Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Kasieniaa po odstawieniu tabsow nic takiego nie ma prawa sie dziac. ja kiedys bralam Yasmin i jedyne skutki jakie odczułam po jego rzuceniu to była ULGA i powrót do normalnego funkcjonowania po bodajrze czterech opakowaniach katorgi. Jedyne co sie dzieje, to łatwiej na początku zajsc w ciąze dlatego ze jajeczka ktorych wyksztalcenie podczas stosowania tabsow bylo zahamowane, teraz moga sie \"wykluwać\" wiecej niz jedno, cos takiego slyszalam, wiec z miesiąc trzeba byc ostroznym, ale czy to prawda to sama nei wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
kasieniaa ----kazdy organizm reaguje inaczej po odstawieniu,mozesz utyc,moze Ci sie cera pogorszyc,zmienny nastroj ale wlosy na plecach to juz przesada.Nie zdziw sie jak cykl bardzo Ci sie rozreguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morsuk
Witam, cytałam posty na tej stronce i postanowiłam ,że napiszę. Mam trochę odmienny problem :( Brak mi wiary w siebie, a konkretnie w swój wygląd :( Naokoło znajomi, rodzina, a przede wszystkim moja druga połóweczka mówia mi,że jestem zgrabna i ładna. Jednak ja mam ostatnio problem, mam niska samoocenę. Czy czasami tez wam się to zdarza?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusiaczke
Dziewczyny, czy Was lekarz tez nie spytał o stan zdrowia przy przepisaniu tabletek anty?? Mnie babka spytala tylko jaka cena...chyba tak nie powinno być a jak mi sie cos stanie po zażywaniu ich tzn. konkretnie Yasminella to co?? boję sie trochę ( nie chodzi mi np. o przytycie czy trądzik tylko o powarzniejsze sprawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z 1001 nocy
no zobaczymy jak podziałaja yasminelle na owolosiebie ja dzis bede brała 3 tabletke dopiero..ale poki co jest wszystko okej..nie bola mnie lydki nie mam zadnyc hustawek nastroju itp zobaczymy mam nadzieje ze tak bedzie do konca i przy tym troche mi piersi urosna choc wiem ze to zallezne od organizmu a wiecie moze czy te tabletki dzialja na przetluszczajaca sie cere? zmniejszaja lojotok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa_dama_pik
hej. Biore Yasminelle juz drugi tydzien.... czytałam ten topik od poczatku zanim zaczełam brac.. to moje pierwsze pigułki.. wszytsko ejst oki.. nie wiem czy przytyłam ale chyba nie... troszke biut boli i boje sie ze rosnie a juz i tak mam spory ;) z cera po 3 dni było nie zafajnie wyskakiwały mi krosteczki ropne takie malenkie jak potówki ale etraz juz pupcia niemowlala i mam nadzieje ze tak zostanie.. moja ginka powiedziała mi ze dopiero jak bede brała drugi blisrt mohe odstawic gumki.. wogóle to moje piewrsze pigulki i mam troche schizy przed odtawuieniem gumek.. poradzicie mi cos? pozadrwiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa_dama_pik
dziewczyny a jeszcze mam pytanie czy mozliwe by te tabletki działały jakos na wzrok.. czasem wydaje mi sie ze widze jakby przez mgłe.. ale nie wiem czy to nie z powdu ostatnich słonecznych dni i godzin przed kompem.. moze sobie cos tylko wymyslam:) miałyscie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze mam pytanie czy można palić przy Yasminelle ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkowa_dama_pik
ja popalam i ginka powiedziala zebym rzuciała całowicie....na szcezscie luzik dla mnie bo top tylko popalanie przy piwku a nie uzaleznienie.. ale mam pytanie czy mozna pic alkohol przy pigułkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z 1001 nocy
a jak dzialaja na przetluszczajaca sie cere?? hamuja łojotok?wiecie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzxxxzzz--> tak, jest taki mały procent kobiet które mają problem z doborem antykoncepcji.. a są też kobiety które wogóle antykoncepcji stosować nie mogą..:/ podkreślam to mały procent.. bardzo mały, ale jest.. Moja znajoma np.nie może zażywać tabsów, tylko plasterki. kasiu20-->przepraszam za tego bachora.. rzeczywiscie dosc drastycznie nazwałam dzidziusia:) może.. chciałam podkreślić tragizm:P. Jeśli Cię uraziłam to przepraszam:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska 20
pidzamka...nie to ze mnie urazilas ale tak nie mozna...to takie malutkie dzieciatko jest slodkie i ......wszystko moze sie zdazyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaga
AURINKO jestem przy drugim opakowaniu. po pierwszym okres miałam w 3 dniu, trwał 3 dni. nie był za obfity ani za skąpy. ale przez cały czas miałam wielkie skrzepy, praktycznie same skrzepy. czy to normalne? czy powinnam brać aspirynę? zawsze miałam skrzepy pod koniec okresu ale nie przz cały i ne aż takie. pomóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . . .
