Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość matrioszka00
Hej Dziewczyny, Mam do oddania jedno opakowanie tabletek Yasminelle. Zrealizowałam receptę na kilka opakowań, ale zerwałam z chłopakiem i ostatnie opakowanie jest mi już niepotrzebne. Nie ukrywam, że z chęcią odzyskalabym poniesiony koszt pieniężny:) Jeżeli któraś z Was ma zgodę lekarza na hormonki i jest chętna, podaję mój e-mail: matrioszka00@o2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja biore yassminelle na przywrócenie okresu którego nie mam od lutego. wzielam juz cale opakowanie i czekam juz 4 dzien a okresu nie widac. boje sie ze juz nigdy nie bede go miała. lekarz przepisał mi odrazu 2 opak. czy ktoś miał podobną sytuacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wgb
Dziekuje za porady na pewno pojde do innego lekarza tylko ze teraz czekam za wynikami cytologii i wtedy pojde bo po co isc bez wyników tak bedzie miał od razu wyniki i bedzie wiedzial co mi jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
hej dziewczyny... yasminelle biore juz od 8 dni i dzisiaj na mojej bieliznie pojawila sie malutka kropla krwi czy to jest wlasnie to plamienie (skutek uboczny i nie mam sie czym przejmowac)? pytam, bo nigdy wczesniej nie mialam plamienia i nie mam pojecia jak ono wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilaaaa
Witam mam 18 lat i bylam u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne przepisal mi yasminelle(moje pierwsze tabletki) , wlasnie mi sie skoonczyly i musze znowu isc po recepte ale nie chce juz drugi raz tego przechodzic , lekarz zrobil ze mnie pierwsza lepsza , myslalam ze sie ze wstydu spale ... trzymal mnie w gabinecie kolo 45 min ( nie badajac mnie ) tragedia , juz myslalam ze mi tych tabletek nie przepisze ... czy kazdy lekarz tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilaaaa18
Witam mam 18 lat i bylam u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne przepisal mi yasminelle(moje pierwsze tabletki) , wlasnie mi sie skoonczyly i musze znowu isc po recepte ale nie chce juz drugi raz tego przechodzic , lekarz zrobil ze mnie pierwsza lepsza , myslalam ze sie ze wstydu spale ... trzymal mnie w gabinecie kolo 45 min ( nie badajac mnie ) tragedia , juz myslalam ze mi tych tabletek nie przepisze ... czy kazdy lekarz tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilaaaa18
Witam mam 18 lat i bylam u ginekologa po tabletki antykoncepcyjne przepisal mi yasminelle(moje pierwsze tabletki) , wlasnie mi sie skoonczyly i musze znowu isc po recepte ale nie chce juz drugi raz tego przechodzic , lekarz zrobil ze mnie pierwsza lepsza , myslalam ze sie ze wstydu spale ... trzymal mnie w gabinecie kolo 45 min ( nie badajac mnie ) tragedia , juz myslalam ze mi tych tabletek nie przepisze ... czy kazdy lekarz tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczka1985
do młodej położnej Witaj znowu mam problem:( jak już pisałam wcześniej pierwszą tabletkę wzięłam w pierwszym dniu okresu,przez około 4 dni miałam normalny okres obfity potem miałam to takie plamienie o którym tu dziewczyny piszą takie brązowe plamy ale bardzo niewielkie,potem te plamy zmieniły się na czerwone czyli normalnie plamiłam czysta czerwoną krwią ale dalej były to niewielkie plamy aż do wczoraj wzięłam 11 tabletkę z blistra a wieczorem kochałam się z moim chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia i podczas zmiany pozycji zauważyliśmy że oboje jesteśmy cali we krwi pobiegłam do łazienki i to nie wyglądało jak to plamienie które miałam do tej pory tylko jak zwykły okres leciało ciurkiem było bardzo obfite i oboje się strasznie wystraszyliśmy a dzisiaj rano jak wstałam to na podpasce nie było ani kropelki krwi tak więc już sama nie wiem co się dzieje,czy to normalne?? i czy tak będzie przez całe pierwsze opakowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczka1985
