Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Carmamelle
aleksandrar2111 -- Miałam dokładnie to samo na Yasminelle i wydaje mi się, że jest duże prawdopodobieństwo, że to wina pigułek. Ja zrzucałam winę na wszystko inne, ale w końcu zdałam sobie sprawę, po długim czasie brania Yasminelle, że wszystko się zmieniło na tych hormonach. Z małej rzeczy robiłam problem, wybuchałam non stop, miałam niekontrolowane napady agresji, doły, depresje... Byłam nastawiona wrogo do każdej rozmowy, jaką matka chciała ze mną przeprowadzić, kompletna przepaść, izolowałam się... Masakra. Wszyscy mi mówili, żebym odpoczęła od tabletek, bo to od nich, ale ja wtedy tego nie przyjmowałam do siebie:/ Teraz odstawiam pigułki i zobaczę, jak będzie bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaaak. jak mama do mnie tylko otwiera usta z zamiarem odezwania sie dostaje ataku furii...meczy mnie to..ale nie chce powrocic znowu do tych bolesnych i mocnych miesiaczek jakie mialam, bo nie dalo sie wytrzymac.a na tabletkach praktycznie wzielam jeden ibuprom i wystraczylo..a wczesniej szedl ketonal, pyralgina, minesulin i dalej cierpialam...nie wiem co mam zrobic, bo czuje ze jestem OKROPNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszytskie, mam kilka pytanek co do yasminelle. W wakacje zaczęłam brać pierwszy blister, później przez miesiąć nie brałam i dzisiaj znowu wzięłam pierwszą tabletkę, z tym, że jest to drugi dzień menstruacji a nie pierwszy. Dodam jeszcze, że obecnie jestem chora, piję gripexy i inne takie. Mam zatem pytanie, jak teraz będzie z ochoroną? Czy jest zmniejszona, mam się czegoś obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli bierzesz tabletkę w dniach 2-5 menstruacji to powinnaś się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie z innej beczki trochę. Borę yasminelle szósty dzień, codziennie o 21, a chciałabym zacząć brać wcześniej (19-20), czy powinnam od razu zacząć od zmiany godziny? czy może stopniowo się do niej przybliżać (np codziennie brać 10 min wcześniej), czy nie ma to większego znaczenia? Wiem, że dokładna godzina jest potrzebna w przypadku tabletek jednoskładnikowych, a yasminelle jest przecież dwuskładnikowa. Co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papera
Przejdz od razu na wczesniejsza godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda ewa
Witam! Chce sie tylko upewnić... Zapomniałam zazyć w ostatnim tygodniu jednej tabletki przyjełam ją okolo 12 godzin za późno... od dzis zaczne odrazu drugie pudełko bez tygodnia przerwy. Czy moge wtedy bez obaw współżyc? Prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bloody hellones
cześć. od kilkunastu dni jestem na yasminelle. tabletki zapisae na unormowanie okresów nie czuję się po nich fatalnie, ale od jakiegoś tygodnia mam strasznie spuchnięty brzuch, a piersi dosłownie wypływają mi ze stanika. Być może wiele osób to by ucieszyło, ale ja czuje sie jak monstrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bloody hellones
cześć. od kilkunastu dni jestem na yasminelle. tabletki zapisae na unormowanie okresów nie czuję się po nich fatalnie, ale od jakiegoś tygodnia mam strasznie spuchnięty brzuch, a piersi dosłownie wypływają mi ze stanika. Być może wiele osób to by ucieszyło, ale ja czuje sie jak monstrum(zawsze bylam mala, brzuch plaski etc.) mialam poczuc sie lepiej a tymczasem przez ciagle niedyspozycje fizyczna od tygodnia jestem wrzodem na tylku wszystkich wokol. Czy ktoras z was miala moze podobnie z ta opuchlizna? Czy to minie? czy znacie moze jakies lekarstwo na zmniejszenie tych skutow? bylabym bardzo wdzieczna za odp. bo sama po prostu juz nie wiem co ze soba zrobic. byc moze ma tez z tym cos wspolnego fakt, ze bralam luteine a wywolanie(co skonczylo sie raczej plamieniem niz okresem) i od ponad dwoch miesiecy nie mialam okresu? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra050
Dziewczyny,jeśli współżyłam ostatni raz jakoś w lipcu a pigułki odstawiłam na początku września to jestem bezpieczna,prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w trakcie 5 opakowania yasminelle w 3 tyg brania pigułek. do tej pory brałam codziennie o tej samej porze ok 11 czasami zdarzylo sie ze wzielam z godzinna, dwu przerwa. do tej pory zadnych skutkow uboczych, okres zaczynal sie na 4 dzien przerwy. a teraz od kilku dni strasznie boli mnie rzuch jakby piekl w srodku. jestem troch przeziembiona tez moze to od tego a moze nie ? strasznie sie martwie .... czy czasami nie wpadlam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papera
