Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Kasiunia777
Hej, niedługo zacznę stosować Yasminelle, tylko mam wątpliwości co do pory wzięcia pierwszej tabletki. Lekarz powiedział że w pierwszym dniu krwawienia... a jeśli się zacznie się ono np po południu, a ja chciałabym brać rano to co wtedy? Odczekać do rana nastepnego dnia czy zaraz na początku wziąc pierwszą tabletke (po południu), a następną o porze docelowej czyli rano nastepnego dnia? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja i tyle.
czy któraś z was odczuła zmianę w długości trwania i obfitości okresu po odstawieniu pigułek? ja kilka dni po odstawieniu mialam w miarę normalny jak na mnie okres - bolesny raczej i obfity. a po miesiącu dostałam prawie bezbolesny, krótki i skąpy okres, jednak przed jego wystąpieniem miałam takie same dolegliwości jak zawsze - czy to efekt wcześniejszego przyjmowania tabsów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ananikaa-- Ja przy pierwszych tabletkach miałam dziwny oddech,taki ciężki,serce mi szybiej biło.Ale to ustąpiło po paru dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu Skarbie nie otrzymasz odpowidzi na to pytanko tu ,zapytaj lekarza albo farmacełty !To forum jest o chudnieciu tyciu i o żyłach !Chodzi tylko o obawy związane z wyglądem !Dziewczyny jak widać panikują bo zylki im widać hehehe.A co bedzie jak dzieci urodzicie i zrobia sie rostepy i celulitis straszny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem tu zagladam i sie zastanawiam nad tym co tu sie wypisuje i powiem krotko Tragedia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała sam
effinka, no to się podziel swoimi spostrzeżeniami! Ja też czasem zaglądam, czasem o coś się zapytam, czasem udzielę odpowiedzi. Też mi się wydaje, że niektóre dziewczyny popadają w lekką przesadę. Czasem zastanawiam się co jest tego powodem - próżność, młody stosunkowo wiek czy kompleksy. Ale z tymi żyłami na piersiach tobym nie szalała beztroską. W dobie raka trzeba mieć się pod kontrolą. Generalnie ze wszelkimi wątpliowściami zawsze kieruję się do swojego lekarza. Kasiu, czy ty masz może kontakt telefoniczny ze swoim lekarzem? Może zadzwoń do niego/niej? Poza tym możesz zrobić tak, że póki co pierwsze opakowanie weźmiesz jak dostaniesz okres - na przykład wieczorem, a potem po konsultacji ze swoim lekarzem po prostu zmienisz dzeiń/godzinę. Wracając do tematu, to wydaje mi się, że rzeczywiście przewalają się na tym forum z grubsza dwa tematy: biust i waga. A niektóre dziewczyny mają pytania wątpliowści. Ja na swoje pytanie jeszcze nie dostałam odpowiedzi. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiberiuss
Mam problem.Teoretycznie zaczął mi się okres i wzięłam pierwszą tabletkę Yasminelle.Ale po jednym dni okresu nie ma.Jakaś anomalia.Zaczęło sie to na dodatek trochę wcześniej niż powinno.Co mam robić?Czy dalej je brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pnka
czesc wszystkim ja juz koncze brac pierwszy blister yasminelle i niestety nie mam dobrych wiadomości. w pierwszym i drugim tygodniu czułam sie swietnie ale trzeci to dla mnie piekło. Zaczełam mieć jeszcze gorsza cere niz zazwyczaj, powiekszył mi sie apetyt ale nie wchodze na wage bo nie chce sie załamać,mam krwawie i boli mnie non stop brzuch , zaczełam sie intensywnie pocić i mam straszne wachania nastrojów . Rozumiem ze organizm musi sie przystosować ale spadło na mnie tyle negatywnych rzeczy na raz ze zastanawiam sie nad kontynuowaniem tych tabletek.... Pozdrawiam i czekam