Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość booobi
znacie może jakiś nr telefonu do gina, żeby teraz zadzwonić? pomocy pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda połozna jak masz na imie po tak głopio sie zwraca do Ciebie :) Ale co sie działo ,bolala cie głowa jakies zaburzenia inne .I dla czego tak sie stało?Zostało to jakoś zdjagnozowane co było przyczyną .To daje do myślenia ,niby doradzasz zeby barć te tabletki a tu sama twierdzisz ze tych juz nigdy !Co twoj profesor sądzi o tych tabletkach moze z nim to konsultowałaś ?Co myślisz o tych tabletakch tylko i prosze o szczerość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananikaa
zadzwon najlepiej do swojego ginekologa, ale nie wiem co on moze ci poradzic w tej sprawie, jabym na twoim miejscu udala sie jutro do lekarza, jest jeszcze anty 72h po, ale nie wiem czy mozna ja stosowac jak sie bierze tabletki, watpie bo tojest duza dawka hormonow. Najlepiej to nie denerwuj sie tak i skonsultuj sie ze swoim ginkiem, i miej nadzieje ze jednak tabletki nie zawiodly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boobui młoda polozna napisala Ci tak jak jest :) Nic innego lekarz Ci nie powie .Spokojnie nie panikuj dostosuj sie do zaleceń młodej połoznej .Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
hmm dzwoniłam do gina przed chwila bo udało mi się zdobyć nr i powiedział, ze nie mam się czym martwić i wszystko jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
effinka -- tabletki oficjalnie byly przyczyna pogorszenia mojego stanu zdrowia.Oczywiscie,ze z profesorem wszystko skonsultowalam,to on mi kazal na cito robic badania,jeszcze mnie zrugal, ze nic wczesniej mu nie mowilam.On troche sceptycznie podchodzo do tabletek z 4 generacji,bo wbrew pozorom daja najwiecej skutkow ubocznych,ja tez sie do nich zrazilam.Ja ani nie doradzam brania ani nie odradzam.To jest sprawa indywidualna..Mialam nieprzyjemne dolegliwosci wiec naparwde nie chce o tym opwiadac,moge Ci tylko powiedziec,ze najbardziej siadlam krazeniowo. booomi --- na spokojnie wybierz sie do swojego lekarza bo i tak nic nie zrobisz.Bierz dalej tabletki, tylko regularnie,zabezpieczaj sie dodatkowo i badz dobrej mysli.Tak latwo sie w ciaze nie zachodzi,naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość booobi
hehe wiem wiem. podobno gdzies z co 4 zapłodnionej komorki jajowej jest dzidziuś... ale ja mam bardzo specyficzne szczęscie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm to ja juz nie rozumiem, kiedys spytalam czy jesli bralam przez miesiac tabletki o 10 i po siedmiodniowej przerwie zaczelam brac osmego dnia o 20 to jestem zabezpieczona, z tego co zrozumialam to bylo tak samo u tej dziewczyny, wiec jak to jest?? a ja mialamrobiony czas kaolinowo - kefalinowy (czyli jakis wynik z koagulogi, jesli sie nie myle i wyszedl w normie), badanie mialam zlecone przed zapisaniem tabletek, a pozniej powtarzalam, bo mloda polozna o tym wpominalas?sorry ze tak pytam,ale ja sie nie znam,wiec wole popytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
saszulek -- dziewczyna wziela tabletke nastepnego dnia rano ( 9 dzien), w Twoim przypadku jest wszystko ok.Mialas robiony APTT ,czyli czas krzepniecia osocza,tez mialam miedzy innymi ten wskaznik ,jezeli wyszlo ok to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cera po jasminelle
Kochane dziewczynki pomozcie juz sama nie wiem czy to po tych tabletakach tak pogorszyła mi sie cera niestety trudno mi okreslic kiedy to nastąpiło wiadomo cera sucha to normalka przy hormonach jednach moja cera na TWARZY!!!!!nigdy ale to nigdy nie miałam problemow z cerą a teraz.... twarz przesuszona,podrazniona, pojawiły sie czerwone zeszuszone plamki,ktore wyglądają jak liszaje!!to tego wszystkiego strasznie swędzące niestety zaden krem nie pomaga!!!! czy ktoras tez ma taki problemy z cera na twarzy przy braniu tych tabletek dodam ze jednego liszaje mam w okolicy dolnej powiegi blizej nosa i wygląda to jak rana od oparzenia!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AQUA 12
