Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Wiera1234
Proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa19
na pewno?? a nie w 1dzien krwawienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka283
lekarz kazal mi wziasc 1 tabletke pierwszego dnia okresu a nie w pierwszy dzien krawienia z odstawienia. Krawienie z odstawienia mialam normalnie jak zawsze pozniej juz nie dostalam okresu tzn do dzisiaj nie dostalam a powinien juz byc 14 dni temu, jezeli mialby wystepowac tak samo jak krawienie z odstawienia. Robilam test w zeszlym tygodniu wyszedl negatywnie ale dalej nic zaczynam sie juz stresowac a do lekarza dopiero na przyszly tydzien i nie wiem czy to normalne ze jak sie zmienia tabletki z mocniejszych na slabsze to trzeba tak dlugo czekac bo ciaze tak na zdrowy rozsadek moge wykluczyc podczas stosunku nic sie nie wydazylo a test tez wyszedl negatywnie. Jak myslisz? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
mirka -- To strasznie dziwne i jeszcze się z tym nie spotkałam... Bo jeśli zmieniamy pigułki to robimy maksymalnie 7 dni przerwy i 8-ego bierzemy nową pigułkę. A jeśli zmieniamy z mocniejszych na słabsze, zaleca się nie robić 7-dniowej przerwy w ogóle. Po jakie licho lekarz kazał Ci brać tabletkę dopiero pierwszego dnia okresu? Przecież tak się nie robi! Nie czeka się nie wiadomo ile, żeby przejść na inne tabletki:/ W każdym razie, teraz nie ma już wyjścia. Nie stresuj się, wynik negatywny, więc na pewno nie zaciążyłaś. Ale uważajcie, dopóki nie zaczniesz znowu brać tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
lenka -- Albo o 7-dniowej przerwie, albo 1-szego dnia krwawienia z odstawienia, to nie ma znaczenia, bo i novynette, i yasminelle mają taką samą ilość hormonów. Ja zmieniałam z yasminelle na novynette i zaczęłam brać po 7-dniowej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka19
Dziekuje za odpowiedz i pomoc!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka283
Carmamelle- ale mi teraz namotala w glowie ale raczej sie nie pomylilam bo powtarzala dwa razy. no nic teraz juz nie ma odwrotu musze czekac w nieskonczonosc bo organizm chyba zwariowal bralam 3 lata tabletki bez zadnej przerwy. luteina jest na recepte? czy na wywolanie okresu musze isc po recepte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda położna
mirka283 ---- Mozna rozpoczac w pierwszym dniu krwawienia.Mozna tez przerwy nie robic,albo rozpoczac po przerwie.Obojetnie. Stara szkola mowi,ze przy zmianie na tabletki z mala iloscia hormonow,powinno sie przerwy nie robic badz rozpoczac wlasnie w pierwszym dniu krwawienia.Ale to sie tyczy naprawde duzej roznicy w dawkach.A miedzy yasmin a yasminelle jest niewielka. Nie rozumiem dlaczego,lekarka kazala Ci czekac na okres.Takie spoznienie do jeszcze jest 'norma' przy odstawieniu tabletek.Jezeli dlugosc cyklu dobije do 40 to zglos sie do lekarza.Daj najpierw sznase organizmowi.Nie wywoluj okresu na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skylit
Witam. Mam pytanko, ponieważ jestem trochę panikującą osobą. jestem w trakcie brania 2 opakowania Yasminelle (4 dni przed 7 dniowa przerwą) tabletki biorę codziennie ok południa. czy jezeli zapomniałam wziąc tabletkę z 1-2h opoznieniem, 2 dni z rzędu to czy cos sie moze stać ? To są moje pierwsze tabletki w zyciu i troszke sie boje wpasc, a nie chciałam bym. Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja przeczytalam w ulotce ze mozna spoznic sie z wzieciem tabletki max do 4 h, mnie juz sie to zdazylo, i wszystko jest w porzadku, wiec mysle ze nie ma powodow do obaw. ale z kolei ja tez mam pytanie, czy ktoras z was moglby mi powiedziec czy mozna przerwac zażywanie tabletek na miesiac? chodzi mi o to ze chce odstawic tabletki, a po miesiacu znowu do nich wrocic, ale nie wiem czy nie ma to jakiegos zlego wplywu, czy ktos moze mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skylit - spoko, wszystko jest ok. hanuta4 - bez sensu przerywać branie tabsów na miesiąc, tylko namieszasz w organiźmie i może juz tak chętnie nie przyjąć tabsów z powrotem.Odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
hanuta4 -- Do 12h można się spóźnić, chyba że jest to minipigułka, wtedy już 3-godzinne opóźnienie może namieszać. Skylit, odpowiadałam Ci już, wystarczyło spojrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość connnnna
Dziewczyny! Czy kochajac sie podczas pierwszego dnia przerwy po pierwszym blistrze jest sie chronionym? I jak to sie ma do mozliwosci niezdecydowania sie na kolejny,drugi blister ? No i jeszcze jedno... Czy moj cykl bez tabletek bedzie OK? Ile musze teraz czekac na kolejny okres? Bez tabsow wszystko bylo regularnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilliee1
Dziewczyny, wiem, że to głupie pytanie, ale panikuję - biorę 9 dzień yasminelle i jest ok, trochę wahań nastrojów, ale powoli się ustawiam normalnie. Tylko czy przy mojej skłonności do tycia nie przytyję od nich? Dużo się ruszam, jem normalnie, choć teraz zmniejszyłam ilość żarcia, nie chcę przytyć... I jeszcze - jestem w trakcie brania pierwszego blistra, to moje pierwsze tabsy. Na razie nie uprawiamy seksu, bo gin powiedział mi, że przy pierwszym opakowaniu nie ma pewności, że nie będzie ciąży. To prawda? Na opakowaniu niby pisze, że od 1 dnia cyklu już jest się chronionym. Cokolwiek napiszecie i tak na razie się wstrzymam ;) ale chcę wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
connnnna ---- zabezpieczenie w przerwie zapewnia rozpoczecie kolejnego blistra po przerwie.A co do cyklu.Jak odstawisz to sie przekonasz.To jest idnywidualna rekacja organizmu. lilliee1 --- tabletki nie dzialaja na zasadzie - im dluzej sie je bierze tym bardziej zabezpieczaja.Z kazdym blistrem blokowanie owulacji zaczyna sie na nowo.Mysle,ze warto zapoznac sie z dzialaniem lekow jakie sie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilliee1
położna - wiem o tym. Chodzi mi o działanie przy braniu pierwszego blistra - czy rzeczywiście może być tak, że organizm źle zareaguje na tabsy i przez to zabezpieczenie przed ciążą będzie gorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilliee1
Dziękuję Ci bardzo, położna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia1111
Witam. Mam pytanko. Dopadło mnie swedzenie i pieczeie pochwy nie jest to dla mnie nowośc bo miala to juz nie raz....mialam w domu globulki dopochwowe Macmiror 500 i Albothyl. Najpierw wziełam Macmiror 500 kiedy on mi nie pomógł użyłam Albothyl poczułam ulge po dwóch dniach nie uzywania globulek dopochwowych mialam stosunek płciowy bez prezerwatywy w związku z tym mam pytanie czy te głobulki zmniejszają działanie tabletek antykoncepcyjnych dodam ze biore yasminelle regularnie. Czy powinnam sie bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinia1111 --- przede wszystkim zrob posiew z pochwy. Macmiror powinien byc stosowany tylko w konkretnych zakazeniach,i uzupelniony o leczenie p.grzybicze poniewaz inaczej moze przyniesc wiecej szkody niz korzysci.Albothyl stosowany jest glownie w stanach zapalnych,przy nadzerkach.A co najwazniejsze,szczegolnie dot.macmiroru trzeba przyjac cale opakowanie.Nie lecz sie na wlasna reke tymi lekami.Naprawde wybierz sie do lekarza bo moglas 'wyleczyc' objawy a nie potencjalna chorobe.I w zaleznosci od wyniku przeleczyc partnera.Globulki nie wplywaja na dzialanie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia1111
