Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Mam pytanie.. brałam yasminelle regularnie, teraz zrobiłam sobie miesięczną przerwę. Czy jeśli teraz będę chciała zacząć brać tabletki(a wizytę na ich przepisanie mam już po okresie)muszę czekać do pierwszego dnia menstruacji czy mogę zacząć obojętnie którego dnia? I kiedy zaczną działać jeśli je wezmę nie w 1 dniu okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Ja podobnie jak Moni89 biorę tabletki po to, aby wkońcu niecierpieć podczas menstruacji, bo moje bóle są tragiczne, biegunki, wymioty, itd. Właśnie skończyłam brać pierwsze opakowanie, a ból menstruacyjny wcale nie jest słabszy. Czy po pierwszym opakowaniu też tak miałaś? Zastanawiam się czy z nich nie zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pryszczulka
Troche dziwi mnie fakt ze Yasminelle wywołują u większości osób silne zmiany trądzikowe. Według zapewnień producenta mają one działanie antyandrogenne więc powinny pomagac a nie szkodzic... Sama juz sie zaczynam zastanawiac czy z nich nie zrezygnowac bo z kazdym dniem jest gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
Właśnie ja też mam tak samo, bardzo dużo zmian skórnych pojawiło mi się na twarzy. Moja ginka mówiła, że one raczej dają przeciwny skutek, czyli ładną twarz bez trądziku. Może tylko w pierwszym miesiącu brania, potem te zmiany ustąpią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zaczelam brac to przy kolejnej miesiaczce bolu nie mialam. teraz nie boli mnie w ogole..no moze tam jakis jeden czy dwa skurcze dziennie w pierwszy dzien, ale to jest nic w porownaniu z tym jak cierpialam bez tabletek.. moze poprostu nie dzialaja na wszystkich w ten sam sposob... trzeba probowac dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eveliniatko - ja bym na Twoim miejscu brala na twoim miejscu w pierwszy dzien krwawienia...ale dla pewnosxci skonsultowalabym sie z lekarzem...skoro i tak idziesz po okresie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała1
Czy No-spa, osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała1
i jeszcze jedno...jeśli tabletki były przyjmowane tak jak trzeba i nie wystąpiła biegunka ani wymioty, to czy jest możliwe, że okres w tygodniu przerwy pierwszego dnia jest tylko brązowym plamieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
No-spa nie oslabia dzialania. Ja biore i no-spe i ketonal, nie ma to nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acia88
A jeśli chodzi o te plamienie to jest możliwe, ja miałam brązowe plamienie w trakcie i krwawienie w trakcie przyjmowania tabletek, zadzwonilam do ginka zapytac sie czy wszystko ok, ale powiedziala, ze pierwszy miesiac moze taki byc, w drugim powinno byc lepiej. Jesli masz dopiero pierwszy dzien po pierwszym opakowaniu to poczekaj do jutra albo dalej i zobacz co sie bedzie dzialo, okres powinien wystapic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pryszczulka
Ja zaczelam piate opakowanie... z tradzikiem jest coraz gorzej dlatego nie wierze juz ze po dwoch, trzech opakowaniach problem mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaraz mam wziąć pierwszą tabletkę yasminelle, tylko czytając ulotkę zgłupiałam i jakby mi ktoś mógł powiedzieć, że jednak dobrze robie :) chodzi o to, czy na pewno teraz mam brać nowe tabletki. Wcześniej zażywałam yasmin, teraz jestem po tygodniowej przerwie i jak w każdy czwartek powinnam zacząć opakowanie tylko zamiast yasmin biorę yasminelle. Dobrze robie ? czy to jakoś inaczej trzeba zacząć te tabletki ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeee
mam pytanie do bardziej doświadczonych...czy w czasie 7dniowej przerwy gdy jeszcze nie macie krwawienia kochacie sie bez dodatkowego zabezpieczenia?czy w czasie przerwy jest wieksze ryzyko zajscia w ciązę?pozdrawiam babeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeee
balbex dobrze robisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ws
pytanieeeee - jesli bralas tabletki regulanie i nie mialas zadnych przygod to jestes zabezpieczona. ( ja sie kocham bez prezerwatywy i w ciazy bynajmniej nie jestem - chyba ) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RatunkuPomocySOS
Dziewczynki! Blagam pomozcie, dzisiaj o godzinie 18 wzielam tabletke ( zawsze o tej godzienie biore ) , okolo godziny 20 popedzilo mnie do kibelka.. brzuszek mnie bolal juz kilka godzin, okolo 22 to samo... czy powinnam wziac dodatkowa tabletke badz zabezpieczac sie dodatkowo? prosze, odpowiedzcie. Jutro przyjezdza moj chlopak a niewidzielsimy sie 3 miesiace :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia222