nie wiem czy którąś z was to zainteresuje, ale miałam widoczne żyłki, zaczęłam brać na przemian zimne i ciepłe prysznice ...pomogło;) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cera po jasminelle
powiem wam moje Drogie,ze brała rozne tabsy ale po tych czuje sie najgorzej własciwie nie mam jakis niewydarzonych skutkow ubocznych ale ta cera na twarzy no piersi wiadomo o rozmiar większe to mi nie przeszkadza:) biore już 3 opakowanie i zauwazyłam ,że podczas brania tabsow mam problemy ze snem natomiast w trakcie przerwy nie odczuwam takiego dyskomfortu... chyba będe musiała zmienic tabletki na inne sorki za byki!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczko123
=> cera przesuszona w moim przypadku jest podobnie. ogolnie mam bardzo sucha skóre ale z cera nigdy nie mialam problemow. od jakiegoś tygodnia moja cera sie pogorszyla tzn stala sie sucha ale wiążę ten fakt z suchym powietrzem jakie teraz jest, ogolnie z zima( ktorej jeszcze nie ma ) . staram sie ja natluszczac bo coz mi wiecej pozostaje....chyba jedynie czekac na wiosenne słoneczko:) Co do badan to p. ginekolog mi zlecila badania aptt, glukoze, próby watrobowe i lipidogram. zrobie je za tydzien. od jakiegos czasu sie zle czuje:/ mam nadzieje ze to nie przez te tabletki i ze bedzie wszystko ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totototo
dziewczyny biore Y. - dis wzielam 5 tabletke...czuje sie zle- boli mnie brzuch, plecy, nogi...czy tez mialyscie takie objawy? prosze odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudusia86
Witam mam mały problem moze ze mnie panikara ale sprawa wyglada nastepujaco... Skończyłam dziś 1 opakowanie mam nastepujące skutki uboczne... Bóle brzucha , zawroty głowy z mdłosciami , wyzylenie na piersiach i brzuchu ( na brzucho mozliwe przec cwiczenia bo ostatnio codziennie go ćwicze ) oraz przebarwienia skory na brzuchu dolna partia... czy to moze byc to co mysle... ? Brałam regularnie Yasminelle o rownych godzinach... prosze o pomoc i mozliwe słowo otuchy ( o ile to jest mozliwe )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, jestem nowa...w temacie yasminelle nie antykoncepcji. kiedyś brałam: diane 35, harmonet, długo logest i teraz zaczynam Y. dzis pierwsza tabletka...zobaczymy....nie tolerowałam yasmin....mam nadzieje ze bedzie dobrze. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuma
Właśnie skonczyłam 8 opakowanie... i koniec... choć bardzo mi służyły kochane "Y" ale teraz nie ma dla kogo ich brać... bardzo było mi miło tu z wami... i'll be back;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
fuma - czyli nia miałaś żadnych skutków ubocznych, złego samopoczucie czy wpadki jak to wszystkie stwierdzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam obawy co do stoowania tych baletek i to bardzo duze !!! W piatek zadecyduje co dalej czy bede brala 2 opakowanie ,jak bede u mojego lekarza porozmawiam z nim .Ale skoro takletki nic zlego nie moga zrobic a pozniej rujnuja organizm to ja na to nie moge pozwolić !Młoda połozna miała problemy i to nie byle jakie i jej profesor i ona nie sa za tymi tabletkami ,cos musi w tym być.Ja tak czy inaczej musze brac jakies leki bo mam te okresy nieregularne bardzo :( Co moze byc z tymi tabletkami nie tak ze takie zmaieszanie robia .Ja ponoć tu kiedys was dziewczyny staszyłam bo radziłam zeby robic badania i