Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
magiga ---- od tabletek sie nie tyje, tylko od jedzenia.Moga zwiekszac apetyt albo wstrzymywac wode,stad te kg.Jezeli naprawde wlosy leca Ci garsciami i masz problem ze wzrokiem to musisz wybrac sie do lekarza.pobierz sobie cos ziolowego na uspokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magiga
To moze ktos, kto juz od lat bierze tabletki i troche sie na nich zna, moglby mi doradzic na co powinnam zmienic to yasminelle, bo nie ma watpliwosci, ze juz tego do ust nie wezme. Wiem, ze tabletki to strasznie indywidualna sprawa, ale moze ktos jest jednak w stanie poradzic po czym sie nie tyje, nie lysieje, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Witam Was! Od niedawna biorę Yasminelle (dzisiaj będzie 5 tabletka), zaczęłam prawidłowo w pierwszy dzień okresu. Zazwyczaj okres mam dość długi (6-7dni) a teraz skończył mi się po 4 dniach. Ginekolog mówiła mi, żebym się raczej spodziewała, że będę miała ten pierwszy okres dłyższy, więc już nie wiem, co o tym myśleć...któraś z Was tak miała? Jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
magiga ---- jest tylko jeden sposob.Zrobic badania hormonalne,i na ich podstawie dobrac tabletki.Tak naprawde to badanie powinno robic sie przed kazdym doborem tabletek.Tylko w teraz musialabys zrobic przerwe ok 3 miesiecy od tabletek.Bez tego badania dobiera sie tabletki na chybil trafil.Albo beda dobre albo nie.Nikt nie moze doradzic Ci tabletek bo to naprawde indywidualna sprawa. kwestia tycia -- tabletki nie sa kaloryczne,nie zwkeszajada tkanki tluszczowej.Moga zwiekszac apetyt wiec tzreba zastosowac zasade 'mniej zrec',moga tez wstrzymywac wode,wiec od polowy cyklu mozna stoswac ziolka moczopedne.A i ruch nie zaszkodzi. Tigre --- moze tak byc przez cale pierwsze opakowanie,nawet w drugim moze sie tak zdarzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Czyli to normalne, że od tabletek pierwszy okres mialam krótszy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magiga
Wiem, ze tabletki to nie ciastka, ale chodzi mi o to, ze to hormony, czasami czlowiek bioracy hormony majacy nieustanny apetyt nie jest w stanie nie jesc- i to mam na mysli mowiac, ze od tabletek sie tyje - wzmagaja apetyt do nienormalnego stopnia i nie kazdy umie chodzic od rana do wieczora z burczacym brzuchem czujac okropne ssanie. A propos tych badan, gdzie je mozna wykonac i ile kosztuja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
magiga ---- tam gdzie jest labolatorium,a ceny sa rozne.Ginekolog moze tez dac Ci skierowanie.Ale jezeli bralas tabletki to wyniki beda niemiarodajne,musialabys zrobic sobie przynjamniej 3 miesiace przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magiga
mloda polozna -> bardzo dziekuje, pomysle o tych badaniach, bo tak sie zdenerwowalam na to jasminelle, ze zrazilam sie kompletnie do tabletek antykoncepcyjnych,wiec pewnie i tak duzo wody uplynie zanim dam sie na cos namowic, zatem spokojnie bede mogla zrobic te badania. Na pewno nie pozwole sobie na testowanie niezliczonej masy tabletek, zeby kiedys tam w koncu trafic na te wlasciwe (do tego czasu bylabym pewnie lysym mamutem), takze dziekuje bardzo za informacje o tych testach, bo nawet nie wiedzialam o takiej mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
magiga --- a wytarczy jedne ukłucie.Bada sie poziom estradiolu i progesteronu.Jezeli masz przewage estradiolu to dostajesz tabletki z wieksza dawka estradiolu,a jak masz przewage progesteronu to dostajesz tabletki z wieksza dawka progesteronu.Organizm wtedy nie przezywa takiego szoku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tigre
