Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
jagodowo -- jak najbardziej.Oczywiscie nie w trakcie krwawienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagodowo -- jak najbardziej, oczywiscie tylko nie w czasie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jagodowo -- jak najbardziej,oczywiscie tylko nie w trakcie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie podzieliłm tylko tym co moj lekarz mi powiedził po konsultacji z nim jak sie tu oczytałam :) I jasno mi powiedził ze badania to podstawa i wywiad!!!!!! Bo czesto jest tak ze np przy tarczycy nie mozna stosować antykoncepcji .A tu wiele dziewczyn z tego co pisze to idzie do lekarza a lekarz od razu daje recepte o tak sobie.Ja jestem bardzo przewrazliwiona na puncie lekarzy sama pracuje w tym srodowisku i wiem jak to jest jak kobieta wychodzi z gabinetu a lekarz wraz z pilegniarka smieją sie za placami z pacjentki ^^ Uważajcie dziewczyny tu chodzi o wasze zdrowie ,pytajcie jak najwiecej lekarza on ma wam udzieli odpowiedzi .A i jeszcze jedno moj lekarz mi powiedzil ze jak by bylo odretwienie jakis konczyn czy bolesci nog natychmiast mam sie kontaktowac i wtej sytuacji trzeba by bylo odstawić tabletki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
effinka---- za bardzo chyba straszysz te dziewczyny....masz racje wywiad i podstawowe badania powinno byc podstawa.Ale jak ktos ich nie mial robionych to nie znaczy ze zaraz sobie strasznej szkody tabletkami narobi.Nie tylko przy chorej tarczycy nie powinno sie brac tabletek ale tez przy calej masie innych schorzen.Idac tym tokiem myslenia ginekolog powinien przebadac dzieczywne od stop do glow,lacznie ze zrobieniem Tk czy MRI.Takie schorzenia,czy chora tarczyca daja objawy wiec kazda dziewczyna o takich objawach powie,jezeli jakims cudem jeszcze nie byla z nimi u lekarza rodzinnego...A co do dretwienia nog.... to akurat jest normlane przy tabletkach,wyplukuja one pierwiastki wiec najczesciej po ich uzupelenieniu to przechodzi.Oczywiscie wszystko to powinno sie odbywac pod kontrola lekarza,ale nie trzeba od razu wpadac w panike,samemu odstawic i sie zamarwtiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111kkk
hej, Y biore od 4 dni i to są moje pierwsze tabletki, gin nie kazała robic mi rzadnych badan, pokazałam tylko cytologie bo takową miałam akurat przy sobie, zapytała sie jeszcze o tarczyce i to wszystko. juz od dawna miałam okresowe problemy z dretwieniem nóg i kurczami, ale od wakacji był spokoj. a teraz znowu sie zaczyna. moze jest to spowodowane stresem( powinnam chyba brac b6, magnez) co robic, przerwac Y, czy uzupełnic niedobór witamin i sie wtedy zobaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
11111kk --- pobierz sobie aspragin ( magnez + potas) bo te skurcze wskazuja na niedobor pierwiastkow i przy nastepnej wizycie u lekarza powiedz mu o tym.Samej nigdy nie przerywaj tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu nikogo młoda połozno nie stasze ! Jak masz wiedze to odpowiadaj tym dziewczyna na pytania, ale w tym co piszesz nie zawsze znajduja zupełną odpowiedz :) Z hormonami nie ma zabawy ! I jako młoda połozna powinaś wiedziec jak wielka to ingerencja :) Ty jesteś tu połozna wiec doradzaj dziewczynom ,fajnie ze jest ktos taki :) Mozesz nam Kochana napisac czy ty tez te baletki bierzesz i jak sie czujesz jesli tak ????Mam jeszcze pytania :) Pierwsza tabletke trzeba wziąść w 1 dniu okresu to jasne ale w ciugu ilu godzin od pojawienia sie miesiączki ,czy moze to byc np 17 godzin ???To pytanie tu sie juz pojawiało nikt nie odpowiedział.I czy jeśli kilka dni podrząd tabletki były przyjmowane z opoznieniami np 3 godziny to jest wszystko zachowane jak ma byc ???Prosze odpowiedz :) Pozdrawiam ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