młoda położna: Badzo dziekuje za szybką odpowiedź :) Jutro biegne do gin. Jeśli jeszcze mogę zapytać to czy yasminella jest skuteczną antykoncepcją? Głupio to zabrzmi ale pierwszy raz pozwoliłam partnerowi ze tak powiem skonczyć we mnie i teraz obawiam sie wpadki, chociaż nie powinnam bo dodam że yasminelle biore juz spory czas, regularnie i nie zdarza mi sie zapominać o tabletkach (czasem jest zdaża sie godzinna rożnica w braniu) w dodatku jeszcze te globulki dopochwowe mam nadzieje ze nie zaburzyły skutecznosci antykoncepcji. Stąd ta obawa :( Pomóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Kinia, bez obaw:) Ja też się nad tym zastanawiałam, brałam Yasminelle ok. 2 lata i są skuteczne, zresztą wszystkie pigułki są tak samo skuteczne, bo mają to samo zadanie - blokują owulację i zagęszczają śluz. Jak bierzesz pigułki regularnie - don't worry, be happy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmamelle
Dziewczyny, mam ważne pytanie, może głupie, ale proszę o odpowiedź. 1) USG dopochwowe to nie to, którym lekarz jeździ po brzuchu, tylko ten długi przyrząd, który wsadza do pochwy i obserwuje pracę jajników, tak? 2) Czy gdybym była w ciąży, to lekarz mógłby przez takie USG to zobaczyć, czy tylko takie USG, które się odbywa, że tak powiem, przez brzuch, jest w stanie wykazać ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wok.as.
WITAM! MAM PROBLEM MOŻE UDA MI SIĘ UZYSKAĆ JAKĄŚ POMOC OD BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH. ZACZELAM BRAC YASMINELLE NIE CZEKAJAC NA OKRES PO TRZECH TABLETKACH MI SIE POJAWIL I TERAZ NIE CHCE SIE SKONCZYC. NIE JEST OBFITY ALETO JUZ PONAD TYDZIEN... I NIE WIEM TROCHE CO ROBIC. BEDE WDZIECZNA ZA JAKIES ODPOWIEDZI! POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carmamelle --- usg dopochowowe jak sama nazwa wskazuje jest wykonywane przez pochwe ;-) I nie sluzy tylko do oceny jajnikow :-) I jak najbardziej ciaza przy takim USG jest widoczna.Pod warunkiem,ze lekarz ja zobaczy.Bo niektorzy nawet nie sa w stanie dojrzec pare cm guza. wok.as. --- za glupote sie placi.Lekarz sie klania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wok.as.
DZIĘKUJĘ ZA MIŁĄ ODPOWIEDZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wok.as.
MYSLALAM ZE TO FORUM SŁUZY DO POMOCY PORADY A NIE MĄDRZENIA SIE NIEDOŚWIADCZONYCH JESZCZE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wok.as. ---- dlatego wybierz sie do doswiadczonego lekarza.Wystarczylo przeczytac ulotke,hormony to nie cukierki ktore bierze sie jak chce.O dzialaniu antykoncepcyjnym mozesz zapomniec.Lekarz powie Ci co dalej.Nie rozumiem jakiej porady oczekiwalas ? 'bierz dalej i wszystko bedzie dobrze '?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zaczęłam 2 blister Yasminelle,pomiędzy opakowaniami zrobiłam normalna 7- dniową przerwe, ale mam do Was pytanie, czy tego 8 dnia moża wziąc tabletkę wieczorem, czy ma to jakies znaczenie? skoro owulacja może sie odblokować już następnego dnia, czyli 9 ( Czy To prawda???). Martwi mnie to, że tabletke biore 8 dnia,ale wieczorem wiec od 9 dnia różni mnie tylko pare godzin. chciałabym brac tabletke zawsze o tej samej godzinie,ale nie za bardzo pasuje mi to rano, bo zawsze sie spiesze rano na zajecia, dlatego chcialabym je przyjmowac wieczorem. z góry dziękuję za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×