Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość elciasloneczko
Do młodej położnej i medyka. W styczniu wzielam ostatnie opakowanie yasmienele. Przez ten czas mialam regularnie okres do marca. Nastepny powinnam dostac 31 marca ale zupelnie o tym zpaomnialam. Dzisiaj postanowilam policzyc ile jeszcze do miesiaczki i powiem ze wpadlam w panike;/ Chociaz mam 26 lat uwazam ze jestem za mloda. Prosze o odpowiedz czy to mozliwe zeby te tabletki tak rozregulowaly organizm?? Nigdy do tej pory jak miesiaczkuje nie spoznil mi sie az tak okres. Zawsze cykl wynosil 28-30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elciasloneczko
Do młodej położnej i medyka. W styczniu wzielam ostatnie opakowanie yasmienele. Przez ten czas mialam regularnie okres do marca. Nastepny powinnam dostac 31 marca ale zupelnie o tym zpaomnialam. Dzisiaj postanowilam policzyc ile jeszcze do miesiaczki i powiem ze wpadlam w panike;/ Chociaz mam 26 lat uwazam ze jestem za mloda. Prosze o odpowiedz czy to mozliwe zeby te tabletki tak rozregulowaly organizm?? Nigdy do tej pory jak miesiaczkuje nie spoznil mi sie az tak okres. Zawsze cykl wynosil 28-30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elciasloneczko ---- minelo juz 3 miesiace od odstawienia,wiec niekonieczne cala wine bym zwalila na yasminelle.Jezeli wspolzyjesz to zrob test i wybierz sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne co piszesz o drospirenonie bo wszędzie czytałam że właśnie przez ten składnik Yasminelle nie pododują skoków ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne co piszesz o drospirenonie bo wszędzie czytałam że właśnie przez ten składnik Yasminelle nie pododują skoków ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne co piszesz o drospirenonie bo wszędzie czytałam że właśnie przez ten składnik Yasminelle nie pododują skoków ciśnienia ani go nie podwyzszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne co piszesz o drospirenonie bo wszędzie czytałam że właśnie przez ten składnik Yasminelle nie pododują skoków ciśnienia ani go nie podwyzszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziwne co piszesz o drospirenonie bo wszędzie czytałam że właśnie przez ten składnik Yasminelle nie pododują skoków ciśnienia ani go nie podwyzszaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni___a --- wszedzie to znaczy gdzie ? Drospirenon,bardziej niz inne skladniki prowadzi do zageszczenia krwi i zwazku z tym wplywa tez na sciany naczyn.I z tego tez powodu dochodzi do wzrostu cisnienia krwi .Najgorszym powiklaniem jest zator,ktory moze tez prowadzic do wylewu. Ty jako osoba przyjmujaca leki na nadcisnienie,jestes w najwiekszej grupie ryzyka.Osoby z tendencja do wysokich cisnien czy tez dobrze reagujace na lecznie nadcisnia,moga stosowac antykoncepcje hormonalna.Ale trzeba ja bardzo rozwaznie wybrac.Yasminelle,yasmin czy yazz sa ostatnimi hormonami,ktore moga byc przepisane osobie z obciazonym wywwiadem krazeniowym. To jest Twoje zdrowie,Ty za nie odpowiadasz.Ale zapytalas sie,wiec Ci odpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanhelson
mama miala i nadal ma duze problemy z cisnieniem i zatorami. ale myslalam ze skoro lekarz to wszystko wie to dal mi tabletki 'odpowiednie' dla mnie, no i martwia mnie te nogi. Jak juz znajde jakiegos innego lekarza to mam nadzieje ze nie bedzie mi wiecej wmawial ze wymyslam i da mi jakies inne tabletki, jesli wogole sa takie, ktore nie szkodza tak bardzo na zyly:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni__a
