Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość miammiamola
młoda położna---napisali,że najprawdopodobnie objawy zakrzepicy mam brać przez miesiąc acard.Porobili jakieś badania niektóre będą nawet za miesiąc.Wtedy wybiore się do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mysza84 --- poczytaj sobie o typach hormonalnych kobiet.Sa opisane cechy poszczegolnych kobiet wiec bedzie mogla mniej wiecej stwierdzic,ktory bardziej do Ciebie pasuje.Poziom estradiolu masz ok ale do okreslenia typu potrzebny jest jeszcze progesteron.Na podstawie wywiadu mozna mniej wiecej okreslic jakim typem Ty jestes.Wiec jak sobie poczytasz to Ci sie troche rozjasni,bo nie ma sensu zeby ja teraz z Toba pod tym katem wywiad przeprowadzala.. Jezeli masz problemy z cera,z nadmiernym owlosieniem,czy wlasnie z wlosami to powinny pomoc. Wracajac do wlosow.....jest to problem kosmetyczny czy rzeczywiscie medyczny ( leca Ci garsciami)?Masz przeswity?A przy tym nieregularny okres? miammiamola ---- na karcie informacyjnej powinni napisac jakie badania zlecili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza84
młoda położna- liczę, że hormony pomogą z włoskami. Próbowałam sobie przeanalizować typ hormonalny, ale chyba jestem jakimś wyjątkiem,bo w sumie nic do końca do mnie nie pasuje;) Włoski owszem przetłuszczają mi się na tyle, że myję je co drugi dzień. Poza tym skórę mam ogólnie delikatną i raczej suchą. Trądziku nigdy nie miałam i nie mam. Problemu z nadmiernymi włosami raczej nie mam (może parę włosków, ale jestem przeczulona swoim punkcie,więc gdyby było ich sporo i były widoczne, to już bym panikowała;)).Od kiedy pamiętam okres miałam co ok 28 dni, w tym w zależności od cyklu +/- 5 dni w jedną, badź w drugą stronę. Figurę mam szczupłą, mały biust, chude łapki i biodra.Nie przypomina ona męskiej(no chyba, że szczupłego chłopca), ale typowo kobiecej z szerokimi biodrami i dużym biustem, tym bardziej nie:)Nie odchudzam się i odżywiam zdrowo. Prześwitów nie mam, przynajmniej póki co, rosną małe włosy.Taki problem mam od października.Wtedy wróciłam z 4-miesięcznego pobytu zza oceanem, może to wina zmiany klimatu. Sama nie wiem:( Dermatolog mówi,że to niby stres, ale kto jego nie ma obecnie...Endokrynolg też mówi, że zaburzeń hormonalnych to on raczej nie widzi (tarczyca również ok).W sumie wypadają tak w granicach "normy", bo jest ich ok 100 w dniu mycia, w dzień bez mycia troszke mniej (ok 60).Wiem, że to obsesja, ale ja je licze,pewnie,żeby mieć jakąś kontrolę nad tym;) Chociaż według mnie te 100 włosków, to raczej jest zbyt dużo, jak na normę. Przynajmniej kiedyś moją normą był ich 10-20.. Biorę teraz witaminki, używam szamponu i maseczki na wzmocnienie no i Y..coś mi chyba musi pomóc;) Kochane jesteście Dziewczyny, że pomagacie sobie nawzajem i wymieniacie się wiedzą. Czasami to cenniejsze niż wizyta u lekarza. bocobybylogdyby- dam znać, co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mysza84 ----- chyba naprawde jestes przeczulona... Dziennie wypada 100 wlosow i to jest absolutna fizjologia.Tego sie nawet nie leczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położno, ja też nie miałam badań hormonalnych przed wypisaniem Y. więc z ciekawości poczytałam o typach hormonalnych. Wychodzi na to, że jestem typem estrogennym (niska, dość drobna, sucha skóra i włosy, choleryczka, ZNP, dość obfity okres itp.). Czyli dobrze rozumiem, że jeśli Y. ma mniej estrogenu to jest właśnie dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza84
