Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość eliza21
Witam!!! Mam mały problem i bardzo proszę o porade. Od ponad 2-óch lat biore yasminelle na uregulowanie okresu, bo wcześniej praktycznie wogóle go nie miałam. Ponadto pojawiły mi się problemy z hormonem tarczycy i nie wiem sama czy to był główny problem braku miesiączki. Lekarze mnie do końca nie zdiagnozowali, przepisali na początku luteine, a potem przeszłam na tabletki antykoncepcyjne. Bardzo już chciałabym odłożyć te leki i sprawdzić czy okres pojawi się normalnie bez żadnych środków antykoncepcyjnych. Mój problem polega na tym, że obawiam się dziwnych reakcji mojego organizmu. Tym bardziej że przyzwyczajony jest do tabletek i ciągle mnie dręczy czy nie zaczne tyć po odłożeniu tego leku :(:( bardzo proszę o porade. Czy ktoś z Was miał złe samopoczucie po odłożeniu tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiasamosia12345654321
Witam! Mam do odsprzedania 2 opakowania Yasminelle (40 zł/op + ew. koszty przesyłki). Zainteresowane osoby proszę o kontakt agaklo@gmail.com warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie... czy jesli przez 1 miesiac przyjmowalam tabletki o 9 rano to czy po 7dniowej przerwie moge zmienic godzine ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem a mianowicie od 1roku biore tabetki yasminelle jestem w polowie brania blistra i dostalam plamienia a moge to nazwac nawet okresem bo wlasnie tak to wyglada. Mozecie mi powiedziec co to moze oznaczac?? zawsze mialam okses w 3 dniu po odstawieniu tabletek a ostatnio mialam dzien pozniej albo dzien wczesniej. Nigdy nie mialam tego problemu. Dodam ze nie biore zadnych innych lekow i nie uprawiam jakiegos sportu ktory moglby to zabuzyc. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do JUDYTA__________ po pierwsze zastanów się czy w ciągu ostatniego opakowania o żadnej pigulce nie zapomnialas. jesli tak- masz przyczynę. jesli nie- idź do lekarza po prostu. byc moze dawka estrogenu w pigułce stała sie dla Ciebie za niska.Na wszelki wypadek, w kazdym przypadku zalecałabym zrobić test ciążowy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D ja biorę Yasminelle ponad rok i jestem bardzo zadowolona. nie przytyłam, nie miałam zadnych skutków ubocznych :) poprostu idealne ;) tylko jest jedna wada wszystkich tabletek anty.. wyjaławiają,więc trzeba brac raz na jakis czas jakies globulki zeby nie było "sucho" i żeby odczyn ph był kwaśny ;D buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D ja biorę Yasminelle ponad rok i jestem bardzo zadowolona. nie przytyłam, nie miałam zadnych skutków ubocznych :) poprostu idealne ;) tylko jest jedna wada wszystkich tabletek anty.. wyjaławiają,więc trzeba brac raz na jakis czas jakies globulki zeby nie było "sucho" i żeby odczyn ph był kwaśny ;D buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
judyta17636 ---- podpisuje sie pod rada medyka brosandi --- z tego co wyczytalam suchosc pochwy jest bardzo popularnym problemem dziewczym na tym forum, pomogaly sobie lubryfikantami itp., zazwyczaj jednak ta niewygoda mijala po kilku opakowaniach, mysle ze mozesz jeszcze miec nadzieje na poprawe. Porozmawiaj o tym z ginekologiem, najlepiej ci poradzi, a poki co na bolace okolice poradzilabym ci zakup w aptece jakiegos zelu czy kremu na zllagodzenie objawow. eliza21 ---- tabletki mozna odstawic bez problemu w kazdym momencie. Oprucz ewent. plamien i nieplanowanych krwawien nie powinno byc problemow. Organizm musi sie przystosowac do nowej sytuacji. W twoim przypadku skonsultowalabym sie z lekarzem. Jedno co musisz pamietac