"...Drospirenon, jak wykazały badania skutecznie redukuje uczucie tkliwego napięcia piersi oraz uczucia opuchnięcia ciała oraz ociężałości. Brak retencji wody utrzymuje stałą a nawet redukuje masę ciała, ciśnienie tętnicze krwi nie wykazuje tendencji wzrostowej jak to się zdarza przy innych tabletkach. .." "...W przypadku postmenopauzalnej terapii HTR zastosowano 2 mg drospirenonu w połączeniu z 1 mg 17beta-estradiolu w leczeniu stałym. Aby ocenić bezpieczeństwo takiej kombinacji dla śluzówki macicy analizowano dane zebrane z grupy 520 kobiet po menopauzie, którym podawano 1 mg 17beta-estradiolu i drospirenon (1,2 lub 3 mg dziennie) przez okres przynajmniej 100 tygodni. Nie wystąpiły przypadki przerostu czy też nowotworów podczas całego okresu badania, a 85-92% kobiet miało zanikowe/nieaktywne endometrium. Wyniki badań po 28 tygodniowej terapii 1 mg 17beta-estradiolu/2 mg drospirenonu wskazywały na spadek średniego skurczowego ciśnienia krwi o wartość 1,8mmHg i spadku średniej wartości rozkurczowego ciśnienia krwi o 3,8 mmHg. Jednakże w podgrupie kobiet z lekko podwyższonym ciśnieniem ( początkowe ciśnienie krwi wyższe niż 140/90 mmHg) średni spadek ciśnienia skurczowego po okresie 28 tygodni leczenia 1 mg 17beta-estradiolu/ 2mg drospirenonu wynosił 12,5 mmHg, a średni spadek rozkurczowego ciśnienia wynosił 9,4 mmHg..."" znalazłam np to, ale było więcej takich informacji jak ostatnio szukałam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg najnowszych badań pigułki Yasmin, Yaz, Yasminelle niosą dwukrotnie większe ryzyko powstania skrzepów krwi w porównaniu ze starszymi preparatami. Poza tym ich stosowanie zwiększa ryzyko zakrzepicy żył głębokich, zatorów płucnych, problemy i choroby pęcherzyka żółciowego oraz udaru, zawała serca i śmierci. Przyjmowanie tych tabletek wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zakrzepicy żył głębokich oraz zatorów płucnych. Jan Pehrke z CBG krytykuje, że jedynymi zaletami tych tabletek jest zmniejszenie wagi ciała i gładsza skóra dzięki czemu wiele kobiet zainteresowało się nowością na rynku pigułek antykoncepcyjnych. Jednak akcje promocyjne pigułek milczą o ryzyku zakrzepicy jakie niesie stosowanie pigułek Yasmin, Yaz, Yasminelle nawet przez krótki czas. Kobiety stosujące te pigułki doceniają, że zawarty w nich drospirenon wiąże wodę, dzięki czemu zauważalny jest spadek wagi, ale jednocześnie zwiększa on krzepliwość krwi i powoduje znaczący wzrost ryzyka powstania skrzepów i zatorów. Dotychczas stwierdzono 7 zgonów w Niemczech przez stosowanie tych tabletek a w USA ponad 50. http://www.neues-deutschland.de/artikel/155309.yasmin-soll-vom-markt.html http://yazdidbad.com/yaz-yasmin-ocella-bayer-common-questions/?lang=pl --- wlasnie dlatego z zachodu sa wycofywane. Ja tez sie przejechalam na yasminelle.A moja siostra jeszcze bardziej --- dostala zakrzepicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika1
Witajcie. Mam 35 lat i juz duże doświadczenie w praniu antykoncepcji. Przez 7 lat brałam Cilest i było ok. Czasem bolała mnie głowa ale zmeniłam je bo jedno dokuczało mi najbardziej:spadało mi libido. Zmieniłam na Yasminelle. Biorę ją już rok i widze dużą poprawę. Mniejszy poziom hormonów sowodował że czuję cię dużo lepiej. Weszłam na wasze forum , bo mam problem. W drugim tygodniu brania tabletek byłam w złym stanie duchowym (katastrofa w Smoleńsku) i zapomniałam o 2 tabletkach. Nie wiem jak to się stało. Jestem w kropce. Zaczęłam brać ponownie ale szukam info kiedy zrobic test ciążowy. Czy dziecku nie zaczkodzą te hormony? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika1
Witajcie. Mam 35 lat i juz duże doświadczenie w praniu antykoncepcji. Przez 7 lat brałam Cilest i było ok. Czasem bolała mnie głowa ale zmeniłam je bo jedno dokuczało mi najbardziej:spadało mi libido. Zmieniłam na Yasminelle. Biorę ją już rok i widze dużą poprawę. Mniejszy poziom hormonów sowodował że czuję cię dużo lepiej. Weszłam na wasze forum , bo mam problem. W drugim tygodniu brania tabletek byłam w złym stanie duchowym (katastrofa w Smoleńsku) i zapomniałam o 2 tabletkach. Nie wiem jak to się stało. Jestem w kropce. Zaczęłam brać ponownie ale szukam info kiedy zrobic test ciążowy. Czy dziecku nie zaczkodzą te hormony? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonomi8069532
mam niepotrzebne 4 opakowania novvynette, pisać zielonomi8069532@op.pl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpwiedz
witam, wiem, że najlepiej udac sie do lekarza ale wizyte mam 11 maja dopiero dlatego pytam tutaj... od ok 9 misiecy biore yasminelle i czasem w trakcie miesiaca raz czy dwa pojawilo sie delikatne plamienie jednak w tym miesiacu troszke wieksze i trwa juz 4 dni... dzis bylo zabarwione delikatnie na czerwono... prosze o odpowiedz czy to moze znaczyc ze ejstem w ciazy??? do konca opakowania Yasminelle zostal mi jeszcze tydzien. co mam robic? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpwiedz
witam, wiem, że najlepiej udac sie do lekarza ale wizyte mam 11 maja dopiero dlatego pytam tutaj... od ok 9 misiecy biore yasminelle i czasem w trakcie miesiaca raz czy dwa pojawilo sie delikatne plamienie jednak w tym miesiacu troszke wieksze i trwa juz 4 dni... dzis bylo zabarwione delikatnie na czerwono... prosze o odpowiedz czy to moze znaczyc ze ejstem w ciazy??? do konca opakowania Yasminelle zostal mi jeszcze tydzien. co mam robic? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre,troche sie nawet posmialam. Jezeli artykule nie ma slowa o negatywnych skutkach ubocznych,a wrecz jest napisane,ze tabletki sa w pelni bezpieczne i nie wplywaja na zdrowie,to mozna podejrzewac,ze artykul jest napisany na zamowienie. Kto jak kto,ale Bayer jest najbardziej wplywowa firma na rynku.I miedzy innymi ta firma miala duzy wplyw na to,zeby WHO obnizyla wartosci cisnienia,tak zeby wczesniej mozna bylo mowic o nadcisnieniu.Skutkuje to wieksza sprzedarza lekow. Podobnie bylo ze szczepionkami na swinska grype. Ale tak jak pisalam,to jest Twoje zdrowie i rob co chcesz.Skoro wierzysz bezgranicznie w to,ze drospirenon jest bezpieczny.... Tylko,ze zadne tabletki nie mialy takie smiertelnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czika1 --- Najwczesniej 10 dni od ostatniego stosunku.Japweniejszy wynik bedziesz miala tydzien po datcie spodziewanego krwawienia. Tabletki nie wszplywaja na plod. prosze_o_szybka_Najpewniej dawka jest za mala zeby utrzymac Twoj cykl. Mozesz tez zrobic test dla swietego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpowiedz
do młoda_położna-- test zrobie jutro oczywiscie bo dzis wszystkie apteki pozamykane iciezko by cos znalezc ale nie ma powodu do stresu? jestem strasznie zestresowana i martwie sie ogromnie;/ mam byc spokojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położno, z czystej ciekawości chciałam Cię zapytać jakie tabletki teraz bierzesz i czy Ci służą??:-) A teraz z innego worka. Zaniepokoiły mnie te wiadomości o tym, że yasminelle zostały wycofane na zachodzie, że powodują więcej zakrzepów i tak dalej... więc poszłam do mojego ginekologa. Jestem z okolic Bydgoszczy i chodzę do doktora Wasilewskiego, który przyjmuje na Osowej Górze. Podaje jego nazwisko ponieważ jest on zdecydowanie jednym z najlepszych ginekologów w tym rejonie i możecie przeczytać o nim bardzo dobre opinie w internecie. Powiedział, że nie wie nic na temat wycofania tabletek np z USA. Poza tym nie wydaje mi się, żeby tak dobry ginekolog przepisywał tak "niebezpieczne leki". Co do spraw zakrzepowych to powiedział, że każde tabletki mogą powodować zakrzepice w takim samym stopniu. Ja biorę te tabletki powyżej roku i czuję się po nich bardzo dobrze. Robię regularnie badania i jak na razie wszystko jest ok. Jedyną rzeczą jaka mnie trochę martwi to fakt, że schudłam 5 kg. Ale nie jestem pewna, że to przez tabletki, bo przez ostatnie pół roku nie odżywiałam się najlepiej np. jadłam tylko dwa posiłki, bo nie miałam za bardzo czasu, a poza tym jest raczej wybredna jeżeli chodzi o jedzenie. Przez pierwsze trzy miesiące brania tabletek miała czas i apetyt na jedzenie, więc przybrałam na wadze, dlatego nie wiem czy powinnam obwiniać za chudnięcie yasminelle. Mój ginekolog uważa, że nie. A ja kupiłam wage i mam zamiar zacząć porządnie się odżywiać i przytyć, dam znać po miesiącu jak poszło;-) a jeżeli nie pójdzie to wtedy będę myśleć dalej...;-) pozdrawiam wszystkie forumowiczki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położno, z czystej ciekawości chciałam Cię zapytać