Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Karolaaaaaa
Hej, kupię Yasminelle.Proszę o kontakt dziewczyny z okolic B-stoku. karolineczka_24@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Badanie hormonalne polega na pobraniu krwi i zbadaniu poziomu progesteronu i estradiolu we krwi...Na tej podstawie dobiera sie tabletki z odpowiednia zawartoscia hormonow.Z wieksza iloscia estradiolu lub z wieksza iloscia progesteronu. Zeby badanie bylo wiarygodne to z tabletek trzeba zrezygnowac na jakies 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pytalska1 --- prawopodobnie prolaktyna Ci skoczyla.Prolaktyna skacze min.z powodu stresu.Piersi staja sie nabrzmiale i pojawia sie wyciek wrecz mleko,tak samo jak u matki karmiacej.Jezeli objawy nie beda ustepowaly to musisz zglosic sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajajajajajaja
Zanim zaczniecie cokolwiek brać zróbcie dokładne badania. Mój lekarz oraz koleżanki też zachwalali ten lek, zamiast mi powiedzieć o konieczności zrobienia badań. Ja po niecałym miesiącu brania Yasminelle trafiłam do szpitala z powodu zatoru. Cieszę się, że żyję (stan był krytyczny), ale nigdy więcej nie wezmę żadnej antykoncepcji. Zresztą okazało się po późniejszych badaniach, że nigdy nie powinnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizzz
Witam! Ja biorę yasminelle od 6 miesięcy i jestem z nich bardzo zadowolona: - ładne, blyszczące włosy - zdrowa cera - żadnych plamień od pierwszego opakowania - komfort psychiczny - większe piersi :) - libido bez zmian - regularne krwawienia z odstawienia Bez dodatkowego zabezpieczenia zaczęliśmy współżyć z moim chłopakiem od pierwszego opakowania i jest super:) Tabletki miałam przepisane na podstawie zwykłego badania ginekologicznego i wiem że to błąd ale na szczęście u mnie wszystko zadziałało prawidłowo. Jedyny minus jaki zauważyłam to zwiększony apetyt, który spowodował, że przytyłam ok. 2 kg ale od kiedy to odkryłam staram się racjonalniej odżywiać:) Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Mlodej Poloznej-jak zwykle krotko i tresciwie-dziekuje bardzo za odpowiedz-pozdrawiam-:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
Hehe, no dobra, jedne mnie uspokoiły, drugie zestresowały a Młoda Położna powinna chyba dostać tu odpłatny etat - dzięki za wszystkie informacje :) A ja już teraz naprawdę nie wiem - ryzykować i ewentualnie przeciekać na weselu za dwa tygodnie jak stary kran, czy sobie odpuścić? Tylko, że jak teraz podaruję to potem będę mogła zacząć dopiero po wakacjach - na całe lato wyjeżdżam za granicę i jak zacznę brać w połowie maja to nie spotkam się z moją ginekolog w połowie lipca :/ A ona koniecznie chce mnie zobaczyć po 2 opakowaniu... I nie wiem co zrobić. Macie jakieś pomysły/ rady? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagucha
kobieto ja mialam przez caly 1 blister plamienie, no ale bez przesady to nie byl krwotok z jakiegos powodu nazywamy to plamieniem... nie bedziesz przeciekac bez przesady... okresu kobiety takiego strasznego nie maja, przynajmniej wiekszosc, a teraz mowisz o plamieniu takim ze hoho ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katja20 ----> Ja w pierwszym miesiącu tabletek, miałam także znikomy śluz, ale od drugiego, a jestem już przy trzecim ,wszystko powróciło- i chęci i śluz ;) Więc tylko się ciesz;) buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
jagucha, ja wiem, oczywiście trochę zażartowałam, ale to plamienie samo w sobie mnie przeraża, bo wiem jakie jest irytujące jak się czasem (rzadko bo rzadko ale jednak) zdarzy w normalnym cyklu bez tabletek (bo to moje pierwsze w życiu). Poza tym kilka dziewczyn pisało tu, że miało często dość dziwne obfite plamienia lub nawet krwawienia, a ja się lubię nastawić na najgorszą ewentualność... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja24
biore yasminelle od miesiaca, teraz mam 7 dni przewy, minał juz 4 dzien a ja nie mam krwawienia z odstawienia, a na pewno nie jestem w ciazy. za to przez caly miesiac mam plamienia, kobitki jak to bylo u was, nipokoi mnie to wszystko, a tak pozatym to mam zmiany nastroju, wiecej jem, i moje piersi sa takie bolace, teraz troche mnij ale na poczatku ojejeje jak bolaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja24
jak rozpoznać zator? przerażające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