na opis dziewczyn ktore zarzywaja te pigułki wiecej niz 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kochana robił ci lekarz badania szczegółowe i wywiad? Jesli tak to moze twoj organizm teraz tak reaguje bo to początek .Jeśli nie robił ci lekarz badań to moze nawet znaczyc ze nie mozesz tych akurat tabletek brać.Ale spokojnie to pierszy miesic dopiero ,jesli tabletki sa do Ciebie dostosowane to sie ustabilizuje wszystko napewno :) Ja tez biore 1 miesiac teraz Y. i czuje sie juz dobrze ,pierwsze dni były nieco zakręcone .Mam cere gorsza troszkę .Ale wiem ze to przez to ze to ogromna ingerencja w caly organizm i zanim sie przyzwyczai do hormonów tak moze być.Jesli nie ma przeciwskazan zebys brała Y to napewno bedzie lepiej .Ja też mam apetycik wiekszy niz miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza ZDW
Witam! Od okolo 15 dni biore tabletki jasminelle ktore przepisal mi ginekolog. Od kiedy zaczelam je brac mam mdlosci na dodatek zawsze wieczorami, plamienia ktore maja brazowe zabarwienie(niewielkie) i wydaje mi sie ze wzmozony apetyt, co do piersi tez mnie pobolewaja, jak to jedna z dziewczyn okreslila- jakby ktos mi szpilke wbijal:). Poza tym wszystko jest ok. Co do cery nie mam zastrzezen. Obawiam sie tylko opisanych wyzej objawow. Czy to normalne? prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytująca
Hej dziewczyny.... Mam problem z określeniem pierwszego dnia cyklu... Czy drobne plamienia już można uznać za pierwszy dzień miesiączki? ...Nie wiem kiedy mam wziąć pierwszą tabletkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
hej dziewczyny! Effinka napisałaś o pytaniach lekarza...lada dzień mam zacząć brać swoje pierwsze w życiu tabletki - właśnie Y,. wczoraj byłam u kumpeli na kawce i powiedziałam jej u którego lekarza byłam...była kiedyś u niego i powiedziała, że źle zrobiłam...a z drugiej strony lekarz ten prowadził drugą ciążę mojej mamy i przez długi czas był jej lekarzem, i nie usłyszałam na jego temat negatywnej opinii... jakie pytania powinny paść z ust lekarza zanim zapisze tabletki? ja zostałam zważona, zbadał ciśnienie, spytał czy nie mam tendencji do tycia i złapał za recepte...czy tyle wiadomosci mu wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovemusicher
Zapytujaca -----> wez jak sie pojawi krew na bieliznie.... Jagodowo ----> widac jaki lekarz takie zapytania:) Mi tylko powiedzial: prosze Pani czemu nie chce Pani przejsc na tabletki? Bezstresowo, wygodnie:) no i zapisal Yasminelle nie pytajac o nic:p Zresztą wiecej wiedzialam od niego samego, a o Yasminelle dowiedzialam sie najwiecej z internetu. Dziewczyny nie przejmujcie sie tym co powiedzial, lub czego nie powiedzial lekarz. Dwa pierwsze miesiace moga byc trudne, az organizm przystosuje sie do zmian i bedzie super:) Jezeli bedziecie sie nadal po tym czasie zle czuc to wtedy nalezy sie martwic;d Ja jestem przy 4 tabsie drugiego blistra i wczoraj mnie pobolewal brzuch z 4 h i uwazam, ze to nic takiego. Glowa do gory, pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza ZDW