Moja sytuacja jest nieco skomplikowana, a mianowicie: brałam dwa blistry pod rząd, przy drugim blistrze w ostatni dzień drugiego tygodnia tabletki nie zażyłam ani kolejnych. Zrobiłam więc 7 dniową przerwę podczas której krwawienie wystąpiło. Po 7 dniach zaczelam brac nowy blister. Zabezpieczenie chyba jest 99%, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia222
tabletek nie zjadłam dlatego bo zapomniałam ich zabrać ze sobą na wakacje... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmrroowwaa
witam mam jedno pytanie, mianowicie: wlasnie zaczelm brac tabletki yasminelle od tygodnia, i wlasnie powinnien mi sie juz skonczyc okres ale ja go jeszcze mam :/ nie jest to kolor taki czerony, taki swiezej krwi tylko taki kolor ciemny, jakby zakrzepnietej wczesniej juz :/ i czy co jest normalne, mam sie czym martwic? inych ubocznych skotkow nie zauwazylam a to sa moje pierwsze tabletki prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pryszczulka
mmrroowwaa To całkiem normalne. Mozesz tak plamic na poczatku brania tabletek. Prawdopodobnie po pierwszym opakowaniu problem minie. Mi przeszło po jakims tygodniu ale to zalezy od organizmu Babolka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwional
mam pytanie teraz mam 7 dniowa przerwe, w pon wzielam ostatnia tabletke a do dzisiaj nie dostalam okresu :( zaczynam sie martwic bo zazwyczaj w 3 dniu mialam okres.... czy zapalenie pochwy (zalapalam grzyba na wakacjach ;/) ma wplyw na opoznienie okresu?? bardzo prosze o odpowiedz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ws
zmartwional - a jakie leki na to dostalas? bo jak antybiotyki to moglo ci sie poprzestawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arishka
witam yasminelle biorę od raku, co miesiąc (w październiku stuknie rok) - żadnym objawów ubocznych nie miałam, bardzo rzadko mdłości skóra się poprawiła, a bóle miesiączkowe (miałam bardzo silne) ustąpiły - ogólnie jestem bardzo zadowolona teraz idę do ginekolożki, z tego powodu, że często drętwieją mi nogi - nie mogę siedzieć paru minut w jednej pozycji, bo od razu drętwieją i czasem czuję na łydkach ból żył - a, że moja mama ma żylaki od stojąco-siedzącej pracy i niskiego ciśnienia, boję się o swoje nogi, bo żyły na łydkach zaczęły być widoczne, tak jak ich dotąd nie było myślę, że czas na przerwę w ich braniu a tabletek idealnych nie ma - niestety - jedne powodują to, drugie to, itd. pozdrawiam wszystkie panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arishka
chciałabym dodać - jeśli martwisz się, że tabletka może nie zadziałać to co szkodzi Kupić prezerwatywę i zabezpieczyć się podwójnie? jeśli już tak się boisz, to rozważaj możliwość drugiej opcji dodatkowej poza tym musiałabyś mieć rozwolnienie, które przeczyści cały organizm - dwa takie "lżejsze" wypróżnienia nie są wstanie podziałać na hormony pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VC
Czesc dziewczyny:) mam pytanie, jak chodzicie do ginekologa,zeby przepisal wam tabletki, to zawsze was bada? Bo mnie badal jak przepisywal a teraz juz tylko wypisze recepte,chwile pogada i koniec. Chodze tam, po recepty co 2-3 miesiece i jakos nic sie nie zmienia. Wiem ze kobiety normalnie sa badane przez ginekologa srednio raz na rok,ale jak tam chodze czesciej, to moze domagac sie badan. Juz sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arishka
ja powiem, że mnie nawet przed pierwszym blistrem nie badała tylko normalne badanie ginekologiczne + piersi i nic więcej, ale nic w związku z tabletkami - ani ciśnienie, ani nie pytała o nic w sumie to ja zdawałam pytania, czy to aby napewno w miarę bezpieczne, bo do tabletek byłam dość sceptycznie nastawiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arishka
VC - myślę, że to obowiązek badania i powinno się je robić co pół roku dla własnego spokoju - lepiej mieć kontrolę zatem na wizycie powiedz, że chcesz zrobić badania i lekarz wtedy musi je zrobić, ew. skierować jeśli od razu od ręki nie może ale cytologie i inne może zrobić od ręki, więc jest na zasadzie: mówisz-masz ja teraz się wybieram, jak wspominałam, w sprawie tabletek, ale chcę tez badania porobić, więc po prostu ginekolożce powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam 2gie opak.i czuje sie dobrze:) przed okresem troche brzuch pobolewa ale generalnie mam lekkie miesiaczki:) no i nic mnie nie boli cera ok:) nawet troche zeszczuplalam:) jest ok:) i na banie nie dostaje zadnych jazd:) trafilam chyba na swoje tabsy:) tak czy siak od listopada rzucam hormony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×