Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość totototo
dziewczyny a ktoras z was miala mdlosci rano po stosowaniu yasminelle? ja tak niestety mam...denerwuje mnie to troche, poniewaz generalnie Y. biore na poprawe cery, na ktora juz nic u mnie nie dzialalo:((wczesniej bralam Jeanine, Evre, Diane..i po wszystkich fatalnie sie czulam..Czytalam ze Y. ma najmniejsza dawke hormonow..z tych ktore wymienilam..Czesem boli mnie tez lekko jajanik, ale mysle ze to normalne. Moze zdzrzyc sie tez podwyzszona temp? Dzieki z gory za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
O podwyzszonej temp nie slyszalam ale to napewno reakcja organizmu na tabletki. Ja biore Y wieczoem i juz kilka minut po zazuciu mam ogromne mdlosci, dochodzilo do wymiotow wiec staram sie brac juz włozku zeby szybko zasnac i przespac bol brzucha i te nudnosci. Ja zaczekam jeszcze miesiac bo organizm musi sie przywyczaic i chyba zmienie jezeli nic sie nie zmieni....tez mialam problemy z cera ale po Y tylko powrocily ( po Harmonecie mialam juz naprawde b ładną). Mam nadzieje ze i to sie uspokoi...podobno trzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totototo
czyli mialas takie same objawy..nudnosci, bol brzucha. a watroba? tez juz cos zaczynam czuc..Zmartwilas mnie tymi problemami z cera..:( ja wlasnie dlatego sie szpikuje tym dziadostwem zeby takich broblemow nie miec:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
Przeczytalam prawie cale to forum i jak widze duzo osob czuje sie b dobrze ale rzeczywiscie u wiekszosci pojawiaja sie po tym problemy z cera jak zauwazylam ja tez je mam...teraz akurat mam te 7 dni przerwy i przestaly nagle pojawiac sie jakies nowe syfy,wiec zwiazek na pewno jest. Jesli chodzi o watrobe to po kilku latach braniach wyniki mam wzorcowe, wszystko w normie a bpróby wątrobowe robie minimum raz w roku+ cytologia+ badania krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
Tylko ze proby watrobowe i wszystkie badania robilam po harmonecie. Jestem wiec bardzo ciekawa co bedzie sie dzialo i czy beda jakies znaczace zmiany po Y. Mam nadzieje ze nie skoro wszedzie trobia ze jest najmniej inwazyjna...Pamietaj jednak ze wszystko ale to wszystko co zwiazane z tabletkami jest bardzo SUBIEKTYWNE i zalezy od organizmu kazdej z nas. Moze to ze narazie mam problemy z cera w czasie brania jest zwiazane z przyzwyczajaniem sie do nowych dawek a potem bedzie tylko lepiej....Kto wie o tym moge napisac ale dopiero za kilka miesięcy bo narazie o Y moge pisac same negatywy i skutki ubocznne poczatkowego brania a jednoczesnie nie chcialabym nikogo zrazic bo mysle ze tabl to dobry sposob na wiele przypadkow jak widac nie tylko antykoncepcyjnych;) Z drugiej strony dobrze ze mozna sie podzielic swoimi objawami w chwili gdy lekarze nie zawsze naleza do tych ktorzy wszystko nam przejrzyscie wyjasnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
witam :) problem. tzn. w czwratek wzięłam ostatnią tabletke z opakowania, jednak po okolo 1,5 h dostałam biegunke. w ulotce jest napisane zeby w miarę szbko zażyć kolejna tabl. jedak ja nie mialam zapasowego opkowania. druga ewentualnosc to wziac tabletke o jeden dzien szybciej?? a czy stanie się cos jezeli wezme ja nomalnie w pt, tak jak to robiłam do tej pory?? mam regularny okres i co miesiac dostaje go o jednej porze(nie chce tego zmieniac:) wiem ze moze to glupie pytanie ale kto pyta nie błądzi:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna do tej pory zapatrywalam sie na twe wypowiedzi baredzo pozytywnie, czerpalam z nich jesli czegos nie wiedzialam,ale w tej chwili juz chyba tak nie jest. piszesz ze nie mialas jako takich skutkow ubocznych a zrujnowaly ci zdrowie, rozumiem ze ksztalcisz sie w tym kierunku i wiedzialas co i jak, ale nie podpowiedzialas nam co i jak, w jaki sposob twoj organizm ucierpial, jesli nie bylo widocznych skutkow ubocznych, albo chcoc jakie badania wykonalas czy nalezaloby wykonac, by sprawdzic czy nie dzieje sie cos zlego, choc tego nie widac. ja nie mialam skutkow ubocznych poaz przytyciem i bardziej widocznymi zylami,ale zle sie psychicznie czulam z yasminelle wiec je zmienilam, choc nie wiem jakto bedzie teraz. mam nadzieje ze cie nie urazilam, bo nie to bylo moim celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