Łysy mamut to chyba taki większy słoń, nie? :P Ponawiam pytanie...czyli jeśli pierwszy okres od tabletek miałam krótszy, to jest ok, mimo, ze ginekolog mówiła, że prawdopodobnie będzie dłuższy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tigre ---- tabletki moga skracac i zmniejszac krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta123645678
Witam;) Mam pytanie. Jestem podczas 7 dniowej przerwy. Lekarz przepisał mi Nystatyne.Jest to lek dopochwowy. Czy ma on jakis wpływ na działanie tabletek anty.? Czy trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie? wyczytałam w internecie ze nie ma wpływu na wchłanianie sie tabletki ale wole sie upewnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
młoda położna - dzieki Mam jeszcze jedo pytanie. Biore pierwsze opakowanie Yasminell (wogóle to moje pierwsze tabletki anty) dzis była 9 tabletka czyli zaczełam brac w zeszłą sobote. Problem w tym że dzień przed pierwszą tabletką anty, czyli w piątek , zaczełam brac antybiotyk Amotaks (który jest wymieniony w linku jako wywołującu interakcje z tabletkami anty). Brałam go 5 dni. Dentystka która mi go przepisała zlekceważyła moje pytanie o interakcje a aptekarz stwierdził że takowej nie ma ;/ Ile powinnam odczekać aby właściwości antykoncepcyjne były zachowane? Tydzień od ostatniej tabletki antybiotyku czy dłużej? Dzieki za wszelkie odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROGAś
CZEŚĆ WSZYSTKIM ;) JA BIORĘ JASMINELLE OD 6 DNI ;) NIE MAM ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH;) ALE MAM TAKIE PYTANIE...BO Z TEGO CO TU SIE NACZYTALAM TO W PIERWSZYM TYGODNIU BRANIA TYCH TABLETEK JEST MOZLIWOSC ZAJSCIA W CIAZE... CZY TO JEST MOZLIWE?? CZY TABLETKA TA DZIALA DOPIERO PO JAKIMS CZASIE?? OCZYWISCIE JA JA WZIELAM W PIERWSZYM DNIU MIESIACZKI. PROSZE O ODPOWIEDZ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia *
czesc dziewczyny,mam problem,gdyz dopiero zaczynam brac yasminelle i nei wiem co robioc,mam zespol PCOS i nieregularne okresy i biore tabletki na wywolanie.Dzis jest 3ci dzien po skonczeniu tabletek i rano ucieszylam sie bo dostalam okres:) a teraz jzu go nie ma:( ja nie wiem co robic bo musze chyba jakos zaczac yasminelle brac a w takim trybie to nei wiem co robic.Mialm rano dosc jzu sporo krwi i ucieszylam sie,ze w koncu dostalam krwawienie i bede mogla normalnie zaczc bra tabletki,ale skoro mialam rano ,teraz juz nie mam wiec co??prosze pomozcie.Bede wdzieczna za kazda rade,prosze rownie o zdanie mlodej poloznej,bo ja nei wiem co robic,czy zacza juz je brac dzisiaj czy co... pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga r.
Cześć Dziewczyny. Biorę pierwszy blister Yasminelle-ogólnie czuję się dobrze- co prawda miesiączka trwała ponad 10 dni i miałam plamienia po tym jak kochałam się z mężem ale to ponoć normalne i ponoć minie, bardziej martwi mnie to że bardzo pogorszyła mi się cera-zawsze miała skłonności do przesuszeń ale teraz to już koszmar-czuję się z tym b. niekomfortowo ,mimo częstszego niż dotąd stosowania kremów nie ma większej poprawy,do tego doszly zaczerwienienia na twarzy-piję dużo wody i nic-czy któraś z Was miała takie problemy? Czy to minie, czy powinnam od razu poprosić o przepisanie innych tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polcia223
Witam! Dziś pierwszy raz byłam u ginekologa...no i mnie badał;/No cóż...skoro chcę brać piguły anty-...,to niestety... Yyyy...ale mam problem...nie wiem czy to zdrowe...Lekarz twierdzi,że tak.Ja mam obawy:(Zapisał mi Yasminelle. Po przeczytaniu kilku komentarzy zaczynam się bać... Proszę,napiszcie czy poprawiła się Wasza cera...no i czy naprawdę są skuteczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikuś
iga r.----- spryskuj sobie twarz kilka razy dziennie(w zależności od potrzeb) wodą termalną- do kupienia w aptece, woda termalna łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elemelekkk