to, przy wspolzyciu, zabezpieczac sie dodatkowo przez 7 dni przed odstawieniem. helson --- pzy nowym opakowaniu nie ma problemu ze zmiana godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Jak już pisałam biorę właśnie 3 blister, więc mam nadzieję, że to się niedługo zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Jak już pisałam biorę właśnie 3 blister, więc mam nadzieję, że to się niedługo zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Jak już pisałam biorę właśnie 3 blister, więc mam nadzieję, że to się niedługo zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem a mianowicie od 1roku biore tabetki yasminelle jestem w polowie brania blistra i dostalam plamienia a moge to nazwac nawet okresem bo wlasnie tak to wyglada. Mozecie mi powiedziec co to moze oznaczac?? zawsze mialam okses w 3 dniu po odstawieniu tabletek a ostatnio mialam dzien pozniej albo dzien wczesniej. Nigdy nie mialam tego problemu. Dodam ze nie biore zadnych innych lekow i nie uprawiam jakiegos sportu ktory moglby to zabuzyc. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Drogie dziewczyny, wczoraj byłam i mojego gina. Zarządałam zmiany tabletek. Nie mam pewności, czy to od Yasminelle, czy stres na to wpłynął, czy taki okres w życiu, ale nigdy sie nie przekonam, jeśli nie zmienię albo nie odstawię tabletek. Mianowicie: jadłowstręt, schudłam sporo (co akurat tragedią nie jest, ale wyglądam trochę niezdrowo) i te nieznośne humory, a raczej już stany depresyjne.... Kied wmówiłam sobie, że się uspokoję i że wiele zależy od mego podejścia, było lepiej. Z rodzicami się zaczęłam dogadywac, bo zmieniłam swoje nastawienie do nich, do wielu spraw ogólnie. Ale to powraca, są humory, jest znudzenie życiem... Gin przepisał mi Novynette. Zobaczymy, jak na nim będzie. Czy któraś z Was zażywała? Bez sensu jest się pytać, jak się czułyście na nich, bo co kobieta, to inne reakcje, ale może któraś coś napisze na temat tych tabletek. Jeśli na nich nie będzie lepiej, chyba odstawię pigułki chociażby na te 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Dzis zakonczylam swoja przygode z Yasminelle.Bralam je dwa lata, ale moje libido spadlo do zera.Od dzis biore krazek NuvaRing.Nie trzeba o nim pamietac i wydaje mi sie,ze jest wygodniejszy w stosowaniu, czas pokaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Nie wiem, co Wy wszystkie z tym libido, u mnie nic się nie zmieniło, aż dziwne, bo chyba u każdej biorącej Yasminelle spadło, co nie czytam, to zawsze, nawet, jeśli jedyna wada to jest, to libido spada przy tych pigułkach. U mnie z nim jak najbardziej w porządku, czasem nawet mam wrażenie, że podskoczyło;P Ale wiadomo, każda z nas inna. Powodzenia, Indys, mam nadzieję, że krążek będzie dla Ciebie idealny, daj znać jakie wrażenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no u mnie z libido też absolutnie wszystko ok, tylko jak pisałam czasem mam problemy z "wilgotnością", ale chęć ta sama, czasem może rzeczywiście nawet większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
U mnie libido spadlo po roku stosowania tabletek:/Ale powiem Wam,ze dzis zalazylam krazek i od razu wrocila wilgotnoscm ktorej nie mialam przez 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Libido spadlo mi dopiero po ponad roku stosowania tabletek.Dzis wlozylam sobie krazek i powiem Wam,ze jestem w szoku, bo pierwszy raz od 2 lat wkoncu jestem "wilgotna".Cieszy mnie to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K8ie87
Sprzedam 2 opakowania Yasminelle (nowe, zafoliowane) Koszt - 45 zł/opakowanie + wysyłka kontakt gg: 6767939 PISZCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K8ie87