wywiad :) Ale ja tym co napisała mloda polozna jestem przerazaona wrecz!!!! Opowiem jej przypadek swojemu lekarzowi zobacze co powie i zadecyduje ja co dalej .Ale jak bym mila jakies niemile przezycia odrazu bym napisala na forum zeby nie brać a nie dopiero jak sie kogos za jezyk ciagnie wychodza takie spraway !Bardzo to dziwne jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze wszedzi eze to tabletki light ,i ze jak najmienj skutkow ubocznych bo nich jest a tu sie okazuje ze chyba jednak nie jest tak .Tylko czemu dopiero teraz to przeczytalismy mloda polozno !!! Ja czytałam to forum przez tym jak zaczelam stosowac tabletki w twoich wypowiedził raczej doradzałaś zeby brac te tabletki a tu sie okazuje ze ty sama ich nigdy!!!! Dziewczyny nie wiem jak wy mi daje to do myslenia i z godziny na godzine u siebei zauwazam cos nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
CO do problemow z cera to ja po tych tabletkach od razu zauwazylam...bardzo sucha miejscowo z plamkami, syfy. A poza tym bola mnie brzuch, głowa i mialam zle samopoczucie czyli dola prawie 24 h na dobe. teraz gdy mam przerwe jak reka odjal- humor super, nic mnie niebolo, cera wrocila do dawnej swietnosci....no tak ale co z tego w sobote kolejna musze wziasc....postanowilam wziasc kolejne opakoawanie ale jak widze nawet po 3 op jeszcze macie skutki uboczne, MASAKRA. Jak mi nic nie zacznie sie uspokajac wczasie tego opak. to niestety wracam do harmonetu....podobno do tej pory byl tym co posiada najmniej horm. A nawet jesli do da sie po nim normalnie egzystowac...Ja do tej pory naprawde nie wiedzialam co to sa skutki uboczne tabl hormonalnych i ze wogole cos moze sie dziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie nie bardzo ufam mlodej poloznej,bo jakbym ja chciala przestrzec kogos przed tabletkami to bym powiedziala co mi jest, prezciez nie znamy sie, a tlumaczenie ze nie lubi sie mowic o swoich chorobach to zadne wytlumaczenie, to forum jest tez po to , by dzielic sie doswiadczeniami bysmy byly madrzejsze, a powiedzenie ze siadly uklady od Yasminelle jakos mnie nie przekonuje, bo jakie uklady w jaki sposob i jak to sprawdzic, przeciez nie kazda z nas ma swojego profesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewuszkaaaaaa
witam Was niestety moja przygoda z yasminelle dobiegła konca. stosowałam je przez 6 miesiecy,poczatek był suuper nioestety pozniej okazalo sie,ze te tabletki doprowadziły mnie do silnej anemi ,skóra stała sie blada bez kolorów,chudlam ,brałam zastrzyki wszystko wrocilo do normy( morfologia),po tym zaczeły sie dusznosci,klucie w klatce piersiowej z dnia na dzien sie nasilały,w nocy nie moglam złapac oddechu,nie wiedziałam co sie dzieje,do tego doszły straszne bole łydek ( zrobilam badania nic w zylach sie nie dzialo) ,poszłam do lekarza i kategorycznie powiedzial mi,ze mam zaomniec o tych tabletkach,teraz zaczełam brac novynette i jak narazie dusznosci i bole nog minely minely,oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaszulek masz racje ja tez tak myśle jak Ty .Ja tu dla kazdego chce jak najlepiej i nic nie ukrywam.Nie mozna odpowidac ksiazkowo bo kazdy to wyczytać moze w ulotce tu chodzi walsnie o doswitczenia .A mloda połozna czegoś niechce poweidzić juz kidys pisalam ze na wszytsko ksiazkowe odpowiedzi co my tez to mozemy wyczytać .Mnie to zaniepokoiło bardzo ! Poki co to piszmy o swoich objawach jaki by nie wystepowały czy wieksze czy mniejsze .U mnie narazie chyba oki ale mam obawy ze moze mi sie tylko wydawać tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cera po jasminelle
