Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość MARCELINA 0110
Zaczęłam brać Yasminelle w połowie lipca bierzącego roku i... Od kiedy zaczęłam brać tabletki strasznie schudłam. Pierwsze dwa miesiące chodziłam senna, bolała mnie często głowa, nie miałam apetytu, często mnie mdliło. Objawy te ustapiły po dwóch miesiącach ale... Waga nie powróciła do normy sprzed brania. Jestem osobą szczupłą. Mam 165 cm i ważyłam jak dotąd 47 kg. Teraz ważę między 42 a 43kg i jestem tym załamana, bo choć wszystkie objawy ustapiły zbyt mała waga pozostała i źle się z tym czuję. u takich osób jak ja utrata nawet 2 kilogramów jest bardzo widoczna. Yasminelle nie są moimi pierwszymi tabletkami które biorę. Moimi pierwszymi tabletkami był Logest 5 miesięcy brania i też musiałam zmienić z powodu działań niepożądanych. Potem brałam Diane 35 przez 3,5 roku też schudłam ale minimalnie, czułam się po nich naprawdę świetnie. Po zrobieniu przerwy dostałam te plasterki EVRA ale po miesiącu musiałam je zmienić bo moj organizm po prostu oszalał i dostałam Yasminelle. Po Diane 35 czułam się najlepiej i z chęcią bym do niej wróciła ale mój lekarz powiedział, że nie powinno się wracać do tabletek... Czytałam na tym forum różne posty i mam pytanie. Czy Yasminelle to tabletki dla osób, które mają problemy z nadwagą? Dużo osób po nich chudnie a ja nie chcę już bardziej schudnąć. Myślę nad zmianą. Czuję się czasami jak królik doświadczalny bo lekarze przepisują tabletki antykoncepcyjne na prawo i lewo, jak coś jest nie tak to zmiana na inne. Dla osoby z niedowag, takiej jak ja, jest to prawdziwa MASAKRA dla organizmu. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziu_ska
MARCELINA 0110, a może to utrata wody, tak jak piszą inne dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasia455
ja biore trzecie opakowanie, schudłam ok 4 kg, nie mam zbyt dużego apetytu, przedtem przez prawie 3 lata kleiłam ervę, mam mniejszą ochotę na słodycze, przy plastekach moja miesiączka przypominała bardziej krwawienie a teraz mam wrażenie że mnie zalewa czy ktoś teżmiał taką różnicę, ale poza tym czuję się ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Marcelinko ty powinaś iść jak najszybciej do lekarza bo twoja waga jest zbyt niska .Masz zle dobrane tabletki i pewnie twoj lekarz nie robil ci badań ani wywiadu .Co do zmiany tabletek to bzdura ,jakies lenistwo twojego lekarza .Wiadomo nie mozna zmieniac hormonow co miesiąć ,ale mozna powrocic do stosowania poprzednich .Ja waze 49 kg przy wzroscie 162 wiec wiem jak widac kady kilogram stracony .Moj lakarz nakazał mi wrecz informować go o moim samopoczuciu ze wzgledu na wage .Ja biore y,kilka dni i juz czuje sie bardzo dobrze i mam apetyt bardzo duzy :) Moja rada idz do dobrego specjalisty najlepiej prywatnie bo to sa powazne spraway.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelinko y, to tabletki z mala dawka hormonu i nie powinas sie po nich zle czuć skoro nie ma przeciwskazań do ich stosowania .Ale niestety duzo kobiet nie może ich stosować .Szkoda zdrowia twojego na to zeby być kroliczkiem doświatczalnym .Zmartwiła sie tą wagą bo wiem co to znaczy chudzizna i jest to nieładne .Idz prosze skonsultuj sie ze specjalistą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCELINA 0110
Każdy organizm reaguje inaczej, mój najwyraźniej nie toleruje tych tabletek. Fakt, te tabletki zawierają niską dawkę hormonów ale co z tego:-( A z tym zalewaniem to potwierdzam, mnie też zalewa podczas okresu jak nigdy dotąd. Powinnam zmienić i lekarza i tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj dobrego lekarza a napewno wszystko sie ustabilizuje :) Ja sie tu oczytałam tez ze sie chudnie bardzo i takie tam zaobsewowane objawy u innych kobietek.Ale odrazu poszłam sie skonsultować i teraz jestem spokojna . Papatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izunia84