jajajajajajajaja jakie miałaś badania na podstawie których lekarz stwierdził,że nie powinnaś nigdy brać antykoncepcji ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***********+++++++++**********
Właśnie, czy któraś z Was orientuje sie jak rozpoznać ZATOROWOŚĆ PŁUC i ZAKRZEPICĘ? Jeśli macie jakiekolwiek informacje o tym, to piszcie co tylko wiecie... bo to chyba ma mało objawów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
wystarczy wpisac na google 'zakrzepica' i wszystko wyskoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
yamayeczka--> plamienie to plamienie. na pewno nie będzie sie z Ciebie lało jak podczas okresu :) ja zawsze miałam okres bardzo obfity, jakby z kranu leciało a plamienia przez pierwszy miesiąc były takie że wystarczały wkładki. Myślę, że nie masz się czego tak bać :) owszem plamienie przez cały miesiąc nie jest przyjemne ale to również nic strasznego. Poza tym nie wiadomo czy wogle będziesz miała plamienie :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
polly88, dzięki ;) No więc po części z Waszą pomocą, po części po rozmowie z moim facetem podjęłam decyzję, że zacznę brać od tego miesiąca. Chrzanić to wesele, ja potrzebuje zabezpieczenia, szczególnie na wakacje. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss
hej. biore yasmin od maja 2007 roku. i ostatnio mam jakies stany depresyjne od jakis dwoch tygodni. nie wiem czy to jest spowodowane dlugim braniem abletek cyz poprostu zmeczeniem i nauką spowodowaną tym ze za dwa tyg koncze szkole, a pozej matura. ostatnio dziją sie troche jeszcze inne rzeczy wrazliwe i bardziej twarde sutki bolesnosc piersi, wrazliwa łechtaczka, oraz pojawienie sie tydzien temu biało zołtawego sluzu wydzieliny czy cos takiego.. w niektorych momentach mam wrazenie ze leci cos (tak jak przy uczuciu jak ma sie okres) no i bol zolądka zolądka... jak była,m u ginekologa przed iwetami wielkanocnymi i pytałam czy nie za dług o biore tabletki powiedziała ze nie ( tyle ze wtedy nie byłam w taki stanie jak jest teraz) zrobilam cytologie i za pare dni mam sie zglosic po wyniki. dodam ze tabletki staram sie brac regularnie.. we wtorek teraz biorę ostatnią z tego blistra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss
aaa i dodam stan podgorączkowy 37 , 37,2 stopnie. sennosc... brak checi do czekokolwiek, a tym bardziej jesli chodzi o wspolzycie.. zero ochoty na sex... w jednym dniu jestem co dwie godziny glodna w nastepnym prawie wogole... to chyba ciąza raczej nie jest bo nei mam ku temu podstaw... jak pisałam yzej staram sie je brac regullrnie... taki odstępstwa mialm ale na poczatku stycznia.. i jeszcze jedno, slyszlma ze zmiana klimatu dział n osłabienie tabletek.. to prawda?? bo w ferie zimowe n poczatku lutego byłam w irlandii.. a pozniej jak wrociłam do wiadomo steksnilismy sie za sobą z partnerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska781
hej mam pytanie !! w poniedzialek bralam ostatnia tabletke yasminelle a w sobote dwa dni szybciej dostalam okres i mam go do nadal!! czy to normalne?? to moje pierwsze opakowanie yasminelle!! powiedzcie mi czy to normalne ze mam okres do nadal zawsze mialam 5 dni a niestety zgubilam ulotke!! czy to normalne ze okres dostalam przed skonczeniem tabletek i mam go juz 7 dzien?? prosze o odpowiedz!! dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
kaska, to Twoje pierwsze opakowanie Yasminelle? Ja jestem na razie amatorem teoretykiem, sama zaczynam dopiero w niedzielę/poniedziałek i mam póki co średnie pojęcie jak to wygląda, ale wydaje mi się, że u Ciebie wszystko ok. Zasiedziałam się na tym forum, temat jest jak widać obszerny i studiuję go już 3 dzień, wiele wyczytałam i takie pytania jak Twoje się powtarzają. Przez pierwsze 3 miesiące takie 'rozregulowania' są normalne i nie stanowią powodu do obaw. Przynajmniej tak było napisane we wcześniejszych postach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oluss czuje sie dokladnie tak samo jak ty, tzn. sennosc, brak checi na nic. tylko ze ja zaczynam brac tabletki dopiero wiec moze to przesilenie wiosenne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska781
tak skonczylam pierwsze opakowanie!! do tego cycki mi urosly strasznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yamayeczka
kaska, spokojnie, powiększenie piersi to też norma i wiele dziewczyn tu o tym wspominało [zwykle z zadowoleniem ;)]. Mam nadzieje, że Tobie to też za bardzo nie przeszkadza ;) No chyba, że już i tak nosisz D czy E ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula86
