Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Witam. Biorę yasminelle od 18 dni i nadal mam okres. Tak więc zgodnie z instrukcjami, powinnam dostać kolejny za 3. Rozumiem, że mój organizm mógł dość dziwnie zareagować, bo to moje pierwsze tabletki, ale to chyba nie jest normalne? Czy komuś przytrafiło się coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N22
do Leny, już mi przeszło, sądzę że to jednak niemożliwe skoro brałyśmy reguralnie i żadnych antybiotyków nie dodawałyśmy. Staram się o tym nie myśleć, teraz to już możę Cię boli bo się w to wkręciłaś? Ja czekam w każdym razie do następnego wtorku;) i oby przeszły Ci te bóle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megganTor
Dzieki AQUA 12 Nie napisalam ze oprocz tego, ze w pierwszym tygodniu bolaly mnie strasznie nogi to teraz, chociaz juz nie boli,to tak jakby zyly byly bardziej widoczne... zawsze mialam widoczne zyly i mam jasna karnacje. Ale naczytalam sie ulotek i na forum roznosci i teraz nie wiemczy sie marwtic tymi zylami czy moze swiruje poprostu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bohaira
Do: wesolutki_baklazan ja przez pierwszy miesiąc miałam praktycznie przez całe opakowanie miesiączkę. Później też miałam taka sytuację, że zaczęła mi się 5 dni przed skończeniem brania tabletek. Więc się nie martw, widocznie mamy takie organizmy, ktorym ciezko sie przystosowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
megganTor to normalne ze podczas brania tabletek jeszcze takiego typu jak yasminelle które nie blokują wody w organizmie, a wręcz przeciwnie powodują częste oddawanie moczu żyły stają sie bardziej widoczne, a to dlatego ze krew robi się bardziej gęsta. owszem trzeba od czasu do czasu zwrócić uwage na to czy stan sie nie pogarsza radykalnie,ale nie ma powodów do obaw:) aaa i słyszałam gdzies ze warto brać rutinoscorbin na wzmocnienie naczyń krwionośnych. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabcia23
hejka ja wlasnie jestem przed trzecim opakowaniem Yasminelle i czuje sie super. moze przez pierwszy tydzien nie bylo ok ale teraz rewelacja. zreszta wczesniej bralam przez dwa lata Yasminn i tez bylo extra. Musze przyznac ze niestety zadne z nich nie wplynely na stan mojej skory. ale coz nie mozna miec wszystkiego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Ja dostałam dziś pocztą tabletki (bo kupiłam je od jednej z forumowiczek:)) i przeczytałam w skutkach ubocznych, że jednym z nich są bolesne miesiączki:/ No kurde, przecież te tabletki mają niwelować bóle, a tu napisali, że do częstych skutków ubocznych należą właśnie te bóle miesiaczkowe:/ więc jak to jest z Wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Jeszcze do AQUA12 -- więc takimi objawami jak bardziej widoczne żyły czy lekkie obrzęki nie trzeba sie przejmować? Bo w ulotce jest napisane, że są to objawy po których natychmiast trzeba odstawić tabletki i zgłosić sie do lekarza, bo mogą to być objawy tej zakrzepicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
=>javannka w moim przypadku tabletki bardzo pomogły. wcześniej miałam bardzo bolesne pierwsze 2 dni okresu( w pierwszy dzien doslownie nie mogłam sie ruszyć z łóżka :( ) a teraz nie czuje ze mam okres, a do tego jest on regularny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joninini
DO javanka ja tez mysłałam ze świruje z tymi żyłami,dodatkowo bole nóg nie dawały mi spokoju,ale lekarz utwierdził mnie w przekonaniu ze jednak nie świruje ,ze jesli cos takiego się dzieje to poprostu nie moge brac tabletek dwuskładnikowych,poniewaz zawarty w nich estrogen odpowiada za zagęszczenie krwi,potem moga byc niemiłe komplikacje w postaci żylaków i innych świnstw,zmieniłam tabletki na jednoskładnikowe cerazette ,nogi odrazu przestały mnie bolec,przy jasmiell czułam sie jak połamana,i zyłek mniej widac a był juz moment ze miłam nogi w filoetowa kratke,wiec nie jestem przekonana do to by takie sprawy zlekceważyc ,lepiej porozmawiac z lekarzem ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniosława
Hejusia girls........:) ;d W srode, 7.11, czyli juz wczoraj heh, bo po polnocy zazylam ostatnia tabletke z pierwszego blistra, zatem teraz 7 dni przerwy i nastepny blister z pierwsza tabletka mam zazyc 15.11??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuska_18
Witam..mam do was pytanie...czy wiecie może czy takie leki jak atrovent, biseptol, Thiocodin i leki przeciwbólowe mogą działać na zmniejsznie skuteczności yasminelle?? Bardzo prosze was o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
ale kto tu mówił o obrzękach? pozatym przy kazdych tabletkach widać bardziej żyły, PRZY KAZDYCH, a w szczególności przy yasminelle bo one nie zatrzymują wody, sam lekarz tak powiedział. Praktycznie kazda kobieta ma z tym problem, ale wystarczy zacząc dbać o nogi ... żeby poprawić krążenie. a obrzęki obrzękami jezeli są trzeba poinformować o tym lekarza, zresztą moim zdaniem jezeli ktoś ma pytania tego typu to nikt mu bardziej nie pomoze niz lekarz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Witam wszystkich.Po tym jak się oczytałam tu o działaniach niepożądanych byłam sie dzis skonsultować z moim ginekologiem .Ja biore od 3 dni Y., i jak wczesniej pisałam nie czuje sie za dobrze .Ale ponoć to normalne ze pierwszy tydzien ogranizmy sie przyzwyczaja do homronów .Jeśli zacznie sie brać Yasminelle w pierwszym dniu menstuacji , jest to natychmiastowa ochrona przed ciążą.Niejednokrotnie tu były wypowiedzi o dodatkowym zabespieczeniu ktore jest zupełnie niepotrzebne jesli tabletka nie zostala zwymiotowana lub jesli nie bylo biegunki .Kazdy ginekolog robi zawsze wywiad i badanie i wtedu dopasowywuje antykoncepcje :) Tu czytam ze dzieczyny zmieniacie te tabletki to chyba jakies niedopatrzenia ze stony waszych specjalistów .Czasem warto isc prywatnie bo to jednak sa hormony i bardzo łatwo rozregulowac organizm .A jak dzieje sie dziwnego podaczas brania hormonow odrazu trzeba isc do ginekologa i mówic o ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze wam jeszcze ze troszke po tym jak tu poczytałam to sie przestaszyłam :) Ja mam dwoje dzieci synka 7 lat i córeczke 2 latka :) Nie planuje juz wiecje dzieci i daltego tez zdecydowałam sie na tabletki .Lekarz mnie uspokoił ze jesli tabletki sa dobrze dobrane i przyjmowane systematycznie o tych samych porach jest wysztko oki.Pozdrawiam was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati_S
Witajcie laseczki. Mnie też lekarz zapisał yasminellne. Kiedyś brałam jeanine ale w ciagu tygodnia schudłam trzy kilo, nie mogłam nic jeść i ciagle wymiotowałam. Mam nadzieje, że te tableteczki się sprawdzą:) U mnie kosztują 43zł. Lekarz powiedział, że pomogą mi również na inną dolegliwość gdyż mam torbiela:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero teraz odpowiadam. cera? rewelacja.. kilka lat się męczyłam z trądzikiem i po tych 8 miesiącach mam piękną i gładką twarz, nielicząc 3 krostek. a kilogramy? bez zmian. ile ważyłam tyle waże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariSSa
Hey dziwezyny :) No wiec tak. Jestem juz na koncowce opakowania i.... po Y czuje sie super!! kiedys mialalam duze problemy z tradzikiem a teraz go nawet nie widac :) nie mam wahan nasrtoju itp. nudnosci tez nie, libido mi nie spada, mam nawet duza ochote na sex :P moze moj organizm zdazyl sie juz przyzwyczaic bo wczesniej 10 mies. bralam Janine a od mies. Y :) ale po tamtych tez czulam sie tak samo jak teraz , czli eXstra :) Zycze kazdej z Was, zeby tak dobrze sie czula jak ja :] Do uslyszenia... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatam! Od czterech miesięcy biorę yasminelle i czuje się świetnie, przez miesiąc brałam yasmin i to było straszne. Czułam się potwornie, bolały mnie wszystkie miesnie, nerki, żoładek, nie mówiąc już o potwornej migrenie, ale to na szczęście mam juz za sobą. Mój list dotyczy czegoś innego. W ostatnim blistrze pominęłam jedną tabletkę, zadzwoniłam spanikowana do pani doktor i powiedziała mi żebym wzieła ta pominiętą tabletkę razem z następnął i zaczęła następne opakowanie bez tego tygodnia przerwy, tak też zrobiłam. Dowiedziałam się też z ulotki i o dpani doktor że nie będe miała miesiączki. Problem jest taki, że okresu dostałam malo tego trwa juz tydzien i wcale nie zanosi sie na to żeby sie skonczył... Czy to normalne jest?? pomocy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