Pewnie troszkę jestem, ale 100 dość długich włosów stanowi pokaźną garść i nie wygląda dobrze, zwłaszcza, że kiedyś tego problemu w ogóle nie miałam. W każdym bądź razie liczę, że będzie z tym tylko lepiej i że generalnie z Y też bedzie dobrze. Dam znać, jak będzie wyglądało u mnie dalsze branie Yasminelle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
a ja bardzo dobrze rozumiem Twoje "przewrażliwienie". Zaczyna zawsze się niewinnie, tak jak i u mnie, wypada troche włosów, potem coraz więcej i sie traci kontrolę. Bardzo dobrze że myślisz już o tym wcześniej. Jakbym ja się wczesniej zorientowała to dzisiaj miałabym swoje gęste i mocne włosy. Polecam Ci cynk organiczny do włosów skóry i paznokci, spytaj w patece, ejst to białe opakowanie z namalowaną twarzą kobiety i kosztuje około 5 zł a jest rewelacyjne, przynajmniej dla mnie, ale za taka cene warto spróbować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antares
już pytałam kilka stron wcześniej ale nikt nie odpowiedział - czy picie herbatek na odchudzanie ma jakiś wpływ na działanie tabletek Yasminelle? Chodzi konkretnie o system slim figura z herbapolu. prosze o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
antares --- rownie dobrze moze lykac srodki na przeczyszczenie.Taki sam efekt bedzie.Jezeli nie przeczyscisz sie ta herbatka to nie wplynie na dzialanie. Moje kolezanki je pily.Teraz maja problemy w wyproznaniem a jedna nawet ma podraznione jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuulaaa
hejo. bore yasminelle od 2 miesiecy. wcozraj mialam imreze rodzinna no i o 18 biore tabletke okoolo 17.45 zaczelam pic drinka z teqila o 18 wzielam proszka i dalej wypilam ze 3 drinki no i potem z facetem sie kochalismy on konczył we mnie. alkohol jakos oslabia dzialania? poradzcie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkohol nie osłabia działania jeśli nie wymiotowałaś. Moze natomiast opoznic wchlanianie tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulkaaaaaa
Witam, sluchajcie mam pytanko. Do konca 1 blistra mam 2 tabletki i dzisiaj dosc mocno odczuwam bol jajnikow.. tak mysle, ze to to, boli tak jak zwykle bolalo mnie przed miesiaczka. Ale teraz tych boli nie powinno byc poniewaz nie mam okresu.. czy to normalne? czy moze zaczyna sie dziac niedobrego w moim organizmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Bol jajnikow w czasie brania tabletek nie jest niczym niezwyklym.....Jajniki nie sa uspione w czasie brania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki problem, że za dwa dni wyjeżdżam na ważną konferencję, a akurat wtedy według moich obliczeń zacznie mi się okres. Słyszałam, że istnieje taka możliwość, żeby \'oddalić\' okres zaczynając kolejne opakowanie pigułek, ale nie wiem, jak to wygląda w praktyce. Napiszcie, proszę, jak to wygląda, czy jest to bezpieczne (w tym sensie czy nie rozreguluje mi się cykl), czy powinnam wziąć wtedy całe opakowanie czy też np przedłużyć sobie tylko o tydzień? Będę wdzięczna za odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Za wczesnie wyslalam.....Prostaglandyny nadal sie pojawiaja w macicy,one min.odpowiedzialne sa skurcze macicy i jajowodow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
dubbidu --- bierzesz dwa blistry pod rzad.Wtedy jestes normlanie zabezpieczona i krzywdy swojemu cyklowi nie robisz.Zrobisz jezeli jezeli przedluzysz branie tabletek tylko o tydzien. Pod koniec drugiego blistra mozesz poczuc 'przesyt' hormonami..Mozesz sie troche zle czuc.Ale jest to do zniesienia.Maksymalnie mozesz wziac 3 blistry pod rzad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli biorę jeden blister do końca i od razu bez żadnej przerwy zaczynam drugi, a potem normalnie robię przerwę na okres jakby nigdy nic? Dzięki za szybką odpowiedź, nie zdążyłabym lecieć do swojej ginekolożki :o) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
