ;> więc zwracam się do Młodej Położnej aby rozwiała moje obawy, co do nieskuteczności tabletek na mój organizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maerica
kobietki kochane czy to normalne, że przy drugim opakowaniu w pierwszym tygodniu pojawił się u mnie biały śluz? jest go dosyć dużo, ale nie jest podobny do śluzu towarzyszącego mi zazwyczaj przy dniach płodnych, nie ciągnie się, ale jest lepki. Mimo wszystko się przestraszyłam, że to są dni płodne i mi tabletki nie trzymają cyklu... na innych forach czytałam, że niby to normalne, ale nikt fachowy tego nie stwierdził, a były nawet głosy, że to pierwszy objaw ciąży ;> więc zwracam się do Młodej Położnej aby rozwiała moje obawy, co do nieskuteczności tabletek na mój organizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianneeee
kobietki kochane czy to normalne, że przy drugim opakowaniu w pierwszym tygodniu pojawił się u mnie biały śluz? jest go dosyć dużo, ale nie jest podobny do śluzu towarzyszącego mi zazwyczaj przy dniach płodnych, nie ciągnie się, ale jest lepki. Mimo wszystko się przestraszyłam, że to są dni płodne i mi tabletki nie trzymają cyklu... na innych forach czytałam, że niby to normalne, ale nikt fachowy tego nie stwierdził, a były nawet głosy, że to pierwszy objaw ciąży ;> więc zwracam się do Młodej Położnej aby rozwiała moje obawy, co do nieskuteczności tabletek na mój organizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazjaaa
kobietki kochane czy to normalne, że przy drugim opakowaniu w pierwszym tygodniu pojawił się u mnie biały śluz? jest go dosyć dużo, ale nie jest podobny do śluzu towarzyszącego mi zazwyczaj przy dniach płodnych, nie ciągnie się, ale jest lepki. Mimo wszystko się przestraszyłam, że to są dni płodne i mi tabletki nie trzymają cyklu... na innych forach czytałam, że niby to normalne, ale nikt fachowy tego nie stwierdził, a były nawet głosy, że to pierwszy objaw ciąży ;> więc zwracam się do Młodej Położnej aby rozwiała moje obawy, co do nieskuteczności tabletek na mój organizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianeeee
sory za tyle postów, ale nic nie wchodziło ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taszkaaa123
hej diewczyny, chcialabym w tym miesiacu przesunac okres i wziasc 2 opakowania pod rzad :) i zwiazku z tym mam pytanie do osob ktore tak robily z yasminelle jak sie wtedy czulyscie? Nigdy tak nie robilam wiec sie troche obawiam zeby nie czuc sie fatalnie przez 3 tygodnie :) zdjae sobie sprawe ze moga wystapic plamienia ale chodzi mi raczej o ogolne samopczucie :) dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasu
@up kazdy organizm reaguje inaczej, wiec tego sie nie da okreslic. ja sie czulam normalnie, 0 plamien, 0 skokow nastrojow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
A ile moze trwac krwawienie od dnia przyjecia tabletek? Liczac od dnia rozpoczecia miesiaczki, to krwawie juz 9 dzien i jest to strasznie irytujace, bo czuje sie z tym niekomfortowo:P Nie chodzi mi o plamienie, bo takowego nie mam. Mam normalne krwawienie...ale to chyba tez normalne jak sie dopiero zaczyna brac tabletki? Czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianneee
mój okres przy pierwszym opakowaniu trwał 14 dni, 10 to było krwawienie, a potem plamienie. A przy drugim opakowaniu moje krwawienie z odstawienia trwało 3dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy jesli zmieniam tabletki z Diany-35 na Yasminelle, to powinnam robic 7-dniowa przerwe? Gdzies tu na forum przeczytalam, ze jesli zmienia sie tabletki z duzej dawki hormonow na mniejsza (w tym przypadku o wiele mniejsza), to nie powinno sie robic przerwy. Zapomnialam o to zapytac ginekologa, a teraz nie bede miala jak sie z nim skontaktowac. Licze, ze ktoras z Was miala podobny problem i rozwieje moje watpliwosci, Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja_19
Yasminelle to moje pierwsze tabletki i biore je juz od ponad roku. Przytyłam 18 kg, biust urosł z B do dużego D i mam przez to roztępy. Chodze na siłownie z urządzeniami które mierzą puls i zawsze mam nienaturalnie wysoki (165-185), co utrudnia zrzucenie wagi. Wiem, ze dobór tabletek to sprawa indywidualna, ale z tego co czytam Yasminelle to jedne z najlepszych. Zaproponowano mi ewentualnie w zamian novynette (tez niska dawka hormonow), jednak obawiam się, ze dalej bede sie rozrastac w szerz a moje serce bedzie biło jak szalone. Czy któras z was może mi cos poradzic albo była w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taszka123
Dorris: Ja tez zmienialam tabletki z regulonu na yasminelle, regulon ma wieksza dawke hormonow ale niewiele. Moj lekarz powiedzial mi wtedy zebym zrobila 7 dniowa przerwe normlanie. Potem na roznych stronach czytalam ze jak sie zmienia z wiekszej dawki na mniejsza to nie powinno sie robic przerwy(wypowiadaly sie dziewczyny kotrym lekarz tak radzil) zdaje sie ze nawet w ulotce yasminelle jest tak napisane. Wiec ja bym na Twoim miejscu nie robila przerwy bo jednak Diane35 ma duzo wieksza dawke hormonów. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taszka123
