Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

czesc laleczki, ja tylko chcialam zapytac: wczoraj wzielam tabletke tak jak zwykle, pozniej jakies trzy godziny po zapalilam papierosy czy moze byc cos nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
Dziewczyny swiat jest taki piękny:):):) - przepelnia mnie jakas dzika euforia...Nie wiem dlaczego bo przeciesz tak mnie zazyna brzuch od okresu ze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
nulka-----------> no cos ty!!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
ANN_998 --> ja jednak wolę moją 17,rano to różnie się wstaje. a ja śle faksy i mnie żadna dzika euforia nie ogarnia :P:P pozatym mam nerwy,tylko nie wiem skąd i z czego. czuje,że cośsię święci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AN_ 998
teraz ja pytam---> nie wywoluj wilka z lasu...bo przyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
no wiem,wiem...dlatego muszę myśleć opzytywnie,zaraz sobie coś zjem hehe :) mam kilka takich niejasnych spraw i chyba to od tego. będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka22...
czesc dziewczyny!! mam pytanie. Bo lekarz zapisal mi tez te tabletki i to beda moje pierwsze,ale powiedzial ze mam przez miesiac jeszcze uzywac innego zabezpieczenia.A tak czytam na forum ze one zaczynaja szybciej dzialac...To jak to w koncu jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
wiesz co różni lekarze różne opinie,generalnie na ulotce jest napisane że od pierwszej tabletki jesteśchroniona (po 3-4 godzinach od wzięcia,bo jest to czas na wchłoniecie),dużo dziewczyn tak robiło i nic sienie działo. słyszałam też o 7,14 dniach a nawet 1,5 miesiaca,więc to już chyba bardziej zależy od nas kiedy się zdecydujemy. jeżeli nie jesteś do końca pewna to możesz przez jakiś czas stosować prezerwatywę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka22...
Dzieki. Chyba tak zrobie. bo ostatnio mialam straszna panike ze jestem w ciazy wiec mam nadzieje ze jak zaczne brac tabletki to bede juz spokojna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzedam nowe, nieużywane, pełne, 21-tabletkowe opakowanie yasminelle, zapłaciłam 45zł ale rozumiem że każdy chce zaoszczędzić :) a ja pilnie potrzebuję gotówki, oddam za 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka22...
A tak wogole strasznie boje sie skutków ubocznych...ale czytalam ze te tabletki sa dobre i mam nadzieje ze wszystko ok przyjmie moj organizm...a ty mialas skutki uboczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna_izabela
a ja rozważam rzucenie tabletek i przejście na naturalne metody. Boję się - zatorów, problemów z zajściem w ciążę, etc. Poza tym palę, palę, palę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
Tabletki to straszna wygoda,ja w sumie do końca dopiero po dwóch miesiącach zaczełam się kochać,a bez gumki już po 8 dniach. Ale to była moja decyzja,z perspektywy czasu to równie dobrze mogłąm wcześniej zacząc,bo tabletki sa naprawdę skuteczne,chyba że naprawdę nieustannie o nich zapominasz,albo poprostu jakieśleki przyjmujesz które tą skuteczność obniżają,ale to i tak jest skrajny przypadek. co do skutków ubocznych to nie miałam żadnych prócz trzydniowego plamienia,troszkę mi rece mrowiły/drętwiały,ale wystarczy,ze będziesz brała magnez i będzie ok. ja po 4 miesiacach musiałam zmienić na inne,bo po yasminelle zaczełam mieć problemy z nogami i się poprostu bałam,a dwa to że bardzo nieładnie te nogi wyglądają. ALe to też nie jest tak,że Ty będziesz miała tak samo. Dużo dziewczyn wogole nie narzeka na te tabletki. Także życze powodzenia no i jak najmnoej skutków ubocznych! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka22...
Dzieki. Mysle ze podstawa jest pozytywne myslenie!:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
Oczywiście,ważne jest też żeby sobie nie wmawiac skutków ubocznych oraz zwalać wszystkiego na tabletki (ja na samym początku byłam tak zestresowana,że wmówiłam sobie,że przeziębiłam się przez tabletki ;p ). Ważne jest też kontrolowanie sowjego organizmu poprzez regularne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna_izabela
a jakie badania przy tabletach mi polecacie, żebym sie uspokoiła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
standardowe to cytologia i usg piersi no i badania krwi,na przykład morfologia,próby wątropowe,APTT,wzkaźnik krzepliwości (na wynikach pisało poprostu INR),potas (bo jest możliwość,że może być niedobór spowodowany wypłukiwaniem przez tabletki potasu),glukoza. no nie wiem chyba wszytko. skoro mi badania wyszły wporządku to raczej nie powinnam sięobawiać żadnych zatorów,a ból nóg no nie wiem...jest bo jest. trduno przyzwyczajam się do tego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz ja pytam.
