Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość anty_myszka
moim zdaniem nie ma się czym przejmować.. czasem tak jest, że nie dostaje się krwawienia tego samego dnia.. a stres na pewno ci nie sprzyja.. nie denerwuj się a krwawienie na pewno przyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze odkad biore talbetki zawsze odstawalam 3 dnia.. a ty zawsze odstajesz tego samego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
niby tak, ale zdarzyło mi się jednodniowe spóźnienie, więc głowa do góry.. i nie stresuj się, bo to przede wszystkim opóźnia krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bralas keidys 2 blistry pod rzad??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
nie.. aż tak nie truję swojego organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja zrobilam tak raz.. :( i teraz czekam jak glupia na okres naprawde ise martiw :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SANDRA1111111111
Na pewno dostaniesz okres, nie ma takie mozliwosci zeby tak sie nie stalo.. wszytko CI sie przesunelo wiec bedzie pozniej wiec to normlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty bralas kiedys 2 blistry pod rzad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah ----- wez Ty sie za przeproszeniem puknij w głowe ... ;-) Jestes kobieta czy machina,w ktorej wszystko ma dzialac jak w zegarku? To jest 3 dzien przerwy,dopiero trzeci... A Ty juz nogami przebierasz ze strachu.Nie masz co robisz ? Jak jest krwawienie to zle,bo nie na reke,jak go nie ma to tez niedobrze.Wez sobie goraca kapiel,napij sie goracej herbatki z malin albo z rumianku.Zrelaksuj sie i daj swoim hormonom normlanie pracowac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale ja zawsze dostawalam okres 3 dnia.. a teraz nawet nie czuje ze sie bliza.. i w dodatku nie ma zandego sluzu tylko mam sucho :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malennnkamiiiiiiii
młoda położno mam pytanie... Czy zwykłe rozwolnienie... (przepraszam za dosłowne wytłumaczenie... kupka rzadka..troszkę prawie jak woda,ale nie bardzo dużo) jednorazowa. no, może 2 razy w ciągu tyg. tuż przed lub po zazyciu tabletki(nie pamietam dokladnie)może zmniejszyć skuteczność yasminelle? WIem,ze w ulotce mowa jest o biegunce ciężkiej, czyli (jak wyczytałam) takiej,która utrzymuje się dłużej niż 24 h.. Ale czytałam teraz inne fora, w których dziewczyny pisza,że nawet mała biegunka może obniżyć skuteczność(nie wchłonąć się) zależy od organizmu. Co o tym myślisz? Aha, i czy krwawienie z odstawienia faktycznie MUSI być zawsze tego samego dnia(jedynie kilka godzin wcześniej/później). Nie chce mi się wierzyć w te chyba wyssane z palca bzdury... ALe jest TYLE takich wypowiedzi..że chyba każdy by zwątpił. Dodam,że po pierwszym blistrze dostałam 4-ego dnia, po drugim 5-ego, teraz jestem po trzecim.. 4 dzień i okresu z odstawienia brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah ---- naprawde nie masz wiekszych problemow? Jestes kobieta ,a nie cyborgiem.Nie wymygaj od orgaznimu zeby chodzil jak szwajcarski zegarek. Nie czujesz ,ze okres sie zbliza? Nie dziwne,ze nie czujesz bo w trakcie brania tabletek okres nie wystepuje.Pozatym wez pod uwage,ze tabletki niweluja PMS i mozesz nie odczuwac zmian w trakcie przerwy.nie badz dzieckiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekkowystraszona
Biorę Yasminelki już tydzień, ale od trzech dni mam dziwny ból w lewym ramieniu. Nie zupełnie ramię, a raczej mięśnie czy coś od strony łopatki. Myślałam poczatkowo, że to przez naciągnięcie mięśnia lub coś w tym stylu, ale trochę długo to trwa Czy to może mieć związek z pigułkami, czy po prostu schizuję? Proszę odpowiedzcie mi, jeśli wiecie coś o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z alkoholem
