Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

klapa... na pewno jest tak, ze masz zrobic 7 dni przerwy, a nastepnie nawet jesli jeszcze krwawisz lub plamisz, to 8 dnia zaczynasz brac kolejne opakowanie tabletek. spojrz na ulotke, pod tym wzgledem na tabletkach yasminelle jest wszystko ladnie opisane:) a u mnie nadal nie ma krwawienia!!! ale puki co cierpliwie czekam, a jesli nawet, to bede miala przesliczna druga coreczke:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaka
paulaaaaa----- moze masz racje:) dam im szanse, pobiore jeszcze i zobacze czy beda jakies efekty po 3op. a co do opalania to ja wlasnie chowam buzke bo boje sie o przebarwienia skory ktore moga wystapic u osob ktore zazywaja tab a sie opalaja. A poza tym reszte cialka opalam sobie bez ograniczen:) Rowniez cieplusio Cie pozdrawiam, odezwij sie jak zauwazysz jakas poprawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eenn
Pytanie do Mlodej Polożnej, blagam o odp.-> Zamienilam yasminelle na novynette i tu czytam w ulotce coś takiego: " Ponadto srodek ten powoduje zmiany w śluzie szyjkowym, utrudnniając plemnikom dotarcie do jamy macicy oraz w enndometrium (blonie śluzowej macicy), zmniejszając mozliwość implantacji". Chodzi mi o tą implantacje - myslalam, ze tabsy poprostu zapobiegaja jajeczkowaniu i tyle a tu czytam, ze de facto mogąa dzialać jak te wszystkie "antykoncepcje po", zapobiegajac implantacji. Kiedy, gdy bierze sie tabletki, moze dojsc do polaczenia plemnika z komorka jajowa???????????????????? Bo tego nie rozumiem niestety(skooro ponoc jak sie bierze tabsy to w ogolee nie ma jajeczkowania). Bardzo Cie prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
eenn ---- wszystko jestr ok.Kazde tabletki tak dzialaja,tylko nie w kazdej ulotce jest szczegolowo napisane.Tabletki bolokuja owoulacje oraz powoduja zmiany w sluzie i endometrium.Jezeli jakims cudem owulacja Ci sie odblokuje to jeszcze zostaja Ci 2 czynniki,ktore moga zapobiec ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eenn
Mloda polożna-> a czy taka owulacja moze sie czesto "odblokowac", bo moj problem polega na tym, ze dla mniee polaczona kom z plemnikiem to juz jest zycie, wiec nie chce brac czeegos co moze to "zycie" przeerywac, czy w zwiazku z tym powwinnam calkowicie zrezygnowac z tableteek, bo kazda tabletetka tak dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eenn
mloda polozna_> pamietam, ze kiedys czytalam tu na forum , ktos sie pytal, czy tabsy moga dzialac jak "antykoncepcja po" czy cos takiego i wiele osob tam odpissalo, ze nie, bo tabsy zatrzymuja owolucje, wiec nie ma tam czego zapladniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
eenn ----- tabletki nie dzialaja,tak jak mp.prostinor.To sa dwie rozne rzeczy.Tabletki przede wszystkim blokuja oowluacje,ale taka ilosc hormonow sila rzeczy bedzie zmieniala konstytnecje sluzu i endometrium.Nie mozna stworzyc tabletek,ktore bede tylko i wylacznie blokowaly owulacje.Przy prawdilowym braniu tabletek masz 1 % szans na oblokowanie sie owulacji.Bardzo rzadko sie to zdarza u kobiet,ktore rzeczywiscie stosuja tabletki zgodnie z ulotka.Nikt nie wypusci na rynek tabletek,ktore bede mialy mniejsza sktutecznosc. Byla kiedys afera z jednymi tabletkami..Firma wypuscila na rynek wadliwa serie,wtedy ta sktutecznosc rzeczywscie byla mocno obnizowna,ale kiedy sie zorientowanoto to ja wycofano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. Mam pytanie do młodej położnej, albo kogokolwiek kto orientuje się w temacie. Niedawno robiłam cytologię. Okazało się że mam nadżerkę, a mój wynik mieści się w drugiej grupie, bo mam jakieś zapalenie. Kurcze dostałam globulki, ale wystraszyłam się jak cholera i boję się, że te tabsy mogą jeszcze pogorszyć sprawę Ktoś coś o tym wie? Help !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eenn
