Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
Kochaniutkiepisałyście --- caly czas powtarzamy ze wzrost wagi moze byc spowodowany wiekszym apetytem i zatrzymywaniem wody w organizmie.Z jednym i drugim mozna sobie poradzic, a nie cala wine zwalac na tabletki ... Indys --- to jest wina zmian hormonalnych jakie zachodza w czasie przerwy.Podobne rzeczy moga sie dziac w czasie naturalnego okresu.Do tego dochodzi fakt,ze to Twoje pierwsze tabletki i organizm jeszcze oswaja sie z sytuacja.Jezeli takie bole glowy beda sie powtarzaly to warto porozmawiac o tym z lekarzem. anulekk ----- ciesze sie,ze jest juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja jeszcze raz do młodej położnej z tym zapaleniem pęcherza i uroseptem :) Lolson007 -- Mam nadzieje ze bedzie tak jak u Ciebie.. ja oprocz plamien to teraz nie mam jakos strasznie.. praktycznie pozostal tylko bool piersi.. no coz poczekam zobacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sadzicie, czy po 2gim blistrze moge nie robic 7dniowej przerwy (w celu unikniecia krwawienia)? czy moj organizm odczuje nadmiar hormonkow ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Mam nadzieje,ze to byla pierwsza i ostatnia taka sytuacja z tym bolem glowy w czasie przerwy, biore pod uwage jeszcze taka mozliwosc, ze to przez pogode, moze poporstu czysty zbieg okolicznosci..bo nigdy wczesniej tak nie mialam a teraz biore 4 opakowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Mam nadzieje,ze to byla pierwsza i ostatnia taka sytuacja z tym bolem glowy w czasie przerwy, biore pod uwage jeszcze taka mozliwosc, ze to przez pogode, moze poporstu czysty zbieg okolicznosci..bo nigdy wczesniej tak nie mialam a teraz biore 4 opakowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia8505
Hej. Biorę Yasminelle już od 2 lat. Czuję się po nich dobrze - nie mam problemu z włosami ani z innymi dolegliwościami. Zaokrągliłam się tylko w miejscach kobiecych - piersi i biodra ale mojemu facetowi to nie przeszkadza wręcz przeciwnie :) Co do ciągłego brania to zdarzyło mi się że po blistrze brałam następny zeby uniknąć pzrerwy. Pod koniec tego drugiego blistra miałam plamienia wtedy też lekarka kazała mi zrobić przerwe 7 dniową nie kończąc tego blistra - to normalne nic niepokojącego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacza
hej. ja właśnie teraz tak zrobiłam - przerwa i krwawienie trafiło by mi podczas urlopu. więc niezrobiłam przerwy. pytałam o to lekarke i tez powiedziała mi że jeżeli pod koniec 2 blistra zaczną się plamienia to nie mam sie o co martwić tylko zrobic przerwe nie kończąc blistra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Mam nadzieje,ze to byla pierwsza i ostatnia taka sytuacja z tym bolem glowy w czasie przerwy, biore pod uwage jeszcze taka mozliwosc, ze to przez pogode, moze poporstu czysty zbieg okolicznosci..bo nigdy wczesniej tak nie mialam a teraz biore 4 opakowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
coupelle to prawda, ze tabletki anty sprzyjają nawracającym zapaleniom pęcherza (sama tego doświadczyłam). ważne żeby pęcherz doleczyć do końca. ja bawiłam się w urosepty przez tydzień (nie wpływają na Y.) aż w koncu zgłosiłam sie do lekarza, antybiotyk brałam 7 dni i miałam z tym spokój. poczytaj sobie na necie o profilaktyce zapalen pęcherza. dobrze też pobrać aqua feminin-pomagają zapobiegać takim zapaleniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie biorę 8me opakowanie Yasminelle... Zawsze wszystko było OK, żadnych skutków ubocznych - jakbym nie brała tabletek. Dopiero teraz jedna rzecz mnie zaniepokoiła :/ 2 blistry temu krwawienie zaczęło mi się od razu 1ego dnia przerwy. W poprzednim blistrze, plamienie pojawiło się w dniu, kiedy wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. A teraz, jeszcze nie skończyłam opakowania (ostatnią tabletkę biorę dzisiaj), a wczoraj już miałam bardzo delikatne jednorazowe plamienie. Dzisiaj to samo :/ Wygląda na to, że tabletki przestają trzymać cykl... Planuję poczekać jeszcze trochę i wziąć jeszcze 1-2 opakowania i zobaczyć czy coś się zmieni, ale nie wiem, czy to dobrze? Czy może już powinnam zapisywać się do lekarza po inne tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie biorę 8me opakowanie Yasminelle... Zawsze wszystko było OK, żadnych skutków ubocznych - jakbym nie brała tabletek. Dopiero teraz jedna rzecz mnie zaniepokoiła :/ 2 blistry temu krwawienie zaczęło mi się od razu 1ego dnia przerwy. W poprzednim blistrze, plamienie pojawiło się w dniu, kiedy wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. A teraz, jeszcze nie skończyłam opakowania (ostatnią tabletkę biorę dzisiaj), a wczoraj już miałam bardzo delikatne jednorazowe plamienie. Dzisiaj to samo :/ Wygląda na to, że tabletki przestają trzymać cykl... Planuję poczekać jeszcze trochę i wziąć jeszcze 1-2 opakowania i zobaczyć czy coś się zmieni, ale nie wiem, czy to dobrze? Czy może już powinnam zapisywać się do lekarza po inne tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie biorę 8me opakowanie Yasminelle... Zawsze wszystko było OK, żadnych skutków ubocznych - jakbym nie brała tabletek. Dopiero teraz jedna rzecz mnie zaniepokoiła :/ 2 blistry temu krwawienie zaczęło mi się od razu 1ego dnia przerwy. W poprzednim blistrze, plamienie pojawiło się w dniu, kiedy wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. A teraz, jeszcze nie skończyłam opakowania (ostatnią tabletkę biorę dzisiaj), a wczoraj już miałam bardzo delikatne jednorazowe plamienie. Dzisiaj to samo :/ Wygląda na to, że tabletki przestają trzymać cykl... Planuję poczekać jeszcze trochę i wziąć jeszcze 1-2 opakowania i zobaczyć czy coś się zmieni, ale nie wiem, czy to dobrze? Czy może już powinnam zapisywać się do lekarza po inne tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam takie pytanko lekarz zapisał mi yasminelle to moje pierwsze tabletki mam nadzieje ze bedzie ok ale mam takie pytanie : czy jeżeli wezme tabletki 4 albo 5 dnia cyklu to tez jestem zabezpieczona odrazu czy dopiero po jakims czasie ? nie chce ich wziac 1 dnia cyklu bo wyjezdzam na wakacje i chcialabym dostac okres jak najpozniej chociaz te 4 dni pozniej :) z góry dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam takie pytanko lekarz zapisał mi yasminelle to moje pierwsze tabletki mam nadzieje ze bedzie ok ale mam takie pytanie : czy jeżeli wezme tabletki 4 albo 5 dnia cyklu to tez jestem zabezpieczona odrazu czy dopiero po jakims czasie ? nie chce ich wziac 1 dnia cyklu bo wyjezdzam na wakacje i chcialabym dostac okres jak najpozniej chociaz te 4 dni pozniej :) z góry dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam takie pytanko lekarz zapisał mi yasminelle to moje pierwsze tabletki mam nadzieje ze bedzie ok ale mam takie pytanie : czy jeżeli wezme tabletki 4 albo 5 dnia cyklu to tez jestem zabezpieczona odrazu czy dopiero po jakims czasie ? nie chce ich wziac 1 dnia cyklu bo wyjezdzam na wakacje i chcialabym dostac okres jak najpozniej chociaz te 4 dni pozniej :) z góry dziekuje za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllla
hi:) mam pytanko wczoraj przyjelam ost tbl z 2 blistra..ale zapomnialam zazyc tbl w nd..przypomnialo mi sie w pn wieczorem kiedy powinnam juz zazyc kolejna, czyli poniedzialkowa..lyknalam ta zapomniana z nd i od razu ta z pn- tera zpyt : dzis powinnam miec 1 dzien z 7 dniowej przerwy- czy przezto ze zapomnialam o tej tbl i zazylam ja pozniej niz 12 h pozniej to mam nie robic przerwy i od razu zaczac brac tbl z 3 blistra??i czy brac je cale 21? prosz eo szybka od!! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
siula821 1 dzien cyklu to 1 dzien miesiączki. czyli ja nie rozumiem jak chcesz tą miesiączke przesunąć?? zaczyna Ci sie krwawienie to wtedy bierzesz tabletkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllla
hi:) mam pytanko wczoraj przyjelam ost tbl z 2 blistra..ale zapomnialam zazyc tbl w nd..przypomnialo mi sie w pn wieczorem kiedy powinnam juz zazyc kolejna, czyli poniedzialkowa..lyknalam ta zapomniana z nd i od razu ta z pn- tera zpyt : dzis powinnam miec 1 dzien z 7 dniowej przerwy- czy przezto ze zapomnialam o tej tbl i zazylam ja pozniej niz 12 h pozniej to mam nie robic przerwy i od razu zaczac brac tbl z 3 blistra??i czy brac je cale 21? prosz eo szybka od!! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
milllla 1 tabletka zapomniana w trzecim tygodniu stosowania Istnieją dwie możliwości bez potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej: Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, nastepnego dnia należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Krwawienie miesiączkowe może wystąpić dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek z drugiego opakowania. Jednakże w trakcie przyjmowania tabletek może wystapić plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe. lub Można zaprzestać przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania, zrobić 7 dniową lub krótszą przerwę (licząc również dzień w którym zapomniano przyjąć tabletkę) i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Stosując tę metodę można rozpoczynać kolejne opakowanie tego samego dnia tygodnia jak zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
