Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość mloda_23
yamayeczka W niedzielę biorę ostatnią tabletkę z pierwszego blistra, dalej mam plamienie,ale już mniejsze:)pytanko do ciebie: kiedy mam zacząć brać 2 blister????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszka24
hej dziewczyny nie wiecie czasem czy lekarz rodzinny moze wystawic mi recepte na yasminelle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaaa
szyszka 24 możę mój mi raz wystawial bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda_23, jak Wyjdź stąd - w poniedziałek po 7 dniowej przerwie. Zawsze zaczynasz w ten sam dzień :) A ja mam już drugi dzień krwawienia z odstawienia, istny potop ;) Naprawdę dziiiiiiwnie na mnie działają te tabletki ;) Zobaczymy czy po przerwie wrócą moje plamieniowe dolegliwości. Oby nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kail
Hej dziewczyn..sadze ze tylko Wy mozecie mi pomoc. Moja dziewczyna brala tabletki przez miesiac i przestala bo urosly jej piersi. ..i przytyla 1 kilo, teraz wazy 58 przy wzroscie 167 cm. to jedyny powod dla ktorego ich nie bierze. nie dociera do niej ze jestetsmy mlodzi, czesto uprawiamy sex i nie planujemy dziecka. Nie naklaniam jej do tego, nie chodzi tu o moja wygode tylko o nasza przyszlosc. Naprawde kocham ja taka jaka jest i 1 czy 2 kilo wiecej nie ma dla mnie znaczenia... jaki argument do niej trafi?? ona sama ma watpliwosci czy nie powinna ich brac wiec nie tylko ja tego chce. nie chce jej do tego zmuszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kail - moze argumentem ktory pozwoli zaakceptowac Twojej dziewczynie tabletki bedzie to ze podczas seksu sie chudnie? kilogram to naprawde nie jest duzo, a zeby go stracic wystarczy mniej jesc przez tydzien. Moze powiedz jej ze wtedy Ty czujesz sie pewniej i mozesz czerpac wieksza przyjemnosc z seksu niz z prezerwtywami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
58 przy wzroscie 167 to prawidłowa waga... Niech sobie wyliczy BMI. Albo niech poprosi lekarya o inne tabletki, np o yasminelle albo yasmin, mają małą dawkę hormonów i nie powinny zatrzymywac wody w organiźmie, tym samym sie nie "tyje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
yamayeczka Dzięki za odpowiedź:)czyli teraz powinnam dostać okres???W ciągu ilu dni powinien sie pojawić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda - po pierwszym opakowaniu to raczej nie ma na to reguly, ale najczesciej to 3 albo 4, ja dostalam 5 ;P teraz wlasnie zaczynam 3 opakowanie ( 2 tabletka ) i krwawienie dostalam dokladnie 4 dnia w polowie dnia, trwalo 5 dni i dzis jest juz ok :) Lubie te tablteki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
sama nie wiem co myśleć o tych tabletkach. najbardziej się boje skutków ubocznych: tych plamień, zmian nastrojów, większego trądzika czy może owłosienia (zdarzały się takie przypadki?) dodatkowo powiem, że cierpie na pco. czy któraś z Was bierze tabletki anty i ma tą chorobę? i mam pytanie: czy zawsze przy każdych tabletkach zdarza się plamienie czy to jest zależne od organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy moge was sie poradzic prosze przeczytajscie to uwaznie.. kochalam sie z chlopakiem o 21 wzielam tabletke a o 24 mialam biegnke ale ja przetrzymalam ze wzgledu na tabletke.. bylo to jakies 3 tyg temu a od 2 dni bola mnie jajniki odbija mi ise takim ostrym ale nie jest to zgaga i bola mnie plecy z tylu .. bylam wtedy przy 1 opkaowniu aies 5 tabletek do konca.. mam sie czym martwic wasyzm zdnaiem czy ten bol jajnikow jest normalny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah - ja proponuje do ksiazek a nie za seks sie brac. sorry ale troche przesadzasz, bol jajnikow jest dosc powsszechny, bol plecow - no prosze cie, jakby to byla oznaka ciazy to chyba bym w niej byla od mniej wiecej 6 lat bo tyle mnie plecy bola. I za przeproszeniem sprawdz w slowniku co to jest ciezka biegunka, bo to napewno nie jest do przetrzymania! siedzialabys na tym kiblu i siedziala... sorry no ale... nie doroslas moim zdaniem no :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda_23