ech po napisaniu tego posta poszłam do łazienki i tym razem na podpasce jest duża plama czerwonej krwi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka1985 --- tak moze byc do 3 blistra. kamilaaaa18 ---- a co takiego robil przez 45 minut,ze malo sie nie spalilas ze wstydu? Skoro nawet Cie nie zbadal ...Co bylo w tym wstydliwego ? Dobry specjalista przezd zapisaniem tabletek powinien zbadac kobiete,zbadac piersi ,pobrac cytologia i zlecici podtawowe badania krwi.I oczywsicie przezprowadzic wywiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Od 3 lat biore pigułki. Najpierw yasmin, od pół roku yasminelle. 10 czerwca zapomnialam polknac pigulke, zrobilam to nastepnego dnia rano, minelo wiecej niz 12 godzin (byl to poczatek drugiego tygodnia blistra) Pozniej nie robilam okresu 7 dniowej przerwy tylko od razu zaczelam nastepne opakowanie. wlasnie mam jestem w trakcie 7 dniowej przerwy i mialam tylko 2 dniowy okres(normalnie trwa 4 dni). jutro zaczynam kolejne opakowanie. mam pytanie czym mogl byc spowodowany tak krotki okres? dodam, że miesiac temu mialam zaplenie szyjki macicy i stosowalam globulki, zeby to wyleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matrioszka00
W sprawie tabletek Yasminelle do odstąpienia - zapomniałam napisać, że jestem z Warszawy więc najlepiej byłoby jeśli zainteresowana osoba była z tego samego miasta :) Przypominam mojego maila: matrioszka00@o2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Mam do Was pytanko, niestety ale chyba zdecyduje sie na wziecie dwoch blistorw pod rzad-nie widzialam sie z moim kochaniem bardzo dlugo, teraz przyjezdza no i niestety akurat w dzien, kiedy dostane krawaienie z odstwaienia.No i mam pytanko do dziewczyn, ktore braly dwa blistry pod rzad- czy mialyscie jakies przykre dolegliwosci z tego powodu?Wiem,ze Mloda Polozna miala plamienia ale czy ktoras z Was miala podobnie?Czy to jest często ryzyko?Dodam,ze biore tabletki od 1,5 roku i nie odczuwam skutkow ubocznych.Rozumiem,ze antykonceptcja jest zachowana w takim samym stopniu jak podczas brania tabletek z przerwa?Bardzo prosze o odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bocobybylogdyby
Indys zalezy od organizmu, ja biorąc dwa blistry pod rząd czułam się wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudusia132
do : kamilaaaa18 hej ;) ja dzis bylam pierwszy raz u ginekologa i przepisal mi yasminelle ... byl bardzo mily, a mam 16 lat... ale to w sluzbie zdrowia moze dla tego ze bylam prywatnie bo normalnie to raczej narazie nie pojde ;p bo wlasnie potraktuja mnie jak puszczalską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do : kamilaaaa18 hej ;) ja dzis bylam pierwszy raz u ginekologa i przepisal mi yasminelle ... byl bardzo mily, a mam 16 lat... ale to w sluzbie zdrowia moze dla tego ze bylam prywatnie bo normalnie to raczej narazie nie pojde ;p bo wlasnie potraktuja mnie jak puszczalską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do : kamilaaaa18 hej ;) ja dzis bylam pierwszy raz u ginekologa i przepisal mi yasminelle ... byl bardzo mily, a mam 16 lat... ale to w sluzbie zdrowia moze dla tego ze bylam prywatnie bo normalnie to raczej narazie nie pojde ;p bo wlasnie potraktuja mnie jak puszczalską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasu
hej dziewczynki! mam pytanko, biore yasminelle juz jakis czas. W przyszlym tyg wychodzi mi okres ale niezbyt mi on pasuje.. czy jesli zamiast robic tygodniowa przerwe wezme od razu kolejna paczuszke to okres "nie dojedzie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasu
hej dziewczynki! mam pytanko, biore yasminelle juz jakis czas. W przyszlym tyg wychodzi mi okres ale niezbyt mi on pasuje.. czy jesli zamiast robic tygodniowa przerwe wezme od razu kolejna paczuszke to okres "nie dojedzie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma szansę nie dojechać, ale następny może być poprzedzony plamieniami i ogólnie złym samopoczuciem. no, ale łączyć można, każdy organizm reaguje po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tan
dziewczyny prosze odpowiedzcie mi to moje pierwsze tabletki... biore je dopiero od 11 dni i dzisiaj pojawil sie u mnie brazowy sluz... nie jest to krew tylko sluz... czy to normalne czy mam sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalne; sprawdź w ulotce o plamieniach śródcyklicznych, mogą pojawiać się przez 3 pierwsze opakowania. właśnie tylko trwały u mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tan nie martw sie.