milllla 1 tabletka zapomniana w trzecim tygodniu stosowania Istnieją dwie możliwości bez potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej: Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, nastepnego dnia należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Krwawienie miesiączkowe może wystąpić dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek z drugiego opakowania. Jednakże w trakcie przyjmowania tabletek może wystapić plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe. lub Można zaprzestać przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania, zrobić 7 dniową lub krótszą przerwę (licząc również dzień w którym zapomniano przyjąć tabletkę) i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Stosując tę metodę można rozpoczynać kolejne opakowanie tego samego dnia tygodnia jak zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Funia89 krwawienie może pojawić się zarówno w 1 jak i w 7 dniu przerwy, na to reguły nie ma. moim zdaniem nie powinnaś z tym nic robić, chyba ze występuja u Ciebie plamienia trwające przez cały cykl. jednorazowa plamka na majtkach nie oznacza tego, ze tablekti nie trzymają cyklu. zawsze jednak mozesz skonsultowac sie ze swoim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllla
tak tylko ze to nie jst 3 tydzien, tylko dalszy..i zeby zastosowac sie do 1 opcji to musialabym juz od nd robic przerwe...a ja wzielam ta pominieta niedzielna i pozostale wt, sr..dopiero dzis moge zrobic planowana wczesniej przerwe, albo nie robic i brac opakowanie nastepne:] myslalam ze jest jeszcze inne wyjscie, ale widze ze tylko to 1 mi pozostake przyjac kolejne 21 tbl bez robienia przerwy:] Tylko czy bede dalej nalezycie croniona przez te 21 tbl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocobybylogdyby chodzi mi o to że jezlei wezme 1 tabletke podczas oresu (np.4 dzien) to nastepna przerwe w tabletkach zrobie za 21 dni czyli 4 dni pozniej niz mialabym normalnie okres (biore tabletki pierwszy raz) no ale nie wiem czy wtedy bede zabezpieczona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
Hej dziewczyny. Dzisiaj zaczynam 2 blister tabletek. Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolona. Na początku miałam bóle łydek, piersi bolały jak szalone. A teraz już wszystko jest w porządku, ale niestety miałam plamienia. Jak myślicie czy jak zacznę brać 2 opakowanie to coś może się zmienić (przestanę plamić?) Niedługo wyjeżdżam nad morze a te plamienia są uciążliwe. może któraś miała podobny problem Za szybką odpowiedź z góry dziękuję. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
siula821 nie za bardzo rozumiem Twoj tok myślenia... jesli wezmiesz pierwsza tabletke pomiedzy 2-5 dniem cyklu, wtedy musisz sie zabezpieczac dodatkowo 1 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
milllla tabletke zapomnialas w 3 tyg i faktycznie masz teraz tylko wyjscie numer 1. jestes chroniona przez te 21 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jess xD
Witam , mam taki problem. Dzisiaj wizełam tabletke, a godizne póżniej wystapiła biegunka, w prawdzie nie ostra, ale biegunka. I w ulotce pisze ze tzreba wziasc z rezerwoego blistra, a ja niestety takiego nie mam , pozniewaz apteka była zamknięta i nie miałam możliwości jej kupienia. I teraz moje pytanie. Czy jest ryzyko zajścia , poznieważ po wzięciu tabletki miałam stosunek i zaraz po wystapiła biegunka. Mam tabletkę wziąść jutro, kiedy zaopatrze się w tabletke , czy to już nie bedize miało sensu ?? Co mam zrobic ?? Bo martwie się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jess xD
Witam , mam taki problem. Dzisiaj wizełam tabletke, a godizne póżniej wystapiła biegunka, w prawdzie nie ostra, ale biegunka. I w ulotce pisze ze tzreba wziasc z rezerwoego blistra, a ja niestety takiego nie mam , pozniewaz apteka była zamknięta i nie miałam możliwości jej kupienia. I teraz moje pytanie. Czy jest ryzyko zajścia , poznieważ po wzięciu tabletki miałam stosunek i zaraz po wystapiła biegunka. Mam tabletkę wziąść jutro, kiedy zaopatrze się w tabletke , czy to już nie bedize miało sensu ?? Co mam zrobic ?? Bo martwie się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jess xD
Witam , mam taki problem. Dzisiaj wizełam tabletke, a godizne póżniej wystapiła biegunka, w prawdzie nie ostra, ale biegunka. I w ulotce pisze ze tzreba wziasc z rezerwoego blistra, a ja niestety takiego nie mam , pozniewaz apteka była zamknięta i nie miałam możliwości jej kupienia. I teraz moje pytanie. Czy jest ryzyko zajścia , poznieważ po wzięciu tabletki miałam stosunek i zaraz po wystapiła biegunka. Mam tabletkę wziąść jutro, kiedy zaopatrze się w tabletke , czy to już nie bedize miało sensu ?? Co mam zrobic ?? Bo martwie się tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Jess xD --- tylko w przypadku ostrej biegunki bierze sie dodatkowa tabletke.Ostra biegunka to taka ktora trwa pare dni i prowadzi do odwodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×