Witam! Od okolo 15 dni biore tabletki jasminelle ktore przepisal mi ginekolog. Od kiedy zaczelam je brac mam mdlosci na dodatek zawsze wieczorami, plamienia ktore maja brazowe zabarwienie(niewielkie) i wydaje mi sie ze wzmozony apetyt, co do piersi tez mnie pobolewaja, jak to jedna z dziewczyn okreslila- jakby ktos mi szpilke wbijal . Poza tym wszystko jest ok. Co do cery nie mam zastrzezen. Obawiam sie tylko opisanych wyzej objawow. Czy to normalne? prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz powinien zlecic badanie krwi przedewszystkim ,a do tego przepowadzić wywyiad na tmat przebytych chorów pacjentki ale i powinien zapytac o rodzine i obciązenia genetyczne.Wiekszość lekarzy ma umowy z przedstawicilami i daja recepty nie robiac badan ,dal nich to kasa a dobro pacjenki ich nie obchodzi niestety .Same tu czytacie jak czasem organizm reaguje zle a to dla tego ze nie bylo badan i tabletki sa nieprzystosowane do danej osoby .Jesli lekarz nie zleca przed daniem recepty badań to porostu nie jest specjalistą i ma gdzies to czy sie kto bedzie czuł dobrze czy zle !!Moj lekarz wrecz mnie okrzyczał jak mu powiedziłam ze to sporo zamieszania z tym badaniem krwi ,trzeba wstać rano isc pozniej odebrac badania i kolejna konsultacja co do wyników,to same przyznajcie sporo tego czasu sie traci !Ale musiałam wykonaćte badania a dopiero pozniej dloga rozmowa ,badanie piersi i ginekologiczne wraz z usg podochwowym ,cytologia .Jesli wszystko jest w porządku z badaniami to moj lekarz powiedzil ze nie ma opcji zeby zle sie czuć po tych tabletkach .Natomias wymioty ,złe samopoczucie bole głowy i odretwienia kończyn sa wynikiem tego ze ktos ma zle wyniki badan i nie powininie barac tych tabletek .A kazdy dobry lakarz nie robi sobie z kobiety krolika doswiatczalnego tylko wykonuje badania!!To zajmuje duzo czasu i jemu i nam kobieta ,sam wywiad jest dlogi o przebytych chorobach o wypadkach nawet o leczeniu stomatologicznym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepeij isc prywatnie !Całkiem inaczej wtedy wyglada wizyta ja płace 120 za wizyte u mojego lekarza i jestem bardzo zadowolona !Ten lekarz mi powiedział juz w 16 tygodniu ciąży ze bede miała coreczkę a to naprawde bardzo wczesnie :) A w 11 tygdoniu wykluczył wszystkie wady genertczne .Ale nie o tym tu mowa :) Ja ufam mojemu lakarzowi mam jego wizytowke i kazał dzownic o do siebie jak by sie cos działo niepokojącego bez ograniczeń czasowych ,to jest lekarz prawdzimy co sie troszczy :)Dltaego dziewczyny ja radze isc do dobrego ginekologa to naparde wazne jest ,nawet po to aby uniknać takich meczarni przez zle dobrane tabletki ,Ja mam 2 dzieci 7 latak i 2 latke i teraz sie zdecydowalam na tabletki bo milam okrec co 55 dni wiec musiałam sie na cos zdecydować.Teraz jestem przy 14 tabletce i nic zle sie nie dzieje cazsem wyskoczy mi na buzi wielki gad wewnetrzy bardzo bolacy :( czego wczesniej nie mniałam ,ale to normalna reakcja ogranizmu ,przyzwyczaja sie do hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza zadzwon do lekarza swojego i zapytaj go o to sama bo to co sie dzieje z tobą chyba nie powino mieć miejsca Ja biore tabletki tyle samo czasu co ty i u mnie wszytsko gra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananikaa
dziewczyny, wiecie coś na temat cisnienia przy braniu tabletek. Mój lekarz nie badał mi cisnienia, a naogół mam nbardzo niskie 115/70, przepisał mi yasminelle. zastanawiam się czy osoby o niskim cisnieniu dobrze reagują na antykoncepcję??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
effinka --- z całym szacunkiem ale morfologia,badanie cytologiczne,ginekologiczne nie jest badaniem na podstawie ktorych lekarz dobiera rodzaj tabletek, tylko sparwdza czy kobieta w ogole moze stosowac taka forme antykoncepcji.Oczywscie,takie badania lekarz powinien wykonac,ale nawet jesli sa one idealne to skutki uboczne moga wytepowac,a jezeli utrzymuja sie dluzej niz 2 miesiace to wtedy mozemy mowic o zlym doborze tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