Effinko to dobre pytanie. też chętnie cos na ten temat usłysze. znajoma poleciła mi brac tabletki wieczorem, bo mniejsze ryzyko, że sie nie weźmie np przez zaspanie itp...ale co jesli dostane okres rano? moge sobie ot tak zaczekać do powiedzmy 17 lub 18 i brac i wszystko ok? czy to już sie liczy jako dzień zwłoki i przez tydzień trzeba sie dodatkowo zabezpieczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyny niw wywolujcie wojny!! moim zdaniem jak ktos idzie po tabletki powinien wiedziec czego oczekuje.ja mialam doswiadczenie(dluzsze)z dwona lekarkami. pierwsza kazala mi zrobic badania krwi (tzn proby watrobowe i krzepliwosc) i przeprowazila wywiad, zrobila badanie ginekologiczne i mialam wybor w tabletkach (wiec po tych badaniach okreslila czy moge brac hormonyczy nie,tak mi sie wydaje). druga zas gdy chcialam zmienic tabletki badan krwi mi nie kazala robic,ale za to byl wywiad, badanie ginekologiczne, cytologia i usg i ta pani sama zdecydowala jakie tabletki powinnamprzyjmowac. dodam ze oba wywiady byly raczej gruntowne. teraz po prostu sama robie wyniki krwi(morfologie, krzepliwosc i proby watrobowe) i jak wyniki beda niepokojace bede sie konsultowac z lekarzem. moim zdaniem podstawa jest zainteresowanie samym soba i wlasnym zdrowiem, chyba przydaloby sie wiedziec jaie wyniki sa zalecane i robic je lub zadac skierowania od lekarzy. szczerze mowiac,juz poza polem ginekologicznym, to nauczylam sie ze pacjent o swoich schorzeniach powinien wiedziec wiecej niz lekarz i najlepiej jak sam je rozpozna. przepraszam ze tak dlugo i moze nie na temat,ale po prostu chcialam sie podzielic moim zdaniem PS. bralam yasminelle pol roku, teraz biore novynette, podobno tez maja tak samo mala dawke hormonow, ale nie wyplukuja elektrolitow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodowo poprzednia wypowiedz miala byc odpowiedzia na twoje ( i chyba kolezanki wczesniej)pytania,ale zagalopowalam sie. otoz naforum byla odpowiedz na nurtujace was pytania ilkakrotnie,ale rozumiem was iz nie macie ochoty albo czasu by calos przesledzic a moze na ostatnich stronach nic nie bylo na ten temat. z tego co pamietam to tabletke mozna wziac w ciagu 24godzin od rozpoczecia okresu i jest to pierwszy dzien, z tym ze moze ktos potwierdzi moje slowa,bo nie chce was wprowadzac w blad. co do pory rzyjmowania, to podobno moga byc roznice kilku godzin, sama tak mialam przez wakacje i nic sie nie stalo,choc to dla mnie byl niepotrzebny stres ze nie zadziala:P ale z tego co wczesniej tu czytalam, to chodzi o to zeby np przyjmowac rano czy wieczorem (tak mniej wiecej), choc i te slowa wolalabym by ktos potwierdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Nikt tu nie wywołuje wojny ,spokojnie .Dobrze ze osoba z wiedza taka od tej strony fachowej moze tu odpowiedziec na kilka pytań .Ja tez parcuej w klinicie i wiem jak to jest jak sie wchodzi do lekarza i jakos zamiast sie wypytać to sie gdzieś to ulotni .Mloda polozna stwierdziła ze ja strasze,ale ja jestem jak najabradziej za tablatkami bo to fajna sprawa :) Bardzo duzo tu było pytań zadanych na ktore nie było odpowiedzi .Nie dziwie sie ze mloda polozna nie chciała sie wypowiadać w momencie kiedy dziewczyny panikuja po kilo do przodu czy zyłki bardziej widoczne są .Ja na temat antynoncepcji mało wiem tyle co z ulotki i z rozmowy z lekarzem .A jesli kotś wie wiecej moze poprawic wypowiedz ,uzupełnic.ZAPRASZAMY MŁODĄ POŁOZNA DO NAS CZĘSCIEJ :)Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totototo
witam Was, chcialam zapytac od kiedy zaczynaja sie dolegliwosci zwiazane z przyjmowaniem yasminelle? ja wzielam trzy tabletki i narazie dobrze sie czuje..no moze oprocz mdlosci:) po jkaim czasie mialayscie nieporzadane skutki brania tabletek?pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
