Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość aniqua
amatorka, ja zostałam poinstruowana przez moją panią ginekolog, że tabletkę pierwszą można wziąć do 12h (czytałam gdzieś, że nawet 24h) po rozpoczęciu krwawienia i nie ma to wpływu na ich skuteczność. Jeśli chodzi o te lekkie plamienia w czasie owulacji to z tego co wiem nie jest to nic nienormalnego, sluz może tak wyglądać. U mnie pojawiało się to praktycznie w ka,żdym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie amatorka
No dobrze...nalezy wziac tabletke w ciagu 12 godzin od rozpoczecia krwawienia... No teraz taka hipotetyczna sytuacja... Dostaje okres 12 stycznia o 23 budze sie rano naturalnie cala zakrwawiona i biore tabletke 13 stycznia o 15...skutecznosc jest zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie amatorka
No dobrze nalezy wziac tabletke w ciagu 12 godzin od rozpoczecia krwawienia... to teraz taka hipotetyczna sytuacja... Dostaje okres powiedzmy 12 stycznia o 23 i budze sie rano naturalnie cala zakrwawiona...zeby skutecznosc tabletki byla zachowana mam ja wziac rozumiem najpozniej o 13 stycznia o 11... Czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie amatorka
No dobrze nalezy wziac tabletke w ciagu 12 godzin od rozpoczecia krwawienia... to teraz taka hipotetyczna sytuacja... Dostaje okres powiedzmy 12 stycznia o 23 i budze sie rano naturalnie cala zakrwawiona...zeby skutecznosc tabletki byla zachowana mam ja wziac rozumiem najpozniej o 13 stycznia o 11... Czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
nie panikuj, nie musisz się trzymać 12 godzin przy pierwszej tabletce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
amatorka, tak własnie jak mówisz ;) i jak mówi anty-myszka, nie panikuj. Weź tabletke o tej porze o której bedzie Ci ją potem wygodnie brać ;) Tylko nie przekrocz tych 24 h ;) W ulotce jest wyrażnie napisane, że można brać nawet 2. dnia czyli po 48h od rozpoczęcia krwawienia, tylko trzeba sie zabezpieczać przez pierwsze 7 dni dodatkowo. A w dniu krwawienia jak weźmiesz do będzie dobrze. Ale to ma być w dniu krwawienia a nie koniecznie w momencie jak się ono zacznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmuchajaca na zimne
WItam serdecznie! Ja mam takie pytanie ogolnie a propos antykoncepcji. Mam zamiar brac tabletki i dodatkowo używać prezerwatyw, a poniewaz boje sie nawet wlasnego cienia to chcialabym wiedziec czy przy pigulkach dopuszczalne jest równiez stosowanie globulek antykoncepcyjnych...tych dopochwowych...czy nie oslabi to przypadkiem dzialania tabletek... Przepraszam jesli to pytanie wyda wam sie niedojrzale...chcialabym po prostu najpierw zasiegnac teorii zanim przejde do praktyki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
że co?? tak, i stosuj jeszcze przerywany.. ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajego
dmuchajaca - nie panikuj. przesadzasz...ale ok..jesli sie boisz ze tabsy nie dzialaja to stosuj dodatkowo gumy...ja na twoim miejscu zostalabym przy gumach tylko....po co sie faszerowac skoro i tak nie wierzysz w ich dzialanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
to pytanie nie wydaje mi się niedojrzałe ale niepoważne.\ Bez przesady, a co z całą przyjemnością z seksem związaną jeśli Ty się tak przejmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipan89
Chciałam się zapytać,jeśli się zwymiotuje tabletkę to co to znaczy jak jest napisane w ulotce ,że trzeba wziąć tabletke z rezerwowego blistra czy li,że z jakiego jak ja mam tylko jedno opakowanie w domu 21 tabletek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
trzeba mieć drugi zapasowy blister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sushiii
Cześć, mam do was pytanie, mam nadzieję, że ktos mi odpowie. Mój lekarz przepisał mi Yasminelle, to pierwsze tabsy, ktore bd brala. Właśnie czekam na okres, powinien się pojawić jutro albo coś koło tego;) Czy biorąc tabletki można palić? W ulotce niby pisze, że nie za bardzo, ale czy nikotyna (i thc ;PPPP) zmniejszają działanie antykoncepcyjne tabletek? ;> To samo odnośnie alkoholu;) I jeszcze jedno pytanie. Piszecie, że tabletki mogą powodować zmniejszenie wilgotności.. Jeśli do tej pory miałam z tym problemy, to znaczy, że będzie jeszcze gorzej??? Proszę, pomóżcie, bo chciałabym wiedzieć zanim zacznę je brać ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
tulipan89------ możesz wziąć tabletkę z obecnego blistra, a przerwę zacząć po prostu o dzień wcześniej sushiii------ powiem szczerze, że ja zaczynając brać tabletki rzuciłam palenie, ponieważ zwiększa to ryzyka zakrzepicy. Palenie NIE zmniejsza skuteczności tabletek. Picie alkoholu również. Jeśli chodzi o wilgotność, to zależy od organizmu. Ja nie mam z tym problemu. Musisz sama to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
tulipan89 jak zwymiotujesz tabletke to postepujesz jak w przypadku pominieca tabletki w 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ze wymioty nastapily po 4-5 godzinach od przyjecia tabsy to sie nie martw. ale mozesz sie zabezpieczac dodatkowo jesli nie jestes pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comam zrobić