dziś wzięłam ostatnią tabletke,przez całe opakowanie z plamieniem nie mialam problemu,a tu od kilku dni mam takie wieksze plamienie. normalne to? aurinko mam jeszcze pytanie do Ciebie,odnosnie tych zylakow i zyl,nie wiem czy to po tabletkach,ale zaczelam zauwazac,ze moje zyly są bardziej widoczne...to moja uroda czy efekt brania tabletek? nie chodzi mi tutaj o jakies wypukłości,ale o widocznosc zył. zauwazyal tez wczoraj ze z tyłu nogi na zgieciu kolana mam duzo takich zylek, ktore chyba mialam od zawsze. moze panikuje,ale wole zaczerpnąc opinii u Ciebie. wziac aspiryne,czy dac sobie spokoj z tabletkami,tudziez wziac tak jak je planuje przez jeszcze dwa-trzy miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotkasto
Czesc dziewczyny mam pytanie. Mialam dzis szczepienie przciwko błonicy tęzca a jutro zaczynam czwarte opakowanie.. czy nie wpłynie to jakos negatywnie ?? prosze o odopowiedz.. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
karolkowa_dama_pik --- pogorszenie wzroku jak najbardziej moze wystapic po yasminelle i jest to jeden z tych niebezpiecznych skutkow ubocznych wiec kontroluj to,ja mialam podobny problem bo yasminelle spowodowly u mnie zespol suchego oka.A jezeli chodzi o gumki to mozesz je odstawic... aaagaa ---- to jest wszystko normalne ale do czasu, wiec jak bedzie sie to utrzymywalo przed dluzszy czas to powiedz o tym gin.Jezeli chodzi o aspiryne,to jezeli ogolnie nie narzekarz na bole nog i zyly Ci nie wylaza to mozesz lykac aspiryne powiedzmy przez 4 -5 dni przed nastepnym krwawieniem... ........ -- to jest ewidentnie przez tabletki i nie mam co do tego zadnych watpliwosci.Tabletki zageszczaja krew, krazenie jest utrudnione i dlatego widac zyly...Szczegolnie po yasminelle cos takiego sie dzieje.W tym przypadku mozna zrobic pare rzeczy,na pewno mozesz przez jakis czas pobrac aspirynProtect i zobaczyc czy bedzie lepiej,jezeli nogi Cie bola- dretwieja,a przy tym masz dziediczne skolnnosci do zylakow to mozna rozbic koagulogram ( badanie krzepliwosci krwi) i wtedy dokladnie widac czy cos sie dzieje, czy trzeba przerywac czy mozna brac dalej.Ja szczerze mwoiac zmienilam yasminelle na mecrilon, yasminelle bralam przez 3 miesiace.Czulam sie po nich b.dobrze, ale powoli doprowadzily moj organizm na skraj rozpoczy bo zaczelam miec problemy z krazeniem, zyly tak samo jak u Ciebie mi powychodzily,odwodnilam sie totalnie i zaczelam miec problemy ze wzrokiem. Po mercilonie wszystko przeszlo.Moim skromnym zdaniem yasminelle jest dobry dla watroby ze wzgledu na mala dawke ale b.niebezpieczny dla orgaznimu i czytajac to froum coraz bardziej sie o tym przekonuje....no to sie rozpisalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotkasto
Prosze odpowiedzcie czy ta szczepionka moze jakos wplynac na dzialanie tabletek.. prosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Stokrotkasto --- Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
kochane Yasminnelki tak czytam sobie te nasze pogaduchy i dochodze do niosku że te tabletki na dłuzszą metę nie służą żadnej z nas! ja kończe drugie opakowanie i mam dziwne wrażenie, że odczuwam po nich same skutki uboczne:depresja, ogólne zniechęcenie, zmęczenie, labilność uczuć, libido w dół. zauważyłam też te żyłki na nogach, bo jakoś dziwnie się uwidoczniły. mój wzrok trochę się pogorszył(widzenie przez mgłę)!A najgorsze jest to, że przepisała mi je dobra ginekolog (prywatnie), która tylko czekała aż skończę karmić piersią. Nie wspomniała nawet o żadnych badaniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przedstawiciel Handlowy