witam :) tak czytam wasze wypowiedzi i jestem zdecydowana zmienic tabletki dziwne to wszystko...niby mniejsza dawka hormonow ale po yasminie gdzie hormonow jest więcej czułam sie lepiej. na początku; bol brzucha przed i w trakcie krwawienia ,bol duużo mniejszy oczywiscie niz przy normalnej miesiączce -uczucie ciężkosci i drętwienia w łydkach,przy 3 opakowanie ustąpiły -bol głowy na początku teraz występuje ale zadziej -cera okropna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisałam o tym wczesniej,pełno pryszczy i miejscami czerwone swędzące plamy,nie moge dobrac sobie kremu po każdym mam podraznioną skore nawet krem z apteki AA nie pomaga a przeciez jest b/zapachowy i p/alergiczny. -waga sie nie zmieniła a jestem przy 3 opakowaniu -piersi o rozmiar większe ale to mi nie przeszkadza:) - częsciej oddaje mocz niestety w nocy wstaje n.często 4 opakowania juz nie wezme poprosze o yasmin po ktorym czułam sie b.dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joninini
no to ładnie .Młoda wyszkatałcona pozłożna,sama sobie zdrowie nieświadomie zrujnowała,a już świadomie doradzała innym dziewczynom>pieknie,Piszesz że najbardziej siadł Ci ukałd krążenia,no to gratuluje tym dziewczetom które posłuchały cie i wszelkie dretwienia i bóle konczyn przeczekuja,lub leczą magnezem,gratuluje niedługo będziecie sie mogły wymienić doświadczeniami zrujnowanego zdrowia:) DZIEWCZYNY nie bądźcie głupie,jak coś się dzieje to do lekarza,odpukać jesli cos bedzie nie tak to bedziecie wiedizec do kogo macie pretensje a nie do jakieś panny X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniulka_86
Zaczelam brac Y kilka dni temu,i musze powiedziec,ze wasze wypowiedzi mnie przerazily... Zadzwonilam az do lekarki ( bo-niestety-bole mnie rece i nogi,i bardzo latwo dretwieja,przy najmniejszym wysilku) - ale ona znajac moje wyniki badan na krzepliwos ckrwi,kazal brac nadal... Czy ktoras z was miala problemy z oczami po Y? Bo mnie bola ocza bardzo,i pieka,i lzawia,i nie moge ich w ogole szeroko otworzyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joninini
aniulka_86- moje wyniki tez były dobre ,a jednak y,barc nie moge,lekarz kategorycznie zbronił.Teraz jem cerazzete,to sa jednoskładnikowe,ale bole nóg znikły juz po 2 dniu odstawienia y,a przez miesiac brania y. czuam sie jak bym miła połamane nogi.Moze trzeba wybrac sie do innego lekarza?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanie.Czy ma któraś z Was jak ja?Brałam Yasmine,teraz biorę 2 miesiąc Yasminelle.W tamtym miesiącu (przy pierwszym blistrze)około 12-15 tabletki zauważyłam,że mam większy brzuch.Gdy przed lusterkiem stanęłam bokiem,był odstający,większy,nawet gdy go wciągłam,był większy niż przedtem gdy wciągałam.Ten stan utrzymywał się przez 4,5 dni,potem wszystko wróciło do normy.Teraz jestem przy drugim blistrze(dziś biorę 17 tabletkę).I znowu to samo-bebech większy.Mam na tym punkcie hopla,bo się odchudzam.W drugim blistrze(czyli tym) około 11-12 dnia brania zauważyłam znowu większy brzuch.Do dziś mam ten stan.Czy to jest zależne od jakichś poszczególnych dni cyklu,czy może dlatego,że krwawinie z odstawienia się zbliża-będzie za tydzień (w niedzielę ostatnia tabletka,więc około środy za tydzień krwawienie).Mam nadzieję,że to nie tycie i ten stan zniknie jak w tamtym miesiącu.Miała lub ma tak któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasha_23_m
witajcie.biorę yasminelle od roku.co moge o niej powiedzieć???otóż odkąd je biorę nie zaszłam w ciąże więc to zasadniczy plus.moja waga jest ustabilizowana nie tyje i chudne z prędkością światła.cera przedd miesiączką nie pokrywa się bolesnymi pryszczami!!!i odkąd je biore rozstałam się z przykrymi zaparciami.naprawde nigdy nie odczułam żadnych skutków ubocznych.polecam gorąco.są naprawde ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×