witam tydzień temu mój gin. zapisał mi Yasminelle. to moje pierwsze tabletki wiec nie ukrywal, że bardzo się boję. jestem dość drobna osóbką i zmartwiły mnie wasze informacje o chudnięciu pod ich wpływem...mi to by się marzyło przybrać troszke na wadze, nie ukrywam, że po cichu marzyłabym o zmianie rozmiaru stanika na większy... mam jeszzce takie pytanie - co z paleniem papierosów podczas brania tych tabletek? pale dośc sporadycznie bo jestem tzw weekendowym palaczem, ale jednak...powinnam odstawić całkowicie papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_
mam anemie i musze przez pewien czas łykać żelazo czy to mi w jakis spos przeszkadza w braniu tab?? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffy46
Hej dziewczynki.Yasminelle to moje pierwsze tabletki anty i miałam straszne obawy przed braniem ich bo naczytałam się o nieporządanych skutkach. Biore je juz jakiś czas i muszę powiedzieć że czuję się rewelacyjnie. Jedynym minusikiem jest to, że trochę pogorszyła mi się cera, ale to jeszcze może minąć więc trzymam się tej myśli. Poza tym wszystko jest w porządku i co najwazniejsze mam krótsze i mniej obfite miesiączki, co jest dla mnie sukcesem. Widać więc, że do póki sie nie spróbuje nie należy martwić się na zapas. Pozdrawiam;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! mam pytanie. Po jakim czasie od zaczecia przyjmowania tabletek sa one w pełni skuteczne? Słyszałam ze przez pierwsze 2 miesiące trzeba sie jeszcze dodatkowo zabespieczac. Czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
jjjjusti--> tabletki dzialaja juz od pierwszego dnia , jezeli zaczelas je brac pierwszego dnia okresu. Jesli pozniej, to trzeba stosowac dodatkowe zabezpieczenia przez nastepny tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga 85
Dziewczyny, a co to wlasciwie znaczy 'regularne" branie tabletek? tzn. chodzi mi o ta stala pore przyjmowania- czy jesli roznica jest 1 godziny to jest to juz nieregularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Dzis jest drugi dzien przerwy od odstawienia tabletek po 1 blistrze i wczoraj kochalam sie z chlopakiem. Powiedzcie mi czy wszystko jest ok i czy jak zazyje od 8 dnia na nowo blister to nie zajde w ciaze?? moze to jakies glupie pytanie, ale pierwszy raz przechodze przez ta przerwe i wiecie mam obawy, prosze o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
lovemusicher----------- tak wszystko jest ok. W czasie przerwy też jesteś zabezpieczona. olga 85-------- reguralnie tzn o stałej porze- np wiczorem w południe lub rano. Godzina, dwie, trzy czy naet cztery różnicy nie mają zanczenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziu_ska
hej! Ja biorę Yasminelle 4 dzień i cały czas czuję się dość dziwnie. Najpierw bolała mnie głowa i miałam wielki apetyt, teraz mam dziwnie miękkie nogi. Jak to u Was było jak zaczynałyście brać tę tabletkę? Też jakieś dziwne samopoczucie? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
--------> madziu_ska ja wlasnie zakonczylam pierwszym blister i jestem w drugim dniu przerwy i powiem, ze czuje sie dobrze, nie mialam problemow z bolem nog, nudnosciami czy biegunka, czasami bolowewa mnie glowa, ale mam nadzieje, ze to minie;] Za niedlugo zaczne 2 blister i mam nadzieje, ze nie bede miala zadnych skutkow ubocznych, a co do skory to czasm cos mi wyskoczy na twarzy, ale po 2 dniach szybko znika. Jestem zadowolona z tych tabletek i co prawda mialam 6 dni plamien po okresie koloru brazowego, ale zanikly i jestem teraz bardzo happy:) Prosilabym byscie pisaly jak wasz organizm reagowal po zazywaniu 2 blistra:) pozdrooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jestem przy koncowce pierwszego bilistra. Dla mnie te tabsy jak narazie są ok:) w pierwszym bilistrze mialam plamienia i bylam senna. teraz wszytsko mineło. drugi bilister bez zadnych skutkow ubocznych( przynajmniej nie zauwazylam;) ) czekam az cera mi sie poprawi, mam nadzieje ze sie poprawi? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×