Sprzedam 2 opakowania Yasminelle (nowe, zafoliowane) Koszt - 45 zł/opakowanie + wysyłka kontakt gg: 6767939 PISZCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K8ie87
Sprzedam 2 opakowania Yasminelle (nowe, zafoliowane) Koszt - 45 zł/opakowanie + wysyłka kontakt gg: 6767939 PISZCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myha
Witam:) Chciałabym, żeby ktoś mi pomógł zanim się wybiorę do lekarza:) Otóż kończę brać pierwsze opakowanie evry(plastry) i czuję sie po nich tragicznie. Nabrałam wody, nie moge spać-tak bardo bolą mnie piersi, płaczę i jestem agresywna(wahania nastroju) i nie daję już rady. Chcę przejść na Yasminelle i mam takie pytanko: W środę odklejam ostatni plaster i czekam na okres. Jeżeli chciałabym zacząć brać tabletki, to muszę je wziąć wtedy kiedy mialabym przykleić nowy plaster? Czyli 7 dni po odklejeniu plastra na przerwę dla okresu? Jeżeli tak to czy, zachowam ciągłą skutecność hormonów? Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! mam pytanie, a mianowicie : właśnie 'czekam' na okres żeby zacząć brać yasminelle (pierwszy raz), ale biorę je tylko po to, żeby nie mieć okresu na wycieczce, którą mam pod koniec maja. chodzi o to że np.okres dostanę 9 kwietnia, bd brała je przez 21 dni czyli do 29 kwietnia później zrobię 7 dniową przerwę ( do 6 maja ) i potem chciałam już nie robić tej przerwy, czyli przesunąć okres, i przestać brać wtedy kiedy wrócę, myślicie że zadziała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do NIEWIEMMMM___________ zależy jak ma zadziałać, ? tylko do przesunięcia okresu czy antykoncepcyjnie? rozumiem, że to pierwsze. Oczywiście możesz zacząć je brać i przerwać i dogodnym dla siebie czasie, np.jeśli chcesz mieć okres powiedzmy 10 maja, to przestajesz je brać [tu są jednak potrzebne 2 opakowania tabletek] ok. 7.maja, mając na uwadze, że krwawienie pojawia się 3.lub 4.dnia od odstawienia pigułek. ALE musisz liczyć się z tym, że mogą pojawić się plamienia międzymiesiączkowe. Decyzja zatem należy do Ciebie.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do MYHA_________ Lekarz czy przepisał Yasminelle czy sama pod wpływem reklamy chcesz je brać? jeśli to pierwsze, na pewno Cię poinstruuje, całkiem możliwe że zaleci brać w pierwszym dniu krwawienia, chodzi tu o różnicę dawek syntetycznego estrogenu. Ale co lekarz to może zadecydować inaczej, np.by nie robić przerwy w ogóle. Skoro niebawem wybierasz się do lekarza, on zdecyduje co z Tobą "zrobić" ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paperina
NIEWIEMMMM..... proszki hormonalne to nie sa witaminy. Jest malo powazne, lepiej, wogole nie powazne to co ty sobie planujesz. Radze ci zaopatrzyc sie w tampony (uzywajac odpowiednie rozmiary zapomnisz ze masz okres) i problem masz z glowy, bez bezsensownego zaklocania hormonalnej gospodarki ciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paperina ma rację..... już nie chciałam tego sugerować, bo każdy ma wybór i swoje ku temu motywy. Ale na Twoim miejscu (Niewiemmm), nie ryzykowałabym rozregulowania gospodarki hormonalnej zwłaszcza, że nie masz pewności, czy nie dostaniesz plamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetttt
Mam pytanie - czy test owulacyjny przy yasminelle to dobry pomysł? Bo mam problem - wczoraj współżyłam, on skończył we mnie - a od poniedziałku mój śluz jest rzadki - i przez to nie wiem czy nie odblokowała mi sie owulacja bo przecież powinien śluz być gęsty - w końcu o to chodzi w tabletkach, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×