Przejdzie Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Mlodej Poloznej! witam!!! zapewne sprawa o którą pytam pojawiala sie juz na forum,ale nie mam czasu szukac podobnych pytan-otoz: jestem w czasie okresu, za miesiąc czyli w sierpniu okres wypadnie mi 18 sierpnia a koniecznie chcialabym go o tydzien przesunąc-niespodziewany wyjazd-, na 25 sierpnia.Jak moge to zrobic??? brac drugie opakowanie tabletek bez przerwy, czy tydzien dluzej brac tabletki (z dodatkowego opakowania) i potem odstawic???? proszę o odpowiedz, z gory dziekuje i pozdrawiam-:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytalska1
Do Mlodej Poloznej! witam!!! zapewne sprawa o którą pytam pojawiala sie juz na forum,ale nie mam czasu szukac podobnych pytan-otoz: jestem w czasie okresu, za miesiąc czyli w sierpniu okres wypadnie mi 18 sierpnia a koniecznie chcialabym go o tydzien przesunąc-niespodziewany wyjazd-, na 25 sierpnia.Jak moge to zrobic??? brac drugie opakowanie tabletek bez przerwy, czy tydzien dluzej brac tabletki (z dodatkowego opakowania) i potem odstawic???? proszę o odpowiedz, z gory dziekuje i pozdrawiam-:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ka007
Hej dziewczyny! Mam pytanie , biore tabletki ponad pol roku (wczesniej bralam ok 1,5roku a miedzy tamtym braniem a tym minal ponad rok) i narazie chcialabym zaprzestac brania tabletek poniewaz zaczely mi sie pojawiac problemy z zoladkiem prawdopodobnie wlasnie od tabletek. I stad moje pytanie czy jesli w poprzednim blistrze zapomnialam wziac tabletki i nie robilam 7-dniowej przerwy teraz i biore od razu kolejne opakowanie i zostalo mi do konca blistra jeszcze ok 10 tabletek(zabezpieczam sie dodatkowo z tego wzgledu ze chce odstawic tabletki) to moge je bez zadnych konsekwencji dla mojego organizmu odstawic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytalska1 --- musisz postepowac zgodnie z ulotka.Gdyby mozna bylo sobie bezkranie dopierac po kilka tabletek z nast.blistra to by napisali o tym w ulotce.Bierzesz caly blister albo wcxale. Ka007 --- przerwanie stosowania hormonow w trakcie blistra zawsze wiaze sie z jakimis konsekwencjami.Mniej lub bardziej odczuwalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ka007
Do mloda polozna: Ale nie chce przerwac brania tabletek w trakcie blistra tylko dokonczyc opakowanie i dopiero przerwac branie. a mowilam ze ostatnio nie robilam 7 dniowej przerwy tylko od razu kolejne opakowanie i wlasnie tym opakowaniem chce zakonczyc branie tabl. czy nie bedzie jakis konsekwencji? Bo chyba nie ma sensu brac kolejnego opakowania i dopiero po nastepnym zakonczyc bo chyba nie mialoby to sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomocy! Nie zrobiłam 7 dniowej przerwy między tabletkami, bo zależało mi na tym, żeby NIE MIEC okresu. Oczywiście przeczytałam w ulotce o możliwych plamieniach, ale ja mam normalny okres już 7 dzień. Tabletki biorę głownie dlatego, żeby nie cierpieć w czasie okresu, a teraz, niestety, żyje na ibupromie. Nie wiem co zrobic, odstawic te tabletki (wziełam 10) i zrobic przerwę teraz i po 7 dniach brac dalej? Wakacje to nie jest dobry czas na leżenie w łóżku ;) pozdrawiam i z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×