pytania do mlodej położnej lub tez do innych pan ktore beda skołenne mi odpowiedziec :) 1) jaki jest najlepszy kompleksowy zestaw witamin i minerałow? jakies: plusze supradymy czy falvity? - żeby uchronic sie przed wyplukaniem minerałow i zwiazanych z tym m in bolem nóg. które polecacie??? 2) przyjmuje yasminelle drugi miesiac. Nie mam poki zadnych skutków ubocznych opisanych w ulotce ale ostatnio zakłoło mnie cos pod kolanem, podniosłam nogawke i sie przeraziłam jak bardzo zyła - jedna -przynajmniej tyle widze, stała sie widoczna. Nawet jak dotkne palcem, to czuje ja pod skóra. Teraz - ze tak to ujme - odczuwam jej istnienie pod kolanem - nic uciązliwego, zaden bol ale takie bliezej nieopisane uczucie. Nie wydaje mi sie zebym wczesniej miała cos takieg. - moje zyły pod tym kolanem były owszem widoczne ale nie az tak zebym je czuła przez skóre. - tak wiec zastanwiam sie czy to moze byc wina yasminelle? co mam w zwiazku z tym robic? jakies działa zapobiegawcze ktos poleci??? Wiem mloda położna pisała gdzie sjuz kiedys jak dbac o nogi ale mogłby mi ktos przypomnieć? 3) ostatnio czułam sie przeziębieniowo i postanowiłam wziać polopiryne. (y biore o 20 55 a polopiryne S rozpuszczona w wodzie wziełam o 22 40) w ulotce polopriryny S przeczytałam ze substancja czynna to kwas acetylosalicylowy i nie znalazłam takiej substancji w ulotce yasminelle - z tego wnioskuje ze poloprina ie osłabia działania tabletek - czy dobrze??? bardzo prosze o oddpowiedz. młodą położna szczególnie gdyz jako czytelniczka tego forum przekonałam sie i ufam Jej kompetencjom w temacie antykoncepcji i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiri271
ręce opadają...----dzięki za rade:)wszystko jest tak jak trzeba, oczywiście najpierw rozmawiałam z lekarzem itd, przeczytałam instrukcj ale to mnie nie satysfakcjonowało, tabletki biorę jak trzeba, jeszcze nie zdarzyło mi sie zapomnieć więc powinno być ok mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiri271
kaska781---sorki ze pytam ale bardzo mnie to interesuje z jakiego rozmiaru na jaki się powiększyły piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluss
hej. biore yasmin od maja 2007 roku. i ostatnio mam jakies stany depresyjne od jakis dwoch tygodni. nie wiem czy to jest spowodowane dlugim braniem abletek cyz poprostu zmeczeniem i nauką spowodowaną tym ze za dwa tyg koncze szkole, a pozej matura. ostatnio dziją sie troche jeszcze inne rzeczy wrazliwe i bardziej twarde sutki bolesnosc piersi, wrazliwa łechtaczka, oraz pojawienie sie tydzien temu biało zołtawego sluzu wydzieliny czy cos takiego.. w niektorych momentach mam wrazenie ze leci cos (tak jak przy uczuciu jak ma sie okres) no i bol zolądka zolądkaczasem zawroty głowy... jak była,m u ginekologa przed iwetami wielkanocnymi i pytałam czy nie za dług o biore tabletki powiedziała ze nie ( tyle ze wtedy nie byłam w taki stanie jak jest teraz) zrobilam cytologie i za pare dni mam sie zglosic po wyniki. dodam ze tabletki staram sie brac regularnie.. we wtorek teraz biorę ostatnią z tego blistra.. stan podgorączkowy 37 , 37,2 stopnie. sennosc... brak checi do czekokolwiek, a tym bardziej jesli chodzi o wspolzycie.. zero ochoty na sex... w jednym dniu jestem co dwie godziny glodna w nastepnym prawie wogole... to chyba ciąza raczej nie jest bo nei mam ku temu podstaw... jak pisałam yzej staram sie je brac regullrnie... taki odstępstwa mialm ale na poczatku stycznia.. i jeszcze jedno, slyszlma ze zmiana klimatu dział n osłabienie tabletek.. to prawda?? bo w ferie zimowe n poczatku lutego byłam w irlandii.. a pozniej jak wrociłam do wiadomo steksnilismy sie za sobą z partnerem prosze o w miare mozliwosci sprecyzowaną odpowedz. dzieki wielkie z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katja20
dzieki greney..doecniam ze jako jedyna udzielilas mi odpowiedzi:D to jestem teraz spokojna bo juz myslalam ze tabletki przestaly na mnie dzialac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katja20
anastazja 24 ---> ja podczas pierwszego blistra mialam dokladnie identyczne objawy jak Ty:) tez dostalam okres w 4 albo w 5 dniu odstawienia wiec spokojnie:) bol piersi tez byl duzy tzn strasznie drazliwe byly:P i plamienia tez mialam przez calyyy miesiac ale jestem juz przy 2 i jest wszystko ok:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×