aaa,jeżeli palisz no to w połaczeniu z tabletkami możesz mieć problemy z krązeniem,z racji tego,że ta krew gęstsza jest (oczywiście tak być nie musi),ale kilka stron wcześniej wypisałam w postaci "litanii" kilka chyba skutecznych i dobrych rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MYsłowice
kurcze ten okres jest brzusio boli a tujeszcze tyle siedziec niech jzu ebdzie ta 15:30 kurde bele. a od wtorku trza zaczac 3 opakowanie tabletek Y hehe i potem znow kolejne stresy - jak to kobietki maja hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moootyl87
Cześć Dziewczynki:-) dostałam okres i wszystko jak na razie w porządeczku, jutro zaczynam nowy blister i już nie martwię się oto palenie papierosów, bo bałam się i to bardzo że obniżają skuteczność anty itp. i mogłam zajść w ciąże,a to wszystko przede wszystkim dzięki WAM;-) wiadomo że jak zaczyna się brać tabletki to każda z Nas jest pelna obaw, ale Tu możemy sobie pomagać nawzajem...dużo jest tu ważnych informacji i w ogóle dzięki Bogu że jest takie forum gdzie można się wyzbyć obaw podzielić doświadczeniami i nie tylko:-) a nie od razu lecieć do lekarza bo też nie zawsze jest to możliwe..Buziam i pozdrawiam Drogie Forumowiczki:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
MYslowice---------- fajnie że u ciebie już wszystko ok :-) misia1983------- ja miałam takie bóle podbrzusza (jak przed okresem) gdzieś do połowy drugiego opakowania...i tak bolało co 2 -3 dni. Jedna dziewczyna tu na forum pisała mi że tak może być u niektórych ale w ciągu 3 opakowań powinno przejść..i rzeczywiście przeszło i teraz jest ok... Oczywiście do czasu kiedy nie dostaje okresu---wtedy baaardzo boli mnie brzuch przez 2 dni :-( a zanim zaczęłam brać Y nie miałam tego problemu...:-) No ale raz w miesiącu te 2 dni można wytrzymać :-P Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje pierwsze tabletki
dostałam właśnie okres. czyli moge sobie już przyjąc pierwszą tabletkę tak o 21?? kurcze chyba sie bede modlic nad nią dzisiaj z godzine zanim połkne. poniewaz jestem zielona w temacie tabletek ciesze sie ze moge liczyć na wasza pomoc:) a no i mam grype lekką to mam nadzieje ze zadne polopiryny i tym podobne mi w niczym nie przeszkadzają?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia19
------> Myslowice dzieki:) Czyli rozumiem że to nie zależy od tego że zawsze opakowanie mam zaczynać wtedy kiedy dostaje okres tylko po wzietym opakowaniu (te21dni) robie 7dni przerwy i znowu biore opakowanie tabletek i znowu 7 dni przerwy:) bo wlasnie sie o to martwilam bo ja nigdy nie mialam tak czesto okresu tylko przewaznie od 32-45 dni odstepu miedzy miesiaczkami i nie wiedzialam jak to bedzie:0 ale teraz juz wszystko rozumiem, chyba:):):) pozdro dla was dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
Możesz spokojnie przyjąć tabletkę o 21 :-) I nie martw sie- też przez to przechodziłam 2,5 miesiąca temu a okazało się że nie było się czego obawiać... Polopiryna nie wpływa na działanie anty... Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiaczek1428
Hejka Dziewczyny mam pytanko... czy u was w trakcie brania 3 blistra tez wystapilo plamienie?? czekam na odpowiedz bo sie troszke boje...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! u mnie w ogole nie wystapily plamienia:) a jestem w polowie 4 blistra, ale za to pekla pierwsza zylka i w sumie juz jestem zdecydowana na zmiane, bo boje sie o me nogi (choc mi za bardzo nie dokuczaja), zobaczymy, moze mnie pani gin. uspokoi. a kiedys obiecalam wyniki, a wiec: APTT czas 33, czas ktr 38; norma 25-45 (tylko nie wiem czym sie rozni czas od czasu ktr:)) PT: czas 14,3 czas ktr 15,5;norma 11-16 wsk pt 108,8%; norma 80 - 120% inr 0,90 tylko lipidogram mam nienajlepszy, ale lekarz powiedzial, ze to nie musi byc od tabsow tylko np. dziedziczne, a ze zawsze mialam z tym malutki problem, wiec nie ma co narzekac wyniki mam wiec w miare dobre:) tak dodam, ze wyczytalam (i jesli sie myle niech mnie ktos poprawi), ze: Wydłużenie APTT występuje w niedoborze czynników krzepnięcia PT/INR - skrocenie czasu moze oznaczac zakrzepice. z tego wynika ze nic zlego sie mi nie dzieje, czy mam racje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
ja jestem w trakcie 3 bilistra i nie mam plamienia... A miałam tylko przez jakieś 1,5 tygodnia jak zaczęłam brać Yasminelle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusss
Hej Dziewczyny!! Mam taki problem...otoz poprzednie dwa opakowania wzielam na raz ale nie dokonczylam tego drugiego tylko w trzecim tygodniu zrobilam przerwe i dostalam okres, w 7 dniu okresu zaczelam brac kolejne opakowanie ale teraz znow wychodzi ze bede musiala wziac dwa na raz. myslicie ze tak mozna?? ze bede zabezpieczona?? pozdrawiam!! a Dzieczyny jakie wplyw na skutecznosc tabletek maja papierosy i alko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×