Hej, tabl.ant.przyjmuje juz ponad dwa lata a moze i wiecej....wczesniej przyjmowalam harmonet i bylam b.zadowolona- zero skutkow ubocznych, cera o niebo lepsza mimo ze mialam z nia problemy wczesniej, z waga nic sie nie dzialo a zabezpieczala super. Zaczelam je wogole przyjmowac poniewaz wykruto u mnie zaspól policystycznych jajników i bez tabletek nigdy nie dostalam okresu. Miesiąc temu na co półrocznej wizycie gin zmienila mi tabl na Yasminelle bylam do tego sceptycznie nastawiona no ale skoro mniejsza dawka horm. no to czemu nie?! NO I TAK WŁASNIE SKONCZYLAM 1 OPAK. I OD 1 TABLETKI CZUJE SIE FATALISTYCZNIE- mdłości, wymioty, drętwienie, złe samopoczucie, bóle brzucha no i cera-KOSZMAR! nie wiem co mam robic? wykupilam dwa opak od razu wiec chyba wezme tez to drugie i wtedy sie dopiero do niej przejde ze cchhe swoj harmonet (!!)jesli sie nic nie zmieni oczywiscie. wYDAJE MI SIE ZE ZROBILA TO ZE WZGLEDOW JAKIS FINANSOWYCH A NIE ZE WZGLEDU NA MNIE. Ale niestety w łodzi jest nie wielu lekarzy ginekologów-endokrynologów ktorych moj przypadek wymaga. Jak ktos bedzie pomogl pomoc to BARDZO PROSZE. Na wszystkie pytania ja tez chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko skoro masz to drogie opakowanie to warto by było wziąść.Moze taka reakcja ogranizmu bo wczesniej brałam tabletki o wiekszej dawce hormonów i teraz musi sie troszke organizm przestawić .Wiesz zalezy od tego jak sie czujesz i czy twoje samopoczucie pozwala ci np na prace .Ja 4 lata temu chciałam brac ,wiec dostałam recepte na cilest .I nie moglam funkcjonować ,ospała z migrena nie dało sie tego przeczekać nawet .Brałam te tabletki 11 dni i przestałam bo nie moglam chodzic do pracy a mam prace bardzo odpowiedzilną .Ale to byly moje 1 tabletki w zyciu i powiedzilam ze juz nigdy niechce zadnych .Teraz biore Y. i nie ma takiej reakcji .A Ty jesli bralam juz tablatki i po poprzednich było super to tu był przeczekala moze akurat organizm sie przyzwyczai i bedzie tez super :) Toto :) Nie zakładaj orazu ze jak zaczniesz brać tabletki Y bedą jakieś reakcje .Kazdy organizm inaczej reaguje :) Napewno bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko skoro masz to drogie opakowanie to warto by było wziąść.Moze taka reakcja ogranizmu bo wczesniej brałam tabletki o wiekszej dawce hormonów i teraz musi sie troszke organizm przestawić .Wiesz zalezy od tego jak sie czujesz i czy twoje samopoczucie pozwala ci np na prace .Ja 4 lata temu chciałam brac ,wiec dostałam recepte na cilest .I nie moglam funkcjonować ,ospała z migrena nie dało sie tego przeczekać nawet .Brałam te tabletki 11 dni i przestałam bo nie moglam chodzic do pracy a mam prace bardzo odpowiedzilną .Ale to byly moje 1 tabletki w zyciu i powiedzilam ze juz nigdy niechce zadnych .Teraz biore Y. i nie ma takiej reakcji .A Ty jesli bralam juz tablatki i po poprzednich było super to tu był przeczekala moze akurat organizm sie przyzwyczai i bedzie tez super :) Toto :) Nie zakładaj orazu ze jak zaczniesz brać tabletki Y bedą jakieś reakcje .Kazdy organizm inaczej reaguje :) Napewno bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko skoro masz to drogie opakowanie to warto by było wziąść.Moze taka reakcja ogranizmu bo wczesniej brałam tabletki o wiekszej dawce hormonów i teraz musi sie troszke organizm przestawić .Wiesz zalezy od tego jak sie czujesz i czy twoje samopoczucie pozwala ci np na prace .Ja 4 lata temu chciałam brac ,wiec dostałam recepte na cilest .I nie moglam funkcjonować ,ospała z migrena nie dało sie tego przeczekać nawet .Brałam te tabletki 11 dni i przestałam bo nie moglam chodzic do pracy a mam prace bardzo odpowiedzilną .Ale to byly moje 1 tabletki w zyciu i powiedzilam ze juz nigdy niechce zadnych .Teraz biore Y. i nie ma takiej reakcji .A Ty jesli bralam juz tablatki i po poprzednich było super to tu był przeczekala moze akurat organizm sie przyzwyczai i bedzie tez super :) Toto :) Nie zakładaj orazu ze jak zaczniesz brać tabletki Y bedą jakieś reakcje .Kazdy organizm inaczej reaguje :) Napewno bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko skoro masz to drogie opakowanie to warto by było wziąść.Moze taka reakcja ogranizmu bo wczesniej brałam tabletki o wiekszej dawce hormonów i teraz musi sie troszke organizm przestawić .Wiesz zalezy od tego jak sie czujesz i czy twoje samopoczucie pozwala ci np na prace .Ja 4 lata temu chciałam brac ,wiec dostałam recepte