jesli podejrzewasz ciaze zglos sie niezwlocznie do lekarza tym bardziej ze boli cie brzuch, moze byc to niebezpieczne. Zaloże się jednak że nie masz powodów do obaw. Zalagodz czyms te bole, zapytaj w aptece, moze to zgaga, kto wie, jak nie przejdzie, poradz sie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam dzis test i wyszedł negatywny wiec jest ok nie ma wpadki o ile to daje pewnosc. ale brzuch dalej boli ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore yasminelle od roku... lekarz przepisal mi je na uregulowanie cyklu... ostatnio tak wyszlo ze nie zrobilam przerwy i przeszlam od razu do kolejnego blistra i nie wiem dlaczego mam plamienie, zostala mi jeszcze polowa opakowania wiec nie wiem skad to plamienie? pierwszy raz nie zrobilam przerwy i wczesniej nic takiego sie nie wydarzylo... mam nadzieje ze szybko minie, czy moze ktoras z Was miala taki przypadek? A i jeszcze jedno czy nie robienie przerwy ma jakies skutki uboczne? prosze o rade ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leili --- akurat ciaza nie daje objawow pod postacia bolow brzucha. Jama brzuszna to nie tylko macica,ktora zreszta znajduje sie za otrzewna.Wiec stwierdzenie,ze boli mnie brzuch kompletnie nic nie mowi.W brzuchu jest zoladek,watroba,sledziona,trzustka,jelita,za otrzewna macica,jajniki itp.Jest troche rzeczy ktore moga bolec :-) paulaf86 --- jakbys przeczytala ulotke,to bys wiedziala,ze brak przerwy moze sie wiazac z plamieniami pojawieniem sie krwawienia i zlym samopoczuciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra050
Dziewczyny,jeśli współżyłam ostatni raz jakoś w lipcu a pigułki odstawiłam na początku września to jestem bezpieczna,prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
Samndra - przeczytaj ulotke tam wszystko jest dobrze wyjasnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra050
Rzecz w tym, że ulotkę już wyrzuciłam. Współżyłam na początku lipca, po czym dostalam krwaeinie i przez kolejne dwa opakowania nie wspolzylam wcale wiec zagrozenia nie ma jesli po takim czasie od ostatniego stosunku odstawilam pigulki prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze o rade. Biore Yasminelle juz ponad rok i wszytsko bylo ok. Owszem na samym poczatku przy pierwszym opakowaniu mialam plamienia ktore trwaly ok 10 dni i uznalam to za normalne ( bo z reszta pisza o tym w ulotce). Ale czy to normalne zeby po tak dlugim okresie przyjmowania nagle pojawily sie plamienia?? Oczywiście znikome i takie jasno-brazowe. Dostalam zaraz po przerwie, przy rozpoczeciu kolejnego blistra. o co chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
SANDRA - badz spokojna. Moim zdaniem to tak jakbys zapomniala tsabletki w pierwszym tygodniu z nowego opakowania. Jesli nie mialas stosunku w tygodniu poprzedzajacym o zapomianej tabletce(w twoim przypadku to 8 dzien od ostatniej- 21 pigulki). To nie ma wogole problemu. A tu znajdziesz wirtualna ulotke: http://www.yasminelle.pl/good.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baaarbara
Mam pytanie do wszystkich was :) Czy te tabletki można tylko kupić na receptę ? i czy bez nich można normalnie się kochać bez prezerwatywy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuuuuchanuchanucha
tak, tabletki dostepne sa na recepte. sa to tabletki antykoncepcyjne wiec mozesz kochac sie bez dodatkowego zabezpieczenia, jestes chroniona nawet w trakcie 7 dniowej przerwy pomiedzy blistrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra050
Papera, ale chyba mnie nie rozumeisz. Nie zaponmialam zadnej tabletki, wspolzylam na poczatku licpa, a potem bralam przez kolejne 2 miesiace piguki caly czas, ale nie wspolzylam juz podczas tych 2 opakowan i po nich odstawilam pigulki dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda ewa
Dziewczyny ponawiam swoja wypowiedź. Chce sie tylko upewnić... Zapomniałam zazyć w ostatnim tygodniu jednej tabletki przyjełam ją okolo 12 godzin za późno...Zamiast tygodnia przerwy postąpiłam wg ulotki i zazyłam odrazu drugie pudełko. Czy moge bez obaw współżyc? Chodzi mi o to czy musze stosowac podczas brania tego drugiego pudelka jakies dodatkowe zabezpieczenia np przez 7 pierwszych dni, z powodu tego ze zapomniałam zazyc z poprzedniego pudelka tabletki? Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Sandra050, możesz być spokojna, nie martw, nie zaciążyłaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veelvet
ten demotywator to sama prawda :) okej mam pytanie nie odnośnie yasminelli ale może któraś z was mi pomoże :) czy lekarz wykryłby 10tyg. ciąże na usg dopochwowym nawet jeśli pacjentka nic by nie wspominała? ostatnio miałam bardzo rozregulowany okres i tak robiłam przed ginekologiem test i wyszedł negatywnie, ale trochę panikuje i się zastanawiam... pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×