Dorris: Ja tez zmienialam tabletki z regulonu na yasminelle, regulon ma wieksza dawke hormonow ale niewiele. Moj lekarz powiedzial mi wtedy zebym zrobila 7 dniowa przerwe normlanie. Potem na roznych stronach czytalam ze jak sie zmienia z wiekszej dawki na mniejsza to nie powinno sie robic przerwy(wypowiadaly sie dziewczyny kotrym lekarz tak radzil) zdaje sie ze nawet w ulotce yasminelle jest tak napisane. Wiec ja bym na Twoim miejscu nie robila przerwy bo jednak Diane35 ma duzo wieksza dawke hormonów. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwetta30
Witam! Biorę tab. yasminelle od 6 miesięcy. Obecnie to 6 opakowanie, w 17 dniu brania tabletek (wczoraj) nagle dostałam brudzenia, plamienia, lekkiego krwawienia i bolą mnie jajniki (ból zbliżony do bólu odczuwanego podczas owulacji). Plamienia miałam tylko w pierwszym miesiącu przyjmowania tabtelek i to tylko przez kilka pierwszych dni, pozniej ustąpiły. 2,3,4 i 5 opakowanie przebiegło super. Bardzo dobrze czuję się po yasminelle, nie odczuwam żadnych tzw. skutków ubocznych. Nie wiem co jest grane. Ginekologa mam dopiero za tydzień we wtorek (kasa chorych) i chciałam się poradzić-może ktoś miał podobną sytuację. Czy może to być oznaka źle dobranych tabletek? Ale tak nagle po pół roku jak wszystko "grało ok"? Dodam że nie pominęłam żadnej tabletki, nie miałam żadnych biegunek ani wymiotów i zawsze przyjmuję tabletki o określonej, stałej porze. Czy antykoncepcja pomimo tego, że założmy tabletka byłaby zle dobrana jest dalej skuteczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja_19
iwette_30 : Ja biore yasminelle od ponad roku i po 8-9 miesiacach też miałam takie plamienie. Z tego co wiem, jezeli to nie bedzie sie powtarzac w kolejnych cyklach nie nalezy się przejmowac. U wystąpiło raz i poki co nie powraca, wiec spokojna głowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja_19
iwette_30 : Ja biore yasminelle od ponad roku i po 8-9 miesiacach też miałam takie plamienie. Z tego co wiem, jezeli to nie bedzie sie powtarzac w kolejnych cyklach nie nalezy się przejmowac. U wystąpiło raz i poki co nie powraca, wiec spokojna głowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yarell
hej dziewczyny ! od 7 dni biore yasminelle, jest to moj pierwszy kontakt z tabletkami antykoncepcyjnymi i wystapily u mnie plamienia, jakis okropny brozowy sluuz ;/ czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1500 watpliwosci
yarell--> Najnormalniejsze w świecie. Ciesz sie ze masz tylko plamienia. Ja od 10 dni mam okres...To jest dopiero niekomfortowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka90
Witam! Ja narazie skaczyłam 2 opakowanie yasminelle... na samym poczatku odczuwałam nudności i bolały mnie piersi... ale stwierdziłam że nie będe z tym wybierac sie do ginekologa, ponieważ tak to bywa na początku brania tabletek. Organizm po prostu musi sie przyzwyczaic do tych tableteczek ;) Teraz mam przerwę 7 dniowa :) i nie odczuwam już tych dolegliwości co na początku :) Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tecza
Dziewczyny kochane:) ma któraś na zbyciu jedno opakowanie Yasminelle? Mój gin jest na miesięcznym urlopie o którym wcześniej nie miałam pojęcia, no i braknie mi tabletek. Podaję maila: anitaboz@gmail.com Czekam niecierpliwie na wiadomości Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.. a ja mam pytanie zupełnie z innej beczki.. czy stosowanie diety może wpływać na działanie tabletek antylkoncepcyjnych?? dla przykładu.. jest taka dieta kopenhaska, którą sie stosuje przez 2 tyg i jest bardzo skuteczna, ale mało sie je i strasznie oczyszcza organizm również z wszelkich minerałów, także wszelkie witaminy trzeba uzupełniać najlepiej w postaci tabletek.. czy taka zmiana metabolizmu może wpłynąć na tabletki antykoncepcyjne, że ich skuteczność będzie obniżona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martulka_1989
No dobra... teraz ja troche się wystraszyłam, gdyż dzis moja 10 tabletka... no i zauważyłam właśnie taki śluz, jak przy jajeczkowaniu... z racji tego, ze dni by też się zgadzały, to się lekko wystraszyłam...:/ moja kumpela twierdzi, ze jej się śluz podczas tabletek w ogole nie zmienił, jest, jaki był, zanim zaczęła brać.... więc być może przesadzam.... ale jednak prosiłabym o jakiś komentarz, którejś z Was, która juz dłużej bierze tabletki i zdążyła zaobserwować zmiany, bądź ich brak? (dodam, ze jako takiego plamienia po okresie nie miałam, przedłużył mi sie tylko okres o dwa dni, tylko do południa miałam brunatne plamy, po południu juz nie, a od niedzieli kompletnie juz zanikły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shinaa
Martulka_1989 : plamienia bedziesz miala , kazda ma inny organizm , nie ma sie co strresowac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shinaa
wiecie co , za to ja mam problem , biore juz od jakiegos czasu Yasminelki i uwierzcie , ze boje sie kochac "do końca" . nie wiem dlaczego , ale tak jest ... czy moze sie zdazyc ze zajde w ciąże , czy ja poprostu jestem przewrazliwiona ?? prosze o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emil2
hej, Brałam już yasminelle i zrobiłam sobie 3 miesięczną przerwę, już mija 41 dzień od ostatniej miesiączki. Chcę znów brać tabletki i czekam na okres....tyle, że on nie chce sie pojawić. Czy powinnam udać się do lekarza aby "wywołał" mi go ?? dodam, że od odstawienia tabletek okres wlasnie tak mi sie rozregulował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×