Ja gdy po 2 h od wziecia tabl zwymiotowalam wzielam kolejna ale mto bylo w srod opakowania. Moim zdaniem mozesz wziasc normalnie tak jak bralas do tej pory tylko poprostu mozesz nie byc dostatecznie zabezpieczona i powinnas uzywac dodatkowych zabezpieczeń bo tabletka mogla sie dostatecznie nie wchlonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saszulko :) tycie to nie skutek uboczny jako taki hehehe a zyły to normalna sprawa .Co do tycia to nie wieze w to ze akuratnie tyle samo co kiedyś i po samych tabletkach przytyłam ,bzdura :) Młoda połozno dziekuje Ci bardzo za ten pościk .Słuchajcie to do tych dziewczyn ktore zaczynaja brac 1 raz tabletki .Skora sa ta tabletki Y i nie było przez nimi innych to zobaczycie ze nie bedzie sie nic działo złego .Ja mysle ze te problemy zaczynaja sie wtedy gdy własnie tak sie zmienia te tabletki.Skoro sie bierze jedne i jest dobrze to po co te zmiany .Po 2 czy 3 zminach napewno zacznie sie cos dziać .Jednak te tabletki maja inny skład tych homronow .Papisz nam młodoa połozno dokładnie co sie działo .A wy dziewczyny nie panikujcie odrazu tak .Kzady ma inny organizm trzeba sie nastawić ze bedzie dobrze a nie odrazu zakladac ze bedzie tragicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
Zgodze sie. Kazdy inaczej reaguje ale rzeczywiscie wiecej jest skutkow ubocznych gdy sie zmienia. Ja tabletki bede musiala brac najprawdopodobniej do konca zycia tzn do kiedy bede tego potrzebowac wiec zgoidzilam sie na zmiane ze wzgledu ze sa to kolejne po Harmonecie co do najmniejszej liczbby hormonow jak zapewnila mnie moja ginek.. Bylam b sceptycznie nastawiona bo tamtych wogle nie odczuwalam,,,i zaczelam sie tym martwic. POczekamy zobaczymy... wszystko przeciez mozna zmienic,,,zalezy to tylko od nas i ZDROWEGO;) rozsadku.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poki sie tu pisało ze sie chudnie po tych tabletkach nikt nie miał wątpliwości co do stosowania :) Nie kazdy bedzie odrazu miał pikna cere i spadnie z wagi 10 kg ,dziwczynki wiecej miłosci z facetami swoimi i na wadze spadnie 2 kg i cera bedzie ladniejsza :) Po to sa tabletki zeby spijać całą smietenke bez obaw i steru :) Pozdrawiam Was i nie ma co sie zmartwiac jak napisała nam polozna kidys tabletkami nie mozna narobic sobie niewiadomo jakiej krzywdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko wszytsko musi byc konstultowane z lekarzem .Jesli masz dobrego lekarza napewno on juz zadba o to zeby bylo wszytsko dobrze .Powiem tylko tyle ze nie kazdy lekarz jest dobry napawde mozna sie przejechac .Moze keidys wam opisze jakie miałam przygody jak rodziłam swoje dzieci i jak trakują lekarze i połozne miedzy innymi w szpitalu :) A mam porownanie bo 1 dziecko rodziłam w szpitalu w wieku 18 lat i kazdy mnie olewał .Drogie dziecko juz rodzilam w klinice prywatnej .Ale to juz nie ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytycie wiaze z tabletkami, bo dziwnym trafem od czasu gyd zaczelam je brac przytylam pare kilo,nie jedzac wiecej niz poprzednia, a co gorsze nie moge tego zrzucic(a gdy kiedys sie odchudzalam to nie stanowilo problemu), nie twierdze ze kto inny przytyje bo to jest sprawa indywiduala, tak jak mi pozostale skutki uboczne badz ich brak. a yasminelle nie sa jedynymi tabletkami z tak mala iloscia hormonu,ja zmienilam bo chcialam i jak skoncze 2gie opakowanie bede mogla powiedziec czy jest to zmiana na lepsze czy gorsze, bo na razie biore za krotko by cos stwiedzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
alez ja wszystko konsultuje chodzi mi tylko o to ze nie musimy sie meczyc nie widomo ile skoro po kilku miesiacach przyjmowania tabl nadal pojawiaja sie jakies skutki uboczne ktore nie pozwalaja normalnie funkcjonowac...a nasz lekarz musi nam pomoc dobrac takie tabletki po ktorych mozna normalnie zyc....bo nawet jesli maja miec efekt tylko antykoncepcyjny to co z tego jak 24h na dobe cos nas boli i czujemy dyskomfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 789
mam do sprzedania opakowanie tabletek nowe, zapakowane w folie, jestem z okolic Krakowa, moj adres @ abc77_77@o2.pl pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
bardzo prosze o pomoc. nie wiem co mam mysleć. normalnie powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek w czwartek ale zapomniałam o tym i wzięłam w piątek nad ranem ( ok 7 godzin spóźnienia). potem kolejne brałam normalnie o stałej porze. czy ochrona przed ciążą jest zachowana? w poniedziałek kochałam sie z chłopakiem, czy istnieje większe prawopodobieństwo zajścia? tylko błagam nie odsyłajcie mnie do ulotki bo znam ją na pamięć już... wiem że pisze tam do 12 godzin... ale nie wiem czy to się tyczy też pierwszej tabletki po przerwie... spotkałam już różne opinie na ten temat... POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