dubbidu--> ja tez na początku wahałam się przed braniem dwóch blistrów pod rząd. ale u mnie wszystko było ok:) jak zwykle po skończeniu krwawienie przyszło 3 dnia przerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjj
czy nospa oslabia dzialanie i ibuprom????prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milaaaaa
czesc, jestem tutaj nowa. Ibuprom nie oslabia dzialania tabletek, ale wiem, ze oslabia je paracetamol. i w zwiazku z tym mam pytanie, bo przewaznie w lekach na przeziebienie znajduje sie paracetamol gdzies w zawartosci 500mg, czy wtedy ma to wplyw na dzialanie yasminelle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antares
milaaa - ibuprom to też paracetamol, ale nie osłabia działania tabletek - pytałam o to lekarza - nie osłabia pod warunkiem że go nie przedawkujesz. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaap
Kupię Yasminelle,najchętniej od dziewczyny z Białegostoku. karolineczka_24@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja24
kupię yasminelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewitam
antares Mała korekta-ibuprom,to nie paracetamol.Głównym składnikiem ibupromu jest ibuprofenum A Apap czy paracetamol to...paracetamolum. Dwa inne składniki. Taka mała korekta.Ale to nie koliduje z antykoncepcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa_lublin
powiedzcie mi ile potrzeba czasu na wchloniecie sie tabletki?w ulotce pisze ze jesli 3-4 godziny po polknieciu wystapily wymioty lub biegunka nalezy wziac ponownie. moze mi to ktos wytlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja_wawa
mimo to ze stara ze mnie baba(23lata) to nadal mam obawy ze zajde w ciaze gdy partner konczy we mnie. biore tabletki zgodnie z ulotka ale boje sie noo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollyy88
takie obawy to chyba nic dziwnego. Ja to rozumiem. Bo jak się nie obawiać jeśli nie planuje się jeszcze rodziny? ale trzeba jakoś z tym walczyć. młoda położna- mam do Ciebie pytanie. Pisałaś że po przyjmowaniu 2 blistrów Yasminelle pod rząd krwawienie występowało normalnie no i u mnie tez tak jest (normalnie 3 dnia) ale czy jest możliwe że po takiej dawce hormonów krwawienie jest baardzo słabe? Zawsze miałam normalne krwawienie a po tych 2 opakowaniach jest tak słabe jak nigdy w moim życiu? czy to dlatego że przyjęłam taka dawkę hormonów bez przerwy? Może któraś z Was dziewczyny tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorz999
nie wiem jak to jest przy yasminelle,ale ja bralam juz 3 rodzaje tabletek i w kazych jak bralam 2 opakowania pod rzad to jak dostalam okres to byl silniejszy i wszytsko mnie bardziej bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.. pisalam wam ostatni ozek ochalam ise z chlopakiem do konca a 3 h pozniej mialam biegunke. dzis jest 3 dizen z odstawienia tabletek dostalam okres ale jakis taki slaby powiem ze bardzo slaby.. i leca mi przewaznie takie ciagnacych sie skrzepy napewno wiecie o co mi chodzi..czy to normalne?? ze okres jest tak skapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
ah ---- sprawdz sobie definicje biegunki.Jak 2-3 razy poszlas do toalety to zadna biegunka to nie byla.A problemem dla tabletek jest tylko ciezka biegunka.Okresu w czasie brania tabletek nie ma,wystepuje tylko krwawienie ktore moze byc slabsze.Pozatym to jest dopiero pierwszy dzien wiec moze sie jeszcze rozkrecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×