jakie tabletki teraz bierzesz i czy Ci służą??:-) A teraz z innego worka. Zaniepokoiły mnie te wiadomości o tym, że yasminelle zostały wycofane na zachodzie, że powodują więcej zakrzepów i tak dalej... więc poszłam do mojego ginekologa. Jestem z okolic Bydgoszczy i chodzę do doktora Wasilewskiego, który przyjmuje na Osowej Górze. Podaje jego nazwisko ponieważ jest on zdecydowanie jednym z najlepszych ginekologów w tym rejonie i możecie przeczytać o nim bardzo dobre opinie w internecie. Powiedział, że nie wie nic na temat wycofania tabletek np z USA. Poza tym nie wydaje mi się, żeby tak dobry ginekolog przepisywał tak "niebezpieczne leki". Co do spraw zakrzepowych to powiedział, że każde tabletki mogą powodować zakrzepice w takim samym stopniu. Ja biorę te tabletki powyżej roku i czuję się po nich bardzo dobrze. Robię regularnie badania i jak na razie wszystko jest ok. Jedyną rzeczą jaka mnie trochę martwi to fakt, że schudłam 5 kg. Ale nie jestem pewna, że to przez tabletki, bo przez ostatnie pół roku nie odżywiałam się najlepiej np. jadłam tylko dwa posiłki, bo nie miałam za bardzo czasu, a poza tym jest raczej wybredna jeżeli chodzi o jedzenie. Przez pierwsze trzy miesiące brania tabletek miała czas i apetyt na jedzenie, więc przybrałam na wadze, dlatego nie wiem czy powinnam obwiniać za chudnięcie yasminelle. Mój ginekolog uważa, że nie. A ja kupiłam wage i mam zamiar zacząć porządnie się odżywiać i przytyć, dam znać po miesiącu jak poszło;-) a jeżeli nie pójdzie to wtedy będę myśleć dalej...;-) pozdrawiam wszystkie forumowiczki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuje nuvaring.Sluzy mi rewelacyjne. Moj profesor,ktoremu jestem wdzieczna,ze wyciagnal mnie z tego 'bagna',powiedzial,ze on zadnej pacjentce tego syfu nie zapisuje.Moj byly ginekolog,ktory zapisal mi yasminelle mial cale pudlo darmowych opakowan od firmy.Taki prezent .... Yasmin i yasminelle sa wycofane z rynku amerykanskiego.Jestem tam czestym gosciem wiec wiem to z autopsji. Nie wszystkie tabletki moga powodowac zakrzepice w takim samym stopniu.Pokazuje to chociazby liczba zgonow u kobiet,ktore stosowaly tabletki z drospirenonem. Nie namawiam nikogo,zeby z tych tabletek zrezygnowal.Tylko jestem w szoku,ze osobie ktora ma problem z cisnieniem lekarz zapisal yasminelle. Biorac yasminelle schudlam 7kg.Po pierwsze zmniejszyly mi apetyt,po drugie odwodnily mnie.Az za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpowiedz
kurcze szkoda bo młoda położna napisała posta ale niestety nie odniosla sie ponownie do mojego pytania a ja sie stresue i liczylam ze fachowa porada mnie uspokoi.. moze ktoras z Was drogie forumowiczki wiec co na ten temat i mi pomoze i uspokoi? chyba ze nie moge byc spokojna;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpowiedz
kurcze szkoda bo młoda położna napisała posta ale niestety nie odniosla sie ponownie do mojego pytania a ja sie stresue i liczylam ze fachowa porada mnie uspokoi.. moze ktoras z Was drogie forumowiczki wiec co na ten temat i mi pomoze i uspokoi? chyba ze nie moge byc spokojna;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpowiedz
kurcze szkoda ze młoda położna nie odpisalas zeby mnie uspokoic.. chyba ze nie mam powodow do spokoju? Moze ktoras z Was drogie forumowiczki miala kiedys podbny problem co i ja cos podpowie? moze wymyslam ale stresuje sie okropnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpowiedz
kurcze szkoda ze młoda położna nie odpisalas zeby mnie uspokoic.. chyba ze nie mam powodow do spokoju? Moze ktoras z Was drogie forumowiczki miala kiedys podbny problem co i ja cos podpowie? moze wymyslam ale stresuje sie okropnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze_o_szybka_odpowiedz
kurcze szkoda ze młoda położna nie odpisalas zeby mnie uspokoic.. chyba ze nie mam powodow do spokoju? Moze ktoras z Was drogie forumowiczki miala kiedys podbny problem co i ja cos podpowie? moze wymyslam ale stresuje sie okropnie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×