Mam do was dziewczynki pytanie:) Czy podczas brania pigułek można pić alkohol? Wiem, ze nie wolno mi zwymiotować po przyjęciu tabletki, ale czy ogólnie w racjonalnych ilościach nie osłabia on działania proszków? Czy kilka drinków nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malennnkamiiiiiiii ----- tylko ciezka biegunka moze miec wplyc na wchloniecie tabletki.Krwawienie nie musi pojawiac sie zawsze tego samego dnia. lekkowystraszona ---- schizujesz.Rownie dobrze moglas spac w niewygodnej dla ciala pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszyłam_się
do młodej położnej---- czy naprawdę ma się takie problemy po odstawieniu tabletek? tzn. z zajściem w ciążę, bardzo nieregularnymi cyklami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystraszyłam_się ----- niektore kobiety maja problemy z nieregularnymi cyklami po odstawieniu tabletek,a z tego moze wynikac problem z zajsciem w ciaze.Ale to jest wszystko przejsciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowitka*****
No szczerze mówiąc to nie powiedziałabym że lekkowystraszona tak strasznie schizuje mi też zaczęły się bóle na początku nóg przy braniu tabletek później ręki lewej i moj gin mówił że to jest niemożliwe ze od tabletek i kazał dalej brać w końcu sama zdecydowałam się odstawić ale ból niestety dalej się utzrzymuje juz ponad miesiąc chodzę po lekarzach a oni niestety nie wiedzą od czego to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu z tą zakrzepicą
A ja mam pytanie do mlodej poloznej bo co jakis czas ktoras z dziewczyn pisze o tej zakrzepicy i mozna dostac swira Ja biore juz dosc dlugo tabletki i raczej problemow nie mam no ale ze wzgledu na to ze ta nieszczesna zakrzepica jak zresztabylo juz wczesniej pisane moze przebiegac bezobjawowo to czy w zwyklej morfologi wyjdzie ze cos sie robi nie tak czy trzeba robic koniecznie badanie dodatkowe tzn ten koagulogram i ile moze kosztowac prywatnie bo chyba sobie dla swietego spokoju zrobie bo caly czas cos jest o tej zakrzpicy Mialam co prawda badanie ostatnio robione ale morfologie ob tsh i jonogram wszystko wyszlo w normie wiec jest sens robic dodatkowe badania czy mozna oprzec sie na tym ze jak by cos sie zaczelo dziac to morfologia to wykarze niech ktos madry w tym temacie napisze bo juz mnie wkurzaja te ciagle pytania o zakrzepice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu z tą zakrzepicą ------ zakrzepica nie moze przebiegac bezobjawowo.Ale uklad krzepniecia moze wykazac czy cos moze sie dziac z krzepliwoscia krwi.Czy moze z tego sie cos 'urodzic'.Uklad krzepniecia jest obowiazkowym badaniem w trakcie stosowania antykoncepji hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu z tą zakrzepicą
Czyli sama morfologia nic nie wykaże prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu z tą zakrzepicą
dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiaadczona
młoda położna mam pytanko tez mam zamiar brac 2 opakowania pod rzad(praktycznie to musze, bo zapomnialam tabletki w 3 tyg) tylko nie za bardzo wiem czy to drugie opakowanie musze wziac do samego konca, czy moge zrobic sobie przerwe wczesniej, np. o kilka tabletek. Byłabym bardzo wdzięczna za odp. aha i czy po wzieciu dwoch op. krwawienie z odstawienia ma prawo nie wystapic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiaadczona
aha i Ty pisałaś kiedys ze bralas 2 blisty pod rzad, nie raz, powiedz, czy bardzo odczuwa sie przesyt hormonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedoswiaadczona ---- bierzesz do konca.Krwawienie pojawi sie,ale moze zaczac sie w ostatnim tygodniu.Czulam przesyt hormonami ale nie bylo to bardzo uciazliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamzatti
dziewczyny i kobiety - czytajcie ulotkę! - jest się chronionym od 1 dnia brania jesli wzięło się 1 tabletkę w pierwszym dniu krwawienia (ale oczywiscie nie po 1 godzinie od wzięcia - bo jak czytamy w ulotce tabletka wchłania się 3-4 godziny, a zanim hormony zadziałają na Wasz organizm tez na pewno jeszcze troche to potrwa) - popijac generalnie mozna chyba czymkolwiek, nie sądze zeby gorąca herbata miała wpływ na dzialanie tabletki - ale jesli w ulotce pisza "mozna popić mała ilością wody" - to popijajcie wodą i będziecie miały spokój - śluz brązowy (fhekt małego krwawienia) jak równiez krwawienie nie tylko w przerwie w braniu tabletek moze się pojawiać przy yasminelle do KILKU miesiecy, ginekolodzy przy kazdej tabletce dają czas organizmowi na przystosowanie sie do 3 cyklów. jelsi jednak jakiekolwiek objawy nieporządane u Was sie powiększają albo sa trudne do zniesienia to idźcie i poproście o zmiane tabletki - moze inna będzie Wam bardziej pasować i nie bedziecie się męczyć. tabletka jest po to aby cieszyć się ... zyciem bez pewnych ograniczeń ale jesli w zamian macie być notorycznie osłabione, przewrażliwione, "pokrwawione", wypryszczone lub nie daj boże chore (zakrzepica, zatror, migrena) to trzeba o tym powiedziec lekarzowi i prosić o zmiane (pomoc) - z doswiadczenia powiem ze jedna pigułka moze Wam dac niepożadane skutki uboczne po 3 tabletkach, a inna po 2 opakowaniach - trzeba to obserwować choc oczywiscie nie panikowac, wiele z tych skutków przechodzi po jakims czasie, jesli nie prejdzie - zmieńcie hormony ja z yasminelle mam złe doswiadczenie - juz po 3 tabletce zaczeły mnie bolec nogi - zrobiłam badanie krzepliwości krwi - w normie, poszłam do hirurga naczyniowego - obejrzał, wysłuchał i powiedział zę to absolutnie nie zakrzepica ale pewnie tabletki źle na mnie oddziałuja i trzeba zmienic. Bo oprócz zagęszczania krwi tabletki czasem oddziałuja na ścianki naczyć krwionośnych, osłabiajac je. W takim wypadku pojawiają sie bóle, pieczenia i cięzkośc nóg. Nie jesto to "smiertelne" ale moze w dłuższym czasie prowadzić do powstawania żylaków czy niewydolnosci zył. Dlatego takie pigułki trzeba zmienic na inne. Na ból nóg oprócz róznych masci, zeli (lioton 1000 polecam) najlepiej dostać recepte na Detralex - lek powodujacy wzmacnianie ścianek żył i zwiększony drenaz limfatyczny. Pomaga osobom którym po tabsach "wyszły" nieco zyły na wierzch, stały się widoczne pod skóra - mnie znikły. generalnie na to samo działaja leki z czynnikiem zwanym diosmina z tym ze różne mają go w róznym stężeniu i te moga nie tak skutecznie działac,a le np. są bez recepty. np. Diosminex (mnie było po nim niedobrze) Oczywiscie przy każdym silniejszym blu nóg który łączycie ze stosowaniem hormonów (a nie przetrenownaiem na WFie lub wakacjach) KONIECZNIe pokażcie sie lekarzowi chocby takiemu pierwszego kontaktu - zawsze to bezpieczniej niż dostać zatoru choc nie ma sie co stresowac - to bardzo rzadkie wypadki! Kazda z nas jest inna i każdej inaczej posłuzy dana pigułka - nawet badania hormonalne nie daja 100 procent mozliwosci dobrania od razu własciwiej pigułki- trzeba to zrobić mniej lub bardziej metoda prób i błędów POD KONTROLĄ ginekologa. Kada pigułka moze mieć skutki uboczne - dobrze dobrana będzie miec ich najmniej lub wcale - macie się po nich dobrze czuć, choć pewne odchylenia od normy moga się zdarzac. Ale nawet bez pigułek rzadko przeciez zupełnie nic nam ni dolega albo nic nie pobolewa ;) uszy do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiaadczona
młoda położna a potem po zrobieniu 7 dniowej przerwy po 2 opakowaniach krwawienie wsytepuje juz normalnie w jej trakcie? i cyzm taki przesyt zazwyczaj sie objawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×