Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość kasiahaj
czesc :) stosowałam przez pare miesięcy Yasmine,strasznie mi wypadały włosy.Teraz biore Yasminelle (zaczne 3 opakowanie),włosy dalej mi wypadaja (troche mniej) i nie wiem czy to jeszcze przez Yasmine czy Yasminelle ma takie same dzialanie uboczne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bastka
Witam wzystkie Kobietki:))) Dawno mnie nie było:(ale to dlatego,że wsio ok;) Mam do was pytanko dziewczyny, czy jak połykam sobie troche chromu to nie osłabi to dzialania tabsów???Bo przybyło mi trochę ciałka tu itam:(((i chciałabym to zgubić do urlopu. Odpowiedzcie proszę!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość friszka
Hej dziewczyny, kupiłam dzisiaj yasminelle, dziś wzięłam ostatnią tabletke yasminu i nie wiem czy już jutro zacząć brać yasminelle (nie robiąc żadnej przerwy), czy zrobić 7-dniowa przerwę i wtedy zacząć brać yasminelle. co prawda ginekolog mi poradzil, żebym zczęła brać yasminelle w dniu w ktorym pojawi mi się okres(czyli po jakiś 2-3 dniach), ale boję się że mi się całkowicie rozleguluje okres i jeszcze będe mieć te plamienia. co mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zmienialam Yasmine na Yasminelle i normalnie robiłam 7-dniową przerwe. Tak mi zalecił mój ginio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulks
dzisiaj poszlam do ginekologa z prośbą o przypisanie tabletek. w sumie oczekiwałam, ze bedzie strasznie, bo to była moja druga wizyta w tym po pierwszej troszke w szoku byłam. zapisała mi yasminelle :) myslalam w ogoe, ze bedzie coś miała do mnie, ze juz chce brac tabletki czy coś takiego, bo mam jeeszcze nieskonczone 16 lat. niedługo zakupie opakowanie najpierw jedno, chociaż dała mi od razu na 3 recepte i zobacze. mam nadzieje, ze nie bedzie tak źle. wytłumaczyła mi, ze przez tabletki nie tyje się "z powietrza" tylko po prostu ma sie wiekszy apetyt. nie chce zadnych skutków ubocznych, szczegolnie, ze wlasnie chłopak przyjezdza, który normalnie mieszka ponad 300 km dalej, a dawno sie dosyc nie widzielismy. to był jego pomysl, pomógl mi i dzieki niemu troche sie przestałam jednak obawiac tego, ze pryszcze czy coś :) podsumowujac jak zaczne brac to opisze, nie chce żeby 85 zł na wizyte plus 40 żł poszly w błoto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antares
acha dzięki - czyli na solarke moge chodzić spoko:) ja w niedziele wzięłam ostatnia tabletke z pierwszego opakowania yasminelle (to moje pierwsze w zyciu tabsy). Przez całe 21 dni czułam się super, nie dostałam zadnych pryszczy i wogóle wszystko jest lux:) od poniedziałku mam 7 dniową przerwę i dziś rano dostałam okres:) mam nadzieje że tam w środku wszystko działa:) pozdrawiam was, antares:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ba-za
kurde drogie to trochę :( a dostałam właśnie te od gina,,,, bardzo, ale to bardzo sie boję bo w rodzinie ( mama ) miała zakrzepicę... ale cóż mam tak rozregulowany @ że na inne zabezpieczenie nie mam co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaka
Ja nie jestem zadowolna z Yasminelle. skończyłam brać 4 opakowanie. i co? Przytyłam 10kg ( pobiłam rekord wagowy). Jadłam tak jak zawsze, raz w tygodniu basen... ehh. do tego łuszczenie sie skóry, spadek libido i... suchość pochwy? Wiecie jakie to dziwne chcieć się kochać ze swoim chłopakiem, być podnieconym, nie móc się doczekać... i sucho!!! Do tego dwa razy kandydoza w ciągu 4 cykli. No nie wiem ja nie polecę nikomu Yasminelle. Wcześniej brałam przez 2 lata Microgynon i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam... A podkreślam, że działania niepożadane, które u mnie wystąpiły zawarte są w ulotce w przedziale zdarzeń z niskim prawdopodobieństwem. Może ja jestem ta pechowa a może te tabletki wcale nie są rewelacyjne ( a powinny ze względu na wysoką cenę....!!!! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laseczki przytylyscie mocno po tych tabsach? bo ja mam tendencje do tyci i jakos mi sie nie usmiecha zeby przybrac z 2-3 kg...tym bardziej ze wakacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrozpaczona ...
a mi pełno syfów wyrasta ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cal
Shaka, ja biorę Y 5 miesiąc, mam podobne objawy jak Ty - suchość pochwy i zminiejszenie libido, wszystko inne w porządku. Czy Ty po odstawieniu Y nie miałaś już problemu z seksem? Moja ginka radzi mi, żebym sie jeszcze powstrzymała od odstawienia. Czy ktoś jeszcze przez cos podobnego przechodził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrozpaczona ...