effinka -> byłam prywatnie.zaplacilam 120 za full wypas badan (wymas itp) i jutro ide odebrac te wyniki. krwi nie zalecil badac...zapisal recepte na pol roku brania tabletek i za pol roku obowiązkowa kolejna wizyta.a teraz mam wizytowke i moge dzwonic, i przyjechac jaby cos bylo nie tak...czy sądzisz,że ten lekarz nie jest zbyt dobry? młoda położna -> co w takim razie powinnam zrobic? mam isć zbadać tą krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagodowo -- podstawowe badania krwi zawsze powinno sie robic.Tylko trzeba miec na uwadze to,ze nawet oznaczenie poziomu hormonow nie daje gwarancji na idealne dobranie tabletek, i skutki uboczne moga wystapic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Dziewczyny, mam pewien problem i bardzo proszę o poradę. Mam 18 lat, w tym roku szkolnym czeka mnie matura, pisałam już o tym na forum. Moje miesiaczki są bardzo bolesne i gdybym dostała okresu w którymś z dni egzaminów, to nie wyobrażam sobie by poszedł on mi dobrze. Dlatego zdecydowałam się na tabletki. Rozpoczęłam też współżycie z chłopakiem, ale to w ogóle nie jest powód dla którego chce zacząć przyjmować hormony, gdyż kochamy się nieczęsto i zawsze z gumką a do tego jest to stosunek przerywany. Tak najpierw zrobił mi badania na ilość hormonów, USG brzucha, wywiad i brałam przez trzy miesiace Luteinę, która miała mi uregulować cykl i zniwelować bóle. O ile na to pierwsze pomogło to bóle były takie same a w pierwszym miesiącu nawet o wiele gorsze. Tak więc lekarz przepisał mi Y. Dał też skierowanie na badania krwi i powiedział że przy następnej wizycie zrobimy USG piersi i badanie ginekologiczne. I chciałam zacząć brać Y. od najbliższego okresu, czyli za jakieś półtora tygodnia, kupiłam je już, ale kompletnie nie mam teraz kasy na wizytę u ginekologa (chodzę prywatnie). Czy jeśli pójdę do niego po skończeniu pierwszego opakowania z tymi wynikami krwi i na badanie, to coś mi się stanie? Bo Effinka mnie trochę zmartwiła, że to takie ważne, ta krew. Bardzo przepraszam, że tak się rozpisałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
javannka -- nic sie nie stanie,spokojnie mozesz isc z tymi wynikami po skonczeniu 1 opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
Czyli mam normalnie zacząć brać tabletki i nawet jak będą jakieś problemy przy pierwszym opakowaniu, to nie przestawać ich brać i w przerwie między pierwszym a drugim iść do lekarza i mu o wszystkim powiedzieć i dać wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
javannka --- tak,masz normlanie zaczac brac i byc przygotowana na to ze jakies objawy maja prawo wystapic a w razie jakichkolwiek watpliowsci zadzwnic do lekarza.Jezeli nie masz zadnych objawow ze strony poszczegolnych ukladow to wyniki powinny byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
młoda położna -> tak, mam na uwadze, że bede musiała przez jakieś tam meki na początku przebrnać...dziękuję Ci za odpowiedź...a tak jeszzce apropos tej krwi, to czy mogę badać krew lub oddawać krew gdy biore tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagodowo --- jak najbardziej.Tylko nie w trakcie krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagodowo -- jak najbardziej.Oczywiscie nie w trakcie krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość javannka
No właśnie najgorsze jest to, że nie mam numeru do tego lekarza:/ przy najbliższej wizycie dopiero wezmę. Ale dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×