Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Gosia281
Dobre jest to forum,zawsze mozna zapytac.Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
Gosia 281...moim zdaniem jeśli dzieje się tak jeszcze przy 6 opakowaniu to już powinnaś się zgłosić do lekarza po zmianę...zresztą on będzie wiedział najlepiej co w takiej sytuacji robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
dzięki Lenka, ja niby wiem, że tak i że wszystko gra, ale wolałam to usłyszeć od kogoś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
aniqua...no tak zawsze lepiej zapytać i rozwiać swoje wątpliwości :) po to tutaj jesteśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPEWNA22
Na osiemnastce mojej młodszej siostry trochę przesadziłam z alkoholem. i skończyłam z głowa w toalecie. Do 3 godzin od zażycia tabletki zabrakło 5 minut. Nie jestem pewna czy tabletka do konca zdążyła sie wchłonąc. Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji ( tabletki biorę od 7 miesięcy ) Zawsze przyjmowałam o tej samej godzinie, nigdy nie zapomniałam. To jest drugi tydzień 7 blistra. W tygodniu wcześniejszym współżyłam. Jestem troche zdezorientowana. Nie wiem czy jestem zabezpieczona, wiem że w przypadku zwymiotowania mam wziąć kolejny blister nie robiąc przerwy. Tylko czy teraz jestem zabezpieczona, i nie muszę się dodatkowo zabezpieczać? Pytania kieruję głównie do młodej położnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEPEWNA22*
Na osiemnastce mojej młodszej siostry trochę przesadziłam z alkoholem. i skończyłam z głowa w toalecie. Do 3 godzin od zażycia tabletki zabrakło 5 minut. Nie jestem pewna czy tabletka do konca zdążyła sie wchłonąc. Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji ( tabletki biorę od 7 miesięcy ) Zawsze przyjmowałam o tej samej godzinie, nigdy nie zapomniałam. To jest drugi tydzień 7 blistra. W tygodniu wcześniejszym współżyłam. Jestem troche zdezorientowana. Nie wiem czy jestem zabezpieczona, wiem że w przypadku zwymiotowania mam wziąć kolejny blister nie robiąc przerwy. Tylko czy teraz jestem zabezpieczona, i nie muszę się dodatkowo zabezpieczać? Pytania kieruję głównie do młodej położnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazijoszi1
a JAK BIERZECIE YASMINELLE? MI lekarz powiedzial ze skoro koncze ostatnia tabletke w piatek to zaczynac kolejny blister mam tez od piatku. Wysawalo mi s ze od soboty powinnam zaczac, ale skoro lekarz kaze od piatku wiec tak biore. A jak Wy bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazijoszi1
JAK BIERZECIE YASMINELLE? MI lekarz powiedzial ze skoro koncze ostatnia tabletke w piatek to zaczynac kolejny blister mam tez od piatku. Wysawalo mi s ze od soboty powinnam zaczac, ale skoro lekarz kaze od piatku wiec tak biore. A jak Wy bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
NIEPEWNA22* ----- tabletki juz dawno nie bylo w zoladku. kazijoszi1 --- 8 dzien mija w sobote, wiec prawidlowo wtedy powinnas rozpoczynac nowy blister.Moze gin pomylil sie w liczeniu,ale generalnie przerwe mozna skracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
NIEPEWNA22* ----- tabletki juz dawno nie bylo w zoladku. kazijoszi1 --- 8 dzien mija w sobote, wiec prawidlowo wtedy powinnas rozpoczynac nowy blister.Moze gin pomylil sie w liczeniu,ale generalnie przerwe mozna skracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
NIEPEWNA22 moim zdaniem lepiej żebyś się dodatkowo zabezpieczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
kazijoszi1...młoda położna już chyba rozwiała Twoje wątpliwości :)...bierzesz tabletkę w 8 dniu, jednak nic się nie stanie jeśli łykniesz w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazijoszi1
Dziękuje za odpowiedz. Teraz sie zastanawiam dlaczego gin kazala mi brac w dniu w ktorym koncze. W nliczeniu sie nie pomylila bo z nia to 3 razy omowila i tez bylam zdziwiona :/ Moze dlatego ze pierwsze opakowania rozpoczelam w dniu po zakonczeniu calkiem miesiaczki (omylkowo :))Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazijoszi1