saszulek---- nie gniewam sie,ale ja juz tak mam ,ze nie lubie publicznie o swoich problemach zdrowotnych.To nie jest tak,ze nie mialam objawow,ale nikt w zaden sposob nie podejrzewal,ze to moze byc przez tabletki.Od poczatku stosowania zauwazylam brak lakniena ,utrata plynow i oczywiscie widoczne zylkii .Zbagatelizowalam to,powoli poszczegolne uklady zaczely sie buntowac,lacznie z hormonami jak sie pozniej okazalo.Lekrze zrzucali to na bark stresu,tylko nikt lacznie ze mna nie umial powiedziec czym sie stresuje i dalej sie juz posypalo.Poszlam na dyzurze do profesora,powiedzalam mu o wszystkim,zrobilam komplet badan lacznie z koagulogramem,jonogramem,poziomem hormonow i musialam odstawic tabletki.Profesor zdziwil sie jakie to rzeczy po tabletkach moga sie dziac,ja nie mniej.Teraz to juz sie uspokaja,z hormonami walcze nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
boobi -- czyli tak, mialas 7 dni przerwy,w czwartek byl 8 dzien,a ty wzielas 9 dnia?Dla mnie to jest wiecej niz 7 h spoznienia,prawie ze doba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananikaa
młoda położno- ja dopiero zaczynam moją przygodę z yasminelle i powiem, że od razu na początku wystapiły u mnie duże problemy, miałam problemy z oddychaniem, kłucia w klatce piersiowej, ale to wszystko przeszło po 2 dniach, teraz jedynie czuję bardzo delikatne kłucie z lewej strony klatki piersiowej, nie wiem czy to jest serce czy nie, mój lekarz twierdzi, że to piers i przepisał mi jakis lek na to. Mogłabyś mi coś w tej sytuacji doradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ananikaa --- przez internet to nikt Ci nie moze doradzic w takiej sprawie.Nie wiem jaki to byl rodzaj bolu,czy moze nerwobol,w ktorym miejscu.jezeli lekarz powiedzial,ze to piers i nawet zapisal Ci lek to na pewno ma w tym racje.Problem z oddychaniem i kluciem w klatce moze byc na tle nerwowym.Zaczelas brac 1 raz tabletki,zle sie poczulas,przestraszylas sie ,ze cos sie dzieje i w ten sposob czlowiek sie nakreca...tak tez moze byc.Zaufaj lekarzowi i mow mu o tym co Ciebie niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
to jest tak że powinnam wziąć w czwartek o 22 a wzięłam w piątek 5 rano. czy to ma większe znaczenie?? czy tu tez obowiązuje zasada 12 godzin.. odpowiedzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
no i oczywiście w pitątek o 22 wzięłam drugą tabletkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
błagam pomożcie, napiszecie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananikaa
W ulotce yasminelle, masz wszystko opisane, jeśli zapomniałaś tabletki w 1 tygodniu i doszło do stosunku, to powinnaś skontaktować się z lekarzem, jeśli wzięłaś tabletke do 12h tojest dość duże prawdopodobieństwo, że nie byłaś dostatecznie zabezpieczona. Czyli w zależności od tego, w którym tygodniu spóźniłaś się z tabletką jest większe bądź żadne mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, powinnaś się dodatkowpo zabezpieczyć w tym 1 tygodniu, ale nie ma co przeżywać za wczasu. W ulotce masz też napisane, że jeżeli zaczniesz brac tabletki od 2 dnia cyklu, to w 1 tyg ie jesteś DOSTATECZNIE chroniona... Pamiętaj o tym zawsze i czyta dkładnie ulotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
booobi --- przykro mi ale ta zasada nie obiązuje przy 1 tabletce,przerwa ma trwac 7 dni i koniec.Ty sobie ta przerwe przedluzylas.9 dnia owulacja zostala odblokowana,wiec teraz musisz dodatkowo sie zabezpieczac.Ryzko ciazy jest,w pierszwym i ostatnim tygodniu jest ono największe,jak zapawne wyczytalas w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
ale ja wzięłam po 7 godzinach tą tabletke. nie odopiero po 24 godzinach. czy te 7 godzin ma tak wielkie znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
boomi -- tabletke wzielas 9 dnia! Godziny mozesz liczyc jak jestes wtrakcie opakownia a nie jak zaczynasz brac tabletki po przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananikaa
w pierwszym tygodniu spożycie którejkolwiek z tabletek za późno ma bardzo duze znaczenie, ale nie martw się za wczsu, nie można powiedzieć że nie byłas wcale chroniona. życzę ci żeby wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
macie może jakiś nr do ginekologa żeby zadzwonic teraz i poradzić się co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
jak na moje zdanie, to powinnas kolejne brać o zwykłej porze, dla pewnosci jednak mimo wszystko przez tydzien używałabym prezerwatywy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×