Witajcie. Mnie tez zapisal lekarz te tabletki. Jeszcze nie zaczelam ich brac, bo czekam na okres. Mam cicha nadzieje, ze cera i wlosy zaczna sie mniej tluscic. Ale martwi mnie troche to, ze zawartosc estrogenu jest tak niska, jak w pigulkach novynette, kiedys je bralam i musialam odstawic bo po pol roku stosowania mialam non stop plamienia. Poprzedni lekarz stwierdzil, ze widocznie jak dla mnie jest za mala dawka estrogenow. Zapisal inne po nich bylo jeszcze gorzej. Bylam krolikiem doswiadczalnym, przetestowalam chyba z 5 roznych pigulek. W koncu uznalam, ze odstawiam, bo juz wole byc w ciazy niz sie tak meczyc . Zaszlam w ciaze po 2 miesiacahc, jestem teraz szczesliwa mama i zona. No ale wiecej dzieci juz nie planuje. Jestem w kropce, nie wiem , jak te leki bedzie tolerowal moj organizm. Czy ktos mial podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igggg
czy ktos z was ma straszne skutki uboczne po yasminelle? bo ja tak - biore pierwsze opakowanie ( zostalo mi 5 tabletek) okropniee wypadaja mi wlosy, boli brzuch i piersi, przez pierwsze 2 tyg mialam problemy ze snem i chcialo mi sie czesto wymiotoac), czy ktos tez tak mial i czy mu to przeszlo????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YasminelleCzarna
pomocy !! biore 1 opakowanie yasminelle .. wszystko jest w porzaadku .. od 1 dnia miesiaczki zaczelam brac .. mialam lekkie plamienia jak to niektore tu pisza ale nigdy nie mialam czegos takiego jak dzisiaj .. zostaly mi 2 tabletki .. a mnie tak bola jajniki ze chyba nie wytrzymam .. no i dostalam plamienia a raczej krwawienia jak w czasie okresu .. czy cos jest nie tak ?? mam sie zaniepokoic ?? a moze to tylko pocniejsze plamienie ?? pomozcie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YasminelleCzarna
iggg ---> ja mialam to samo .. ale powiem ci juz mi to mija .. ;)) to przejdzie .. bo to dopiero pierwsze opakowanie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga r.
Dzięki Dziewczyny za odp.-Pocieszyłyście mnie trochę-Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igggg
Yasminelle Czarna-> a powieedz mi prosze czy tez ci wlosy wypadaly i czy przestaly, nie wiem co mam robic, czy przestac brac te tabletki jak skoncze ta serie czy jednak zaczac brac 2 opakowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziola
Witajcie mam pytanie, biorę yasminelle juz drugie blistro, mialam 7 dni przerwy i 1 tabletke wzielam o 18 a 2 ok 23, potem kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia do konca czy moge zaczac sie martwic?? Prosze pomozcie mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Mam pewien problem i może któraś z was spotkała się już z taką sytuacją i będzie mogła mi coś doradzić.. Otóż od 5 miesięcy zażywam yasminelle.. wszystko jest niby ok ale w tym miesiącu nie wiedzieć czemu dostałam okres 3 dni przed zakończeniem opakowania.. Miesiąc temu też była podobna sytuacja ale wtedy to krwawienie trwało jeden dzień i minęło a miesiączkę dostałam później normalnie w tygodniu przerwy.. Nie zażywałam w ostatnim czasie zadnych antybiotyków ani innych leków które mogłyby w jakiś sposób wpłynąć na działanie tabletek.. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia *
dziewczyny biore dzis sza tabletke o 18,chce zauwac je jednak pozniej jak bede jzu zawsze w domu np kolo 21 ,a moze jutro zmienic na 21,a no w srode przd impreza wziac ja wczesniej,no o 19??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wulkan000
czy któraś z was brała yasminelle na torbiel i one jej pomogły czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdziola
dziewczyny naprawde mam sie nie martwic?? pisalam troszke wczesniej co mnie trapi moze mi ktoras powiedziec czy wszystko bedzie dobrze?? dzis juz wzielam tabletke przed chwila, nie bede mama prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×