POMóżCIE! dzisiaj wziełam pierwszą tabletke yasiminelle ale pomyliłam się i zamiast z początku wzięłam tabletke przeznaczoną na 3 tydzień co teraz ?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
nic, wszystkie tabletki są takie same.. więc nie ma znaczenia którą weźmiesz.. oznaczenia są po to, żebyś nie zapomniała o żadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comam zrobić
ale teraz jak mam je brać, bo po jednej stronie jest o sreberko i inne strzałki niż na tej co widać tabletki i jak odwórciłam to wyszedł 3 tydzień a ja wzięłam po tej stronie co sreberko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ws
bierz je dalej, tylko zapisz sobie jakiego dnia zaczelas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty_myszka
jak wyżej, zapisz sobie kiedy wzięłaś pierwszą i bierz dalej. Obojętnie z której strony patrzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapisz w kalendarzu kiedy wzielas tabse i bierz do konca opakowania a pierwsza po 7dniowej przerwie bierz w ten dzien ktory jest zaznaczony w kalendarzu:d Sorry dziewczyny ale ja nie rozumiem tego. Nie ogladacie dokladnie opakowan czy co?? przeciez opakowanie yasminelle jest proste jka drut?? dla mnie bylo oczywiste jak mam je brac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniqua
no ja nie rozumiem w czym problem z tym opakowaniem. Ja sobie zawsze biore wg dni tygodnia po tronie ze sreberkiem bo wtedy nie musze całego opakowania rozkładać. Strzałeczki mi się wtedy nie zgadzają chyba, no ale na boga, bez przesady! Wszystkie tabletki są takie same wiec co za róznica z którego "końca" się je zacznie brać? A tak nota bene, fajnie że są te dni podpisane bo przynamniej zawsze sobie można sprawdzić czy sie wzięło czy nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! mam pytanko. Brałam Yasminelle przez pół roku, póżniej zrobiłam 3 miesięczną przerwę i w sierpniu znów zaczęłam brać. Kochałam sie z moim chłopakiem w oststnim tygodniu brania, teraz mam 7 dniową przerwe i nie zamierzam brać ich znów. Czy jeste możliwość ze jestem w Ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! mam pytanko. Brałam Yasminelle przez pół roku, póżniej zrobiłam 3 miesięczną przerwę i w sierpniu znów zaczęłam brać. Kochałam sie z moim chłopakiem w oststnim tygodniu brania, teraz mam 7 dniową przerwe i nie zamierzam brać ich znów. Czy jeste możliwość ze jestem w Ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY...... SPRZEDAM OPAKOWANIE PIGUŁEK YASMINELLE ZA 35,00 ZŁ KOSZTY PRZESYŁKI JA POKRYWAM. Termin przydatności 06.2012. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znowu ja.. okes zaczal mi sie w poniedziales w nocy i bylo go tyle chocby nic pozniej we wtorek troszke bylo iwecej do poludnia pzoniej wogole a dzis od rana mam tlyko brazowe palmienisa i na tym koniec omjego okresu.. czyli co moj okres trwal 2 dni?? patrzac na obfitosc to moze trwal pol dnia i to wsyzstko .. ma ktoras tak? cyz ot normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Przyjmuje Yasminelle od 4 miesiecy. Osobiscie nie polecam tych tabletek, ale oczywiscie kazdy ma inne skutki uboczne. moje sa dosyc dotkliwe, dlatego postanowilam przejsc na inne tabletki. Podczas stosowania dostalam okropnego tradziku, pryszcz za pryszczem, do tego straszne mega pryszcze na plecach, ktore nawet nie \\\"dojrzewaly\\\" a wchlanialy sie i wyskakiwaly w innym miejscu, okropnie bolace. do tego w ciagu tych 4 miesiecy mialam 3 razy zapalenie pecherza i cewki moczowej, caly czas musialam przyjmowac furaginum...mam tez dosyc czesto kurcze nog, zwlaszcza w stopach, przyjmuje magnez, ale niewiele pomaga. Aha, jeszcze czasem mialam tak, ze przez 4 kolejne dni mialam puls 110 i nieregularny do tego. Duzo u mnie tych skutkow, ale musze przyznac ze glowny zamysl zostal spelniony, gdyz bralam tabletki glownie na bole menstruacyjne z ktorymi meczylam sie odkad mam okres, czyli jakies 7 lat, na to tabletki pomogly. dodam ze to byly moje pierwsze tabletki jakie kiedykolwiek bralam i chyba czas je zmienic.. pozdrawiam MK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toznowujaaaaa
młoda położno--------- proszę o jeszcze jedną odpowiedź. Pisałam ostatnio,czy krwawienie z odstawienia musi przyjśc tego samego dnia. Dostałam wczoraj krwawienie. Przypomnę- po pierwszym blistrze 4-ego dnia- normalne,czyli dość obfite, po drugim 5-ego dnia skąpe,teraz po 3cim opakowaniu 5ego obfite. Nie chodzi mi o to, czy krwawiwnie trzeba dostawać tego samego dnia-bo jak sama już widzę- NIE> Pytanie jest takie, czy to normalne,że raz mam skąpe raz obfite krwawiwnie i czy moze miec na to wplyw upsarin,rutinoscorbin, fervex? Aha, od paru dni mam straszną suchość w ustach, ciągle bym piła.. i co za tym idzie czy krwawiwnie (obojętnie czy skąpe czy obfite) ZAWSZE świadczy o braku ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginjal
Czy Ginjal (tabletki na zapalenie pęcherza) osłąbiają działanie Yasminelle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×