WyjdźStąd To mój blister, dlatego pytam:)nie obawiam się o ciążę bo przez całe 3 tyg. mam plamienie,więc nawet nie miałam jak sie kochać ze swoim facetem:(ubolewam nad tym,że tak się dzieje,ale nie rezygnuję,jestem dzielna)dzięki za szybką odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda - wiem co czujesz :P ja niestety tez to ciezko przezywalam :P dlatego jak zobaczylam ze w 2 blistrze jest juz ok to szybko nadrobilismy zaleglosci ;] mam nadzieje ze i ty bedziesz miala spokoj jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
bo nikt mi jeszcze nie odpowiedział to ;) : hej! zmieniam tabletki - z novynette na jasminelle tak mi lekarz przepisał (sama chciałam zmiany- po novynette huśtawki nastrojów, libido zerowe, przytylam 5 kg w po czterech opakowaniach, ogólnie samopoczucie takie sobie) i nie wiem czy brac je od razu, bez robienia przerwy? czy zacząć ósmego dnia po 7dniowej przerwie, tak jak przerwę między opakowaniami. moj lekarz stwierdził, że tak, a własciwie przytaknął mi na moje pytanie i sugestie. na ulotce jest: "zmiana z innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego - można rozpocząć przyjmowanie Yasminelle w dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego (lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych). " wychodzi na to, że przerwa normalnie, skończyć novynette i później po przerwie zacząć yasminelle. upewnić bym się chciała. ; ) ciekawe czy mi ta zmiana na dobre wyjdzie.. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus - Ale to baardziej ufasz nam czy ulotce? postepuj wg ulotki. Tam jest jasno napisane co robic :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
ulotce, do Was zwróciłam się tylko po to, żeby ktoś potwierdził lub zaprzeczył czy dobrze ja z tej ulotki rozumiem. ;p czyli przerwa 7 dni, ósmego zaczynam yasminelle. :> ps. poza tym gdyby ulotka była dla mnie jasna to bym tu nie pytała, no kurcze, wiecznie do tych ulotek odysłanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
ulotce, do Was zwróciłam się tylko po to, żeby ktoś potwierdził lub zaprzeczył czy dobrze ja z tej ulotki rozumiem. ;p czyli przerwa 7 dni, ósmego zaczynam yasminelle. :> ps. poza tym gdyby ulotka była dla mnie jasna to bym tu nie pytała, no kurcze, wiecznie do tych ulotek odysłanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to swietosc kochana :) Ja czesciej sie spotykalam z tym by odrazu zaczynac od nowych tabletek po tych wczesniejszych, ale jest Y. dopuszcza mozliwosc po 7 dniach ( a dopuszcza - ulotka) no to na moj "chlopski" rozum tak jest lepiej,wygodniej i spokojniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
i dla mnie też. nie chcę mieszać sobie w cyklach nie robieniem przerw. zatem juz niedługo, dwie ost tabletki novynette, przerwa i zaczynam Yasminelle. boję się trochę, bo plamień nie mialam nigdy, a tu widzę czesto się zdarzają i do najprzyjemniejszych nie należą raczej. no nic, będę próbować ;) i dziękuję za odpowiedź, nie można było tak od razu? : ) wiem, że ulotka rzecz święta, czytam ją często, jednak forum też od czegoś jest w końcu. pozdrawiam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybacz, ale jakos duzo os. dosc czesto nie sugeruje sie ulotka, a mnie to denerwuje, i byc moze dlatego niezbyt milo odpowiedzialam odrazu :) PPowodzenia z Y. Oby Ci dobrze sluzyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokus
wybaczam ;) miłego dnia, ja spadam do pracy. i oby mi dobrze służylo, w sumie na pewno będę tu o tym informowała ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kail----Jak miło przeczytać, że młodzi ludzie są tak odpowiedzialni:) Oj jedno kilo więcej...hmmm jedno kilo w tą czy w tamtą:) , jak wyżej uważam że Twoja dziewczyna ma wagę prawidłową:) i nie ma się czym martwić. Porozmawiajcie szczerze i wspólnie podejmijcie decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda_23, widzę, że my w podobnym czasie zaczęłyśmy nasze przygody z Y., ja dosłownie 5-6 dni wcześniej. No to miło, będzie z kim \"porównywać\" efekty czy skutki ;) Mi plamienie z odstawienia zaczęło się dokładnie drugiego dnia po ostatniej tabletce, zatem dość \"ulotkowo\" bo czytałam, że zwykle w tych dniach się pojawia. Oby tylko jeszcze ten jeden uboczny mi ulotkowo przeszedł i już będę szczęśliwa. Za Ciebie oczywiście trzymam też kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie, Kail, ja też uważam, że Twoja kobietka ma wręcz idealną wagę i sama chciałabym mieć takie proporcje, ale ja niestety wzrostem nigdy nie przekroczę już magicznej bariery 160cm ;P Pozdrów ją i spróbuj przekonać, żeby nie przesadzała. Na pewno wygląda świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że dziewczyna, która cały czas martwi się, że może być w ciąży mimo tego, że bierze tabletki antykoncepcyjne zgodnie z ulotką, nie było wymiotów, ciężkiej biegunki...to nie powinna uprawiać seksu! Po co kochać się...skoro cały czas ma się obawy, czy nie zaszło się w ciążę. Takie zachowanie świadczy o niedojrzałości. Decydując się na współżycie, trzeba być świadomym, że żadna metoda antykoncepcji nie daje 100 % pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kail
bocobybylogdyby...............moja dziewczyna brala yasminelle, zdecydowala sie dlatego,ze slyna one z malej dawki hormonow. Mimo wszystko upiera sie ze jej piersi sa opuchniete..fakt faktem-sa duze (miedzy c a d) ma kompleksy z tego powodu- nie rozumiem dlaczego, sa piekne....i nie mialbym nic przeciwko gdyby nawet zwiekszyly sie o jeden rozmiar. No ale najwazniejsze jest jej zdanie na temat jej ciala bo zawsze gdy mowie ze sa idealne ona i tak mowi "'yhy jaaaaaasne..mowisz tak bo mnie kochasz"'...typwe kobiece odzywki... Dziekuje Wam za wszystkie odpowiedzi yamayeczka.......masz racje. ona wyglada swietnie iwlasnie to jest najgorsze- bo boi sie ze to sie moze zmienic po tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kail, no ale przecież już się zmieniło - twierdzi, że przytyła kilogram, no i w porządku, więcej nie przytyje. Może ten kilogram to właśnie nabrzmiałe piersi, które notabene u mnie też się powiększyły ale na pewno nie jestem grubsza? Wiem, bo sama jestem strasznie uczulona na tym punkcie i bardzo się pilnuję. W dodatku nie dalej niż kilka minut temu rozmawiałam z moją przyjaciółką, która też bierze Y. i też nie przytyła, że tabletki to jednak nie pączki i od ich samego zażywania się nie tyje! Może się co najwyżej zwiększyć apetyt i wtedy już wystarczy tylko silna samokontrola... Pogadaj z nią, jestem pewna, że da się przekonać, jeśli ta waga to faktycznie jedyne, co ją hamuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Ja bym oddała wiele zeby mieć miseczkę C, albo nawet B... Nie wiem może przyczyna tego że odstawiła tabletki była inna, a to była jej wymówka? Fakt faktem piersi są troche opuchnięte podczas brania tabletek ale to jest do zniesienia:) I piersi nie rosną są zwyczajnie troche bardziej pełniejsze. Pogadaj z nią, może źle się po nich czuła, miała jakieś dolegliwości o których nie chce powiedziec, wybierzcie sie moze razem do lekarza niech jej wszystko wyjaśni i dobierze odpowiednie tableteki, bo jak widac yasminelle nie służa wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×