Dziękuje za odpowiedz. Teraz sie zastanawiam dlaczego gin kazala mi brac w dniu w ktorym koncze. W nliczeniu sie nie pomylila bo z nia to 3 razy omowila i tez bylam zdziwiona :/ Moze dlatego ze pierwsze opakowania rozpoczelam w dniu po zakonczeniu calkiem miesiaczki (omylkowo :))Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
po zakończeniu miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
po zakończeniu miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazijoszi1
Tak po zakończeniu miesiączki ktora trwala 5 dni ja wzielam pierwsza tabletke 6 dnia w ktorym juz miesiaczki nie mialam . Wtedy gin kazala mi przez pierwszy tydz stosowac dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
kazijoszi1 ---- przepraszam,ale Twoja lekarka jest troche niepowazna.Skoro wzielas tabletke 6 dnia to powinnas stosowac zabezpieczenie dodatkowe juz do konca blistra.O zablokowaniu owulacji nie moze byc mowy jezeli nie wzielas 1 tabletki do 5 dnia cyklu.Przez tydzien mozna dostakowo sie zabezpieczac jezeli rozpozczelas 1 blister miedzy 2 a 5 dniem cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
młoda położna...dlatego też się zdziwiłam, że po zakończeniu i zalecenie dodatkowego zabezpieczenia tylko przez następne 7 dni... :| z tego co się orientuję to można zażyć od 2-5 dnia cyklu i wtedy się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień, jednak nie w przypadku przekroczenia tej granicy...nie wiem co mam o tym sądzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Lena87 --- a czemu masz cos o tym sadziec? To nie jest Twoj problem tylko tej Pani doktor i jej pacjentek,ktore sa narazone na konsekwencje niewiedzy swojej lekarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
młoda położna...faktycznie to może nie moja sprawa, ale jednak takie rzeczy zastanawiają, bo niby lekarz a tu proszę, więc w jakiś sposób mnie to oburzyło, że istnieją tacy lekarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
Lena87,nie ,dopiero pierwszy raz mam te objawy przy przedostatniej tabletce szostego opakowania i Mloda Polozna pisala by postepowac dalej jak zawsze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
Lena87,nie ,dopiero pierwszy raz mam te objawy przy przedostatniej tabletce szostego opakowania i Mloda Polozna pisala by postepowac dalej jak zawsze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
Gosia 281.. jeśli pierwszy raz to raczej nie ma się czym przejmować...myślałam, że to już ciągnie się od 1 opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia281
Lena87 tzn, pierwszy raz mam plamienia przy przedostatniej tabletce w szostym dopiero opakowaniu.Mloda polozna mowila by postepowac jak dotychczas ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
Gosia 281 wg mnie jest wszystko ok, jeśli jednak będziesz spokojniejsza to zapytaj swojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze.. mialam te plamienia.. wczoraj juz myslalam ze minely wiec kochalismy sie z chlopakiem.. a dzisiaj plamienie przerodzilo sie prawie w okres.. czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
Coupelle...to raczej normalne, że czasem występują krwawienia, więc nie ma się czym przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena87
Coupelle....zapomniałam zapytać, czy to trwa już dłuższy czas, bo jeśli nie to wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaiinka
Jeśli przy pierwszym opakowaniu okres dostałam 4 dnia przerwy przy drugim też 4 dnia powinnam dostać?! Słyszałam,że niekóre dziewczyny dostają dokładnie tego samego dnia (nawet o tej samej godzinie!) co przy pierwszym opakowaniu...a mi własnie leci 4 dzień a okresu brak.. a pamiętam,że miesiąc temu dostałam ok.13-tej... nie wiem czy jest jakaś reguła czy nie.. proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×