Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość mandii
Mialam wziac pierwsza tabletke wczoraj, gdy dostałam okres, jednak nie mialam ich przez cały dzien przy sobie.. co powinnam zrobić dzisiaj? czy moze zaczac brac od nastepnej miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1851
czesc dziewczyny... Mam do Was pytanie i bardzo prosze o odpowiedz...nie chce juz brac tabletek wiec ostaniej z opakowania nie wzielam bo musialabym kupic nowe opakowanie..ale ginekolog powiedziala ze nic sie nie stanie jak sie nie wezmie jednej tableki i wczesniej dostane okres..ale martwi mnie to ze niby podczas tej 7dniowej przerwy kochalam sie z chlopakiem...a juz nie chce brac tabletek...i moge wtedy zajsc w ciaze???:( blagam o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
stokrotka1851 ---------- kochałaś się w czasie tej 7-dniowej przerwy p której już nie wzięłaś tabletek??? Z tego co wiem to ochrona w czasie tej 7-dniowej przerwy jest pod warunkiem że zaczniesz nowe opakowanie w 8 dniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
anuchhha -- wez 2 tabletki naraz. moje pierwsze tabletki-- jezeli wzielas 1 tabletke w 1 dniu miesiaczki to nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac.Do konca nie rozumiem Twojego pytania..przy tabletkach okres na pewno Ci sie wyreguluje i moze sie tak zdarzyc ze przy 1 opkaowaniu bedzie trwal ktrocej. mandii- mozesz wziasc dzisiaj ale przez pierwszy tydzien dodatkowo sie zabezpieczaj. stokrotka1851 --- masz troche niepowaznego ginekologa...ochrona przed ciazą jest najbardziej zmniejszaona jak zapomni sie lyknac tabletki w 1 i ostatnim tygodniu...co do kochania w trakcie przerwy..w ktorym dniu to bylo?Musisz pamietac,ze pleminiki przezywaja w organizmie kobiety 72h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laleczki, kurcze zaczynam sie coraz bardziej martwic skonczylam wlasnie jedno opakowanie w piatek, dzisiaj jest niedziela i okresu nie widac :/ bardzo sie boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mottylek
hey Kobietki..ja Dzis zaczynam brac yasminelle....to moja pierwsza anty..w pigulkach i tesh mam obawy czy to aby zadziala tak jak tego oczekuje wiec bez malutkich niespodzianek=) ale w końcu maja 99,9%=D ja mam problem bo niekiedy mam zbyt czesToo okres(przerwa trwa np 15 dni)...miewa moze to ktoras z was? Mam naDzieje ze pomoga=) Mam pytankO dla tych ktore juz je zazywaja jak z waszym Libido nie zmalalo czasem bo tego bym nie chciala=D z Góry dziekuje za oDpowiedz i trzymam kCiuki za Wszystkie nowicjuszki=*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laleczki... mam pytanko, wlasnie skonczylam pierwsze opakowanie yasminelle w piatek no i dzis jest niedziela a okresu nie ma, na dodatek dzisiaj wspolzylam z moim manem no i sie boje... ale to chyba nie mozliwe ze zaszlam w ciaze bo raczej przed okresem nie ma dni plodnych prawda? rozjaśnijcie mi umysł prosze, bo jestem cala w strachu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro bierzesz tabletki to NIGDY nie masz dni płodnych, jakbys miala to po co tak logicznie mysląc brałabys te tablety? a juz Ci wczesniej napisałam- to dopiero 2 dni ! ja np. dostaje krwawienie 5 dnia przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shiruu
A ja mam takie pytanie, czy którejś z was lekarz kazął brać Yasminelle nie w pierwszy dzień krwawienia tylko w 5-ty? Mi tak kazał je brać... tylko, że zastanawia mnie jedno, kiedy jestem juz całkowicie zabezpieczona...? To moje pierwsze tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to podczas tej siedmio dniowej przerwy tez mam dni nie plodne? moge sie kochac bez ograniczen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ! jak zaczniesz po przerwie prawidłowo nowe opakowanie to jestes zabezpieczona cały czas i podczas przerwy tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jak dostane okres to w pierwszym dniu musze od razu zazyc tabletke czy jak mi sie okres skonczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie zaczniesz nowego opakowania to ostatnim bezpiecznym dniem bedzie dzien wzięcia ostatniej tabletki Ty chyba w ogole nie wiesz jak sie bierze pigułki... jak konczysz opakowanie to masz 7 dni przerwy podczas ktorej występuje krwawienie i ósmego dnia zaczynasz nowe opakowanie ZAWSZE nawet jak krwawienie jeszcze trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam te tabletki na cos innego przepisane... kurcze czyli jak dzisiaj sie kochalam dwa dni po wzieciu ostatniej tabletkia nie wezme nowego opakowania juz w ogole to moge zajsc teraz w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale przeciez kiedys pisalas ze podczas tej siedmio dniowej przerwy tez jest sie zabezpieczonym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umiesz czytać ze zrozumieniem? pisałam ze przerwa jest bezpieczna TYLKO jesli sie po niej zacznie nowe opakowanie bo jak sie nie zacznie to owulacja sie odblokuje i plemniki z poprzednich stosunków mogą zapłodnić, przeciez one żyją w tobie kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak dostane teraz okres to znaczy ze po tym stosunku nie zaszlam w ciaze i juz po tym dzisiejszym nie zajde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuj szczęścia, po tabletkach masz sztucznie wywołane krwawienie a nie prawdziwy okres, poza tym samo zapłodnienie moze trwać kilka dni wiec jesli zajdziesz w ciąże to dopiero za kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
nulka_77 --- moze warto byłoby przed braniem przeczytac ulotke??Taka rada na przyszlość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kiedy ja moge przestac brac te tabletki i nie myslec o tym ze zajde w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierz jeszcze miesiąc, i po odstawieniu zabezpieczaj sie w inny sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz zglupiałam.... skonczylam brac zastrzyki i teraz biore antybiotyk w tabletkach... tylko jest kruczek maly.... ....w ulotce yasminelle nie jest napisane o amoksycylinie, ktora jest w Augmentinie, a w ulotce Augmentinu jest napisane ze tak jak inne antybiotyki o szerokim zakresie dzialania moze zmniejszac skutecznosc doustnych srodkow antykoncepcyjnych a ja juz zaczelam brac nastepny blister:/ i teraz nie wiem..... czemu w ulotce Y nie wspomnieli o amoksycyklinie, skoro uposledza dzialanie antybejbi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
tiruriru19--- wspomnieli...dlatego trzeba pytac sie lekarza bo on sie bardziej na tym zna.Obie substancje sa z grupy penicylin.Musisz sie zabezpieczac dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuchhhha
no ja zapominalam tabletki w 3 tygodniu 18 dzien to byl i na dugi dzien to zrobilam z chlopakiem ale nie konczyl we mnie.. wziealm 2 tabletki kolenego dnia..myslicie ze moglam zajsc w ciaze? mam taka goraczke teraz na maksa 38,9 czy to moze byc oznaka ciazy.. czuje sie tragicznie..pomozcie pliss a wlasnie mam teraz wziasc te 2 ostanie tabsy z blistra i czekac n a okres czy zaczac bez przerwy kolejne opakownie.. z gory bardzo dziekuje za odzew na moj post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzebabyło juz po 18 tabletce zrobic 7 dniową przerwe przeciez w ulotce jest napisane jak postępować !, a tak to ja nie wiem... ciaza jak dla mnie prawdopodobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz oczywiście zaczynasz nowe opakowanie bez robienia przerwy- info z ulotki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×