Witam Dziewczyny. Jakimś cudem trafiłem na to forum (lek.gin.przepisał mojej dziewczynie tabletki i chciałem sobie o nich poczytać) Widzę,że niektóre dziewczyny nie wiedzą ,ze najważniejsze jest aby produkt się sprzedał. Nie ważne czy jest dobry czy zły. Nie zdajecie sobie sprawy jakie lekarze mają profity np. z przepisywania (wciskania) Yasminelle... Wycieczki (Grecja,Majorka) gadżety (np. najnowsze modele laptopów) Chodzi o to ,że jak np. jakiś lekarz wypisze np. 1000 recept na Yasminelle - WYGRYWA!!! Dlatego nie dziwcie się jak np. przy wizycie u gina (wcale nie z myślą o antykoncepcji) zostanie wam wciśnięta "próbka" albo recepta na Yasminelle bez dodatkowych badań. Każda sobie wtedy pomyśli "... a... mogę spróbować..." bo lekarz tak zachwalał,ze taka "zdrowa" mała zawartość hormonów i takie tam inne bzdety. PS. Jak coś wam dolega po tabletkach to lepiej udajcie się do innego lekarza. Bo zapewne tek który przepisał wam Yasminelle przepisze wam je jeszcze raz( wiecie już po co) i na dokładkę wypiszę jeszcze coś innego "aby organizm lepiej przyswajał" - chyba ,ze jest już całkowita awaria ( omdlenia,żylaki ,problemy z chodzeniem ,wzrokiem ) ... dziewczyna dzisiaj zaczęła pierwsze opakowanie - zobaczymy co to za wynalazek SCHERING`a POZDRAWIAM I żYCZę JAK NAJMNIEJSZYCH SKUTKóW UBOCZNYCH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przedstawiciel Handlowy
Jeszcze jedno... nie sugerujcie się tym ,że któraś napisała,ze Yasminelle to największe gówno bo dostała żylaków. A,że np. Yasmin jest super bo... Każda z was reaguję inaczej... Kolejna z was może napisać ,ze Yasmin to syffff bo dostałam żylaki a Yasminell jest super I TERAZ BĘDZIE ZBIOROWA PANIKA - ŻYLAKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczkaaa1986
Hej. Dziś pani ginekolog powiedziała, że może należy zmiecic yasmin na yasminelle. Ale muszę zrobić 2 m-ce przerwy zeby zaczac brac yasminelle. Czy wy tez mialyscie 2 m-ce przerwy miedzy tabletkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczkaaa1986
aha a ta zmiana to dlatego ze jestem drobna i nie wystarczy mi mniejsza dawka hormonów ponadto mam skłonnosc do pekania naczynek krwionosnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
anulekczkaaa1986---- jezeli po yasmin czujesz sie dobrze to nie zmieniaj na yasminelle tylko dlatego,ze maja mniejsza dawke hormonow,poztym po yasminelle naczynka moga jeszcze bardziej pekac.Jezeli ginekolog mowi Ci ze trzeba zrobic 2 miesiace przerwy to lepiej zmien lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczkaaa1986
z całym szacunkiem do poprzedniczki lekarza nie zmienie. Jest to świetna kobieta. Gdy tylko jej powiedziałam ze mam bolesne miesiączki odrazu skierowała mnie na usg bez bagatelizowania... Poza tym czemu uwazasz ze po yasminelle zwiększą się pekajace naczynka??? Właśnie w yasmiennelle jest mniej tego hormonu który może przyczyniac sie do pekania naczynek. Ufam mojej lekarce, bo jest to bdb specjalista, który przyjmuje w szpitalu a nie jakiejs pierwszej lepszej przychodni. Dziękuję Ci za odpowiedz, ale skąd masz taką wiedzę, że uważasz się za lepszą od lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
to skoro jej ufasz to skad to pytanie na forum?? Wcale nie uwazam sie za madrzejsza od lekarza ale wlasnie koncze 3 rok medycyny,a tabletki hormonalne maglowalam przez caly ostatni rok i mysle ze mam wieksze pojecie o nich niz Ty.Dlaczego sadze ze nacyznka beda bardziej pekaly? Bo ilosc estrogenow jest za mala w stosunku do progesteronu.Mniej nie zawsze oznacza lepiej...A zeby idealnie doprac Ci tabletki twoja lekarka powinna zbadac poziom estrogenu i progesteronu i zobaczyc jakim jestes typem hormonalnym.Wtedy mozna dopasowac tabletki tak zeby naczynka nie pekaly i bole miesiaczkowe ustaly.2 miesiecznej przerwy nie trzeba robic, chyba ze masz podwzyszone proby watrobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
I zeby to nie byly puste słowa .... poczytaj forum i zobacz ile kobiet narzeka na bole nog, pekajace naczynka i uwidocznienie zyl. To juz jest Twoja dezycja co zrobisz,ja tylko wyrazilam swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samwiem
Aurinko5 przed Tobą jeszcze 3 lata studiów. Jeszcze się sporo nauczysz. Nie radzę Ci wystawiania opinii jak rasowy lekarz bo to jeszcze za wcześnie. Mówi Ci to lekarz ze sporym bagażem doświadczeń. Lepiej na tym wyjdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×