na cilest .I nie moglam funkcjonować ,ospała z migrena nie dało sie tego przeczekać nawet .Brałam te tabletki 11 dni i przestałam bo nie moglam chodzic do pracy a mam prace bardzo odpowiedzilną .Ale to byly moje 1 tabletki w zyciu i powiedzilam ze juz nigdy niechce zadnych .Teraz biore Y. i nie ma takiej reakcji .A Ty jesli bralam juz tablatki i po poprzednich było super to tu był przeczekala moze akurat organizm sie przyzwyczai i bedzie tez super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko skoro masz to drogie opakowanie to warto by było wziąść.Moze taka reakcja ogranizmu bo wczesniej brałam tabletki o wiekszej dawce hormonów i teraz musi sie troszke organizm przestawić .Wiesz zalezy od tego jak sie czujesz i czy twoje samopoczucie pozwala ci np na prace .Ja 4 lata temu chciałam brac ,wiec dostałam recepte na cilest .I nie moglam funkcjonować ,ospała z migrena nie dało sie tego przeczekać nawet .Brałam te tabletki 11 dni i przestałam bo nie moglam chodzic do pracy a mam prace bardzo odpowiedzilną .Ale to byly moje 1 tabletki w zyciu i powiedzilam ze juz nigdy niechce zadnych .Teraz biore Y. i nie ma takiej reakcji .A Ty jesli bralam juz tablatki i po poprzednich było super to tu był przeczekala moze akurat organizm sie przyzwyczai i bedzie tez super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
1 tabletka w ciagu 24h (nie wiecej),Jezli okres pojawil sie rano to bez problemu mozna lyknac tabletke wieczorem.3h nie robi roznicy,ale warto trzymac sie stalej pory brania.Grorna granica to 12h. agata2405 --- takie objawy maja prawo sie pojawic.jezeli czujesz sie na silach to mozesz jeszcze sprobowac wziasc 2 opakowanie i zobaczyc jak bedzie,a jezeli nie to skontaktuj sie z lekarzem i powiedz mu o tym co sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz młoda połozno :)Szkoda tylko ze ty nic nie piszesz o tym co ty stosujesz aby zapobiegać ciąży .Wszystkim radzisz a nic o swoich doswitczeniach nie mowisz :) Na wszytsko ksiązkowo odpowiadasz:) A twja refleksa na temat była by warta poczytania .wszysko co piszesz jest oki ksiązkowe informacje :) Super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
effinka -- jestem konkretna osoba, wiec moje wypowiedzi tez bywaja krotkie i na temat.Nie widze celu rozpisywania sie na temat godzin przyjmowania tabletek,tym bardziej ze wystarczy przeczytac ulotke do czego usilnie staram sie namawiac kazda kobiete.Co do mojej formy antykoncepcji to juz sie wypowiadalam na ten temat jakis czas temu.Ale jezeli nie chce Ci sie przegladac forum to moge sie powtorzyc.Obecnie ze wzgledow zdrowotnych nie stosuje antykoncepcji hormonalnej.najpierw stosowalam yasmin i bylam zadowolona,yasminelle skusila mnie swoja nizsza dawka hormonow,stosowalam je pare miesiecy ( chyba 5) i doprowadzily moj organizm do kompletnej ruiny.Czulam sie po nich dobrze,tak mi sie wydawalo...Wydawalo mi ...stopniowo zaczelam miec problemy ze zdrowiem,az w koncu doszlismy z profesorem do wniosku,ze w trybie pilnym konczymy przygode z tymi tabletkami.Potem stosowalam mercilon i bylo o niebo lepiej,moj organizm nabral rownowagi,ale potrzebuje wiecej czasu dlatego narazie koniec z tabletkami.A yasminelle juz nigdy wiecej.Dla mnie i nie tylko sa to zdradliwe tabletki... to jest moje najdluzsze opowiadanie na froum ,effinka - specjalnie dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananikaa
młoda położno- mogłabyś dokładniej napisać co według ciebie oznacza to, iż yasminelle to zdradliwe tabletki?? Do jakiego stanu cie doprowadziły?? Można jakos temu zapobiegać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