Witam laseczki wlasnie zazylam pierwsza tableteczke yasminelle i hmm mam nadzieje ze bedzie ok,hmm cena 45zl......mam nadzieje ze po tych tabletkach zadnej nerwicy nie dostane....bo po ostatnich ktore bralam ''logest''nie za dobrze sie czulam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCELINA 0110 ja bralam te tabletki bralam 6miesiecy i przytylam,co mnie nie zadowolilo,ale nie moge powiedziec ze mnie zalamalo. y. maja taka wlasciwosc ze sa lekko odwadniajace i prawdopodobnie dlatego wiekszosc dziewczat chudnie,ale przy okazji wyplukuja elektrolity. ja zmienilam na novynette czy jakos tak,ktore maja taka sama dawke hormonu ale nie maja dzialania odwadniajacego. a jesli takschudlas to zglos sie do lekarza, a moze zastanow sie nad jego zmiana,jesli nie bedzie chcial ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
witam tydzień temu mój gin. zapisał mi Yasminelle. to moje pierwsze tabletki wiec nie ukrywal, że bardzo się boję. jestem dość drobna osóbką i zmartwiły mnie wasze informacje o chudnięciu pod ich wpływem...mi to by się marzyło przybrać troszke na wadze, nie ukrywam, że po cichu marzyłabym o zmianie rozmiaru stanika na większy... mam jeszzce takie pytanie - co z paleniem papierosów podczas brania tych tabletek? pale dośc sporadycznie bo jestem tzw weekendowym palaczem, ale jednak...powinnam odstawić całkowicie papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy bedziesz palic dalej to Twoj wybór, papierosy nie wpływaja na skutecznosc pigułek, ale zwiekszaja ryzyko choroby zakrzepowej i żylaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
dziękuję Ci za odpowiedź :) przemyśle to wszystko... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
biore tabletki o 13.30. jednak ostatnio jakos tak koło 14.30 mam potrzebe wypróznienia sie. Nie jest to biegunka, poprostu normalne załatwienie sie jak zawsze. Czy moze to wpływac na skutecznosc tabletek? W ulotce jest tylko mowa o biegunce, ale wole sie upewnic na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alualu
Miesieac temu lekarz przepisal mi wlasnie jasminelle.Przechodzilam z cerazetki dla karmiacych mam.Mam pytanie;lekarz pytall sie ile waze,no i jak uslyszal,ze 52 kg to zapisal wlasnie jasminelle bo one sa do 55kg.Czy to prawda? A co jak przytyje i bede wazyla troszke wiecej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprinterka
witam biore yasminelle juz od 6miesiecy i zauwazylam,ze utylam...czy mysliscie,ze jesli bede znacznie mniej jadla to nadal tak bedzie,albo czy schudne? zstanwaia mnie czy od samych tabletek mozna tyc? czy to poprostu wplyw jedzenia..? dodam,ze chodze od ok miesiaca na silownie 3razy w tyg i jakos nie zauwazylam,zebym schudla';/ czy musze przestac brac tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
ja jeszcze nie biore, ale mam nadzieje, ze przytyje...waże za mało i chętnie nabrałabym troszkę ciałka a zwlaszcza biustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziewczyny antykoncepcja nie jest po to by sie odchudzić !!!!To są hormony ktore mogą spowodować u poszczegolnych kobiet soadek masy ciała ale to jest zlezne od genetyki .Jak chcecie schudnąć ruszczcie dupeczki na fitnes i basenik ! Siłownai nie koniecznie pomaga w chudnieciu ,raczej w budowaniu masy mięsniowej co wiąże sie z zwiekszeniem wagi !Wy chcecie sie chronić przed niechciana ciąża czy chcecie chudną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wam dziewczyny. Mam pytanko :) Czy jeśli biore tabletki (Yasminelle) to co jakiś czas powinno sie robić przerwy w ich braniu ? Bo od jednych słysze że tak a od innych że nie i już sama nie wiem :( Jeszcze że po długim okresie brania rodza sie blizniaki hehe :) ale chodzi mi głównie o te przerwy :) Wy też takie robicie ?? I ile juz czasu bierzecie te tabletki antykoncepcyjne ?? :> z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze jedno ;) czy jesli biore tabletki to moge brac L karnityne ktora służy do odchudzania ? bo nie wiem czy biarac to i to nie bedzie zadnych problemow;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprinterka
no ja mam tak rozpisany program na silowni,zeby raczej chudnac;p czyli jak przybralam po tych tabletkach to odstawic lepiej? bo ja chce schudnac troszke .....a wydaje mi sie,ze od czasu kiedy biore tabletki to tyje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz zalzy co robisz na tej silowni jesli tylko aeroby to fatk powinas chudnac !Ale na siłowni sie wzmacnia miesnie ,poprzez cwiczenie z obciążeniami uszkadzamy je. one sie regeneruja i staja sie wieksze :) Wiec skoro idziesz na siłke i jezdzisz na rowerku to co inego.Jescze jedna rada L -karnityna nie jest dobra na odchudzanie lepiej wziąść sobie cla albo fat burnera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprinterka
no wlasnie ja biore fut burnera i ma tak rozpsany program,zeby ujedrnic posladki i brzuch a oprocz tego wysilkowe (bieznia,rowerki,wave,eliptyk itp) ale jakso nie wiedze,zebym chudla i zeby sylwetka mi sie aldnie ksztaltowala,wiem,ze trzeba czasu ale myslalam,ze narazie chcoaiaz troche schudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore Y,kilka dni i mam napewno apetyt wiekszy ale to normalne jest ogranizm musi zatolerować hormony !Moj lekarz powiedział tak ze po tych tabletkch Y sie nie tyje napewno ,ale co bedzie po odstawieniu ich to nie gwarantował .Miał takie przypadki ze ktos przestał brac i 15 kg do przodu :) To jest antykoncepcja :)Trzeba to brać pod uwage ! Co do splaczy tłuszczów trzeba sie zawsze konsulkowac z lekarzem !A i po siłowni jak sie cwiczy i ma sie dobry trening zawsze mamy wiekszy apeticik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprinterka
to narazie bede rozsadniej sie odzywaiac bede dalej brala Y, i cwiczyla zobacze jak bedzie... snadanko pelnozbozoe platki (otreby itp) jablka,grapefruity na obiadek zupka :) na przekaske i kolacje warzywa i owoce i mam andzieje,ze bedzie oka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie jak sie chodzi na silownie trzeba cwiczyc wszytskie partie mieśni zeby były proporce zachowane i trzeba na to sporo czasu tego sie 1 miesiac nie da zrobić .Ja jesli chodzi o chudniecie to polecam wam dieta i aeroby a pozniej dopiero silownia zeby wyrzezbić ladnie ciałko :)Ale te tabletki napenwo nie sa na odchudzanie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprinterka
no ja wiem ,ze Y nie sa na odchudzanie tylko anty...ale wiadmo,ze nikt nie chce tyc po anty...wiec tersaz musze troche zrzucic,a wiem,ze z moim organizmem trzeb byc tez wytrwalym...a trening mysle ,ze mam dobrze rozpisany bo robili to fachowcy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ze tak naskakuje ale bardzo mnie to denerwuje jak ktos chce po antykoncepcji chudnąć ! Jest to lenisto jak ktos mysli ze wezmie tabletki i bedzie chudy i wogle cera bedzie super i wszystko naj naj !Nie jest tak ! Pogadajcie z lekarzami swoimi bo tu takie teksy czytam ze nie wiem czy wy ulotek nie czytacie i nie umieci pogadać ze specjalistą!Ulotkla Rzecz święta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Wiecie, dziś dowiedziałam sie czegoś dziwnego o Y. I powiedziała mi to moja kuzynka która studiowała ratownictwo medyczne, a teraz stosuje kosmetologię, i sama bierze Jasmin. Chciała, żeby lekarz przepisał jej Yasminelle, ale ten powiedział, że tabletki te mają mniej hormonu i są przez to słabsze i działają antykoncepcyjnie tylko wówczas gdy organizm się najpeirw przyzwyczai do tego hormonu, czyli najpierw trzeba brać rok Jasmin zanim będzie można zacząć brać Y. Pierwszy raz to słyszałam i bardzo mnie to zdziwiło, bo mój lekarz nic nie mówił i w ulotce też nic takiego nie ma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxPaulaxXx
Ja tam nie wiem nic o tym żeby było trzeba rok przyjmować yasmin zanim zacznie się przyjmować yasminelle. Ja wcześniej brałam przez 3 lata Diane-35 ale sie wkurzyłam bo co chwilę miałam infekcje grzybicze pochwy i poszłam do innego lekarza. On zapisał mi właśnie Y. Biorę od 3 m-cy i jest lepiej... Na diane-35 miałam suchość pochwy... i przez to te infekcje i kłopoty z sexem... a po Y jest super... tylko, że chłopak od kogoś słyszał, że jak sie przyjmuje tabsy to co pół roku powinno się mieć robione badania wątroby i co rok miesięczną przerwę bez tab a na starość i tak wątroba do kitu... To prawda??? A przez te pare lat nie przytyłam ani nie schudłam, tylko,że nie mogę jeść tłustych rzeczy, bo mi się na wymioty zbiera albo brzuch boli... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×