Cal - ja zmniejszenie libido mam po każdych więc ciężko coś stwierdzić po Y mam straszne krostki nawet na dekolcie czego nigdy wcześniej nie miałam :/ ale bynajmniej jakichkolwiek bolów głowy nie mam tak jak w przypadku Cilest i Regulon ;) O i jeedno co dobre to urosły mi piersi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cal
Dzięki za dopowiedź, chyba jednak odstawie Yasminelle, palnowaliśmy z mężem dziecko na dopiero za 1,5 roku, ale może uda się wcześniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idollo
wlasnie zaczelam brac 3 opakowanie....pierwszy raz ogolnie biore tabletki wiec tez sie wachalam nad skutkami ubocznymi ale narazie ich nie widze... ginekolog powiedziala ze mozna schudnac i cera sie poprawia narazie nici z tego...miesiaczki dalej mam bolesne i wcale nie sa mniej obfite ale tlumacze to sobie ze dopiero 3 meisiac leci...mam nadzieje ze z czasem wszystko bedzie ok.pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
jak tak czytam na tym forum o tych skutkach ubocznych to az mi sie wszystkiego odechciewa:/ mój ginekolog mi przypisał yasminelle.. powiedział ze są łagodne i lepsze od yasminum. no zobaczymy... to sa moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne wiec sie trochę obawiam co i jak bedzie. no cóż...to sie okaże już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka-sisi-ula
Witam srdecznie!!! ja jestem przy 14 tabletce drugiego opakowania Yasminelle, no i nie jestemz nich zadowolona, ponieważ pogorszyła mi sie cera(małe krostki na policzkach, szyi i dekolcie), ligido spadło do zera oraz mam suchość pochwy (przy innych tabsach tego nie miałm). No i ja zawsze miałam płaki brzuszek a przy stosowniu tych tabletek ma strasznie duży brzuch, jakbym była w ciązy (ale napewno nie jestem) zaś dowom najgłuwniejszymi powodami że postanawiam odstawić tablwtki to jest: 1__po zażyciu pierwszej tabletki z pierwszego opakwania zaczęły mnie boleć piersi i wraz z upływem czasu ból sie nasilał, i nie miałam ani jednego dnia bez bólu, no i rozmiar biustu mi się powiększył z rozm. B do rozm. duzego D (przy moim wzroie i budowie wyglądam teraz komicznie) 2__na dzień dzisiejszy już mam 2,5 kg więcej (zapewniam że nie spodowany jest ten przyrost wagi nadmiernym jedzeniam), do kończ opakowania zotało mi jeszcze 7 tabl i pewnie waga zwiększy sie w sumie o 3 kg:( Tak właśne kończy sie moja znajomośc z Yasminelle, a jutro idę do lekarza po następne tabsy:) pozadrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie balam..tzn wczoraj wzielam pierwsza tabletke :) bo okres dostalam we wtorek o 22 ale wzielam pierwsza tabetke tak o 20 w srode bo nie minelo wtedy jescze 24 godziny....bo jak slyszlam ze jak sie dostanie okres to 1 tabletke trzeba wziac w 1 dniu okres a wiec w ciagu 24 godzin...tak?? a ja wzielam w srode a wiec zmiescilam sie w ciagu 24 godzin.. co nie laseczki? tez tak myslicie? bo we wtorek o 22 dopiero mialam plamienie ( takie jak na koncu okresu) a wie nie chcialam brac we wtorek bo jescze nie bylo praktycznie okresu i byla pozna godzina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze nie podpasowaly ci yasminelle...kazdy organizm reaguje inaczej...mam nadzieje ze ja bede taka osoba ktora nie ebdzie miala zadych skutkow ubocznych:) ale ciiiii zeby nie zapeszyc!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulks
Madzialenka1987 - mi pani ginekolozka jak się zapytałam na koniec wizyty, ze czy gdybym dostała wieczorem (tak mam najczesciej) to mam wziąśc tego dnia i tak od razu czy na drugi dzien jak bedzie pełny dzien okresu, ona mi odpowiedziała ze wtedy juz tego dnia, kiedywieczorem dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
Chrom nie ma ZADNEGO wplywu na tabletki antykoncepcyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :):)mam problem i obawy......moglybyscie mi pomoc??biore 3 opakowanie dzisiaj przyjelam 7 tabletke .od 2 dni mam straszne bole w dole brzucha tak jak podczas krwawienia...nie ominelam ani jednej tabletki zawsze przyjmowalam mniej wiecej w tych samych porach..troche dziwnie sie czuje,odczuwam mocno prawy jajnik.....czy ktoras z was tak miala??czy mam sie martwic ze to 1 miesiac??? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wplywa na skutecznosc tabletek? prosze bardzo Albothyl -nie allertec -nie Aleric - nie aspargin - nie azithromycin ratiopharm 500\' -tak claritine - nie coldrex -nie deflegmin- nie Erytromycyna-nie furagina - nie Gardan P -nie grypolek- nie heviran - nie ibuprom zatoki - nie ketotifen -nie Ketoprom zel - nie loratadyna - nie melisa - nie mucosolvan - nie metoklopramid-nie orofar-nie Piascledine-nie polprazol-nie polopiryna S - nie pyrantelum - nie rumianek -nie skrzyp polny - nie spasmoline -nie Sumamed-nie scorbolamid -nie thiocodin - nie tran - nie troxerutin - nie Theraflu - nie tantum verde - nie Unidox-tak virlix - nie zyrtec - nie atrax - nie adipex - nie Atarax - nie wpływa, ale odstęp miedzy ataraksem a tabletką powienien wynosić ok. 4 godzin bellergot - nie Curam - tak Cirrus - nie debridat - nie Doxyratio M - tak espumisan - nie Ginjal - nie helicid - nie hepati- nie Klarin - nie maglek - nie Modafen - nie Macmiror - nie nivelazione - nie NeoAzarina - nie omega-3 - nie odnovit-nie Pyralgina - nie rexetin - nie sumamed - tak sulfosalazyna - nie tribiotic nie waleriana - nie venter - nie Xanax - nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dalejwplyw na wchlanianie sie tabletek maja: - antybiotyki (ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna); - leki stosowane w leczeniu padaczki lub innych chorób (prymidon, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat, hydantoiny, barbiturany, no.fenobarbital); - rytonawir - lek stosowany w leczeniu infekcji wirusem HIV; - gryzeofulwina - lek stosowany w leczeniu infekcji grzybiczych; - preparaty zawierające ziele dziurawca. Na wchlanianie sie niema wplywu: alkohol(chyba ze spowoduje wymioty), maści przeciwgrzyzbiczne, leki dopochwowe, krople, herbaty ziolowe. aspiryna - nie amotaks - tak amertil - nie augmentin - tak ascorutical - nie azitromycyna - nie Apap - nie azimycin - nie Amotaks Dis - nie algesan naklofen - nie azitrox - nie amotax - tak acodin - nie amoksycylina - tak BIOXETIN - nie bactrim - nie Bromergon - tak BACTUM - nie Bioracef - nie biostymin - nie biseptol - nie bioparox - nie codipar - nie CEROXIM - nie cholinex - nie cisaprid - nie Cynarex - nie cyclonamin - nie ciprobay uro - nie clarytromycyna - nie chrom - tak cefuroksym - nie Calcium - nie clenbuterol - nie Doxycyclin - tak Doxycylinum - tak Deprim - tak diclac - nie digenzym - nie duomox - tak Encorton - nie engystol - nie euthyrox - nie fervex - nie furaginum - nie froprinosin - nie flukonazol - nie flavamed - nie fluimucil - nie flucanozol - nie Flucofast- nie Forcid - tak faringosept - nie Gripex - nie gardan - nie GINKOPRIM - nie groprinosin - nie Hiconcil - tak Heviranem - nie hemofer - nie Hydroksyzinum - nie hascosept - nie ibuprom - nie ibuprofen -nie ketonal - nie keflex - tak Ketoresem - nie KLACID UNO - nie klindamycyna - tak ketonal forte - nie lacidofil - nie laremid - nie letrox - nie lecytyna - nie Mannitol - nie meloksam - nie Myconafina - tak mięta - nie nystatyna-nie naproxen-nie nurofen forte - nie nifuroksazyd - nie nervomix - nie Nolicin - nie no-spa - nie omeprazol- nie Ossillococclinum - nie Ospamox - tak Oranex - nie oeparol - nie Urogran - nie urosept - nie uteina - nie upsarin - nie paracetamol - tak Polopiryna - nie pseudoefedryna- nie pulmicort - nie Rutokal C - nie rulid - nie rovamycine - nie RELANIUM - tak radical - nie rutinoscorbin - nie Rutinacea - nie sachol - nie spiramycyna - nie Silica - nie sinupret - nie Siemie lniane - nie stoperan - nie solpadeine - nie Sylimarol - nie spiramycyna - nie Tegretol - tak Taromentin - tak tetracyklina - tak tabcin - nie tegretol - tak tramadol - nie tinidazol - nie Thuya Occidentalis 15 - nie vitaral - nie verdin - nie voltaren - nie valerin - nie Węgiel - tak witamina c - nie(w dopuszczalnej ilosci) ziele dziurawca - tak Zinnat - nie Zyrtec - nie żeń-szeń - Raczej nie powinien, przynajmniej w dawkach powszechnie stosowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
kasienka1986 ---- to teraz przeczytaj sobie co to jest chrom i pomysl ile razy dziennie go zjadasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem, nie wnikam, pisze co wiem, nie jem chromu ale skoro on jest na odchudzanie to raczej to nie cukierek ktory jest bez znaczenia dla organizmu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie przyjmuje tabletek oprocz Y.... wiec u mnie skutecznosc byla ok....ale nadal sie marwie i caly czas o tym mysle:( .... ktoras miala takie objawy..jak ja??..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurinko5
kasienka--- chrom jest niezbednym dla ogranizmu pierwiastkiem,bardzo duzo produktow spozywczych jest jego źródłem...z farmakologicznego puntku widzenia chrom sam w sobie nie ma zadnego wplywu na tabletki.A co do tej listy to jest tam pare 'kwiatków'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×