Mloda Polożna,Jeszcze mam takie pytanie: czy znassz jakies tabletki przeciwbolowe, ktore moga zmniejszyc dolegliwosci mieesiaczkowe? Odkąd biore tabletki, znacznie lepiej sie czuje w czasie okresu, wczeesniej czesto mdlalam i wymiotowalam z bolu, mialam tak bolesne okresy, ze zadne ibupromy, apapy, nospy , veegentalginy nie pomagaly, a bralam czasem 10 tabletek dziennie, tylko kroplowki w szpitalu pomagaly, ale teudno zebym biegala po szpitalach zawsze jak mam okres. Teraz jak mowie, jeest lepiej po tabletkach antykoncepcyjnych, ale jesli bym przestala je brac to ten horror zaczniee sie na nowo, bralam tez leki na recepte przeciwbolowe - pomagaly tylko sporadycznie, wiec moze znasz jakis srodek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaaa009
mam do was pytanie bralam yasminelle 16 dni przez te 16 dni mialam okres teraz przerwalam i dalej mam boje sie ze mi sie przez to cos stanie nie wiem czy powinnam isc do lekarza? odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eenn
kamaaaaaaa, ja teez tak mialam, po tych tabletkach tak jest, krwawilam ze 2 tyg albo wiecej, potem po kolejnym opakowaniu to mija, dziwnee, ze ci ginekolog o tym nie powiedzial..., ale i tak juz yasminelle niee biore, bo mialam strasznie duzo innych skutkow ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eenn
ale chyba zaawsze jak sie boisz to lepieej isc do lekarza, ja bym posszla, zawsze chodzee, jak mi cos nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
eenn --- mam ten sam problem.Masz szczescie,ze przynjamniej tabletki lagodza Ci bol bo mnie nie pomogly.Do tej pory bralam diclofenac na recepte ale niestety moj organizm zaczyna sie na niego uodparniac.A silniejsze,sa juz tylko narkotyczne leki p/bolowe. propoklusek --- Ja nic o tym nie wiem.Nie doszly do mnie takie sluchy,zeby tabletki pogarszaly wyniki cytologii. kamaaaaa009 --- trzeba bylo o tym pomyslec zanim przerwalas.Nie mozna przerywac brania w trakcie blistra,bez konsultacji z lekarzem.Schrzanilas sobie cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eenn
Jeszcze jedno pyt. do Mlodej Polożneej (juz masz mnie chyba dosc:)), czy jak sie bierzee tabletki to cykl kobieety fuunkcjonuje w miaare tak samo, czyli, zee np. ryzyko ciazy jeest nadal najwiekszee w srodku (oczywiscie minimalne), czy to juz jest tak ze cykl jest przestawiony do gory nogami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
eenn --- Twoj naturalny cykl jest 'uspiony'.Jezeli bierzesz tabletki zgodnie z ulota,jestes caly czas zabezpieczona na jednym poziomie.Wyjatkiem jest pominiecie tabletki badz przyjmowanie lekow,ktore moga oslabic dzialanie tabletek antykonpcecyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola87
Kamaaaa009- ja tez przerwalam branie tabletek w czasie blistra. To normalne ze teraz krwawisz..ja krwawilam a raczej plamilam tydzien po odstawianiu tabletek a nastepny ''normalny'' okres pojawil sie dopiero po 6 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesola87
Mam pytanie dotyczace 7-dniowej przerwy. Otoz moj ginekolog powiedzial mi, ze pierwsza tabletke z kolejnego nastepnego blistra mam brac nie osmego a siodmego dnia przerwy, powiedzial ze jest wtedy lepsze zabezpieczenie przed ciaza. Wiekszosc z Was zaczyna nowy blister osmego dnia. Czy ktoras miala podobne zalecenie odnosnie przerwy??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczkazet
Czesc dziewczyny, mam taki problem,ze wypadaja mi wlosy po yasminelle...cale mnostwo, przy kazdym czesaniu mam pelen grzebien. Czy to normalne? w ulotce nie ma nic o wypadaniu wlosow, a ginekolog powiedzial, ze po tabsach wlosy, paznokcie staja sie mocniejsze a cera ladniejsza. prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lencia 100
Młoda położna mam pytanko....chciałabym uniknąc miesiaczki tym razem bo wyjezdzam z chłopakiem... wiem że jest to możliwe jesli nie bede robiła 7 -dniowej przerwy i zacznę brac tabletki z kolejnego blistra....czytalam ulotke i w sumie nie pisze tam nic o jakichś przerażających skutkach ubocznych...ale chciałabym zasiegnac jeszcze twojej rady ...dzieki z gory ..pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lencia 100
Młoda położna mam pytanko....chciałabym uniknąc miesiaczki tym razem bo wyjezdzam z chłopakiem... wiem że jest to możliwe jesli nie bede robiła 7 -dniowej przerwy i zacznę brac tabletki z kolejnego blistra....czytalam ulotke i w sumie nie pisze tam nic o jakichś przerażających skutkach ubocznych...ale chciałabym zasiegnac jeszcze twojej rady ...dzieki z gory ..pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgusia 123
Młoda położna mam pytanko....chciałabym uniknąc miesiaczki tym razem bo wyjezdzam z chłopakiem... wiem że jest to możliwe jesli nie bede robiła 7 -dniowej przerwy i zacznę brac tabletki z kolejnego blistra....czytalam ulotke i w sumie nie pisze tam nic o jakichś przerażających skutkach ubocznych...ale chciałabym zasiegnac jeszcze twojej rady ...dzieki z gory ..pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgusia 123
Młoda położna mam pytanko....chciałabym uniknąc miesiaczki tym razem bo wyjezdzam z chłopakiem... wiem że jest to możliwe jesli nie bede robiła 7 -dniowej przerwy i zacznę brac tabletki z kolejnego blistra....czytalam ulotke i w sumie nie pisze tam nic o jakichś przerażających skutkach ubocznych...ale chciałabym zasiegnac jeszcze twojej rady ...dzieki z gory ..pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Olgusia 123 ---- ale co Ja mam napisac?Maksymolanie mozesz wziac 3 blistry pod rzad.Ja na przyklad od tego nie umarłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgusia 123
przepraszam to nie ja :-) tylko serwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olgusia 123
Chodzi mi o to czy jest to bezpieczne itp...obawiam sie troche takiego rozwiazania....dzieki za odp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
Czy jesli w 3 tyg zapomnialam tabletki, ale wzielam ja po 8 a nie ponad 12 h, to ochrona przed ciaza jest zachowana i nie musze brac drugiego blistra pod rzad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
Czy jesli w 3 tyg zapomnialam tabletki, ale wzielam ja po 8 a nie ponad 12 h, to ochrona przed ciaza jest zachowana i nie musze brac drugiego blistra pod rzad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
Czy jesli w 3 tyg zapomnialam tabletki, ale wzielam ja po 8 a nie ponad 12 h, to ochrona przed ciaza jest zachowana i nie musze brac drugiego blistra pod rzad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
Mam pytanie...czy jeśli w 3 tyg zapomniałam tabletki, ale wzielam ja po 8 godzinach a nie po ponad 12, to ochrona przed ciaza jest zachowana? Czy powinnam wziac dwa opakowania pod rzad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjdzzcienia
Mam pytanie...czy jeśli w 3 tyg zapomniałam tabletki, ale wzielam ja po 8 godzinach a nie po ponad 12, to ochrona przed ciaza jest zachowana? Czy powinnam wziac dwa opakowania pod rzad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×