ananikaa --- wlasnie tego nie obawialam....nie napisze o swoich problemach zdrowotnych bo zaraz wiekszosc zacznie dopatrywac sie u siebie roznych schorzen.Na mnie akurat zadzialaly tak a nie inaczej,ale to nie znaczy ,ze u innych kobiet sie nie sprawdza.Czy mozna temu zapobiec? Jak najbardziej..regularna kontrola i mowienie lekarzowi o tym co nas niepokoi nawet jezeli wydaje sie to blahe.Ja osobiscie uwazam,ze sa zdradliwe bo wlasnie moga powodowac takie 'blahe' objawy,powolutku, systematycznie az w koncu bum.Ale powtarzam to jest moja opinia,ale caly czas szukam artykulow z zachodu potwierdzajacyh moje obawy,bo tam PODOBNO ktos sie tym zainteresowal,ale to jest niepotwierdzona informacja.Prosze nie sugerujcie sie moimi doswiadczeniami,to ze ja sie na nich przejechalam to nie znaczy ,ze wy tez i bron boze nie chce wzbudzac u was niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananikaa
młoda położno- ja dopiero zaczynam moją przygodę z yasminelle i powiem, że od razu na początku wystapiły u mnie duże problemy, miałam problemy z oddychaniem, kłucia w klatce piersiowej, ale to wszystko przeszło po 2 dniach, teraz jedynie czuję bardzo delikatne kłucie z lewej strony klatki piersiowej, nie wiem czy to jest serce czy nie, mój lekarz twierdzi, że to piers i przepisał mi jakis lek na to. Mogłabyś mi coś w tej sytuacji doradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiponik
Generalnie wydaje mi sie, że nie pisząc tych "strasznych rzeczy", mloda polozna i tak napisala rzecz straszna - pewnie wiele dziewczyn spojrzy teraz na skutki uboczne u nich wystepujace z innej perspektywy... Tylko, że takie wypowiedzi to nic nowatorskiego - w przypadku kazdego leku znajda sie osoby,ktore go nie toleruja. Nie wydaje mi sie, ze trzeba sie od razu doszukiwac jakichs śmiercionośnych aspektow Y.. no ale ok ;) Ja czuje sie w sumie dobrze, bola mnie piersi i jest plamienie. Dretwienia niby ustaly ale i tak jakby mam "słabsze ręce" ;p I wahania nastroju przy pierwszych tab to byla masakra :| ;p Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowo
dziewczyny nie ma sie co martwic na zapas...kazda z nas jest inna, każda toleruje coś zupełnie innego...weźmy przykład tak banalny jak używany przez większosć tampon - moja koleżanka postanowiła przejść na tampony , wiadomo - wygodniejsze, ale na godzine po uzyciu tampona zaczęła się czuć jakby się upiła albo jeszcze gorzej... do łazienki musiałam jej pomóc dojść...pozbyła sie go i jak ręką odjął... tak banalna sprawa jak tampon, a jednak...wiec zamiast siać panike to poprostu przebrnijmy przez pierwszy lub przez pierwsze dwa blistry...tabletki to nie przejażdżka kolejką górską - zawsze można przerwac przygodę z nimi. poza tym macie lekarzy... może i nie są fantastyczni, może i obgadują nas za naszymi plecami albo zalezy im na kasie...ale telefon "panie doktorze, cos nie tak" daje im do myślenia, bo jakby zrobili Wam krzywde to mogą miec za to konsekwencje... spróbować warto... same widzicie - jedne sie czują bosko, cera ok, wszystko ok, a jedne wymiotują, mają pryszcze i bóle... na to nie ma regóły... ja lada dzien mam zacząć brać Y... mam lekkiego cykorka...tzw stres przed nieznanym... ale spróbuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
Ja jakos nigdy nie mialam obaw przed tabl. rzecz taka jak inna ale moze dlatego ze kilka lat nie mogli zdjagnozowac u mnie zespolu pco i potym tabletki byly lekiem a nie antykoncepcja, wiec mialam inne podejscie. teraz sie przyzwyczailam i uwazam je za bardzo dobry sposob i antykoncepcyjny a i mnie sie wszystko uregulowalo i moglam panowac nad swoim organizmem.....a teraz totalny rozstroj wszystkiego po tych Y. Ale nie chcialam nikogo do nich zrazac. Ja po Harmonecie czulam sie cudnie wyniki co połrocznych i rocznych badań wypadały wzorcowo a teraz jeszcze poczekam i zoabaczymy jak bedzie po Y. Napradwe zycze wam wszystkim dobrego dopasowania bez tych wszystkich przywyczjeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mam o tym myslec... k
A ja nie miałam żadnych obaw... Ostatnio przerzuciłam się na yasminelle z yasminu i własnie zyje w wielkim stresie czy aby nie jestem w ciązy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2405
Ale i spotkalam kilka osob na innych forach kilka lat temu ze po H czuly sie fatalnie i w trybie natychmiastowym musialy je zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×